Jste připraveni na opačnou orientaci u svého dítěte?

karotky
23. led 2008

Co byste dělali,kdyby za Vámi přišlo Vaše(dejme tomu)15.leté dítko s tím,že je homosexuál nebo lesbička?
Já jsem hodně toleratní člověk,takže bych se s tím(možná s těžkým srdcem ☹ )smířila.Manžel mi na to řekl,že by mu to bylo asi jedno,..................hlavně aby "to" neprovozovali u nás doma. 😀

marse
23. led 2008

Co by som ziskala tym ze by som ju alebo jeho odsudzovala??? nic naopak by som svoje dieta stratila, a kedze svoje dieta milujem nadovsetko vzdy budem pri nom stat ved ina orientacia nie je choroba 🙂

elise
23. led 2008

ja by som to rešpektovala, no čo už by som mala robiť ako píše marse nie je to choroba, vnúčatá by som asi nemala ale syna by som nikdy neprestala milovať, určite by som ho podporila a hlavne by som si priala aby si našiel dobrého partnera, s ktorým by bol šťastný. 🙂

kristi
23. led 2008

jsem ready 🙂

vesi
23. led 2008

ja to rešpektujem, aj ked si myslím, že žiadny rodič na takúto správu nie je pripravený 🙂

andilek
23. led 2008

bože, to jsou diskuze dneska 😲 😅
kolikrát si z toho děláme s MM prču, ale jsem zvědavá, kdyby to náhodou přišlo, to budu čumět jak puk 😅

kristi
23. led 2008

lepsi ale aby byla bi, s tim se da lip zit 😀 😀 😀

vesi
23. led 2008

kristi súhlasím 😀 😀 😀

lucianka
23. led 2008

Jako teoreticky si myslím, že bych to zvládla... prakticky si nejsem jistá 😀 Asi by mě to mrzelo nebo trápilo nebo já nevím co. 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
vesi
23. led 2008

ale všetky svoje deti ľúbime, tak by sme to nakoniec predýchali 😉 😀

magg
23. led 2008

neviem, ci by som bola ochotna v 15 rokoch svojho dietata take nieco respektovat, ja ked som mala 15 som bola "feministka" a tvrdila som ze si na krk nikdy nezavesim ziadneho chlapa 😅 . A ak by to prislo neskor, tazko povedat, vzdy to bude moje dieta, ale stojim si za tym, ze to nie je normalne. Stale je to ista forma uchylky. A dalsia vec - tuzim byt raz babickou, tak neviem ako by sa to riesilo...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
evercila
23. led 2008

aj ja by som cumela jak puk, ale napadlo ma to uz, co keby ...
ale myslim, ze by som to musela rozdychat. hlavne ,aby bol stastny, a ak bude stastny s chlapom, co uz.
a inak, nemyslim, ze je to uchylka. je to proste maly omyl prirody. mohlo sa to stat hocikomu....

tiki
23. led 2008

Jo, taky jsem ve ctrnacti tvrdila, ze se nikdy vdavat nebudu, protoze jsou vsichni kluci blbi 😀 . Ale nevim, jestli to tenkrat byl feminismus nebo zdravy rozum 😉 .
Teda smirit bych se asi musela, ale nevim, jak bych to zvladala.
Magg - s vnoucatama by to bylo vpohode, za patnact let uz bude normalni, ze budou deti adoptovat homo pary 😠

abies
23. led 2008

Neviem co by sme robili, urcite by som svoje dieta nechcela odvrhnut. Verim ze materinsky cit je natolko silny ze by som sa s tym dokazala vysporiadat. Ale pokial danu situaciu skutocne neprezijete, len tazko viete s urcitostou povedat ako sa presne zachovate.. 😕

magg
23. led 2008

gedren - to "ako by sa t riesilo", uz nemalo patrit k tym vnucatam, to som myslela tak, ze ako by som reagovala, co by som na to povedala, ake slova, ci by som vobec na to chcela reagovat a tak. Ono, my tu teraz piseme, ze v pohode, ale v konecnom dosledku, ked by sme sa v tej situacii naozaj ocitli, vacsina z nas by reagovala celkom inak ako tu teraz piseme. Kolko krat sa na nieco chystame a ked to pride zareagujeme presne tak ako sme nechceli, myslim, ze na take nieco je uplne zbytocne sa pripravovat. Proste, ked to pride bude to tu, asi tomu nezabranime a zaregujeme len tak ako to budeme v danej situacii citit

krejcirice
23. led 2008

Ahoj já bych to nejspíš brala v pohodě,jsem na to zvyklá (mam kamarádku lesbičku)tak by to snad bylo v pohodě.Ale nevím jak by to vzal přítel otec dětí nějak nemusí lesbičky a homosexuáli.Tam by byl asi problém

babalala
23. led 2008

Spíš by mi vadilo, kdyby na to nepřišel v patnácti, ale až v pětatřiceti, jak se to stalo Honzovi Musilovi... Jeho žena a děti to berou obdivuhodně, ale lehko jim asi není v té naší tolerantní společnosti. 😒

margaretka11
23. led 2008

Mňa by takáto správa zložila. Určite by som sa s tým postupne musela vysporiadať, ale viem, že by ma to celý život trápilo.

kristi
23. led 2008

to nevim, si myslim,ze to zvladly docela v pohode, ne? spis tomu chlapovi musi byt divne

suzie
23. led 2008

Zaujimava tema, neda mi nereagovat, nechcem byt staromodna, no myslim, ze rodicia maju na tieto zalezitosti u deti obrovsky vplyv, neverim tomu, ze je to omyl prirody, skor si myslim, ze je to "chyba v matrixe", teda vo vychove a pristupe k dietatu, co vidi alebo nema sancu vidiet v rodine (myslim tym vyrovnany vztah muza a zeny ako rodicov).
Napr. ja som sa stretla s takou cudnou vecou, ze jedna znama svojmu malemu skolkarovi synovi kupila babiku chou chou, co sa mi zda dost divne a ja by som taketo veci v detoch a este k tomu tak malych nikdy nepodporovala. Alebo ked si pozriete mladeho pana Rochniaka (kadernik), vyrastal medzi samymi zenami od utleho detstva, no na kom by sa to nepoznacilo? 😕 Jasne, ze vyhladava muzov a kompenzuje si ich nepritomnost v detstve...

evercila
23. led 2008

suzie, nesuhlasim. ja by som mohla vyrastat na pustom ostrove medzi samimi zenskymi, a aj tak by ma vzrusovali vzdy chlapi.
proste clovek je vysledkom genov a prostredia, ale niekedy ani to prostredie nepomoze.

luuciee83
23. led 2008

tak písnu také krátký příspěvek...
myslím si, že na tohle nemůže být člověk asi nikdy úplně připravený... ale jsem hodně tolerantní, takže bych z toho zas takovou vědu nedělala... horší by to možná bylo u prarodičů... než u nás rodičů... 😅 😔 navíc, kdo ví - možná zrovna ten homosexuální pár žije plnohodnotnější život než hetero... 😉 🙂

babalala
23. led 2008

suzie - a co když chlapeček bere panenky svojí sestřičce - radíš radši přerazit ručičky u samý prdelky, jen aby z něj nevyrostl "teplouš"? Promiň, ale názory jako Ty už snad nemají ani důchodci... 😕

kristi
23. led 2008

no, je to vrozeny, s tim se proste nic delat neda....

iza
23. led 2008

tak by prostě byl homosexuál..no co..
suziek :nemůžu nereagovat na tvůj příspěvek....ještě chybí aby si napsala, že homosexualita je nemoc ne? Proboha v kterém století žiješ, že máš takhle omezený názory 😠 🙄

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
suzie
23. led 2008

...ja viem, ze to vyznie divne, ale z toho co vidim okolo a vo svete, ked si clovek dokaze uvedomit suvislosti a dat veci logicky dokopy, mnohokrat dokaze zistit: aha tu niekde to prameni. Ja viem, pohodlna doba, zvalme to vsetko na prirodu, aby sme nemuseli nic riesit a budeme sa tvarit, ze sme toleranti 😉. Ale to je na dlhuuuu debatu. A my to urcite nevyriesime, ze preco sa to deje, aj ked neverim, ze by vas to nezaskocilo u vasich deti. Urcite kazdu jednu z vas a neverim, ze by ste si povedali no co uz, priroda to tak chcela. Kazdy clovek zacne, aj ked len podvedome rozmyslat, ze preco prave jeho dieta...

alexandra
23. led 2008

Pripomina mi to mamicky, ktore su schopne svojim detom povedat: ´Daj mi to, lebo Ta mamicka nebude lubit.´ Ale zrejme malo ktora z matiek mysli naozaj vazne, ze svoje dieta lubi take ake je. Ja svojho syna a uz i dceru milujem, a pokial ich jediny zivotny ´problem´ bude opacna sexualna orientacia, budem stastnou matkou do smrti...

aponchie
23. led 2008

mala si hraje s autickama a jeji kamarad s jeji kuchynkou a jeji panenkou tak uvidime co z nich bude ja si planuju ze se nakonec vemou 😀 a treba bude kazdy na neco jineho no boze no aspon obohati nas zivot o neco noveho