Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

petruna26
21. črc 2009

teda takhle na mm by to šlo, ale býval by musel jít fakt na měsíc na rodičák, což odmítl, takže jiné řešení nebylo... jinak s tou 2letou je to fakt blbý, když se nepovede druhý, no, pak jedině jít na pracák, nebo nevím ☹

petruna26
21. črc 2009

Kal, já bych ven šla..
Jinak mateřský jsem se vzdala, nebyla by u mě jako u ŽL o moc vyšší než rodičák a nemohla bych u ní dělat, tak proto 🙂 , ale u 2. už bych to udělala malinko jinak... 🙂

febris
21. črc 2009

petru- muze byt na rodicaku a muze chodit normalne do prace, akorat musi zajistit nekoho kdo se bude o dite starat. No je to prasteny. Asi se na to vsechno vys... a pozadame o tu triletou. Sice s druhym deckem nechci otalet, ale predstava jak do manzela hucim ze uz se musime snazit a on bude delat fory...
fakt ted lituju ze jsem se do tech peripetii s uradama poustela... ☹

febris
21. črc 2009

petru tomu nerozumim... cemu rikas materska a cemu rodicak?dyt u rodicaku muzes mit vydelek kolik chces...

cline
21. črc 2009

feb ale právě, že u mateřské si vydělávat nemůžeš nebo aspoň ne tím čím jsi se živila do té doby

petruna26
21. črc 2009

u mateřský se přivydělat nedá, teda aspoň ne činností, ze které je mateřská počítaná, u rodičáku jo, proto ho mám hned od narození Adélky

petruna26
21. črc 2009

cline, koukám, žes to už napsala...

febris
21. črc 2009

uz jsem z toho zmatena, nevim, cemu rikate materska
ale tohle rika portal mpsv s aktualizaci 1.1.09 •Příjem rodiče není sledován. To znamená, že při nároku na výplatu rodičovského příspěvku může rodič výdělečnou činností zlepšovat sociální situaci rodiny. Po dobu své výdělečné činnosti však musí rodič pobírající rodičovský příspěvek zajistit péči o dítě jinou zletilou osobou

no to je fuk, dosti reci o tom, je mi z toho zle 😀 😝
zitra budu informovat jak jsme na uradu poridili 😅

cline
21. črc 2009

jojo feb to je rodičák, a PPM neboli mateřská je tak jak píšemem my s Peťou

cline
21. črc 2009

a rodičák dostáváš až od cca půl roku dítěte pokud na něj máš nárok, nebo se ho jako Petra nevzdáš

cline
21. črc 2009

teda jsem to zmotala rodičák dostáváš vždycky y PPM jen pokud máš nárok do toho půl roku

koalice
21. črc 2009

Ahoj ledňačky, mám tip zejména pro dvojmatky. Právě jsem se vrátila z města a byla jsem známou upozorněna na akci v deichmanu- mají akci na slevové boty. první pár se slevou, druhý zlevněný ještě za polovic a třetí zlevněný zcela zdarma. Já tam tedy pro sebe nenakupuju, ale udělala jsem nákup pro děti. Anička dva páry, Honzík první zimní botičky, vzala jsem 19, snad mu to bude, ale jednalo se zrovna o ten pár bot zcela zdarma, tak proč to nevzít aspoň na zkoušku, že 😉 jen pro představu, původní cěna všech těch bot by byla 1900 Kč, já platila 420 Kč- to už jde, ne ?

febris
21. črc 2009

ahhhaaa tak to jo, ja nečvedela ze rikate PPM materska 🙂 tak to suz si rozumime 🙂
koal dobrej kauf 😀 😎

petruna26
21. črc 2009

PPM = peněžitá pomoc v mateřství, aneb zkráceně mateřská... 🙂

Koal, a to je na na ve"velký" boty, nebo jen na dětský?

petruna26
21. črc 2009

ha, zase píšu jak ichtyl 😝 ještě jsem neviděla člověka, který by koktal u psaní 😝
mělo být a to je jen na "velký"...

koalice
21. črc 2009

Petru, na všechnoooo!!! Ale mně osobně ten jejich styl a materiál nesedí, maximálně tak nějaké adidasky nebo niky, ale vyražte co nejdřív, otevírali v devět a už tam byl nával, netuším, od kdy už tu akci mají. Pro děti tam mají moc hezké boty, ale kvalitní jsou ty tak nad 500 a výš s atestem , čili v této akci je pořídíte za hubičku...

Jinak jsem dočetla stranu zpět, Kačátko a souhlas, já mám ze stejného důvodu taky 3 letou variantu, ale pracovat na plný úvazek bych chtěla od dvou let, ideálně rozjet vlastní praxi, ale to je ve hvězdách kvůli pojiš´tovnám 😝 😝 😝 😝 ( tisíckrát blicí) Hlídání bych řešila jako u Aničky hlídací tetou za prašule nebo tady přes silnici máme hlídací mateřské centrum a školní rok do jeho tří let už od září platit školku, i když by nastoupil až v lednu. Ale situace se školkama je tu taky tragická, tak nevím nevím. Maluju si to pěkně.

febris
21. črc 2009

koal no jo, jenze u tebe je to jiny, kdyz uz mas 2. dite...
ja nevim jak to vymyslet s tim druhym :(

petruna26
21. črc 2009

Tak já mám pocit, že tady ani nedovolí, aby si lidi platili školku a nastoupili až v lednu, to jde snad jen u dětí, kterým budou 3roky do 31.10. toho školního roku 😝 , no co, tak budu mít tu mojí protivu doma trochu dýl, no - i když chápu, že když člověk musí jít do práce je to na pytel.. 😝

berunka
21. črc 2009

ja jsem si dala 3letou variantu prave z duvodu ze by to druhe mimco nemuselo vyjit tak rychle a po cisari se ani nedoporucuje tak rychle mit druhy takze ta trileta je takova optimalni.no a skolka bude asi taky vesela.ale mamka v jedne u nas pracuje tak snad potom trochu zapusobi na reditelku 🙂

koalice
21. črc 2009

Petru, mně se povedl majstrštyk s Aničkou, do školky jsem jí procpala ve dvou a třičtvrtě, i když zpočátku chodila jen na pět dní v měsíci a od tří let věku denodenně jen na dopoledne, odpoledne byla s hlídací tetou. Ale klaplo to jen díky tomu, že jsem už dávno pracovala od jejích 6 měsíců a měla ji přihlášenou už v prvním roce života. Teď doufám, že když už se tam ve školce známe osobně, tak to snad půjde i s Honzíkem. No a když ne platit školku na podzim, tak by se to taky dalo řešit nějakým sponzorským darem jednorázově. Uvidíme

febris
21. črc 2009

kdybych nemela ty patalie s cipkem, tak urcite nevaham s triletou variantou... uz ted mam cipek asi jen 1,5cm a kdybych zas mela nakej nalez nedejboze, no radsi nemyslet.
Uz ted je jasny ze zas budu muset v tehu lezet a kdo se ude starat o malyho :( z tohoto duvodu by bylo ideal otehotnet na prelomu roku, v lete tj.v 7. a 8. mesici by mohla hlidat mamka, neb uci tanec, takze ma prazdniny. Jenze takhle to naplanovat s tehotenstvim proste nejde... 😀 😝

febris
21. črc 2009

tak ja tady krafu a najednou koukam a dite pod stolem misto na dece 😀

berunka
21. črc 2009

to chapu,ja se taky bojim toho jak bude cipek vypadat protoze rizikove tehu jsem mela kvuli jeho zkracovani.tak se chci pobavit s doktorkou co se o me u Apolinare starala jak to vidi.predstava ze jsem doma s Eli a nemuzeme jit ani ven protoze nemame v baraku vytah me desi.a porodit treba v 26tt jak hrozilu u Elisky to fakt radsi mit jedinacka ☹

koalice
21. črc 2009

Feb, no tak to máš pěkně naplánováno. Ale jestli Ti muž dělá fóry, tak už vidím, jak se trefíte do ovulace 😉 A podívej na mě, obě děti zcela samovolně s termínem porodu na leden, prostě některé ženské jsou plodnější v určité období 😀

koalice
21. črc 2009

tak já mám chvilinku oddech, Anička je doma, školka má prázdniny a momentálně mu čte pohádky a hraje si s ním. Jinak už taky udělal celoobrat- záda-břicho-záda, takže naprosto nespolehlivý k ponechání kdekoliv. To mi připomíná tu páteční rehabilitaci, budou tam na nás koukat jak na exoty, co od nich chceme 😝

nelinkav
21. črc 2009

Nazdárek!
Feb, teda máš to plánování těžký 😅 Já to měla mnohem prostší - když mě napadlo, začít zjišťovat, jestli bych dosáhla na dvouletou s tím, že bychom druhý udělali dřív, tak mi došlo, že když bychom "museli", tak by se 100% nezadařilo, tak mám tříletou s tím, že až bude druhý, tak bude.

Koal, tvůj jednorázový sponzorský dar mi zavání úplatkem. Resp. já v tom nevidím rozdíl 😅 Je to holt bída, když se školkovský kapacity furt zmenšují a dětí přibývá 😒 Pokud se u nás prtě do školky nedostane, tak mu paní na hlídání z platu nezaplatím, tak se budu modlit, abych měla tu práci jak teď a ona tam mohla chodit se mnou.

Potvrzuju akci v Deichmanu, včera jsme tam byli. Ale nevím čím to, ale vybrali jsme si všechny boty mimo akci, takže prd 😀 Jinak já jsem s nima vcelku spokojená, asi jednou jsem natrefila na šunty, jinak ok. Teď jsem ukořistila kožený sportovní balerinky, nebo jak to nazvat, jsou kouzelný 😎 Jehlový podpatky, co jsem kupovala loni, zůstaly nepovšimnuty 😝

Včera jsme teda byli nákupčit, mm už neměl co na sebe. Vyrazili jsme do Olmiku a Stellinka se zas předvedla - stejně jak minule, když se po několika dnech vykadila hned za bránou do skanzenu, tak tentokrát nás to postihlo v CA. Byla to ale neskutečná rychna. když mě to prvně praštilo přes nos, i když jsem stála nad kočárem, tak jsem si myslela, že si prcla, ale kdepak, táhlo se to s náma celým obchodem 😠

Jinak u nás počasí zas nic moc. To je léto k zbláznění. Buď tropický vedra nebo podzim 😝

febris
21. črc 2009

no koal prave... vcera jsme teda asi zase po mesici vyjimecne klepali kosu, ale to je tak 1x do mesice 😝 kdybych aspon mela pravidelnej cyklus, zatim jsem mela 2x MS a to po 30i dnech, ale ted vic kojim, takze myslim ze to bude pozdeji, navic neplanuju kvuli snazeni se danyska odstavovat, tak doufam ze cyklus bude fachat i tak

berunka
21. črc 2009

holky a jak to s tema botickama je?jsou nejak oznaceny?

nelinkav
21. črc 2009

Bože, omlouvám se za chybné použití čárek stejně jako inteligentní obraty typu "když bychom". Jdu se zahrabat do kuchyně 😝

koalice
21. črc 2009

Neli, já to tak neberu. navíc u nás ve školce se vždycky dávají na Vánoce dětem pod stromeček dárky. Něco koupí školka, někteří rodiče dávají dary- hračky, kreslící potřeby apod. , ředitelka vždycky vyvěsí seznam,. co by potřebovali. No a někteří rodiče to místo obíhání a shánění řeší sponzorskými dary- šekem. Já vždycky poctivě sháněla něco ze seznamu 😉 Nebo si ve školce řeknou i mimo Váínoční čas, zrovna tuhle zimu potřebovali více bobů a saní, protožse o to děti prali, tak jsme jich tam nanosili haldy a je klid. Podle mě na tom není nic špatného, navíc je školkovné naprosto směšné, nechápu, že za to vůbec můžou fungovat. jen pro představu , za měsíc platíme 785 Kč a to v tom je snídaně, oběd, svačina !!!!