Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

urbi
autor
11. čer 2009

Leni, tak jestli ti to řekla doktorka, tak mu to nemůže ublížit!

Jaji, tak já včera koupila 4 balení nutroše - bohužel dávám ten speciál a to je pálka jak prase a jsou to jen 400 gramovky, tak mu to vystačí opravdu jen tak na 3 dny teď 😒

jajinka27
11. čer 2009

já bych najela zpět na 1 a počkala aspoň ten měsíc 😉

urbi
autor
11. čer 2009

Leni, ale asi bych taky najela zpět na tu 1 😉

lenka456
11. čer 2009

Urbi: Jj, řekla, ale taky mi řekla, když mu byly 3 měsíce, jestli už ho přitahuju za ručičky do sedu... Tak nevím (vím, že to zrovna teď moc nesouvisí) Jinak Beba nám taky vydržela tak 3 dny cca (400 g plechovka).

jajinka27
11. čer 2009

teda já dítko nepřitahuju do sedu ani mi nic podobného mudr neříkala, asi se spíš řiď rozumem, přibírá ti? pokud ano tak bych nechala bebu 1

urbi...no mě to taky mizí, ale aspoň dopoledne zatím kojím

berunka
11. čer 2009

Leni teda nevim jo ale co to mas za doktorku?pritahovat do sedu se vubec nema.to prave dela jen doktorka na zkousku jak drzi hlavicku 😒

sluninka
11. čer 2009

lenka..tak se normálně vraťte k tý 1...

lenka456
11. čer 2009

Beru: Právě, taky jsem z toho byla v šoku, když mi to řekla - jsem to s ním prostě nedělala. Přibírá si myslím dobře, za měsíc tak 600 - 700 g. Pije přes den 3 x po 120 ml a večer a po probuzení po 150 ml. Teď poslední 2 dny ráno 180 ml.

sluninka
11. čer 2009

lenka..teda já žasnu,ta Tvoje dr je asi trochu jiná,nebo? přitahovat za ruce se nesmí, dělají to je dr aby zjistili jak jsou mimča stavěný ajestli se přitáhnou

my jíme po 180ml a většinou každý 3-4hoďky

jajinka27
11. čer 2009

leni..tak zůstaň u beba1, to jí podobně jako ten můj

jajinka27
11. čer 2009

teď byl Tomáš na břiše, pak sem si ho vzala a on mě parádně poblil 😀

urbi
autor
11. čer 2009

my teď docvičili a teď si hraje ještě na břiše s mašinkou - miluje kolečka u aut, točí s nima - šikulka! 😵 jdem na jablíčko - to zas bude boj, jestli sežeru víc já nebo on 😀

jajinka27
11. čer 2009

já zatím ovoce nedávám

urbi
autor
11. čer 2009

já dávám jabko a banán 😉 to mu chutná, banán miluje - on ale moc nedá těm zeleninám.... to ho nebere

jajinka27
11. čer 2009

no Tom jak kterou zeleninu, jeden den mu chutí, druhej neee 😀

lenka456
11. čer 2009

No právě proto se radši jdu poradit sem... Moc Vám děkuju za rady, mažu ještě do lékárny pro 1 🙂

sluninka
11. čer 2009

😀 tak nám chutná všechno..taky to jde na nás vidět 😀

jajinka27
11. čer 2009

no Natálka má apetit dobrej 😀 to ten náš je vybíravej, po kom asi 😀

nelinkav
11. čer 2009

Náš dr. mládě do sedu ještě přitahovat nezkoušel 😕

Jinak s tím spánkem jsem to nemyslela tak, že bych si stěžovala, že spí o krapet míň než dřív, to ne. Pořád je to super, ale asi tím jde vidět, že už ji to mlíko asi nezasytí tak dobře jak dřív. Mmch.dr. říká, že spí, protože zaspí hlad, to se mi zdá docela nepravděpodobný. Tak uvidím, kolik bude mít na další ko a jak se bude tvářit. Jestli se bude furt usmívat jak teď, tak to asi nechám, dokud to bude možný. A jak začnem přikrmovat, tak jsem tu pro rady pečená vařená, bo já jsem z toho naprostý jeliman. Když jsem vybírala tu kašičku, tak jsem stála zoufale před regálema a pak jsem to vzdala a šla se poradit do lékárny 😝 Teď bych vůbec netušila, jestli krom zeleninových příkrmů i nutroš atd... Je to strašná věda, vás obdivuju, co si poradíte samy.

koalice
11. čer 2009

Neli, to se poddá, neboj. Do toho rychle vpluješ.
Honzíka jsem teda kaší moc nenedchla, byla to pro něj príma hra. ( začínáme první kaší od Nutrilonu- kukuřičnorýžovou) Mamka něco cpala do pusy a já to zase vyplivoval, bryndák jsem si potom omatlal o čumec, takže kaše byla až u oka a za krkem, jestli jsem polknul tři lžíce, tak kecám 😀 😀
Na to se vyblindil, vykoupali jsme, nakojili a momentálně je tuhej. Takže jdu odchytit druhé robě a jdem taky páchat večerní hygienu, potom asi už po tom náročném dni odpadnu

jajinka27
11. čer 2009

tak já dala Nestlé hotové mlíčko s kaší a u toho mi vytuhnul a jen byl přenesen do postýlky a chrupe

nelinkav
11. čer 2009

u nás se chodí spát kolem desáté, jedenácté, takže tiše závidím, Jaji 🙂
Stelliš si teď dá tak půlhodinovýho, hodinovýho šlofíka a pak tu bude na nás házet cukrbliky...

jajinka27
11. čer 2009

neli..tak to Tom už byl fakt hotovej a je zvyklej chodit spát kolem 19té , dneska teda dřív, snad nebude strašit v noci 😀

nelinkav
11. čer 2009

Tak změna, nedá si šlofíka, hodlá se ne mě z taťkovi náruče tlemit i teď 😀

hanta
11. čer 2009

Ahojte, hlásím, že za sebou dnes máme poslední fázi očkování. Ájoš váží 6,4kg a měří 66 cm. 🙂

nelinkav
11. čer 2009

Hanto, leda tak poslední hexu, ještě čekaj mimouše další slasti, třeba mmr... 🙂 Jinak Anďa je teda modelka, dlouhá a štíhlá 😉

urbi
autor
11. čer 2009

dítko uloženo a bolí ho břicho - ach jo - před pár dny nám došly probio kapky a měli jsme týdenní pauzu a dneska se to projevilo - ach jo, tak snad zase brzy zapůsobí ta nová várka...

no nic, jdu žehlit a balit... a vyřazovat - jsem si tam vzala nějak moc věcí, tak jdu redukovat - stejně budu chodit v jednom, max. dvojím...

kéž už by to bylo v autě...

koalice
11. čer 2009

tak u nás dítě č. 1 sice vykoupané a v posteli, nicméně jí ještě slyším z pokoje, jak si "čte" knížku, dítě č. 2 spinká...

Urbi, asi mi něco uniklo, vy se někam chystáte na dovču ?

anaconda
11. čer 2009

Koal,
Jiranova ségra chytla od tchána, co měl ten pásový opar, neštovice. je jí 27 a chtěji jí zavřít na Bulovku, že prej by mohla mít meningokoka. Je to tak? A jaká opatření máme zase udělat kvůli Kubíkovi??

DĚKUJI 🤐 🤐 🤐 🤐 (hubičkovací)

koalice
11. čer 2009

Anac, jak už jsem psala, jedná se o virus varicella-zoster. Primoinfekcí jsou plané neštovice, virus zůstává v těle a při oslabení se projeví jako pásový opar. Pokud se člověk , který ještě neštovice neprodělal setká s někým, kdo má buď plané neštovice nebo pásový opar, může se nakazit. Jiranova ségra je tudíž jako dítě prodělat nemohla, pokud je má teď. S meningokokem to nemá nic společného, to je bakteriální infekce. Ale zřejmě neměla úplně typické projevy a v rámci diferenciální diagnostiky připadaly v úvahu obě infekce. Těžko říct, bez klinického vyšetření Ti víc říci nemůžu. U meningokoka jsou kožní projevy z krvácení do podkoží, takže vidíš různé petechie, sufuze ( krevní podlitiny), u neštovic pupínky, puchýřky, eroze......
Každopádně k malému nesmí !!!!!!