Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

kacatko03
29. kvě 2009

feb: a kdo? Tobik? teplotu neměl až dneska má 37,2 po odečtu.

koal: no já se bojim aby z toho nebyla hlavně ang´ína. za měsíc jeden na dovolenou a v pondělí budu odhlašovat už Filipa do konce školky. už tam nepujde. večer zajedem na pohotovost, v pondělí na kontrole v nem s T vemem i F.

anaconda
29. kvě 2009

holky, jukněte, to začala vyrábět ta tátova přítelkyně. Jsou to nádherní ňuňánci!!!!! Kdyby jste některá měla zájem, stačí napsat do IP 😉

https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

hanka128
29. kvě 2009

cline já jsem taky už 5 let zaregistrovaná jako dárce kostní dřeně 🙂 má to význam a za to trochu bolesti to stojí-ale pokud je odběr separátorem,tak bolest není žádná 😵 je to jako odběr krve 🙂

jajinka27
29. kvě 2009

anac...hihi to je mazec 🙂) za kolik to prodáváte?? 😀

hanka128
29. kvě 2009

a kdyby moje mamka,táta,láďa,maruška potřebovali ledvinu-tak jdu určitě do toho, i štěp jater...

ale dárců kostní dřeně je pořád málo ☹ my měli stáž na dětské onkologii a ty malé děti jsou tak neuvěřitelní bojovníci 😵 dokážou se povzbuzovat navzájem,fakt před nima smekám..

sluninka
29. kvě 2009

anac..teď jsem na to zrovna koukala 😀 kolik za to chcete? 😵

jajinka27
29. kvě 2009

ty jo holky mě už cca 3.den bolí břicho jako na ms ale mrcha nikde, už se docela začínám obávat co se v tom mým rozpáraným břichu zase děje 😖

hanka128
29. kvě 2009

jaji a jizva dobrý ne? mně už se vrátila i citlivost,takže si zase cítím kůži 😵

jajinka27
29. kvě 2009

jo jizva dobrý, aspoň to tak vypadá a kůži už skoro taky cítím, tohle jsou jakoby vaječníky asi, nebo prostě jako když to máš dostat 😒

hanka128
29. kvě 2009

no když už kojíš méně..tak i ta tetka z červené lhoty přijede 🙂

jajinka27
29. kvě 2009

no to jo ale že by mě bolelo břicho tolik dní před??

ty jo dítko se z břicha zase přetočilo na záda ale asi to byl omyl 😀

hanka128
29. kvě 2009

no může...ale kdyby tě to trápilo i přes víkend,tak si raději zajdi ke gnydaři.

neli už jsi vyzkoušela ten menstruační kalíšek? nebo někdo jiný? je to v pohodě?

koalice
29. kvě 2009

Urbi,
já manducu na krátké vzdálenosti ( přenášení po domě apod. ) u lopatek nezapínám...

Hanko, taky bych si ev. představovala separátor. Nicméně po vyhodnocení mých HLA antigenů mi bylo řečeno, že pravděpodobnost výskytu stejného člověka je naprosto mizivá a nemám čekat, že bych se někomu hodila a nedej bože, abych dárce potřebovala sama. To mám rovnou sepsat závěť ☹ S ostaními členy rodiny jsme navzájem naprosto nekompatibilní ( tedy já versus dvě sestry od stejných rodičů). V registru jsem 12 let a opravdu mě ještě nevolali, matku jednou na bližší testy, ale nakonec se stejně nehodila....
A na medině jsem praxi dělala na hematoonkologii, ale dospělé. Původně jsem se tomu chtěla věnovat.

hanka128
29. kvě 2009

mně taky ještě nevolali 🙂 a mně je to jedno jaký způsob odběru vyberou-sice jako dárce máš poslední slovo..ale já bych dala na ně co by více potřebovali 😉
a v brně je dobré hematoonko-sice vorlíček je teda 😝 ale jsou machři 🙂

ale co se týče onkologie tak celkově tak nejlepší jsou na žluťáku v brně-takový přístup k pacientům jsem nikde nezažila, jsem byla jak jířikově vidění 😵 a dávají pacientům vše jak mají podle nejnovějších protokolů....

a já pro registr taky nejsem moc zajímavá-mám klasiku 0+ ale jediné co jé na mé krvi vzácnější je že mám pozitivní C,D,E a kell a ještě něco-no když jsme si na bakaláři dělali své krevní skupiny tak všichni byli hotoví do hoďky-jen mi to trvalo přes 3 hodiny 😀

hanka128
29. kvě 2009

a já vždycky chtěla dělat aro-anesteziologii+ léčbu bolesti-jenže pro ní změnili atestační přípravu a jde to dělat jen přes paliativní medicínu a tady v HB na to nemají akreditaci 😔 fakt miluju ratha 😠 😠 😠

koalice
29. kvě 2009

No já jsem 0- a jednotlivé znaky blíž neznám, dělali s tím tajnosti...
Teď zpětně jsem ráda, že jsem do toho oboru nakonec nešla, přece jen tam je hodně vysoká úmrtnost i u mladých lidí a já se neumím úplně odstřihnout. Loni na podzim mi po sobě umřeli dva pacienti ( jeden melanom, druhý lymfom) a dost mě to zasáhlo. Samozřejmě, že mi umírali i na kolečku, lůžkách apod, ale to jsem vždycky pracovala pod někým, za tyhle dva jsem už zodpovídala já osobně....

hanka128
29. kvě 2009

no já se na tohle taky netěším....a aro jsem chtěla vždycky kvůli toho že se pacientni oproti jiným oborům rychle točí...jenže dělat aro s dětmi a funkční rodinou je sci-fi 😔 takže budu muset zvolit něco jiného... ☹

vykoupáno ještě nemám, už byla chuďátko unavená, tak ji nechávám chvíli vychrupat ať můžem pak v klidu zacvičit ,umýt a nakojit-jinak by sebou mrskala a ani nakojit by ji nešlo 😢

jajinka27
29. kvě 2009

ty jo už si tady zas připadám jak v Jiříkově vidění, holkyyyy pojďte si někdo povídat se mnoooou, já téhle cizí řeči nerozumím

sluniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

kacatko03
29. kvě 2009

ahoj tak jsme opět zpět z poho...tentokrát s Fílou...teplota přes 39, tak mu vzali krev a dle výsledků nasadí antibitotika, vypadá to na larynchytydu ☹

jajinka27
29. kvě 2009

teda veru, ty si fakt užíváš, snad bude brzo aspoň bez takové teploty

anaconda
29. kvě 2009

Ona neví, kolik za to chtít. Ty ponožky stojí cca 50,-kč a trvájí to udělat 6 hodiny, protože to šije v ruce. Táta se chechtá, že kdyby se měla vyčíslit celá její práce + 2 litry vína, co u toho vypije, nikdy to neprodá!!! 😀 😀 😀

Tak hoďte nějakou částku do placu, za kolik si myslíte, že by to mohlo být prodejné?? 😕

hanka128
29. kvě 2009

veru na laryngitidu antibiotika.. vždyť bývá nejčastěji virová,ale baktérie tam můžou sednout po virech taky..no asi vám to dají podle hodnoty CRP.
to je mi filípka líto ☹ ,ale to rychle přejde. tak chlaďte pěkně studenými obklady 🙂 nebo kdyby to bylo horší zmrzlinkou 😵

hanka128
29. kvě 2009

jáji vždyť to bylo všechno česky, žádná doktořina 😉 😀

hanka128
29. kvě 2009

jo teda kromě těch krevních skupin 😅 😀

hanka128
29. kvě 2009

anac já bych dala tak 150-200 🙂

kacatko03
29. kvě 2009

hanka...nene ted sem domluvila s dr a atb nakone nejsou...nebyla si jistá, brali mu krev a dle toho zjistili že je to viroza, takže stahovat teplotu a mucosolvan.

jaji: víš jak to je když se tak se... tak aspon že to mají kluci najednou a ne po sobě to je jedna dobrá věc z toho.

jajinka27
29. kvě 2009

a já si dám vínko 🙂) kojit budu až ve 4 ráno , pokud bude co 🙂)

anaconda
29. kvě 2009

Kačí,
to je teda smůla! ☹ Že necháme oba marody pozdravovat 😉 Nechtějí ponožkové pejsky do postýlky?? 😀 😀 😀 😀

petruna26
29. kvě 2009

Holky, tak jsem dočetla, tyhle vaše "doktořiny" se mi líběj, tak si pokecejte, já si pak počtu 😀 , taky jsem chtěla an medinu, ale moje nej.. kamarádka mi tenkrát řekla, že na to nemám, což mě nějak zasáhlo 😝 , no, asi měla pravdu, pak jsem se na jiné dvě výšky vyprdla a šla jsem radši makat a vydělávat 🙂

verunko, tak ať jsou chlapáci brzo zdraví, jinak těm učitelkám bych dala co proto 😠 😠 😠

Míšo, mně ta Manduca taky zpočátku nešla zapínat, já se vždycka jakoby předkloním, vytáhnu to co nejvýš k lopatkám a zapnu, nějak mega ohebná teda nejsem, ale s trochou úsilí se to dá zvládnout 😝

anac, já myslím tak za 150,-, ale nevím tedy, zda se jí to vyplatí ☹, mně přijde že lidi už na tyhle ruční práce moc nejsou, ale snad se pletu, je to pěkný 🙂

koalice
29. kvě 2009

Kačátko - Souhlasím s Hankou, to bude určitě virová laryngotracheitida, bacha, v noci to může být docela dramatické ( sípání, jakoby kokrhání...). Musíte chladit, otevřít na něj okno, dobré je šoupnout Calcium a Fenistil nebo Prothazin. V nejhorším se dává rektálně( do konečníku) rectodelt. Znám to bohužel už i z osobní zkušenosti s Aničkou, nic pěkného. Tak ať máte co nejklidnější noc, já zase odbíhám k tchánovcům dělat společnost...