Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

petruna26
5. srp 2009

Verča nejenom vypadá, Verča je mladá (teda aspoň oproti mně)... Veru, bysme měly seznámit Adélu s Barčou, třeba spolu budou chodit do školky a do školy 🙂

kacatko03
5. srp 2009

petru: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 segra je ted většinou na chatě..a na ní seš moc živá...ona je takovej pecivál...a Áďa bude po tobě dračice 😀

petruna26
5. srp 2009

já se nechci seznámit se ségrou, ale s Barčou 🙂
nic, pa, jdeme spát... atk dobrou a hlavně klidnou noc všem 🤐 😵

bila.pani
6. srp 2009

Dobré ráno..

U nás noc zase šílená,jen chování,chování,chování... Ale ráno mi Betynka přichystala překvápko - z postýlky krásně volala MÁMA!! Napřed jsem si myslela,že si mi to zdá,že je to jen nějaké žvatlání,ale potom to zopakovala několikrát..Je to krása 😵 😵 😵

petruna26
6. srp 2009

Ilon - to je pěkný..
U nás noc kupodivu velmi fajn, jen jedno jídlo a pak jsem vstávala.. 🙂

Krásný čtvrtek - venku je hezky a my jedeme na celé odpoledne ven 🙂

anaconda
6. srp 2009

Dobré ránko, ledňáčci 😉

U nás noc taky fajn, až na to usínání. Kubajs měl z večera pomalu 38 teploty, tak jsem mu dala čípek, který mu leda tak rozpohyboval střeva a byl hned venku, tak nevím, jestli zabral. Když už konečně usnul - zase se mnou v posteli, spal spokojeně až do rána, jen 2x papů a 2x dudel, od půlnoci. Vstávačka v 6:15 😖

Dnes je fakt krásně, takže vyrážíme na celý odpoledne na kolo, asi. Mám zas mrchu a děsně mě bolí pupek a nevím, jak se mi to zavložkování na sedlo vejde. Na tampóny se stále ještě necítím 😅

Petru,
nebo vyjde dnes ten výlet vlakem do Benešova?? Byla by to parádička. V Konopišti je nádherná zahrada a tropický skleník, jak by jistě jaji potvrdila. Co, Pražandy, nedorazíte vlakem do Benešova??
Od nás tam jede taky vlak a i když je to pouhých 24 km, jede to neuvěřitelnou hodinu. Se prej kochá krajinou 😀 😀 😀 😀 Tedy by jste tam z Prahy byly rozhodně rychleji než já. Mě to jede v poledne, takže jsem tam kolem 13 hod +- nějaká minuta 😉

anaconda
6. srp 2009

Ilonko,
Kubík křičí MAMÍÍÍÍÍÍÍ, když je opravdu zoufalý, hledá mě očíčkama a nemůže zajít. Jsou to zlatíčka, co? 😉

petruna26
6. srp 2009

An., dnes určitě ne, musím k MUDr. do nymburka a pak budem u našich nebo někde v téhle krajině. Neboj, na výlet k vám dorazím, snad někdy příští týden.

bila.pani
6. srp 2009

Anac - Mamííí? 😀 To je hezký.. Jo jo,jsou to zlatíčka.Člověk hned zapomene na ty probdělé noci 😀

To výletování Vám závidím..U nás to taky vypadá na slunečný den,ale my bohužel se sluníčku musíme vyvarovat,tak to vidím jen na hodinku venku a zase domů ☹ Včera bylo pod mrakem,tak to bylo fajn

ma12
6. srp 2009

Dobré ráno,
to je hezký máma a mamííí 🙂, my se taky dočkáme.
myslíte, že jsem včera účotvala? Hmmm, ani náhodou, si mě mm žádal i kosu požadoval, slíbila jsem dneska 😨
Anac: Vlak je sice hezký přepravovadlo, ale já si počkám na mojí káru. Jo a nevím, jak bych vlakem přepravovala tvojí židličku. Stejně k Vám příští týden MUSÍM zajet, lebo se to tady trochu plete 😀
Dneska jdem na Hexu a Synflorix, takže budem hezky doma.

petruna26
6. srp 2009

jejda, marti, koukám an to ebay - tam je věcí 😨

bila.pani
6. srp 2009

Marti - 😀 prý i kosu požadoval 😀 Co si to dovoluje,viď..? 😉 😀 😀

ma12
6. srp 2009

Ilco: no jo, uz jsme nenaklepavali asi 10 dni, tak to vyzaduje.
Petru: a krasnejch vid 😉, hlavne si to musis navolit, jinak se v tom nevyznas a ztratis

sluninka
6. srp 2009

ahojte
my jsme taky vyspinkaný do růžova😵

za chvilku se jdem ještě natáhnout a pak mažem na celej den ven, když už je pěkně 🙂

tak paa a užijte si sluníčko 😉

hanka128
6. srp 2009

věrko tak už dorazily 😵 jsou krásné 😵 maruška bude kočka 😀 no dám jí pod to ještě tuhle plíňušu http://www.branakdetem.cz/plena-vse-v-jednom-co... a jako budeme dokonale sladěné, protože já mám bíločerné šaty 😀
ještě jednou moc moc moc díky-v neděli dodám fota 😉

hanka128
6. srp 2009

jé tak ona se ta plína nezobrazila-no je to ta bílá s černými puntíky a když bude už pročůraná tak máme tu safari-červené zvířátka na bílém podkladu. má být krásně tak budou všichni člobrnět 😀 a kytička jí sluší-jen má trošku větší kebulku tak je to akurátní-tak pak nasadíme jen na fotečky 🙂

febris
6. srp 2009

bre rano
kac ja vim kolik ti je 🙂

u nas se spalo dnes bajecne, broucek usnul v tech svych 21.30, pak se probudil myslim v pul 2, kolem 5h sebou sil tak jsem ho soupla do jeho postylky aby do me nestrkal porad ;) pak se napil nak kolem 7h a spi jeste ted coz na jeho pomery je uz prescas 😵
vcera v ikea to prospal v manduce tak jsem myslela ze moc spat pak nebude...

ma12
6. srp 2009

Anička ne a ne dopoledne usnout. Snad ted konecne zabrala a to ji budu za 45 min budit lebo jdeme k Mudre na pigara.

petruna26
6. srp 2009

Marti - za 45 minut - no o tom se mi přžes den může jen zdát 😝
je, Věrko, jsem nevěděla, cos Hance posílala, už vím 😀 - má zvědavost byla ukojena 😝

ma12
6. srp 2009

PEtru: ja vim, a taky si toho nalezite vazim, ze spi jeste pres den a neco udelam a vecer se muzu venovat mm

nelinkav
6. srp 2009

Hezké dopolko!
Teda Ilčo a Anac, vy máte šikovný dítka! Moc gratuluju k prvnímu "mami". U nás jsme ještě v pravěku, vydávaj se jen skřeky, ale hlasitě, tak se čekárna u dr. pobavila 🙂

Dopadli (byl s náma i mm) jsme dobře, mládě je jen zahleněný, jinak na poslech čistý, tak jsem ráda. Chvilku uvažoval, jestli hexu naočkovat,pak že radši v pondělí. Tak jsem asi potřetí v životě zalhala a řekla, že jedem na týden pryč, tak máme přijít příští týden. Tak jsem ráda, že s tím ani moc neprudil, bo já bych ji po třech dnech horeček nenaočkovala ani kdyby se stavěl na hlavu.
A jinak pozor, Stellinka, která doposud nepozřela jedinej příkrm, přibrala za měsíc 550g. A jeho komentář zněl: Jen 550g, no, už jí to mlíčko nestačí, tak dávejte příkrmy.... 😅 No, nějak se stalo, že už mu neuvěřím asi ani slovo a budem muset hledat novýho pediatra. Bo to všechno ještě vylepšil, když jsem se zeptala, co s ní, když někdy týden nekadí. Prý máme začít s příkrmy, dát mrkvičku, brambor, že je v tom vláknina. Když jsem se zeptala, jestli náhodou mrkev nestaví, tak říkal že jo, že jí to mám teda dávat s bramborem. Akorát co jsem teda zatím pochytila, tak se má začít dávat vždycky jeden druh, kvůli potenciální alergii 😕

Kde máte to slunko???? U nás 18st, cestou jsme zmokli. A vedle nás na poli maj druhý kolo hnojení. Včera močůvka, dneska snad rovnou hovna, to je neskutečnej smrad, tam nemůžu pověsit ani prádlo 😠

febris
6. srp 2009

ma v kolik vecer chodi manzel domu a v kolik mala usina? nam kdyby danysek usinal brzo tak si moc s tatinkem neuzijou pres tyden...

ma12
6. srp 2009

Neli: tak to jsou dobry nazory, kam vitr tam plast mi prijde....
Feb: v pul paty a Ani davame koupat v sedm.

febris
6. srp 2009

ma tak to mate dobry, nam tatinek chodi az v 6 :(

bila.pani
6. srp 2009

Nelinko - to je teda fakt divný s tím vaším dr. Pokud máš možnost přestoupit k lepšímu pediatrovi,neváhej 😉

Nám se sluníčko někam schovalo,máme pod mrakem,tak pádíme ven 🙂

Marti,tak jsem pátrala po to Sunaru Extra a nenašla.Je jich sposta na dorou noc,ale jsou to kašičky,to mi malá baštit nechce.Tak půjdu na zkoušku koupit to Hami.

Jo a zkusila jsem koupit Betynce dětské sušenky od Nestlé a moc jí chutnají.Dávám jí je rozdrobené do přesnídávky,nebo namixuju s ovocem a je maximálně spokojená 🙂

kacatko03
6. srp 2009

teda tak koukám že už se říká máma...ták u nás NIC 😀

febris
6. srp 2009

u nas teda vede tata tatatata ale mama uz se taky obcas povede ;)

krijin
6. srp 2009

Ahojte holky, tak tady je odkaz na našeho lezečka 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=NCIyhHMYHWY


Jinak hovory zatim taky nevedeme, nejvíc jí jde úúúúúúú, ááááááááá, ééééééééééééé 🙂 Neli, ten doktor je dobrej pakouš, 550g je málo? Hmmm, a očkovat nastydlý dítě, no, ještěže naše doktorka má trochu rozum...

febris
6. srp 2009

kri teda to je sikulka!u nas se jeste neleze :( u nas se valej sudy

nelinkav
6. srp 2009

Kočky, mě by už ani tak nevadilo, že má náš mudr naprosto odlišnej názor na příkrmy (odlišnej od mýho i v současnosti propagovanýho, viz. kojeni.net, kde např. nedoporučují začínat jako první s večerní kaší a on právě tohle po mě chtěl), ale víc mě sejří, že pro ten svůj fanatismus (nadsázka 😉 ) nemá pořádně čas se věnovat děcku. Opět ji jen zvážil, změřil, ale nekoukl se na ni v pohybu a kdyby třeba zapojovala špatně svaly jak mnoho miminek, tak já to těžko poznám, že... Jinýho bych ráda, ale na malým městě jednak výběr žádnej a druhak jak poznám toho dobrýho??? Bych potřebovala možnost zkušebního provozu nebo aspoň předregistrační konzultaci 😅 🙂

Btw. při zavádění příkrmů jste se všechny řídily radama na kojeni.net nebo kde jste čerpaly?

Krij, s mluvou je na tom Stelliš podobně jak Terezka 😎 Ale zas jí to jde v jiných oblastech, oproti některým stejně starým dětem je zas strašný šídlo 😀

Ilčo, dyžtak hoď do albíčka naše mládě: v 6měs (+3týdny) 7,45kg, 65cm (kebulka 41, fontanela 2x2 😀 😀 😀 ) . V pěti a půl měsíci měla 6,9kg, tak v rovným půlroce zhruba 7,2kg ale to je asi fuk 😉 Fotku mám někam poslat?