Jste připraveni na opačnou orientaci u svého dítěte?

karotky
23. led 2008

Co byste dělali,kdyby za Vámi přišlo Vaše(dejme tomu)15.leté dítko s tím,že je homosexuál nebo lesbička?
Já jsem hodně toleratní člověk,takže bych se s tím(možná s těžkým srdcem ☹ )smířila.Manžel mi na to řekl,že by mu to bylo asi jedno,..................hlavně aby "to" neprovozovali u nás doma. 😀

evercila
23. led 2008

suzie, to nieje pohodlnou dobou, homosexualna orientacia je stara ako ludstvo samo, pozri sa do stareho rima, alebo do stredoveku...

alexandra
23. led 2008

suzie tak sa skus zamysliet a logicky si odvodit, preco to nie je choroba, ale len ista preferencia. Myslim, ze je omnoho horsie ked v dietati vypestujes pocit, ze ho budes mat rada len vtedy, ked bude take, ake chces Ty.

alexandra
23. led 2008

gerden a ja mam par kamaratov, ktori otca nemali a vychovali ich zeny, sestry, atd, a su to cisti heterosexuali...

sue
23. led 2008

...hmm... určite by som ho neprestala ľúbiť... ale šok by to bol...
...ja si nemyslím, že je to ovplyvniteľné prostredím... a už vôbec nie nejakými hračkami alebo niečím takým... to by som ja aj brat boli určite homo - ja som sa hrala len s autíčkami a brácho len s bábikami 😅

zany
23. led 2008

Už jsem si párkrát položila otázku jaká bude asi prckova vyvolená a jak to budu snášet až si domů přivede nějakou hrůzu 😀 Ale vlastně mě ani nenapadlo, že to nemusí být vyvolená, ale taky vyvolený! 😉 No asi by to byl pro mě šok, ale pokud v životě nebude dělat nic protizákonného, tak se s tím smířím! Přeci nezavrhnu svoje dítě kvůli tomu, že se zamiluje do stejného pohlaví 🙂

suzie
23. led 2008

...no vidim, ze som vam nahrala na smec, aspon sa to tu zaujimavo rozprudilo 🙂 Ja som len poukazala na mozne sposoby vzniku danych "anomalii", nevravim, ze su jedine, ale ako uz so mnou niekto suhlasil, u niektorych deti sa to da urcite ovplyvnit, u inych bohuzial nie. (nie vzdy pozname preco sa veci deju, tak ako sa deju) A este aby ste si nemysleli, ze som krkavcia matka, ja by som svoje dieta neprestala lubit tiez, keby sa nieco podobne prihodilo nam, a uz vobec by som mu nesekala rucky 😲 , keby sa hralo so sestrinymi babikami (ja som tiez vyrastala na braskovych autickach a terminatoroch 😉 ). To ze s tym nesuhlasim, neznamena, ze to odsudzujem. Ja som len chcela poukazat na hlbsie suvislosti, no ako vravim, to je na dlhuuuu predlhuuu debatu. Nemusite hned "ukrizovat" kazdeho, kto ma na vec sirsi pohlad. 😉

vivian
23. led 2008

Zajímavé téma 🙂 Na takové věci člověk asi nikdy nemůže být dost dobře připravený... Ale my už jsme o tom taky s manželem mluvili a shodli jsme se na tom, že by nám to určitě nevadilo, že bychom určitě dítě nepřestali mít rádi... Mně by to spíš bylo líto, protože by to mělo v životě (v téhle "tolerantní" společnosti) těžší... a radši si ani nepředstavuju, jak by to přijali tchán s tchyní, jejich názory na homosexualitu jsou poněkud středověké 😖

mirka
23. led 2008

no ja by som nebola nadšená, ael určite by som to svojmu dieťaťu nedala pocítiť 😒 a ľúbila by som ho rovnako, mala som kamaráta, ktorý bol gay a rodičia sa s tým nevedeli zmieriť, neviem čo sa v ich rodine odohrávalo, ale nakoniec si pred dvomi rokmi vzal život 😢 . Takže by som robila všetko preto, aby bolo šťastné 🙂

babalala
23. led 2008

Určitě bych byla nešťastná, pokud bych neměla vnoučata, tak ještě víc, ale hlavně z toho důvodu, že by bylo jasné, jaký život ho (ji) čeká - buď v utajování (a ve lži) nebo, kdyby se rozhodli pro veřejné "přiznání", tak jako exotická zvířátka a terč posměchu, úšklebků nebo aspoň zkoumavých pohledů.

Myslím, že opravdu hodně záleží, jak je v té které společnosti homosexualita vnímána - v antickém Řecku, kde byla módou a společenskou normou, z toho matky určitě žádná traumata neměly.

navi
23. led 2008

Hmm se přiznám, že by mě teda dostal, kdyby s tímhle přišel. Určitě by mi to nedalo nějakou tu noc spát, ale s tím se dá smířit, hlavně když bude šťastný a zdravý 🙂

Je to vrozený a podle mě se s tím dělat nic nedá, ano potlačit to výchovou, ale pak takový člověk třeba až v35ti zjistí, že i když má manželku a děti, pořád to není ono a stejně to všechno vyplave na povrch, třeba jako u Honzy Musila.

anta
23. led 2008

No přiznám se, že jsem nad tím taky normálně přemýšlela, fakt nevím, jestli jsem na takovou věc vůbec připravená, fakt nevím. Asi tedy nejsem.

krista
23. led 2008

Ahojky, už jsme tohle s manželeme probírali a taky se cítíme na tolik tolerantní, že bychom to zvládli 😉
Ale takhle se nám to kecá, těžko říct až by to fakt nastalo jak se zachováme, to nemůžu říct 🙂

sharlotta
23. led 2008

No, ja som nutila v detstve brata, aby sa so mnou hral s babikami a na princezne 😀 a je z neho hetero 😝 Moj manzel vyrastal medzi samymi zenami a ked si vzal mna, tak hadam nie je homo. a ani by som nepovedala, ze zenam nejak rozumie 😒 Ale zato vie sit, vysivat a strikovat. vraj ho to v detstve velmi bavilo 😀 Odkukal to....
Suzie, mozno v niektorych malo pripadoch to moze mat vplyv, vychova ma naozaj obrovsky vplyv na osobnost cloveka, ale kazdopadne je to vec, ktora tu existuje prinajmensom od staroveku a je to vec vrodena, povacsinou.
Keby moje dieta bolo homo...priznam sa, ze by ma to nepotesilo. Nepotesilo by ma to koli tomu, ze by malo vela problemov a asi by ma dost aj mrzelo, ze nebudem mat vnucata. Kazdopadne by som sa snazila, aby to na mne bolo co najmenej vidno a snazila by som sa, aby bolo moje dieta stastne.

zanett
23. led 2008

Ja myslim, ze je to vyborne tema. Deti sice nemam, dcera meho pritele (13 let) ma kamaradku ve stejnem veku a je typicky 'kluk' a zrovna nedavno jsme s pritelem premysleli, zda ta holcina neni (nebude) na holky...je tam proste 'neco', co ji nejak odlisuje od ostatnich holek a radi spise mezi kluky....Ptala jsem se pritele, jak by se tvaril, kdyby jeho deti byly orientovany opacne, tak by to pry vzal...u holky to teda nehrozi, s tou mlati puberta a jedna jedina vec v jejim zivote jsou ted kluci...Ale treba muj sef je gay (otevrene to neprizna) a paradoxne ma na vsechny opacne orientovane velmi netolerantni nazor (zrejme aby 'zamaskoval', ze je jednim z nich...)

babalala
23. led 2008

suzie - jak to chceš ovlivnit??? Ty umíš dítěti "voperovat" chybějící chromozom?
Ovlivnit výchovou snad můžeš to, jestli dítě homosexualitu potlačí a bude se snažit žít "normálně" s partnerem opačného pohlaví, ale jestli tak bude šťastné... 😖

dadulka19
23. led 2008

no,určite by som to musela chvíľu spracovávať 😵 ,ale nikdy by som si deti neprestala ľúbiť...a myslím si,že sa človek so sexuálnou orientáciou už rodí 😀 ...
..ozaj,pamätáte si na Honzu Musila,čo robil Ačko na Nove a potom na Prime Saunu,či ako sa to volalo?Som bola šoknutá,že je homo ☹ ,ale páčiť sa mi neprestal... 😅

iza
23. led 2008

hlavně holky až ty naše miminka budou dospěláci co mi víme co bude moderní, jak bude společnost reagovat atd atd..
jinak s homosexualitou se člověk již rodí(je mu dána ,je vrozená) a záleží na tom,zda si jí připustí či nikoliv...a to asi skutečně může ovlivnit prostředí, ale spíš bych řekla např tak, že třeba pro opravdu věřícího křesťana(žida, muslima) je to věc nepřípustná a tak to v sobě může i totálně popřít(a nebo si to připustit,ale považovat to za hřích a tak jí navenek nikdy neprojevit)..no chápete jak to myslím....ale také to opět záleží na rodičích...čistě teoreticky, kdybych měla syna,který by ode mne každý den slyšel, jak jsou homosexuálové nechutný, jak je to nenormální atd..tak by se mi asi dost těžko svěřilse svou orientaci..a naopak pokud by žil v otevřené rodině měl by s tím menší problém..myslím, že dost homosexuálů má samo o sobě problém si příznat, že jsou tací jací jsou a je pak děsné když nenajdou ve své rodině a okolí porozumnění

sharlotta
23. led 2008

Teraz mi napadlo, ze by ma zaujimalo, ako je to so sexom u tych homo, ktory to v sebe potlacuju a nechcu si to priznat. Pozerala som nejaku diskusiu a tam jeden homo hovoril, ze jemu sa hnusia zeny, rovnako ako nam rovnake pohlavie(samozrejme, co sa sexu tyka). Ved taky clovek potom nemoze byt stastny a ten sex vo vztahu asi tiez nefunguje....To uz su len take uvahy..... 😒

evercila
23. led 2008

suzie, nikto ta nechce ukrizovat, len sa ti snazime povedat, ze ak tvoje dieta bude mat homosexualne sklony, nieje v tvojich silach to ovplyvnit....je to tvrde, ale je to tak, nechcem ti brat iluzie...

suzie
23. led 2008

ok, genetika nepusti, ze? chromozomy su chromozomy... tak len dako to stravit, ak nahodou... ved svet sa nezruti 😝

magg
23. led 2008

ja suhlasim so suzie, ale ak to chcete brat takto, tak aj pedofilia je len neskodny omyl prirody a mali by sme to respektovat

sharlotta
23. led 2008

Magg, pedofilia nie je fyziologickeho, ale psychickeho povodu na rozdiel od homosexuality.

schnek
23. led 2008

Už jsme o tom přemyšleli. Asi bych byla trošku smutná, že nebudu mít vnoučata, ale chci, aby bylo moje dítě šťastné a pokud bude milovat někoho stejného pohlaví, je to jeho volba a budu to respektovat 😉

musa
23. led 2008

ja som s manzelom voci takymto ludom/homosexual/ tolerantní,ale co by som robila keby tak prislo moje dieta s takou spravou,neviem.Ale urcite by som ho neodsudila,stala by som pri nom.Musi to byt tazke.

anatanka
23. led 2008

Tak to me vubec nenapadlo o tom premyslet...
A i kdyby, tak me to neslozi. 😉

magg
23. led 2008

pre mna je to uchylka, ci sa vam to paci alebo nie a mozte ma aj zozrat. Zrazu su vsetci chlapi, hlavne v soubiznise teply, ved sa na to pozrite, ani sa nebudem cudovat, kd mi to raz dieta oznami, ved vzorom su dnes len ocancany miklosko s priatelom, blondavy paviel atd. A hrame sa tu na tolerantnych, mozno budu mat o 15 rokov moznost adoptovat si homosexualne pary dieta, len aby bolo co adoptovat, ked tu budu same lesbicky a homosexuali. Ja proti nim nic nemam, ale ani sa mi nepozdava, ze je toho tolko, pomaly mam pocit, ze nespravne orientovana som ja, ked ma pritahuju muzi.

iza
23. led 2008

hlavně s těma vnoučatama..ynámpár homosexuálů mužů, co má děti...a ne jako že se oženili a pak měli děti,ale že se třeba s kamarádkou dohodli nebo s lesbickým párem...
hlavně víte co mi vadí? Jak jako se tady někd zpíše..já jsem tolerantní k homosexuálům....to prostě už vlastně jsou předsudky..člověk nemá být tolerantní,ale prostě je brát tak jak jsou..ne je tolerovat 😠

iza
23. led 2008

magg hele já četla někde takový průzkumy..proč je jako hodně homosexuálů umělců(mimochodem je i hodně lékařů,překladatelů,architektů, sociálních pracovníků a duchovních..)...jedná se o lidi citlivější, vnímavější a pak tam bylo ještě dost jiných důvodů..já si pamatuju jen tyhle 😅 😅
hm ale pořád se tu hlavně rozebíraj homosexuálové muži a co lesbičky? ty by vadily? ptám se jen proto, že třeba můj táta..lesby mu nevaděj, homosexuálové jo, nebo moje kamarádka má dost homosexuálních kamarádů,lesby jí vaděj 😕

sharlotta
23. led 2008

Inak som aj v telke pocula, ze hovorili, ze v sucastnosti vela zien berie antikoncepciu a vylucuju estrogen do odpadovych vod a hlavne v zapadnej Europe sa voda recykluje, ale estrogen v nej ostava a ze to ovplyvnuje vyvoj plodu a preto je v sucastnosti viac homosexualov....

magg
23. led 2008

iza a to si fakt myslis, ze je pre tie deti dobre? :" ja mam dvoch ockov" " ja mam dve mamky"
ale jasne berme sa taki, aki sme, asi je to len mojim chorym nazorom plynucim z Biblie: " milujte a mnozte sa"