Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

anaconda
6. črc 2009

jéžiši Jaji, sociálku na Tebe! 😀 😀 😀

jajinka27
6. črc 2009

to mi říkal i Tom, prej nepiš to tam nebo na tebe přijde sociálka 😅

anaconda
6. črc 2009

a kde jsou všechny jelimanky, sakra?? 😕 😕 😕 😕 Že by kosali klepu?? Jsem si vzpomněla, že i my bychom dneska měli......... 😅

jajinka27
6. črc 2009

se s náma nikdo nebaví 😀

urbi
autor
6. črc 2009

na vás prdíme co?
my vymýšleli kuchyň, no romantika jak sviňa
brou brouci
😵

bila.pani
7. črc 2009

Ahojky

My už jsme doma z kontroly.Obě děti jsou na tom mnohem líp,takže už jen dorat ATB

Se mi ulevilo.. 🙂

kacatko03
7. črc 2009

bré ráno tak dneskla první já? 🙂

anac: fotky dobrý 😀 PP jede, jak se vám jezdí? 😉 Teda kluci už zase vyrostli.

No nic, jdu žhavit drát a shánět manželskou hru

bila.pani
7. črc 2009

Anac,Jaji,hezké fotky z výletu 😵 😵

kacatko03
7. črc 2009

Ilčo...aaa první sem nebyla....co dětem bylo? 😕

bila.pani
7. črc 2009

Ahoj Veru,ále - kašel - Lucaskovi to sedlo na prudusky a u malé na to byl náběh,ale už je to dobrý 🙂

petkakrutik
7. črc 2009

Hezké ráno 🙂

Ilon, tak príma zpráva, že už je Lucasek v pohodě 🙂

Anac - u nás taky 3,5 😀

Neli, máš ode mně palec nahoru, opava je moje nejoblíbenější město na světě, nejkrásnější a nejlepší!!! NArodila jsem se tam totiž 😀 Až tam zase úojedete, dejte vědět, skáknem za váma, máme to kousek. A domluvíme se i s písmenkem 😉

teda, nevím, jestli je u nás spurt nebo co, ale mládě zase poslední týden blbě spí. Usne jedině u cicku a jakmile ho položím, je vzhůru. Takže po večerech nic neudělám. Včera usnul krásně ve 20 hodin, přenesla jsem ho, dala ještě podudlat, když se probral, ale usnul v naší posteli (na to se taky nějak teĎ naučil 😖 ), 20:45 pláč. Asi nějaký magor jel na motorce a vzbudil ho. A to bylo zavřené okno! No a pak usnul až 23:15, skoro mě rypúlo. Mně teda u sosání usnul vždy, ale jsem chtěla odejít, vzbudil se. 21:40 jsem tam poslala MM, ale jak to dopadlo... 3/4 hodiny ticho, užuž jsem si myslela, že usnuli oba, ale pak MM přišel, že prcek nechce spát. Že mu zpívá písničky a podobně a on furt ne a ne zabrat. No to se teda nedivím 😒

urbi, jojo, od svého poslewdního rozchodu s týpkem před MM jsem se zařekla, že se v životě už na žádného chlapa citově tak neuvážu, abych pak byla kvůli tomu trpěla. Naštěstí finančně jsem nebyla závislá nikdy, na to si dávám pozor 😉

MY jdeme dneska na oběd do restaurace, kde jsme měli před 2 roky svatbu. Týýýý jo, to už je tak dávno 😒 😒

jajinka27
7. črc 2009

ahojky,

tak my noc docela dobrá, až na to že se vzbudil ve 4:45 a koukal jak puk a snažil se otáčet, tak jsem mu udělala jídlo, vysosnul ho a usnul a já spala do 7:40, on byl vzhuru urco driv 😀
ale jsem nějaká unavená stejnak
taky vůbec nevím co budem dneska dělat, jsem se namlsala jak byl manža 4 dny doma a teď sem tu sama 😒

berunka
7. črc 2009

ahooojky lednacky zdravim po kratsi odmlce.v patek jsme jeli za nasima na dovcu jsou ve Svobode nad Upou,maji tam pres cestovku celou chatu i s pribuznyma a dalsima znamyma.tak jsme tam vegetili az do pondeli.bylo to super aspon jsme si trochu vynahradili pocasko,ktere na nasi dovce bylo na prd.a taky jsem videla ze teda nase dite je fakt zlate.byli tam kamaradi z Moravy, maji 6 mesicni holcicku ale ta teda temer porad place ☹ bohuzel tam to je zpusobeny i tim,ze mezi rodici to az tak neklape.poprve jsem videla jak to na dite muze strasne pusobit.Ela byla porad vysmata i kdyz videla lidi poprve.mela jsem z ni radost.no a dneska jdeme na druhou davku Synflorixu tak jsem zvedava na reakci.a musim poprosit doktorku aby mi Eli zvazila,protoze jestli nam vcera neblbla doma vaha tak ma pres 7kg 😲

petkakrutik
7. črc 2009

Jéé, beru, tak to muselo být príma, taky bych brala víkend s více příbuznými. Hlavně s těmi, které moc nevídáme.

Eli může mít 7 kilčo, co by ne 🙂 Páťa má něco přes 6.

Už se vám děti přitahujou? Já když chytím Paťulku za ruce, hned se přitahuje a jde až skoro do sedu. teda větší radost bych měla, kdyby se chtěl konečně otáčet aspoň na břicho, z bříška na záda ještě má čas, ale na to břicho, kurnik,je za 5 minut 12 😒

Marti, jak to vypadá s lamazem? už to rozjíždíš?

hanka128
7. črc 2009

jaji naše zlato mě taky ve 4 vzbudilo 😀 ležela na břiše a přemýšlela co by zase dělala... 😀 závidím těm co už se jim přetáčejí zpátky 😵
a dneska jsem ji zkusila zase přitáhnout do sedu a ona to fakt umí!!! jako nechci říkat že je to malá potvora,ale prostě je 😵 😀 jí se to prostě jenom nechce dělat..asi bude lenivec bo mamince 😅
peti neboj se ti přetočí za chvíli-těch 6měsíců je jen orientační.....

holky a vaříte některá prckům?
bo mám pár dotazů-bo příkrmy se blíží 😀
takže vaříte v kojo vodě nebo převařené z kohoutku? přidávate olej k mrkvi,brokolici a spol. vždycky nebo jen občas?
jo a vaříte ve vodě nebo v páře?

bila.pani
7. črc 2009

Hani,já už zkoušela malé uvařit - v koj.vodě,dělala jsem jí mrkvičku,mrkvičku s bramorem a mrkvičku s květákem..Ale to jí nejede.Kupované mi sní všechno..Takže vaření odkládám na neurčito 😅

hanka128
7. črc 2009

že by janička byla gurmán 😀 🙂

no já skleničky chci jen na cesty...začneme doma vařeným a snad se chytne 😀 a mamča mi tady přijede v srpnu tak budeme dělat marmelády a uděláme i přesnídávky 😵
bo jsem se koukla kolik stojí ta frutapura-asi jediná neslazená přesnídávka a málem mi vyletěly oči z důlku 😅

a to brno asi není že-bo děti se ještě doléčují..? já bych stejně asi v tu středu nepřijela protože jsme teď přecestovaní a v pondělí jedeme do brna zase na rehabku...začínám vidět z vlaku dvojitě 😖
takže my co jsme nechtěli tv-máme ji 😀 a nechtěli nikdy auto-začínáme přemýšlet že ho asi pořídíme 😅

petkakrutik
7. črc 2009

Hani, no jo, ale vidím na něm, že se mu prostě na břicho nechce, lajdákovi.

Vařím někdy ve vodě z ohoutku, někdy naleju z filtrovací konvice Brita, jak si vzpomenu. V páře jsem zkoušela, ale květák a mrkev ser tam vaří blbě, moc dlouho a pak je to jakoby zcvrjklé. brambory jdou dobře i brokolice, ta si zachová hezkou barvu. Včera dostal poprvé maso, spolu s mrkví a bramborem. padalo to do něj jak Němci do krytu. Prostě typický chlap. Za chvíli bude chtít klobásu a k ní pivko 😀 Jo a olej dávám vždy, tak 2 kávové lžičky. Sice pak PAtrik ještě sosá, v mlíce je taky tuk, že, ale rostlinný je zase jiný a z něj taky něco má 🙂

bila.pani
7. črc 2009

Gurmán 😀 😀 Asi jo,začíná mít manýry docela brzo..Ale kdo ví,co do těch skleniček všechno dávají,že to těm dětem tak jede a doma uvařené to nechtějí 😀

ad Brno - no,já to u sebe nevidím růžově,musíme dobrat ještě ty ATB,do té doby nesmíme moc ven 😒

petkakrutik
7. črc 2009

Ještě jsem zapomněla dodat, že sklenku jsem zatím nezoušela, to si nechávám, až bude krize nebudu moci uvařit. Jo a koupila jsem v Kauflandu těch v akcí přesnídávky, ale je v nic buď tvaroh (kravská bílkovina), nebo ovesné vločky (lepek), takže mu toasi nechám, až bude m,ít rok. Spotřeba je do 9/2010.

petkakrutik
7. črc 2009

Já píši jak tatr, fakt. Jednou rukou chytám prcka, jak se mi tu an klíně vrtí a pak to tak vypadá 😀

bila.pani
7. črc 2009

Holky,s tím olejem jsem to nějak nepochopila..Do vař,jídel jsem to nedávala ani malýmu,když byl mimi 😖

hanka128
7. črc 2009

peti maru se taky nechtěla přitahovat...a to měla zpoždění 3 měsíce podle tabulek 😅
takže se neboj 🙂

a ona asi fakt bude po mně-mí rodiče totiž se mnou museli do 1 roku obrážet neurologii-bo já se vyvíjela naprosto pro doktory šíleně 😅 plazit ani lézt jsem neuměla, při zkouškách reflexů jsem si vždycky nabila čumáček 😅 -takže jsem nejdříve neměla chodit....pak mluvit....pak jsme měla koktat....ani nic z toho 😀

sonisek
7. črc 2009

Ahojky holky,
Hani, já se budu snažit vařit doma, bo se na mě ze všech stran hrne, že maminky dávali dětem skleničky a kolem roku začli vařit doma a dět jim to nejedly, protože byly zvyklé na skleničky. Takže ať si radši zvykne na domácí...Beztak taky musím vařit, tak proč by ne i pro malýho 🙂Jen si řikám, že až bude jíst i maso, že jako budu max. kupovat skleničky s telecím apod., to fakt dělat nebudu 😀
A děti mají jíst fakt 6x týdně maso??
A tady zkouška mrkvičky:

https://www.youtube.com/watch?v=dUWYPEURtv4

A něco pro pobavení:

https://www.youtube.com/watch?v=53fnpgio5uc
hanka128
7. črc 2009

ilon olej se dává,aby se lépe vstřebaly vitamíny rozpustné v tucích-A,D,E,K..jinak je ta mrkev nevitamínová....
proto i když vaříš mrkev pro sebe tak se má dělat s trochu oleje nebo másla.

no já chci lepek dávat kolem 8měsíce do roku čekat nechci-bo ve škole nám zase říkali že čím déle se to odkládá-tak to není taky dobré....prostě zlatý střed 🙂

hanka128
7. črc 2009

no já budu dávat krůtí maso a králika-mám už zajištěné domácí zdroje 😀 skleničky kvůli masa fakt kupovat nebudu 😉

ale stejně je to legrace-když jsem dělala kdysi v lékárně tak ty skleničky nikdo nechtěl-věčně nám procházely....a teď je používají všichni..

sonisek
7. črc 2009

Hani, taky mám zdroje od našich - králičí (jsme jak u Škopkový 😀 ), krůtí, vepřový...kuřecí koupím, ale právě že by děti měly dostávat i telecí,ale.... 😀 😀

berunka
7. črc 2009

holky my davame sklenicky a az bude jist vetsi porce zkusime varit.ono taky preci jen doma co vsechno uvarite mimcu?asi ne testoviny se sunkou nebo zeleninovou omacku a bolonske spagety a to vse je ve sklenickach.ja zas nechci aby Eli jedla temer jedno a to same.
a koukala jsem jak se bavite o tom pritahovani do sedu jak casto to zkousite?ja teda vubec,protoze me ta to na rehabce upozornovali ze se to delat nema 😒

hanka128
7. črc 2009

beru já to jen zkusila to přitahování-nedělám to s maru jak jo-jo 😉 a dělat se to nemá-ono je to i špatně když se ti lumpíci přitahují ve sporťáku a v autosedačce sami-ale co by pak měli za radosti že 😉
a mně zase přijdou trošku ulítlé ty boloňské špagety ve skleničce 😅 a stejné to pořád mít nebude 🙂
mno nic pádím vařit-sójové rizoto-to bych anac asi moc nepotěšila 😀