Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

koalice
9. čer 2009

Kačátko, všimla jsem si, že přihazuješ nové fotky. Musím se smát, opravdu nakupujeme jak přes kopírák. začalo to kočárem , letními overaly a na té nejnovější fotce máte stejné botičky a kalhoty z Tesca jako má Honzík😀 😀
Budu si muset omrknout ten váš Peg Perego, abych eventuelně nepřetrhla spojení 😀 😀

kacatko03
9. čer 2009

koal: 😀 😀 😀 to jedobrý.....tesco má prostě super věci...akorát v letnanech mají malej výber tak budu muset vyrazit na zličín 😀 😀 jinak kalhoty nejsou z tesca ale v nextu.

koalice
9. čer 2009

aha, ale kalhoty jsou hóóódně podobný těm Honzíkovo. Botky si nemůžu vynachválit.....

kacatko03
9. čer 2009

koal a jakou velikost v tescu kupuješ? já mám věco 6-9m. ale to je mu akorát tak musím brát 9-12m 😀

koalice
9. čer 2009

Beru mu 6-9 M, čepičky 9-12 😉 Má 7,5 kg, jste baculatější

urbi
autor
9. čer 2009

Hani, porušuješ pravidla, tak bacha na adminy - zveřejňuješ obsah IP 😀 😀 😀 😀

petruna26
9. čer 2009

teda, já jestli bude druhé, tak bych radši holku, nehrozí, že by děti měly každé svůj pokoj, tak mi tak nějak přijde, že by to bylo lepší, ale je fakt, že už tu svojí vymodlenou holku mám, takže by mi ten kluk nevadil - jen bych nechtěla být jako třeba Beru na rizikovým, Adéla by pak byla furt s tchýní a to bych nerozdejchala... 😒

kacatko03
9. čer 2009

koal: tak mi máme 8,5kg a 6-9 body a letní overaly mu jsou akorát. Tak chrní v pyžamu 9-12 ťapky má kdesi ale na tělíčku mu je to dobře 🙂 ...Ano ty boty jsou super. mám tu ještě jedny z nextu na sucháč a ty moc nenosí, tyhle nosí furt, a ted sem mu tam koupila i sandálky na léto 😀 čepičky jsem koupila v H&M 6-9m..a jednu mám i z tesca 3-6 a ta je dokonce větší než tak z H&M tak nevim jak to mají číslované. ty kalhoty jsou dlohé a jdou z nich udělat kraťasy...jsou to ále 0-3m takže z toho má už jen ty kr´tasy 😀 😀

jajinka27
9. čer 2009

já jako druhé budu mít určo kluka, pak mě odvezou do blázince 😀

já v tescu taky nakupuju a taky už 6-9 😀

kacatko03
9. čer 2009

jáji Petrun čáááááu

ha byla sem v globusu a už mám taky ty cečka, a z Puntanely mám spokovací zvířáta 😀 tak chudách Toba neví co dřív v kočárku drtit. 😀

tak my budem mít 100% 3dítě kluka a to by mě taky jeblo 😀 😀 😀

kacatko03
9. čer 2009

míšo: byla jsem se projít kolem řadovek a zaplula do té ulice vašich známých...tak sem tak dumala kterej barák muže být jejich 😀 😀 😀 😀

petruna26
9. čer 2009

veru, jsi blázen s tím 3. 😀 🙂

koalice
9. čer 2009

Kačátko, ty sandálky máme taky 😀 (takové šedobéžové) a k tomu kšiltovku s ochranou na krk stejné barvy s modrým proužkem .Číslování těch čepiček je zvláštní, protože ty z HM mu jsou dokonce správně 3-6, z Tesca musí mít větší. Z těch našich kalhot jdou taky krťasy...Já mu už asi měsíc dávám tu 74 a je mu akorát

hanka128
9. čer 2009

urbi to bylo v dobrým 😀

a já dávám bodýčky z tesca už i 9-12sice jsou volnější,ale dobrý 😀

kacatko jdete ještě do 3 jo?

hanka128
9. čer 2009

a teda do ovy jsem vzala omylem i bodýčko 12-15 a to byla jak mořeplavec 😀

kacatko03
9. čer 2009

koal: 😀 😀 tak se těším pak na vaše fotky z dovolený,.....jak budou kluci stejně oblečený 😀 😀 😀 😀

Petru/ Hanka no když oni tak strašně rychle rostou.... 😀

hanka128
9. čer 2009

kacatko to jo, za chvíli je tu půlrok ☹

áá marušátko vyhajané tak jdem cvičit a snad už konečně ven 😵

kacatko03
9. čer 2009

hanka: no tak ten už máme za sebou, u nás je tu za chvili rok 😀

jajinka27
9. čer 2009

veru...čaaaauky 🙂) fakt chceš jít do třetího dítka??

berunka
9. čer 2009

holky muzu mit dotaz, zda se vam divny kdyz jsem pozadala svagrovou a tchyni aby synovci nesmudlali Elince po obliceji?me se uplne prici kdyz ji omuckavaji oblicej,smejdi po nem nosem apod. jsem fakt tak divna??? 😢

jajinka27
9. čer 2009

beru..je to tvoje dítě a tvoje věc, takže pokud se to někomu nelíbí ať si trhnou 😉

nelinkav
9. čer 2009

Čaute holky, tak mi jednou taky mládě usnulo ve chvíli, kdy nemusím nutně dělat nic jinýho, tak snad jí to aspoň půl hodinku vydrží...
K tomu našemu lednovskýmu problému - vidím to stejně jako Petruna na klasickou ponorku.
A za sebe říkám názor, že by tu žádný téma nemělo být tabu - ať už chválení děcek za prospaný noci, miminčí nemoci, apod. No a téma očkování, co prý údajně bouřilo i přes IP (mě nikdo nic nepsal a to jsem vás asi nasrala nejvíc 😀 ) - je nás tu dost, tak se holt neshodnem na všem, ale když se budem držet pravidla, že svý názory budem říkat relativně slušně a v klidu a hlavně se nebudem nasírat, že jsme oponenty nepřesvědčily, tak bych v tom neviděla problém. Pokud bychom probíraly jen nekonfliktní témata a pokud možno jen povrchně, tak za chvilku nebudem mít o čem mluvit. No, měla jsem toho na srdci víc, ale asi jsem to vykojila.

Jo, prolítla jsem včerejší večerní diskuzi a pokud by platilo pravidlo Nevybočuj z řady, tak bych si netroufla promluvit, páč mám jinej názor na kamioňáky 😀

Druhý dítko zatím neplánuju, třetí je na úrovni sci-fi 😀 Ne, že bych nechtěla, ale jednak kadím strachy z porodu už teď, druhak začínám mít pocit, že jsem až moc uvázaná v kolotoči kojení-přebalování-vaření-praní-uklízení... Snažím se to nehrotit, ale mm v kombinaci se Stellišou jsou prasata na entou, tak holt lítám jak fretka.

Základ mimigarderoby jsem pořídila v Loaně, leč většinu z toho děcku skoro nedávám, bo jsou to samý dupačky a overaly a mládě nosí hlavně kalhoty a body. Teď nakupuju nejvíc v Tescu (nic lepšího tu není) a něco sedí vel.3-6m, něco i 6-9. Nakoupila jsem i pár bodýček bez rukávů, takový bílý, jsou jak pánskej vasil (nevím, jak se tomu říká správně) - dávám to pod tričko s krátkým ruk., rostou se Stellinkou a když jí sundám svrchní kousek, tak je v tom hotovej bratr Sokol Saša 😎

Hani, počkej na výsledky neurol.vyšetření. Já to ze svýho laickýho pohledu vidím podobně jak Koal z odbornýho - pokud je MAru tak živá, že ti během vteřinky sletí ze sedačky, tak snad ten tebou popisovaný problém mít nebude 😉 Budem vám držet pěsti.

Marti, to jsem nepochytila - Anička je nemocná po očku, nebo někde chytla nějakou virozku? My to ještě nezažili, jen poměrně malou týdenní rýmu, ale věřím, že když je to horší a dítko nemůže ani pořádně spát, tak to musí být na nervy, zvlášť bez podpory manžela 😒 Je někde odjetý nebo "jen" v práci?

Ještě něco jsem chtěla, ale pamět zas vypověděla službu (přijde mi naprosto nemožný, že mám státnice z historie 😅 😔 - já už si nepamatuju, ani číslo svý nohy). Tož zatím pá, jdu si spláchnout háro a pak vyrvat pár kousků plevelů, co se snaží dohnat vzrůst sekvojů.

nelinkav
9. čer 2009

Krucipisek, to je zas elaborát, se vám omlouvám 😔 😅 😀

nelinkav
9. čer 2009

Beru, o to jsem taky švagrovou požádala (nikdo jinej to nedělal). No, oheň byl na střeše, páč já jsem hysterická matka. Jo, a dle drahé švagřice taky kráva, takže jsem nemohla čekat nic jinýho 😒

kacatko03
9. čer 2009

Zuzi já taky okřikuju dvojčata od švagrový aby měli hlavu aspon 30cm dál od něj, a aby ho neolizovali (mají ale furt kašel) a o víkendu sem jekla na švagrovou aby ho neňuchala nosem bo sem si všimla že v nose měla opar 😠 Tak že je dobře že se ozíváš...ty jsi matka a ty určuješ pravidla 😀 )

nelinkav
9. čer 2009

tak půlhodina z toho nebyla. jdu sundat turban z hlavy a přebalit. zatím pá.

berunka
9. čer 2009

holky dekuju za podporu.protoze vite jak to dopadlo u nas?prisla mi zprava ze jsem fakt neskutecna,ze oni vsechno asi podle me delaji spatne a at si neberu do pusy jeji deti a uz ji nepisu ze ma jen jedny nervy 😒

urbi
autor
9. čer 2009

tak než jsem se odhodlala něco odepsat, Fíla vytuhnul v manduce!!!! a tak jsem využila času a šla žehlit... na to, že jedeme v pátek na dovču, tak frajerka nejen že nemám nic nakoupeno a zabaleno, ale ani vypráno a ani vyžehlenou starou dávku... no uf...

jenom poopravím, že výměna názorů mezi mnou a Hankou se netýkala očkování, jestli jo, tak vracím diplom a dítě a jdu hledat někam své byť několikaměsíčnímu "výplachu mozku" ztracené IQ 😀

Beru, no tak to je taky hustoles... ty jsi máma a ostatní to musí respektovat! mně to např. nevadí od synovce a neteře, stejně je krmím stejnou lžičkou oba dva, bo si např. dnes banán strašně záviděj, ale když bych nechtěla, aby ho někdo takhle matlal, tak bych to taky řekla, na to máš právo!

no a my dnes byli prvně na vojtovce... bylo by to na delší povídání.... pocity opět dobré, jen opět nasrání na doktory, že nás tam neposlali sami dřív a že to vše musela být opět jen a jen moje aktivita a doprošování se
ve zkratce: dle našeho povídání byl Fíla od narození dráždivé dítě - nedostatečně vyvinutou nerv. soustavu - vše tomu naznačuje - nemožnost nosit v klubíčku, špatné spaní, velice častý moreův reflex atd. atd. atd..... také sama řekla, že je div, že neplakal a že neplakal ani když s nim cvičila, smál se tomu.... jako i neuroložka i fyzioterapeutka tak i tahle nezávisle na sobě řekly to samé, že je to pohodář , za což mám hroznou radost, že je takový, nebýt toho, tak by asi ty předchozí měsíce byly ještě větší očistec...opět poznamenala, že škoda, že pediatři to nedokáží rozpoznat, přestože jsem sama několirkát na to upozorňovala, že zaklání hlavu a místo toho mi bylo řečeno, že náhodou svěle tu hlavu zvedá - že to byl záklon, to už jaksi nezpozorovala....

no a naučila mě jeden cvik - líbí se mi na tom, že jde hned vidět, jak to napravuje - ale teda doma mi u toho pekelně řval, chudina. tak nevím, jestli to dělám dobře a jestli mu tam ten bod netisknu moc

no a magor jsem za celý den zapomněla pít, tak se mi teď motá šiška a víc nenapíšu, bo bych tu s sebou sekla... 😝

berunka
9. čer 2009

Misul no je to sila s tou svagrovou navic MM uz ji 2x psal mail,te duz docela nasrane a nic.rekla ze pokud je ve stejnem duchu jako SMS tak nema o cem premyslet a resit. 😠 😠 😠 😠 😠
jaky cvik vas naucili na Vojtovce?treba jsme ho taky cvicily a dokazala bych ti poradit.

ma12
9. čer 2009

Tak jsem zpet, i tchyne se dala prezit, jen ve ctvrtek jsem pozvana na obed. Pomoooc.
Neli: Anicka nekde chytla nachlazeni, ale vypada uz v pohode. Mm je na sluzebce v Deutschlandu na cely tyden.
Beru: pis si do denicku: pondeli 11,30, prvni lekce 31.8. Uz tam nemusis.
Miso: Tak konecne se to obraci k normalu? Moc ti to preju.

No a ad nakupovani hadriku tady v cechach, tak jsem koupila boticky v Tescu, ale jinak mam dostatecnou zasobu z ebay, ze zasobuju Berunku a jeste jednu kamaradku 😀 😀 😀 😀