Jste připraveni na opačnou orientaci u svého dítěte?

karotky
23. led 2008

Co byste dělali,kdyby za Vámi přišlo Vaše(dejme tomu)15.leté dítko s tím,že je homosexuál nebo lesbička?
Já jsem hodně toleratní člověk,takže bych se s tím(možná s těžkým srdcem ☹ )smířila.Manžel mi na to řekl,že by mu to bylo asi jedno,..................hlavně aby "to" neprovozovali u nás doma. 😀

nimmo
23. led 2008

alcatko.j • 1d • Dnes ve 21:45 - lip bych to nenapsala a naprosto souhlasim 😉
jen dodam k tem udajnem vzorum v televizi - nikoho kdo je hetero neprinuti prepnout na homo nejakej kadernik v tv show 😀 jen tem co si nejsou jisty ukazou, ze to fakt muze bejt "normalni" - kdyz uz tu to slovo pouzivate
nekdo tu psal ze homosexualem nikdo byt nechce, protoze vidi od mala ze normalni je zit s opacnym pohlavim - s tim by se dalo polemizovat a btw ja osobne znam velke mnozstvi gayu i leseb (ano pohybuji se v praze v umelecke sfere) co jsou spokojeny s tim jaky jsou a nemenili by 😀
jo a jeste k tem ctyrem procentum, ve skutecnosti je to dokonce vic - tohle cislo pochazi z docela starejch a nepresnejch vyzkumu, konec slohovky 🙂

mersedesa
23. led 2008

magg. nikto netvrdi,že si chora praveže si normalna a nevšedna vec je ti proti srsti.Tu je ten rozdiel,že niektory ludia sa s tym proste zmierili a beru to ako sučast tohoto popleteneho sveta.(no už davno som takto nefilozofovala 😀 )

janickabez
23. led 2008

Asi bych nesla líp dceru jako lesbičku než syna homosexuála, ale každopádně doma každopádně v 15 souložit nebude ani jako heterosexuál 😀 a v 18 už je to její /jeho věc.....nic s tím nenadělám....

caira
23. led 2008

tak me by to bylo uprimne jedno, hlavne, ze bude nase ditko zdrave a stastne, to je pro me nejdulezitejsi ze vseho.. a jak hezky rekla janickabez v patnactni doma nebude provozovat vubec nic, krom domaciho ukolu 😀

sue
23. led 2008

..mediálne známi gayovia a lesbičky nespôsobujú to, že je hmosexuálov viac, ale že sa homosexuáli menej boja a menej hanbia vyjsť s pravdou von... a to je myslím veľmi správne... vy by ste chceli, aby vaše dieťa žilo klamstve? S partnerom ktorého nemiluje? Alebo samé? Ja teda nie 😔

emjee
24. led 2008

na to sa da pripravit? 😲

bledulka
24. led 2008

Myslím,že mateřská (i otcovská ) láska by měla být bez výhrad a podmiňování.Já své dítě miluju a přeci nepodmíním svou lásku tím,že musí být heterosexuál.Přijímám své dítě takové jaké je.Budu ho mít ráda a stát při něm i když bude nosit pětky na vysvědčení, i když bude ošklivé, i když bude třeba ráčkovat a budu ho milovat i když bude homosexuál.Asi by mě to strašně mrzelo…a to taky kvůli tomu,že homosexuálové nemají na růžích ustláno.Budu vědět s jakými předsudky by se mé dítě muselo potýkat (a přitom s tím nebude moci nic udělat) a to by mě asi nenechávalo klidnou.Ale naši podporu by měl-protože kdo jiný by ho měl podpořit v takové těžké situaci,kdy člověk tápe a není si jist sám sebou,než vlastní táta a máma?
Určitě bych mu přála,aby měl možnost prožít lásku (nechci aby celý svůj život prožil bez lásky-zahořklý a nešťastný..)…A pokud to má být láska k muži,tak hlavně ať je spokojený.…
My rodiče se s tím popereme …

nyky
24. led 2008

magg a spol, mám spoustu kamarádek lesbiček a budou to i tety mé budoucí dcery(pokud nějaká bude) mám tedy počítat s tím, že až se jednou malá bude ptát, jaktože ty dvě tety spolu bydlí, tak že se od nich "nakazí" a bude taky lesbbička??
jak už tu holky psaly Xkrát, s tím se člověk narodí a nic se tím nemění....pokud jak psala Gedren, se to dá výchovou ovlivnit, pak možná ano, ale dopadne to jak u H.Musila, že si po třicítce vlastně uvědomí kdo je a že to celou dobu měl v sobě potlačený...

jinak ANO jsem připravená na opačnou orientaci mého dítěte 🙂

ještě chci napsat, že brácha když vyrůstal, byl dost zženštilej, uměl vyšívat, nehrál s klukama fotbal, nelezl po stromech apod...mamka se "bála" co když bude na kluky, už tehdy(neměla jsem o této "uchylce" 😝 žádný informace) jsem jí jen řekla "no a?"

tea333
12. črc 2010

Ak moj syn bude homosexual, tak sa vobec nic nemeni, orientacia ako orientacia..nedopustim aby sa citil menejcenny alebo aby ho niekto odsudzoval, lebo nie je preco!!
Budem sa tesit na to az stretnem jeho prveho vazneho priatela a ked bude stastny on, budem aj ja.

radka.m.
12. črc 2010

odpovídám přímo na otázku-ne,nejsem připravená,na takovouto věc se člověk nemůže připravit,i když si to myslí,zrovna tak,jako nemůže žádná z nás říct,že je připravená,že její dítě třeba onemocní těžkou nemocí,nebo že se můžeme třeba připravit na smrt vlastního dítěte

martinka79
12. črc 2010

@radka.m. souhlasím s Radkou.... 🙂
njsem připravena občas ani na banální výkyvy nálad a či chování své ratolesti...a veřejnosti 😀
nijak si to aNI NEDOVEDU představit... to je jako smíření s postižením dítěte... asi se nesmíříš, ale přijmeš to... 😝

martinka79
12. črc 2010

chování aláska k mému dítku se samo nezmění, ale červík tam hlodat bude... 😠 ☹ 😢

berenika39
12. črc 2010

hodně jsem o tom v době dospívání syna přemýšlela, známe se s rodinou, kde se syn zamiloval - jo, do kluka. rodiče to dlouho zpracovávali, a dobře to dopadlo. přijali to, smutní, ale smíření, postupem času to je jen lepší. jen mamča mi často svěří se slzama v očích, že nebude mít vnoučata (syn je jedináček). ale po pravdě - připravená jsem na to nebyla, nejsem a nebudu. to snad ani nejde. kdyby to nastalo, měla bych hodně co dělat, abych to přijala, nicméně věřím si - láska k dětem je děsně stabilní, ta se jen tak něčím nepokazí. není to nic, co by končilo život, prostě se to stává a i když je to pro rodiče určitě těžký, podle mě to jde přijmout a tolerovat, pochopit.

crca
12. črc 2010

Těžká to otázka,ale vzhledem k tomu,že nejsem ani rasistka,ani odpůrce leseb a gayů,tak to pro mě nebude kdyžtak problém,vždyť se stím stejně nedá nic dělat a jelikož je miluju nadevše,tak přijmu i tento"defekt"Pořád lepší tohle,než aby byli feťáci 😉 I když,kde mám v tomhle taky jistotu že? 😅 Prostě nikdy nemůžu vědět co se stane,co z nich vyroste,ale budou to pořád moje děti 😉
Můj brácha byl super kluk,co mě vždycky chránil a drželi jsme při sobě(bohužel zemřel před 13 lety při nehodě) a chytil se v pubertě party,co nebyla zrovna dobrá,a vždycky jsme to nějak vyřešili s mamkou,takže jsem i k tomu tak trochu vedená,že když nejde o život jde o hov..o 😀

crca
12. črc 2010

Jo a hlavně,měli by dost problému s okolím,tak proč je ještě ničit jako vlastní rodina ☹

urbi
12. črc 2010

mám dítě proto, že je to pro mě přirozené a jsem díky tomu šťastná. Jestli bude pro mé dítě to štěstí láska ke stejnému pohlaví, přeji si, ať je šťastný. Nedokážu si představit nic horšího, než dívat se na své dítě, jak se trápí, to mě jako rodiče prostě nemůže uspokojit. stejněj jako já bych nebyla v životě šťastná bez svého muže a dítěte, nebyl nemůže být homosexuál či lesbička šťastný bez opětované lásky. může mi to být líto stejně jako třeba to, že moje dítko bude např. instalatér a né ekonom - ale to je můj problém a ne problém mého dítěte - a ten problém si musím vyřešit já a ne ho házet na své dítě, jestli to neumím, nejsem připravena být rodičem - takhle to mám já.

mám známé, kteří vidí na svém synovi od puberty velké povahové změny a dodnes na něm vidí, že v životě tápe a není šťastný - ač si to dřív nepřipouštěli, bylo by pro ně dnes vysvobzením zjistit, že důvod jeho nespokojenosti v životě je právě homosexualita, i se ho na to sami ptali. není nic smutnějšího než vidět své dítě dlouhodobě nešťastné.

srování se pedofily je naproto zcestné - tam nejde o respektování či toleranci ale o porušování práv někoho jiného, což je ze zákona a základních úmluv o lidských právech nepřípustné. Mluvím ale o pedofilech, kteří skutečně zneužili dítě. je jich i spousta takiových, kteří se takto narodili a nikdy neudělali nic protizákonného. Těch je mi líto, je to krutý úděl.
pedofilové -

vysvobození tím, že je homo - tuším problém a nevím

lenkabu
12. črc 2010

Připravená by bylo silné slovo ale mít dceru lesbu by mně nijak nezničilo...........jediné čeho bych se bála,že to bude mít ve společnosti těžké,zvlášť když čtu nějaké příspěvky tady 😅 Mám přátele mezi homosexuály,jsou to normální úspěšní a většinou šťastní lidé tak co by mně mělo ničit kdyby k nim patřilo nějaké z mých dětí. Mnohem víc by mně zranilo kdyby moje děti hlásaly do světa že homosexuálové a lesby jsou nenormální a u svých dětí by se s tím nesmířily.

urbi
12. črc 2010

pardon, ta poslední věta tam nepatří, jsem si dělala poznámky 😀

dominka11
12. črc 2010

dúfam, že to nebudem musiet zažit, ale keby, tak sa svet hadam nezruti...horšie by to asi znašal MM 😅

petruna
13. črc 2010

Mě by to nevadilo. Teda, asi by mě to možná mrzelo, když bych měla jen jedno dítě a kamarádky kolem mě by začínaly mít vnoučata a já bych neměla možnost být babičkou. To se mi ale muze stat i v pripade, ze muj jediny syn bude knez 😀

Ale jsou horší věci než se nestát babičkou.
Jsem ted stastná že jsem vůbec matka a vše ostatní už je jen bonus. Nečekala jsem , že někdy budu tak šťastná jako te´d a momentálně mám pocit, že už víc nepotřebuju, tedy co se me osobne tyce.
Ted uz si jen preju, aby byl stastny muj syn a taky zdravy, kdo by to nechtel.
Jestli bude spokojeny homosexual, budu spokojena i ja. Asi by me mrzelo, kdyby byl nejak hodne promiskuitni a riskoval pohlavni nemoce, ale to by me mrzelo i u heterosexuala.
Proste by me dost mrzelo, kdyby sam sebe ohrozoval na zivote a na zdravi, ale to je opravdu cela skala veci, ktery budu tezko snaset (nebezpecne zaliby,nebezpecne povolani atd atd)

pro me je dulezity, abychom z nej vychovali cloveka, ktery neublizuje sobe, lidem, zviratum, prirode. Aby mel pratele, hezky vztah, praci ktera ho bavi (tam mi je taky dost jedno co to bude) a jestli tohle vsechno se mi splni, tak to, ze je homosexual opravdu resit nebudu.
Nesnesla bych napr. kdyby byl skinhed . z toho bych byla opravdu hodne zklamana a nestastna.

Jinak, co se homosexualni tematiky tyce, doporucuju film Nevedome vily nebo dost znamou Philadelphii.

emanka
13. črc 2010

@petruna , úplne vo všetkom s tebou súhlasím 🙂 A ber to tak, že možno sa dovtedy umúdria zákony a dovolia "inak " orientovaným párom adoptovanie detí 😉

erikasadek
13. črc 2010

@radka.m. plny suhlas;. 🙂

al eza seba , dufam ze sa to nikdy nestane.. 😉

sabiatko
14. črc 2010

pripraveni nie sme, dufam, ze sa to nestane. sme ale "pripraveni" milovat svoje dieta nech sa stane cokolvek .

pepibubu
14. črc 2010

Ať mi kluci představí Zdeničku či Zdeněčka, hlavní pro mě vždy bude aby oni byli spokojení....

dai
14. črc 2010

suhlasim s petrunou - hovoris mi z duse...
ja za seba mozem povedat ze tuto temu vobec neriesim, viem ze to na vztahu k mojej malej nic nezmeni a myslim ze hovorim aj za muza. Myslim ze moj vztah k nej by mohli narusit iste veci ( drogy, alkohol, zlociny etc. ) , ale sexualna orientacia to urcite nebude. Ked si najde partnera ktory ju bude vediet spravit stastnou a spokojnou, budem stastna a spokojna aj ja... ine pocity v tejto suvislosti mi pridu velmi sebecke ☹ a je mi jedno ci to bude muz alebo zena 😔

megi93
14. črc 2010

Hm zaujímavá debata. Homosexualita vo väčšine prípadov nie je úchylka, je to geneticky podmienené (nie dedičné) takže sa s tým človek rodí. Bohužiaľ alebo našťastie... Ja osobne s tým nikdy problém mať nebudem. Pokiaľ bude moja dcéra lesbička, tak je to jednoducho tak. A názory ako že je to úchylné, alebo že to z dieťaťa treba vytĺcť patria do storočia, kedy verili na čarodejnicea upalovali ich. Ľudia, čo toto tvrdia by sa mali trošku obzrieť, kde žijú a ako pokročila veda. To znamená, že veľa "nenormálnych" vecí je úplne normálnych a prirodzených. Tak ako sa niektorým zdá nechutné, keď sa bozkávajú, alebo milujú dve ženy alebo dvaja muži, im príde nechutné milovanie sa dvoch rozličných pohlaví a nikoho za to neodsudzujú. Takže to, že heterosexualita "tu" bola skôr nás heterosexuálov neoprávňuje útočiť na homosexuálov.

nice202
14. črc 2010

nic by som nerobila, mam kamaratov aj homosexualov a su to uplne normalni ludia.

kubaka
14. črc 2010

@suzie asi jsi trochu zaspala dobu - může někdo uprostřed Evropy v 21 století tvrdit, že homosexualita vzniká výchovou? Samozřejmě jako vždy a každý "másvaté právo na svůj názor", ovšem já mám taky právo říct, že některý názory jsou teda úplně stupidní a podivit se nad tím, jak je dotyčný nevzdělaný a ještě si dovolí trousit své nejapné názory. Ano, jsem opravdu kousavá, nezdá se ti to.

. Homosexualita je vrozená jako modré oči, blond vlasy a předkus. Vzniká v prvních týdnech těhotenství při dělení buněk. Homosexualita je známá i mezi primáty Absurdní - nedat klukovi panenku, když ji chce. Moji si hráli s panenkama, malý vozil kočárek a v něm medvěda. Nejraději má mašinky a autíčka. Pomáhá mi vyklízet myčku - takže ženské práce má zmáknuté - to jsou ale předpotopní názory... 😝 😝 😝

já mám největší strach z toho, že se mé děti v životě nenajdou a budou tápat a budou nešťastné. Mám kamarádky lesbičky, v rodině synovce - žijou ve stabilní vztahu šťastně - není si co víc přát - jsou spokojení, úspěšní. Všechno ostatní jsou předsudky a zažité stereotypy. .

kubaka
14. črc 2010

mimochodem - z čeho jsem zatím nejvíc byla v šoku je, že můj premiant ze základky v primě šestiletého gymnázia přinesl letos domů 5 čtyřek a 6 strojek - jedničku akorát z chování. Kdyby mi řekl, že je na kluky a měl bezva vysvědčení a věděl, co chce studovat, docela bych si oddechlal, že ví, čí je a co chce - říkám úplně vážně 😝 😀 Jediné, co by mě trápilo následně, aby si dokázal v té úzké skupině lidí vybrat dobrého partnera - přeci jen mají značně omezený výběr.
O tomhle jsme s mužem už dávno mluvili a ani jeden s tím nemáme problém. Manželova nejlepší kamarádka je lesbička.

potvorka88
14. črc 2010

plne suhlasim s Petrunou. dolezite je z dietata vychovat dobreho cloveka s uctou voci zivotu, ludom, prirode a stastneho. a co bude robit v spalni - teda s kym - to je fakt jedno. poznam par ludi inak orientovanych a su viac v pohode ako heteraci. my sme sa o tejto teme uz s mm bavili a dosli sme k zaveru ze nase dieta neprestaneme lubit len kvoli orientacii. co sa tyka tych vnucat, tak je to sebecke. clovek nie je predurceny aby bol jeho zivot stastny iba s detmi. keby som mala nebodaj neplodne dieta - dnes to nie je ziadna rarita - tak sa vnuceniec tiez mozno nedozijem. dolezite je aby dieta bolo stastne a spokojne a nie aby zilo nas vysnivany nalinkovany zivot ale nestastne.