Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

urbi
autor
21. črc 2009

díky díky, ráno mu vše vyřídím....
Petru, já teda jsem naprosto šťastná za to, jak je to teď - kdyby takový zůstal /povahově/, budu naprosto spokojená - to malé mimi bych fakt už nechtěla - když si to představím, napadají mě jen prdy, prdy a prdy a nespaní, nespaní a nespaní.... možná proto si to teď užívám o to víc a raduju se z každé blbosti, kterou mě ten náš malej miláček připraví.... prostě teď si to užívám! dřív to tak nebylo...

takže další dítě bych prosila bez porodu a až tak od 4 měsíce... jo? 😀

sonisek
21. črc 2009

Míšo, a Filda teď už spí líp teda?? Já teď nějak nevím....

Jo, dítě bez porodu bych taky brala 😀

kalian
21. črc 2009

Urbi a už Filípek spí v pohodě? Jsem si nedávno na ty vaše výživné noci vzpomněla (když jsem se dívala na střechu na vaši ložnici a ten obraz 🙂 Jinak taky s Dorotkou přejem vše nej 🙂 A já se malého mimi taky jednou celkem děsím, u nás sice nebyl řev a nespaní, ale jen díky tomu, že mi až do tří měsíců nepřetržitě ve dne v noci visela na koze. Teď už visí jen v noci 😉

kalian
21. črc 2009

😀 😀 Vidíš, Urbi, kolik máš zájemců, tak rychle chceme odpověď 🙂

jajinka27
21. črc 2009

Veru...hustou kaši? a tos dala do mixéru nebo jak??? my to udělali takovým ručním a fakt na h....

petruna26
21. črc 2009

Dítě bez porodu taky beru... Já se děsím, co budu dělat, až nebudu mít mlíko, nebo odstavím.. Třeba teď se Adéla po cca hodině a půl spánku vzbudila, tak jí strčím prso a do 5 min zase spí. Nebo pak už bude spát celou noc? Co se dětem dává, aby spaly? No, asi blbej dotaz, ale já nevím...

urbi
autor
21. črc 2009

jé.... to je zájemců... jj spí te´d moc hezky - tak snad to nezakřiknem - celkově se to u nás zlepšilo odblokováním hlavy masáží a taky přechodem na příkrmy - občas má sice noc hrůznou a vždy se rozhodí očkováním apod. ale většinou je to super a budí se tak 1x na jídlo a 1x na dudla - paráda!

já z něj prostě teď "uchcávám", ale jinde se to moc nelíbilo, že ho chválím, tak ho nechválím radši 😅 😀

Kali a jak často v noci kojíš?

urbi
autor
21. črc 2009

Petru, jestli tě to potěší, tak u nás se noci po zrušení kojení a zavedení UM a příkrmů zlepšily o tisíc procent (nekecám, dřív to bylo vstávání tak 40x za noc... ). a příprava mlíka v noci je rychlá (máme piřpravenou vodu v termosce, takže to je hned, jen je teda opruz tam stát, než to do sebe nalije 😀 ), ale rovnou u toho usne, takže apráda 😵

urbi
autor
21. črc 2009

a protože má to výročí a mě to emočně dostává víc, než jsem si představovala, tak jdu hodit nějaké fotečky - vaše poctivě zkoukávám, ale nestíhám reagovat.....

sonisek
21. črc 2009

mně dala kamarádka tip, jak odnaučit dítě v noci pít mlíko....ona a její ségra se v noci budily na jídlo, ale spíš z "jen tak", než aby měly hlad...tak jim máme asi tři noci dávala v noci převařenou vodu a holky to přešlo a od té doby spaly celou noc...asi si řekly, že se na vodu nemá cenu budit...pokud půjde do tuhého, tak to taky vyzkoušíme, i za cenu tří prořvaných nocí...chci taky vidět, jak ho odnaučíme na dudlík, časem....

kalian
21. črc 2009

Urbi, kde se to nelíbilo??? 😕 Jinak kojím před spaním tak třikrát (spát chodí okolo sedmé a celý proces trvá asi hodinu a půl), vždycky se probudí s pláčem, strčím jí prso a spinká, půl hodiny spí a pak ještě tak dvakrát a cca do jedné v noci mám pokoj. No a v tu jednu ji začnu kojit a většinou jsem tuhá dřív než ona, takže ani nemám tucha, kolik toho vypije..v podstatě je přisátá celou noc, no a když pak do mě bouchá ručičkou a mě to vzbudí, tak usoudím, že už asi to prso vypila, tak si ji přehodím a spím dál. Abych neměla mlíko, když mám na sobě celou noc živou odsávačku 🙂

urbi
autor
21. črc 2009

Kali, hustý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak na to bych asi neměla nervy teda... i když jestli tě to nebudí, tak je to asi v pohodě co? 😉 teda to je odsávačka k nezaplacení 😀

kalian
21. črc 2009

Ale až bude probíhat proces odstavování, to bude mazec. Vůbec nevím, co budu dělat.
Petru, pak se můžeme vzájemně podporovat.
Soni, s tou vodou mě to taky napadlo, ale obávám se, že ji nepřelstím, ona je fakt strašná kozomilka 😀

febris
21. črc 2009

ze by rekord a ditko by usnulo UZ ve 21:09??? SOK!!! 😀 😕
jdu vyvarit lahev a dojit, zitra se jde maminka s tatinkem po dlouhy dobe vyrazit 🙂

urbi
autor
21. črc 2009

Kali, nelíbilo se to jinde, na jiné diskusi, ale to je hold život no.... jakmile si někdfo stěžuje, ostatní ho asi mají rádi či co, jakmile chválíš a máš pocit, že by se z toho ostatní mohli radovat, že už je to lepší, asi mají pocit, že děláš konkruenci jejich dětem- nebo to nechápu, nebo nevím.... ale to je internet, s tím se musíme smířit....

febris
21. črc 2009

kali no presne, taky se toho bojim
btw jak jsi na tom s Danem Brownem? 🙂

berunka
21. črc 2009

holky tak ja jsem tady asi budu za blazna kdyz reknu ze me porod naprosto nevadil a cca po 12 hodinach po nem jsem uz musela na nohy a druhy den uz jsem mazala sama na normal pokoj a mela jsem tam Eli u sebe,ne teda na tu prvni noc ale pak uz jo.ani prasky na bolest mi pak uz nedavali,no respektive ja je nechtela protoze jsem je mela jak glycerin cipky 😀 😀 sice teda druhyho cisare se bojim,jestli to bude taky tak v pohode coz nepredpokladam. 😒

febris
21. črc 2009

urbi 😀 jojooo 😵

kalian
21. črc 2009

Urbi, nebudí a navíc mám schváleno od mm, že může být s náma v posteli, páč tím omezuju i jeho, že jo. Nebudí mě sice, ale někdy se cítím po ránu pěkně rozlámaná, přece jen půl noci na jednom boku a půl noci na druhém 🙂 Jsem si chtěla tuhle o víkendu odpoledne schrupnout a zjistila jsem, že už neumím spát na zádech 😀 Závidím na jednu stranu, že už to máte za sebou 😉 Ale holt něco za něco.

petruna26
21. črc 2009

Beru, bude to v pohodě..
Káťo, tak s tou živou odsávačkou jsem na tom stejně... Jen vždycky čumím jak puk, když se vzbudím a koza venku 😝 😀 No, zatím se ale odstavovat nechystám, zatím se duševně připravuju na příští víkend, kdy Áďula dostane první mrkvičku 😢

febris
21. črc 2009

holky kolik ml mlika tam muze vypit vecer skoro 9kg dite?

berunka
21. črc 2009

Miso fakt jo?to taky nechapu.aspon ze tady jsme vsechny stastne,ze uz je Filipek pohodar a tobe to ja osobne teda moc preju.no u nas ted probiha uspavani a je tam rev jako blazen.je pretazena,prisli jsme az ve ctvrt na devet od nasich a je zle ☹

petruna26
21. črc 2009

Jo a Míšo, to mě mrzí, já jsem fakt ráda, že už Filda spí líp - chápu jaký to je, když se člověk nevyspí.. 😉

petruna26
21. črc 2009

Feb, kde tam? jsem asi mimo, myslíš z prsa nebo z flaši?

febris
21. črc 2009

kali presne, ja se v noci strategicky pretacim abych nemela prolezeniny 😀 manzela neomezujem, neb mam danyska na svy pulce. Mela bych strach ze ho zalehne

febris
21. črc 2009

petru to melo byt TAK 😀
nooo, to je jedno z ceho, zitra bude mit odstrikany z flasky ;) a uz jsem mu dlouho neodstrikavala tak nemam absolutne tucha kolik takovy dite pije? Kolik vypijou UM? aspon orientacne at vim jak se mam snazit... je teda neco v mrazaku, ale stejne...

kalian
21. črc 2009

Urbi: na jiné diskuzi??? Dyť tohle je diskuze lednovek a ostatním je po tom prd, co se tady píše, pokud neurážíš či nikomu nenadáváš. Já taky nelezu do diskuze třeba březnovek a pokud bych lezla, tak aspoň mlčím 😝 😠

Feb, tak s tebou se taky budem podporovat. Založíme klub neodstavitelných dítek 😉 Kdo odstaví, ztratí členství.
Ad Brown - přečetla jsem Pavučinu lží a teď louskám Anděle a démony. Už to jde blbě, páč Dorotku začalo strašně zajímat, co jí držím při jídle za hlavou 😀

urbi
autor
21. črc 2009

holky, díky... vím, že vy z toho máte radost... a že i mi přejete, že za to vše, čím jmsme si prošli, máme teď doma pohodáře, ze kterého jsou všichni vedle.. vím že se to brzy změní (vzdor apod), proto si to tak teď užívám...

Feb, nevím, kolik má vypít, ale pro příklad Fíla sní celou misku husté kaše (fakt v tom skoro stojí lžička, nevím, jestli to je dobře, lae jinak mábzry hlad) a pak ještě vypije tak 100 ml... (té kaše může být tak z 190 vody -takže toho sní fakt hodně večer)

danusta
21. črc 2009

ještě nakukuju 🙂
Feb: Tonda má taky tak devět kilo a vyžahne 270ml mlíka, ale je to děsnej žrout...

febris
21. črc 2009

kali jojo, ja driv cetla jako diva, ted pokud u koja nevytuhne tak taky nemuzu furt se toci za knizkou a chmata na ni..

urbi tyyyjo, to je mazec... no danysek sosa vecer v pul 8 a pak znova v 9, takze se obavam ze toho ze me vytahne dost 😅