Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

kacatko03
22. kvě 2009

no hele segra bydlí v petrovicích a tam taky leje furt 😀 tak to máte od sebe kousek

hele co vubec Danusta...dlouho tu nebylaaaaaa 😕

petruna26
22. kvě 2009

Danču jsme potkali u MUDr., myslím, že nás občas čte, ale moc nepíše... 🙂

petruna26
22. kvě 2009

jo a držte mi palce, už k nám poštou letí papíry na hypo, tak ať nám ji daj, byl by pozemek a příští rok domeček 🙂

kacatko03
22. kvě 2009

k jaké dr chodíte??? jestli nechodíte ke stejně jako segra,.....ta jí vypočítává dávku mléka na kalkulačce 😕

sonisek
22. kvě 2009

no já se taky trochu bojím přejít jinam, ani nevim proč...spíš jak je to u doktorů a tak....ale ta VZP mi fakt se...

bila.pani
22. kvě 2009

Já jsem se z VZP přihlásila k vojenské pojištovně..Mají spoustu výhod co se týče dětí..

petruna26
22. kvě 2009

vojensjká .. to taky prostuduju..
Veru, my chodíme k panu doktorovi... 🙂

soni, toho se taky bojím

nelinkav
22. kvě 2009

Ahoj holky,
u nás je před bouřkou a já už na ni čekám jak na smilování, bo mi může explodovat lebka 😝 Těžko říct, jestli by mi pomohlo zchlazení mozkomíšního moku, jak mi kdysi poradil známý-laborant 😀

Urbi, gratuluju k narozkám 😵 , teď jsi o rok výš, než já 😀

Marti, upřímnou soustrast 😔 To byl ten děda s rakovinou? Je mi to líto, ale aspoň ho už nic nebolí 😔

Ilčo, super, že jste dopadly dobře. S tou nedělí ti mám říct do kdy? My jsme pořád ještě nerozhodnutý, co a jak s víkendem, já jsem momentálně zralá spíš na pořádnej odpočinek 😅

Toni, já bych paní asi usměrnila, i kdyby to nebylo v nemocnici, tak cizí lidi nemaj naše mladý co olizovat. Už jsem to zakázala i švagrové, přece jen to mímo nemusí mít na hlavě slinty x lidí.

nelinkav
22. kvě 2009

Jé, Marti, já ti teda pošlu ty prašule za poštovný!!! Ještě musím pozjišťovat, kolik bych platila za převod, abych neplatila víc, než kolik je ta částka 🙂 Dyžtak bych ti to poslala normálně poštou, ju?

Jinak my dneska byly u pediatra a jsem z něj normálně hotová. Zas a znovu nám doporučil (teď už pakticky nařídil) příkrmy. Stella přibrala za 4týdny 450g a to je prý málo (momentálně tedy 63cm a 6kg). To, že je tlusťounká, z obličeje už jí zdaleka nečouhá rodová špičatá brada, alébrž je ztracená v tuku, faldíky na nohách musím při koupání odkrývat, břich jak meloun a prý trpí hlady 😲 Je špatně, že ji kojím co 4h, že mám po 2,5 - 3h, když jsem oponovala tím, že je spokojená a dřív si neřekne, tak je to prý proto, že má scvrklý žaludek. Stejně jako nesmí prý spát (tedy být bez jídla dýl než 8h - vydrží i 10)... Po jeho proslovu jsem se cítila jak krkavčí matka, ale přemýšlela jsem nad tím, jestli to fakt dělám tak špatně a došla jsem k názoru, že na tom nic měnit nebudu, když je S. spokojená... Když jí nutím prso dřív, po 3h, tak se u toho strašně kroutí a pak děsně blije. 5-6 kojení denně je podle něj málo, ale snad nemusí být všechno podle tabulek, ne??? Co myslíte?

bila.pani
22. kvě 2009

Neli - stačí,když mi dáš vědět zítra večer..A kdyby ses rozhodla až pro příští víkend,tak jsem zase pro neděli..MM totž odjíždí příští sobotu do té Itálie,tak bych chtěla být ještě s ním..Ale od neděle bych byla volná..I přes týden.. 🙂
A k Stellince já mám tedy stejný názor jako ty..Proč ji nutit do příkrmů?Když je malá spokojená,koj tak jak sama uznáš..Důležité je,že přibírá..Naše Janinka jen na tom s přibíráním skoro stejně,a to jsme na UM..Tak bud v klidu a vyprdni se na tabulky.. 😀

sonisek
22. kvě 2009

holky, nechápu, ale během chvilky mi normálně zatvrdla půlka prsa 😲 Jak kdybych tam měla kámen...malej spí a až se vzbudí tak by měl jíst z toho druhého, tak jsem něco odstříkala z toho zkaměnělýho, ale asi mu dám napít z tohohle, ať upije. Dneska z toho "onýho" pil dvakrát a vždycky u toho dělal děsný scény a i mi trošku bradavka napraskla...co s tím mám dělat??

niikkyy
22. kvě 2009

Soni namaž genciálkou..pardon ze sem lezu 😅 taky mi vzdycky rupla bradavka,mazla jsem genciálkou a pohoda a vůbec neva,že z toho prsa pak bude pít,genciálka neublíží 😉

sonisek
22. kvě 2009

niky, dík, tu tady nemáááám ☹ Asi si dám horkej obklad...

nelinkav
22. kvě 2009

Jejda, Soni, to netuším, my jsme (ťuk ťuk takovej problém neměly). Ale na puklinku tu genciánku určo můžeš, my jsme používali při moučnivce a rychle to pomohlo, jen byla mladá jak upír 🙂

Ilčo, tak to by byl lepší ten příští týden. Domluvím se s mm a pokud nebude nic jinýho v plánu, tak bysme mohly se S. přijet na příští víkend a zůstat tam i pár dalších dnů... Teda než se mi bude stýskat.

niikkyy
22. kvě 2009

tak si to namaž bepanthenem zda máš! ana tu ztvrdlinu horkou vodu a masíruj...taky jsem to měla 😉

nelinkav
22. kvě 2009

Aha, trošku pozdě 😀

sonisek
22. kvě 2009

bepanthen jsem mazala, to vím, jak na prasklinku, ale nevím, co na tu bouli...jestli teplý nebo studený...

sonisek
22. kvě 2009

jinak mlíko teče, to jsem něco odstříkala a teklo to v poho...

Dítko se probouzí, tak ho zkusím dát k tomuhle a uvidíme...a manžu vyšlu pro tvaroh, ať ho mám radši doma, kdyby něco...a co se s tím tvarohem dělá?

jajinka27
22. kvě 2009

tvaroh se napatlá na prso 🙂) jí přes to dala igelit a pak podprdu

niikkyy
22. kvě 2009

neli: taky jsme měli moučnivku a genciálka všude...hlavně když se mu obarvili dásně 😀 😀

Soni: na zvtrdlinu teplé..studená zastavuje laktaci 😉 a tvaroh napadlej na prso a dej na to teplej obklad třeba 😉

hanka128
22. kvě 2009

soni já s tím bojovola před 3 týdny 😝 3 boule asi 3cm v prsu auuuu-takže mimo kojení chladit-ho´d měkký tvaroh do mražáku a pak si ho patlej na prso, před kojením do teplé sprchy a to zatvrdlé místo masírovat a zkusit odstříkávat-při kojení to prso nabízet jako první! a opři tomíkovi bradičku tam kde cítíš to největší bouli-musí ti to vypít...a tam kde nejvíc dá bradičku tak odtama nejvíce vytáhne. pak musíš kojit hned z druhého a to bolavé zároveň odstříkávat rukou-je to opruz ale musíš to udělat jinak si koleduješ o zánět 😢
máš ucpaný mlékovod 😢

bila.pani
22. kvě 2009

Neli - bezva 🙂 No a kdyby jsi u vašich zůstala i v týdnu,tak by to byla úplná paráda,protože Lucas by byl ve školce a já mohla mít na starost jen jedno dítko.. 😅

hanka128
22. kvě 2009

a chladit se to musí mezi kojením aby se ten zánět nerozjel a před kojem vždycky nahřát.!!!
neboj já to taky zvládla 😵 ale je to děs 😝 😝 😝

bila.pani
22. kvě 2009

Teda holky,je mi líto,že proživáte při kojení takové trable.. ☹

hanka128
22. kvě 2009

jo a ještě ti to zatvrdlinu může pokusit se vytáhnout manža-sama jsi mi to minule říkala 😀 a doporučuje se to i na www.kojeni.net ale nám to teda nešlo-prso fakt jak šutr-už vím co to je mít silikony 😝 😝 😝

ilon mě to neva to ke kojení patří 😉 mně by zas nebavilo chystat lahvičky a mlíko v noci..každé má něco pro a proti 😉

nelinkav
22. kvě 2009

Holky, nemáte někdo odkaz na nějakou tabulku, kolik by tak mělo dítě v kterým měsíci přibírat? Jediný, co jsem postřehla, že kolem toho 4.měs se přibírání zpomaluje...

hanka128
22. kvě 2009

soni jo a nám trvalo celý den než mi maruška ty šutry vypila...fakt musíš hned po kojení vlézt do sprchy a nahřívat a masírovat a zkoušet odstříkávat. a po sprše hned zase chladit a dávat prso kdy se dá-nečekat na kojené co 3 hodiny...

pokud se ti udělají červené šlahouny na prsu a budeš mít přes 38-tak už máš zánět a musíš pro antibiotika
horečku ale můžeš mít i při ucpaném mlékovodu. co jsem mluvila s laktační poradkyní tak jít na pohotovost když už je to nevydržení a jakmile máš červené jazyky na prsu a vysoké horečky.

hanka128
22. kvě 2009

neli ten dr. je pošuk!!!!!
maru měla 21.4. 5800g a 19.5. 6200g....a nikdo mi nic neříkal, naopak dr. říkala že vypadá pěkně....jako kolem 4. měsíce už nepříbírají jak předtím....a správně mají příbírat kolem 150-200g týdně-ale to je jen orientační...

hanka128
22. kvě 2009

a naopak 6 kojení denně je normál...tak jako nevím o co mu jde...já tyhle tabulkové dr. nesnáším 😠 😠 😠

nelinkav
22. kvě 2009

Hani, ale to platilo ze začátku, ne? Nebo furt tak má tloustnout? 200g týdně, to by bylo šílený, to bych ji za chvilku neunesla 😅