Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

nelinkav
25. čer 2009

Hm, paráda, už se bojí i ten náš pes. To budem dvojka 😝 Snad mm dovolí, vzít ho přinejhorším aspoň do chodby...

Feb, z hlavy ty odkazy nevím, kdybys chtěla, koukni na diskuzi Odmitnuti očkovani, po pár stránkách, kdy se tam cpali "hlásači té jediné pravé pravdy" se tam rozjela debata o něčem, je tam spousta zajímavých odkazů na nejrůznější světový stránky i statistiky, krom matek s negativní zkušeností tam přispívaj i lidi, co do toho fakt vidí... No, je to zajímavý, a jako všechno to má dvě stránky, víc se o tom tady bavit už nebudu 😉 Jediný co, tak jsem ráda aspoň za ten malý odklad, že je mládě díky těm dvou měsícům navíc "statnější" 🙂 (Btw. ty dvě strany jedné mince mě napadly, páč jsem si předevčírem pouštěla starý díly Combecku a dost mě nadchnul díl Gott ex machina 😀)
Jinak s jeho obstarožní váhou je to divoký, není schopnej říct nově naměřený údaj, dokud mu sestřička neřekne ten minule naměřený, aby se měl od čeho odpíchnout 😀 Nás (byl i mm) ta nová cifra dost zaujala, páč za poslední měsíc moc nevyrosla ani neztloustla - nosí furt stejný oblečení a doposud přibrala max. těch 500g/měs. Ono to ale bude možná tím, že oproti dřívějšku, kdy kadila 3x denně, tak teď už dva dny ne. Nevím, jestli to není z té kašičky na noc 😕

jajinka27
25. čer 2009

jsem doma

Anac...hele ti kluci jsou na dálku nějak spojený bo co jako??? 😀 😀

sluni...snad Naty nemá moc vysokou horečku 😔

petko...my jsme měli taky vyšší ty hodnoty v krvi, ne teda tolik, měli jsme jen o něco a mudr mi dokonce říkala při jakých se dávají atb, ale to už si nepamatuju

neli...snad bude Stellinka v pořádku po hexe, už jsi jí musela dát očkovat? už nešlo počkat? nevím kdy se musí hexa píchnout
😕

hanka128
25. čer 2009

neli neboj bude to dobré 🙂
a jestli váží dobře tak máte pěknou váhu 😵 my se nějak sekáme a příbíráme málo,ale nahoru to jde 🙂 když maruška je taková opice zvědavá-zajímá ji všechno jen ne prso...a jak se jednou pustí,tak už to pak není ončo 😠

nelinkav
25. čer 2009

Tak jsem se vyřádila na FB, zahodila iluze, že doschne prádlo zavěšený venku, a posbírala ho a teď frčím dělat bábovku, ať máme co jíst, až zas nepůjde proud 😅

Jaji, teoreticky se mohlo ještě 3měs počkat, aby bylo učiněno všem "zákonným" normám zadost, ale průďa prudil a chvátal... No, hledám jinýho.

Holky, když vám děti po očko víc spali, budily jste je na jídlo? Je tu strašný dusno, tak si říkám, aby nebyla dehydrovaná, ale už jsou to 3,5h a spí jak špalek. Budit nebo ne?

jajinka27
25. čer 2009

neli,,,já ho nebudila ani když měl tu horečku ve 2 měsících, ona si řekne, neboj, jinak kdyby měla hodně propadlou fontanelku tak bych jí napít dala

aha takže mudr prostě jede po svém, dle plánu

nelinkav
25. čer 2009

Hani, bohužel, ale to nemůžeš vědět 😅 😔
Jinak S. pije taky teď tak divoce - sosá asi 4min a pak kouká kolem, kroutí se, směje, zkouší mi přetvarovat prso atd... 😀 Když už kojení vzdám, tak se zas tak hýbe, že toho strašně moc vyblindí. Nechápu, z čeho roste, když většinu jejího jídla máme na tričkách, posteli i na zemi... Poslední týden, kdy se naučila parádně otáčet ze zad na břicho už se nedá pomalu ani přebalit 🙂

hanka128
25. čer 2009

neli musíš věřit,že to bude dobré...když budeš mít blbé myšlenky už dopředu tak se pak vždycky něco stane....třeba nepůjde zase proud 😀 -se tě pokouším rozveselit 😀
a nebuď nech ji vyspat za 3,5 hoďky dehydratovaná nebude 😉

hanka128
25. čer 2009

a dehydratované mimi-má jak píše jajinka vpadlou fontanelu,skoro žádné slzy, a hlavně prakticky vůbec nečůrá-ale tohle aby se stalo tak musí mimi blindit jak ten pejsek amina 😉 a nebo mít hodně velký průjem.

a my máme teda štěstí-aniž bychom původně chtěli tak máme odklad na první hexu až na září.

monique_2006
25. čer 2009

ahoj holky,

mam dotaz - jak jaji pises o ty fontanele...

vasi prcci maji fontanelku porad zarovnanou? jonas ji ma totiz porad propadlou. ale dehydratovanej podle me neni, cura dost, pribira v norme, kadi 3x denne.....myslite teda, ze to neva?

nelinkav
25. čer 2009

Nj, Hani, když já jsem pesimističtější než pesimista 😅 😀 Jinak veselá jsem dost, bo včera, když rozhlas hlásil 3.povodňový stupeň, tak mm, kterej doma hlídal, to ani nepostřehl, bo k nám žádný místní rozhlas nesahá. S takovou abychom si řeku chodili kontrolovat sami.
Jo, a můžete hádat, kde je mm... Na loděnici, tak tiše doufám, že nepolezou na vodu. To, že jsou fakt zkušení vodáci neznamená, že je nemůže překvapit něco pod vodou. Ty brďo, optimismus ze mě dneska úplně sálá, jdu se radši někam odklidit.

hanka128
25. čer 2009

no normálně má mimi fontanelu v niveau-v rovině,vystouplá je při horečce a třeba meningitidě a vpadlá když je mimi dehydratované
ti možná jen přijde že ji má vpadlou-je to hodně "elastické"tak ti to tak může připadat-když už je vpadlá tak to jde vidět na pohled. to určitě nemá 😉

nelinkav
25. čer 2009

Moni, my ji máme poslední dobou taky mírně propadlou, ale fakt jen trošku. A poslední dny čůrá i kadí málo, jen nevím, jestli je to čůrání málo nebo málo oproti dřívějšku, jestli víte, jak to myslím 😅 Jsem se chtěla zeptat dr., ale když jsem viděla to chuďátko nebohý napíchnutý, tak mi došly slova.

Hani, ale mít odklad na očko ze zdrav. důvodů je taky blbý, to nezávidím.

jajinka27
25. čer 2009

moni..ono se to zdá že je jakoby mírně propadlá

taita
25. čer 2009

Ahojky, hlasime prilet. Az Anicka usne, zkusim podat hlaseni. Jak se tu mate a co se tu delo. Vas ani nemam sanci docist. Tak mi prosim nekdo dejte info co a jak. Diky J.

berunka
25. čer 2009

ahoooojky holkyyy hlasi se zpravodaj z Nachoda.tady dneska krasne,sviti slunicko a je teplo.takze dopoledne jsme byli v Jaromeri a malych laznich kousek za Jaromeri a odpoledne jsme si dali znovu pevnost Dobrosov a Jiraskovu chatu.,v pondeli tam bylo hnusne.dneska krasna prochajda na tri hodky.

holky dekuju za tipy na Lamaze, o tygrikovi jsem taky premyslela,tak ted mam teda dilema 😀 😀
Peto co se tyka naseho kokra,neboj neurazi me to.kokri jsou zmetci tvrdohlavi to je proste fakt.ten nas tedy prosel cvicakem a venku posloucha v pohode, povely zvlada akorat si proste to co se mu nelibi vydobiji po svem ☹

koukala jsem ze debatujete i o bytech.my kupovali vloni a stehovani a rekonstrukce zacala 1.rijna kdy jsem skoncila na rizikovce.takze to tahnul manza a ja jsem si to tam pak ani nemohla dodelat po svem bo jsem musela po navratu domu jen lezet ☹

petruna26
25. čer 2009

Jiřko, skoro nic se tu nedělo 😀 😝 😀 (trochu jsme čistili vzduch, ale zase je to OK) , těšíme se na info, jak Andulka zvládla let, teplo, vodu - a vůbec, jak jste se měli 🙂

taita
25. čer 2009

Kojime, tak mam chvilku. Bylo to vse super. Let i pobyt naprosto bez problemu. Anicka byla naprosto v pohode. Dvakrat s nami prozila velke zmeny teplot. Jednou jsme byli v jeskyni a po vylezeni vedrem okamzite usnula a podruhe jsme jeli na nejvissi horu ktera ma 1627m a tam bylo asi 15 stupnu. Celodeni vilet taky v pohode. Jo a kocar se naprosto osvedcil. Teren v okoli i plaz zvladl na jednicku. More se Ance libylo hlavne jak narazely vlnky o breh. A Ergo bylo jako pomocnik k nezaplaceni. Fotky budou az se vrati tatik. Ma je v notasu.

monique_2006
25. čer 2009

holky, diky za info o ty fontanele. ja prave nevim jestli se mi to jen zda, ma tam vlasy...no, snad je to v poho, ma to takhle odjakziva...

bila.pani
25. čer 2009

Tak jsem si přišla za váma pro lepší náladu..zase trable s mm 😢

petruna26
25. čer 2009

Jiřko, to je fajn, že jste si to užili... Mně naše dovolená s tchánovcema děsí (nakonec se rozhodli, že jedou), na druhou stranu, až bude Adéla vrčer spát, budou ji moct hlídat a my budem moct být venku... 😝

berunka
25. čer 2009

Ilon co se deje? ☹ vylij si srdidcko 😉

bila.pani
25. čer 2009

Včera měl Honza svátek,ale neměl čas to s náma oslavit,protože jel na nějaký focení se šermem a vrátil se až večer.Dnes měl končit v práci v poledne a slíbil,že to oslavíme dnes.Tak já koupila šampanský,uvařila slavnostní oběd a co mslíte - před chvílí se uráčila zavolat,že je někde ve vinným sklípku ani nevím s kým,podle hlasu už má dost popito,takže dorazí bůhví kdy,zítra má volno a ze slibovanýho výletu nebude nic,protože mu bude blbě.No a o víkendu nebude doma,protože už v sobotu ráno odjíždí šermovat a vrátí se až v neděli večer..Já už fakt na všechno nemám sílu..Po té jeho Itálii jsem s nervama v čudu..Nespím,nemůžu nic jíst,jen zvracím,klepu se..Dnes jsem za celý den měla dvě sušenky a letělo to ven.. Mám pocit,že už to nezvládnu,nejsem tak silná jak jsem si myslela..Já už nemůžu..

bila.pani
25. čer 2009

omlouvám se za překlepy,slzy tečou proudem,špatně vidím na klávesnici 😔

berunka
25. čer 2009

Ilon 😢 😢 nechtelo by to radu nejakyho odbornika,pokud by tedy ten tvoj chlap na baterky na neco takovy pristoupil?vzdyt musis myslet taky na sebe.to preci nemuzes takhle dlouho vydrzet a deticky potrebuji mamu s energii ☹

bila.pani
25. čer 2009

Zuzi,to by neprošlo..Mu je dobře,a to jak je mě,je mu asi srdečně jedno..Jinak by se tak nechoval

urbi
autor
25. čer 2009

Ilonko, ani nevím, co na to napsat, aby to nevyznělo jenom jako utišování... tohle je hrozná situace a naprosto chápu, jak se musíš cítit, přestože jsem to nikdy nezažila... ale vůbec by ses takhle trápit sakra neměla!!!! měla bys být obletovaná za to, co všechno zvládáš a ne tohle!!! kéž by tak člověk mohl jít a jednu mu vrazit, aby se vzpamatoval... holčičko naše,kéž by šlo ti napsat, ať se netrápíš, že bude líp... ale to už tady bylo mockrát.

ale nejde, abys nejedla, jak to trvá dlouho?

bila.pani
25. čer 2009

Holky,já jsem tak ráda,že vás mám...Děkuju..
Trvá to od té Itálie.. Takže asi měsíc

berunka
25. čer 2009

je to opravdu patova situace ☹ se dvema detma se sbalit a jit pryc to je nemyslitelny z hlediska penez a byt s nim to se zase za chvili odrovnas ☹ ☹ kdyby jsme tak vedely nejakou fintu jak na nej tak ti hned rady poradime.

urbi
autor
25. čer 2009

Ilonko, to takhle fakt nejde dál... ví o té tvojí situaci někdo blízký?

petruna26
25. čer 2009

Ilon 😢 , to je mi líto... Moje slova přesně vystihla Míša, já moc psát neumím, je mi to líto.. Jsi taková mlaďounká, myslím, že to máš těžší než my a to máš dvě dětičky, takže to máš i mnohem náročnější než my. Jsi šikula, že to s nima tak zvládáš a ten tvůj chlap by potřeboval dostat na tlamu, škoda, že bydlíš tak daleko 😠 Nevím, proč jsou některý chlapi na zabití a jiný jsou báječní.. 😒