Jste připraveni na opačnou orientaci u svého dítěte?

karotky
23. led 2008

Co byste dělali,kdyby za Vámi přišlo Vaše(dejme tomu)15.leté dítko s tím,že je homosexuál nebo lesbička?
Já jsem hodně toleratní člověk,takže bych se s tím(možná s těžkým srdcem ☹ )smířila.Manžel mi na to řekl,že by mu to bylo asi jedno,..................hlavně aby "to" neprovozovali u nás doma. 😀

vroni
14. črc 2010

Ja budem šťastná, keď bude šťastné moje dieťa. Keď to bude s inou ženou, má moje plné poženhanie. Ono keď sa človek poobzerá po humnách, tí chlapi často nie su žiadna výhra 😀 😀 😀 Nie som pripravená na to, že moje dieťa sa bude potkýňať životom, hľadať si cestu, xkrát si pri tom nabije hubu (ako každý iný) - tak toto budem asi znášať zle. Ale či ju budú priťahovať chlapi alebo ženy - tak to mám fakt úprimne a zhlboka v paži.

ivka144
14. črc 2010

No tak asi je to fakt tak, ze vsetko nas zaskoci, ked je to mensinova vec, menej ocakvana, ale mne to pride vpohode, mne sa zda, ze mi moze byt uplne jedno, ci by moj maly uprednostnoval kamaratov alebo kamaratky.
Par veci takych otaznych su podla mna:
- vnucata - teraz vobec nemam pocit, ze by mi to vadilo a aj keby ano, tak vedome si uvedomujem, ze ja nemam pravo chciet vnucata. To uz co je za nezmysel, nie? Druha vec je, ze ak by moje homo dieta tuzilo po detoch, nemusi to byt pre neho jednoduche
- inakost - hocico, co je mensinove je take..., no tazsie sa s tym zije. Ci uz je clovek lavak, ci je celiatik, ci je liliput, proste je iny a je pomaly jedno, ci je to uchylka, odchylka alebo choroba
- ja by som mozno mala nejaky problem s prejavmi lasky, alebo s nejakym extremizmom. Samo o sebe absolutne nevidim problem v homosexualite, teda je to podla mna neprirodzene (tak logicky nejako), ale preco by sa to malo odsudzovat, to mi akosi stale nedoslo. Ale napriklad nejake prilis verejne a exravagantne prejavy sexuality, aj ten hetero, mi nie su velmi sympaticke a mam dojem, ze v homosexualite (aspon tej priznanej) su tie mozne prejavy este vyraznejsie. Tym chcem povedat, ze ak by moj syn chodil s chalanom a normalne fungovali, tak ok, aj ked na pohlad by mi to bolo cudne, lebo nesretavam sa az tak bezne a blizko s takymi parmi, ale ak by prisiel dostylovany a take nejake prilisne extremy, to by sa mi asi dost nepacilo.

A co sa tyka pedofilie, niekto ste to tam porovnavali a niekto zas povedal, ze pedofilia je trestna a ze je to zneuzivanie,.., tak nechce sa mi to teraz studovat, ale podla mna to nie je prevda. Pedofilia je sexualna preferencia - na deti. Jej nasilne (a vlastne aj nenasilne) naplnovanie je trestne. Nechcem sa zastavat pedofilov, ale ak ma niekto taku uchytku, nutkanie, tak to este nie je trestne. ak je to choroba, psychicka porucha a da sa s nou pracovat, tak super, treba, ak je to dane ako homosexualita, tak ma taky clovek velky problem.

A este k vychove. No ked to vsetci odbornici tvrdia, ze je homosexualita vrodena, asi je, verim tomu, ale je pravda, ze aj prostredie robi svoje. Aj odbornici tvrdia. Nielen to, ze sa da do istej miery potlacovat homosexualita, co samozrejme nepovazujem za stastne, ale ze su aj ludia s dost vlaznou sexualitou a ti su lahko "naverbovatelny" na opacnu stranu. Tam vy to spokojne mohlo byt ako kompenzacia muzskych vzorov a podobne. Mne je este zaujimave aj to, ze muzska homosexualita je jednoznacnejsia ako zenska. Zevraj teda chlapci to vedia uz od 5-6 rokov niekedy a dievcata a zeny na to mozu prist omnoho neskor (a pritom nie ako potlacovanie) a tiez, ze vseobecne zenam je asi skor predstavitelna vlastna homosexualita, ako muzom ich. Teda ak su obaja hetero. Joj, pisem ako debo, ale chapete, nie? Teda ja som to neskusala, ale vraj vela hetero zien skusa taky zazitok a nie je im to az take proti srsti, ako muzom. Pochybujem, ze muz hetero sa len tak zo srandy zahra na homo...

anatanka
29. črc 2010

U dcery vice mene v pohode, u syna bych se zvykala dyl.

anatanka
29. črc 2010

Ivka: U zen je totiz celkem velke procento zen bisexualnich, podle pruzkumu az 60 procent nebo k tomu maji alespon lehke sklony. U zen se to zkratka vice bere a rozhodne to tolik nepopouzi, nekdy mi pripada, ze uz to nova generace bere vice mene jako normal, ze zena mela nejaky ten sexik s jinou zenou. 😉

timejkaa
29. črc 2010

Mne by to bolo jedno či je moje dieťa hetero, homo alebo bi = akokoľvek by sa to vyvinulo, podporovala by som ho rovnako a tešila sa s ním z novej lásky ako aj zabúdala na tú starú.

A v čom sú gayovia a lesby iní? Sú takí istí ako my, z mäsa a kostí. Majú právo ľúbiť koho chcú a nikto nikto na tomto svete nemá právo ich súdiť alebo im to nebodaj zakazovať.

naty
29. črc 2010

už sem nad tím několikrát přemýšlela a...bylo by mi to absolutně jedno, stejně tak manžovi...jak se říká, hlavně když bude šťastnej... 😉

jeudi
29. črc 2010

@anatanka souhlasím s tebou u dcery by mi to bylo tak nák jedno ale u syna bych si take zvykala dyl.ale urcite bych je neodsoudila za to ze se tak narodili.prijala bych to .

petruna110
29. črc 2010

ahoj, taky souhlasím u syna by mi to trvalo podstatně déle. Ale zase je to moje dítě a ať bude mít jakoukoliv orientaci, tak ho budu pořád milovat... spíš by mi vadilo, že bych nemusela mít vnoučátka. Ale jinak, všechno ať jsou šťastní

lujza123
7. dub 2011

Ja sa na to pripravovat nemusiim...moje dieta urcite homosexualne nebude

erikasadek
7. dub 2011

zase jedna s tem;; kd eje jasne ze bude bitka!!
vazne myslite si ze niekto sa nad tym vazne zamysla .;a pripravuje???
na nieco take je malokto pripraveny a taktiez ma iny nazor a pochopenie!!
za seba.. nechcem nad tym ani rozmyslat osobne by som fakt nebola rada. tot vsio ku otazke 😉

timbouctou
21. kvě 2013

ahoj, já bych to neřešila. Mám kamaráda, jehož nyní 13ti letý syn vykazuje jisté příznaky, Martin je z toho docela vyřízený, ale myslím, že i on se s tím nakonec smíří. Já jsem proto preventivně nachystaná, náš táta nejspíš taky 😀 MImochodem, znám několik homosexuálů, asi tři transvestity, z nichž jeden se už nechal přeoperovat na ženu a druhého to čeká za tři týdny. Všichni do jednoho jsou to skvělí lidé, není důvod se jich nějak stranit.

amadores
21. kvě 2013

mám jen syna a pokud by to tak bylo, tak si myslím, že já ano,ale manžel ani náhodou,nepřenesl by se přes to a obávám se,že už by se se synem ani vůbec nestýkal.