Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

ma12
4. srp 2009

Já mám teď Áňu taky v Manduce a plánuju s ní jít na poštu....

kacatko03
4. srp 2009

ty jo já bych malého unesla pár metru.....jak ho mám v šátku tak mě bolí po pár minutách záha jak je těžkej kope nohama otáčí se atd

ma12
4. srp 2009

Verčo: jenže já jsem stavěná tak nějak bytelněji, že 😀 a nenesu Tobíka 😀

kacatko03
4. srp 2009

marti 😀 😀 😀 vtipálku 🙂

petruna26
4. srp 2009

My šly včera tatínkovi v Manduce naproti, nějak nebyl čas brát kočár 😀 Veru, já myslím, že v Manduce bys ho hodila na záda a unesla bys ho, i když ty jsi extrémně malá a Toba extremně velký 🙂
Feb., no, tak to by se Danečkovi líbilo s naší Adélou, ta vůbec nebrečí, že holky 😀 😀
moni, tak mi písni, co je to, zač je to a tak 🙂 Po tobě by mi to nevadilo 🙂 A vůbec, nechcete jít ven?

nelinkav
4. srp 2009

Ahoj kočky, hlásím se zpět z dovči. Včera jsem moc nestíhala, bo mládě mělo mírnou horečku (teda ale kebulku měla horkou fest) a bylo dost protivný... Dovča super, jako ostatně každá s mým drahým 😵 Původně plánované náchodsko, Babiččino údolí, Ardšpach byl po přírodní pohromě a trvajícím výpadku proudu zavrhnut a vydali jsme se na Šumavu. Akorát cestou jsme si to rozmysleli a skončili jsme na Českomoravské vysočině 😀 Stellinka byla zlatá, jen bylo obtížný ji kojit v lese, furt všude čumákovala.

Vás jsem víceméně pročítala po večerech na mobilu, bo mm i Stella usínali trapně brzy, tak jsem lehce v obraze. Nestačím valit oči, co všechno zblázne Kubajs, má bohatší jídelníček než já 😀 , srazíky vám těžce závidím a co tu včera vymyslela Urbi, se normálně divím jak jojo... Bože holka, cos všechno vyčetla z těch mých dvou vět na fejsu???? Hihi, ty bys mohla dělat pro špionážní služby, že najdeš tajný šifry 😀 Ale máš pravdu v tom, že jsem dostala do těla - holt s mojí nadváhou a po roce nicnedělání byly ty mnohakilometrový túry unavující, ale kosa se klepala statečně, i když pravda, díky podmínkám méně často než doma 😉

Teď jsem koukla na seznam a zatmělo se mi před očima... Fakt se nestačím divit, jak můžou být "bílí" Češi tak blbí, že zasponzorují rumunský Romy - nejprv více než milionem za léčbu kluka (to, že neuměl plavat a lezl do neznámé vody je vedlejší), poté dalším stotisícem za převoz... Chudáci se teď v těch svých bavorácích a mercedesech, ověšeni zlatem, budou muset pomalu kodrcat za českou pohřební službou 😝 (blicí, blicí a jen blicí).

petruna26
4. srp 2009

Jo, vidíte na rumunského Roma jsem nereagovala, páč nemám slov 😝 😝 😝 😝
Soni, vítej doma 😀

nelinkav
4. srp 2009

Petru, já musela reagovat, bo jsem potřebovala vypustit páru 😝 😀 Jako já to Bémovi neberu, jestli jim chce pomoct, tak klíďo píďo, ale ze svýho!!!

A děkuji, Petru.

Abych žvanila i k tématu, tak mi jsme na dovči nosítko hodně užili - sic jsme vždycky brali kočár, páč jsme tahali jídlo, pití i náhradní oblečení, ale na některých stezkách nezbylo než mládě vzít do Beca a kočár pod paži. Nechápu, jak Klub českých turistů aneb stará garda mohl nakreslit turistický značky na takový místa...

Teda u nás tma jak v liščí noře 😠 Stelliš je nějaká nemocná, tak i hodně spí ☹ Ve čtvrtek máme jít na hexu, leč v tomto stavu se mi moc nechce, ale dr. mi nebude věřit, je fakt marod 😒

nelinkav
4. srp 2009

Bože - mY 😔

kacatko03
4. srp 2009

hmm tak jsem to ted četla taky a ještě ty příspěvky...JAKO TOHLE MI HKLAVA MOC NEBERE...vo co Bémovi jako jde??? není před volbama? 😕

Neli: proč by dr nevěřila že je marod?

petruna26
4. srp 2009

hlavně, že nemáme na operace našich dětí a lidí, kteří musí třeba do zahraničí a pořádají sbírky a já nevím co všechno 😝 , já vím, proč to nekomentuju, protože je mi z toho pak akorát blbě 😝 😝 😝

kacatko03
4. srp 2009

petrun: na zádech? ty vogo tak to bych nedala...bych na něj neviděla a byla nervozní 😀 😀 😀 hlavně bych chodila jak bába v předklonu bo bych měla tendenci se překlánět aby malej nepřepadl 😀

petruna26
4. srp 2009

🙂 no, spíš bys měla poblitý záda... nebo si vem zrcátko, takový to do auta - přídavný - bože, už tě vidím 😀 😀
přepadnout by nemohl, manduca by ho držela fest 🙂

petruna26
4. srp 2009

jdeme na mrkev, držte palce 😝

jajinka27
4. srp 2009

tak Tom to zvládl super, koukal, koukal a ještě jednou koukal 😀

rumuni... 😝 😝 😝 😝 těžce blicí, škoda slov 😠 😠 😠

jajinka27
4. srp 2009

Verča s Tóbou na zádech, ty vogo dyť by se nám zlomila vejpůl 😅 😀 😀

cline
4. srp 2009

😝 😝 😝 rumuni 😝 😝 😝 😝
jo a tohle je taky hustý https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hanka128
4. srp 2009

holky já vám ty nosítka tak závidím ☹ včera jsme zkoušeli na bráně ergo i manducu-manduca vyhrála 😵 jenže na rehabce stále zákaz..se toho nedočkáme....maru začala strašně prudit a na zemi už ji to nebaví....takže už i slzičky se sem tam objeví 😲

mno před chvílí tchýně dovezla "svatební koláče" teda něco tak mrňavého jsem ještě neviděla 😅 😅 😅 se to v čechách peče nějako divně 😅 to ukázat doma tak pěkně řechtají 😀
a tchýně mě taky prudí-je "životně"!!!důležité,aby šla maru na obřad.....jako nevím co by tam měla dělat,kočár vzít sebou nemůžeme a 3 hodiny ji nosit na rukách než se pojede na obřad...jako maru by byla maximální nevrlouš,v 11 už obvykle spí....no snažila jsem se to vysvětlit,ale bez úspěchu 😝 takže to nechávám v kompetenci miláčka 😀

a maru dneska zbaštila řepu+kedlub-to je tak dobré,sladké,mňamy mňamy 🙂

hanka128
4. srp 2009

cline proboha co to je 😲 😲 😲 jako nehci ty maminky urazit ale to je 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a rumuni no coment 😝

jajinka27
4. srp 2009

cline...mno tak to je taky těžce blicí 😝 😝 😝 😝

petruna26
4. srp 2009

😝 to je jako, že je dítě uřknuté? co je to za blábol 😝

hanka128
4. srp 2009

peti temný středověk se vrací 😀 tak ještě ať nastartují koště a je to komplet 😀

petruna26
4. srp 2009

jsem četla kus tý diskuze a nevěřím vlastním očím... hustý, jako že hustý, chudáci děti... 😠

ma12
4. srp 2009

Já to radši nečetla. To je fakt hustý. Uřknutý dítě to snad ne

petruna26
4. srp 2009

takže 3x plivnout na čelo, olíznout oči od vnitřního koutku k vnějšímu a odplivnout, nosit stále něco červeného, otírat pročůranou plenou, vypít čistec... jo, kdyby někdo jako já nevěděl, co přesně to je 😝

Uřknout te muze osoba i nevedomky. Staci, kdyz ma negativni myslenky a zadiva se na tebe.
Proto se davaji na okraje strech kocarku ruzne kyticky, slunicka, atd., na odpoutani pozornosti a naladeni na "lepsi" frekvenci...protoze ten kdo se chce podivat na miminko, koukne prvne na tu vec na kocarku...a pak na mimco.
Jak se urknuti projevuje? Dite je jakoby vymenene...napina se, place, neciti se nejlip, je blede a takove divne...
Uz nase babicky tvrdily, ze nejlepsi lek na urknuti je obetrit oblicejicek pocuranou plinkou ditete...zkousela jsem...mala byla jeste kojenec (cca 3.mesice), a fakt prestala plakat.

U dospeleho staci prevratit tricko (co se dotyka tela) a pretrit si rubem oblicej.

nelinkav
4. srp 2009

To by člověk nevěřil, že tyhle věci přežívají hned na sousedním Slovensku 😅 😲 😀 😀 😀 😀 😀

Kači, já jsem totiž chtěla začít očkovat v 9měs (tak by se pořád stíhalo doočkovat i poslední dávku v řádném,tj. doporučeném termínu), tak bojím bojím, že to bude brát jako výmluvu. No, ale pokud jí ani zítra nebude 100% dobře, tak to nedovolím dát ani kdyby se stavil na hlavu.

Hani, sím tě, napsala bys mi, jak lanolinuješ vlňáčky, Teda jestli máš klas.lanolin z lékárny. Dyžtak mockrát dííííík.

nelinkav
4. srp 2009

Jo, a zázraky se dějí, aneb Olaši maj aspoň tlik hrdosti, aby si svýho prince odvezli na svý náklady:
http://www.novinky.cz/domaci/175411-romove-odmi...
Tak už jen vzmužit se úplně a zaplatit za něj dluh v nemocnici...

sluninka
4. srp 2009

Petru..jak jste dopadly s tou mrkví?? 🙂

ma12
4. srp 2009

Neli: aspoň že tak, mají u mě velké bezvýznamné plus.

petruna26
4. srp 2009

Sluni... 😀
Násilím jsem jí otevřela pusu a vrazila jsem jí tam první lžičku .. koukala na mě.. a pak kýchla. Moje bílá podprsenka (normálně nosím černou, ale dnes jsem chtěla změnu) se stala bílou s oranžovýma puntíkama. No, pak už nekýchala ani neblila, i pusu otvírala, jen odmítala polykat. Takže se jí tam nic nevešlo, všechno to plavalo na začátku pusy - kdybych přidala, padalo by to ven. Takže jsem ji vyndala ze židle a položila dolehu s tím, že to tam snad spadne. No, spadlo, jen se při tom trochu začla dusit.. Takže jsem jí v lehu vždycky dala lžičku,a le v okamžiku, kdy se chystala polykat, jsem ji posadila - povedlo se, snědla tak 1/3 přesnídávky (tý malý), ale byla to fuška 😀