Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

anaconda
22. čer 2009

Haničce sice poradit nedokážu, ale tímto jí přeju všechno nejlepší k narozeninám! 😵 😵 😵 😵

Anetce ať se bříško brzy srovná a maminku víc nezlobí 😉

hanka128
22. čer 2009

peti tak snad už je líp,ale jak si psala, že je patriček osypaný na zadečku a stehýnkách tak to fakt možná bude 6.nemoc,však mudra zkoukne a řekne. 🙂
hanti určitě to prober s dr. měla by vás poslat aspoň na ultrazvuk bříška,jestli nemá nějaký problém s refluxem. a taky bych ji zkusila dávat odříhnout během jídla,ale sama vím jaký je to problém, aby pak mimi jedlo dál-u nás maru zavře papulu a mám smolíka.
my jdeme na KO zítra,tak nevím jak zaobaleně říct mudře o tom"úžasném"neurologovi...no bude to pěkně trapné 😒
a děti se nám pěkně opičí-aktivita už od 5 😝 ale ještě jsem ji ukecela na hoďku,ale nevím jak dlouho mi to ukecávání vydrží 😅

berunka
22. čer 2009

ahojky holky ja jdu taky pro radu.dneska je tu fakt husne vypada to na dest tak vegetime na pokoji a budem koukat na nejaky DVD🙂 ale potrebovala bych poradit nemate tip na nejaky krem proti opruzeninam ale kdyz uz jsou rozjety?ne jako prevenci ale spis jako lek?

hanka128
22. čer 2009

beru nejvíce maminám zabírá bepanthen-levnější varianta je calcium panthotenicum, někomu zase zabere rybilka nebo sudocrem. jde o to co používáš normálně? my večer,ráno preventivně mázneme bepanthenem a střídáme to s rybilkou.
já bych to asi mazala bepanthenem, při každém přebalení umýt vodou pořádně osušit a hlavně větrat-co nejvíce bez plíny..snad máte na pokoji teplo ať se nenachladí,ale větrání jí nejvíce pomůže 🙂 a co nejčastěji přebalovat i co hoďku. tak ať to máte co nejdříve pryč 🙂

jajinka27
22. čer 2009

Ahoj holky,

Hanti...já myslím že to bude v pohodě, my máme teď podobný problém asi ne tak velký ale mladej začal doscela ublinkávat a to třeba hodinu po jídle když ho mám třeba na klíně, tak jak se předklání a tak, tak najednou bleje. Já to taky přikládám tomu pohybu, protože je taky akčňák. Je ale fakt že blinká jen mlíko....

a co se týká jídla, mě taky vypije 120, max 150 ale to už fakt musí být hlad jak hrom a skleničku nesní ani tu malou

beru...ty jo mě radila kámoška nějakou mastičku právě na opruzeniny ale asi si nevzpomenu kurňa

bila.pani
22. čer 2009

Zuzi,malá opruzeniny měla rozjeté jednou,ale zato pořádně a nám pomohla genciánka,malá měla za dva dny prdelku zase krásnou 🙂 Jinak jsem taky slyšela o Rybilce,že pomáhá..Ale Bepanthen je myslím jen na prevenci,na rozjeté opruzeniny moc ne.aspon tak mi to říkala mudra..

berunka
22. čer 2009

Bepanthenem mazu a prijde mi ze se to teda trosku zlepsuje.normalne pouzivam Rybilku nebo krem od Astridu a i Sudocrem jsme zkusili a ten taky byl dobrej.bohuzel na pokoji je klada ☹ takze se snazim aspon pri prebalovani ji nechat trochu vyvetrat.

hele holky a jeste dotaz z jinyho soudku vy co uzu prikrmujete drzite se nejakyho "jidelnicku" ? me prisel od Hami nejaky prehled jak by asi melo ditko dlabat a tam je rano mliko a pak presnidavka ovoce jako svaca a k obedu zelenina s masem a mliko az odpoledne.me to ale prijde nejak malo.

urbi
autor
22. čer 2009

holky, tak mám za sebou zubaře a jeden z nejhorších zážitků hned po porodu - trhali mi zub - nemohla ho dostat ven, výsledek je 3/4 hodiny trhání, rozřezaná dáseň, rozsekaná kost, stehy... .se poseru až to přijde k sobě - asi biude muset manža přijet z práce, bo se nesmím předklánět apod. .... a musím ledovat a ledovat...

petruna26
22. čer 2009

Míšo, pěkný 😢 , to bych asi nezvládla...

Beru, rybilka je jako prvence, Bepanthen se dává na ty "rozjeté" opruzeniny... U nás to tedy vždycky zabírá, je ale fakt, že preventivně nedávám nic..

urbi
autor
22. čer 2009

Petru, tam jsem byla v pohodě, i když už jsem měla krev všude,ona celá zpocená... a furt se mě ptala, jestli mi není blbě... nevím, jestli ui toho bývá blbě, nebo jsem tak blbě vypadala.... ale sedla jsem do auta a celá jsem se rozklepala a rozbrečela... uf

hanka128
22. čer 2009

urbi ty si teda užíváš ☹ jestli můžu poradit tak když jsem byla trhat moudráky-taky rozřezaná dáseň,stehy....tak jsem taky ledovala+ jsem si dávala co 3 hoďky valetol-je dobrý na bolest zubů a pak jsem celý den jen popíjela,něco snědla až na večer. ale ten valetol mi fakt hodně pomohl 🙂

jajinka27
22. čer 2009

urbi...teda chudíku, to bych asi nedala, snad tě to nebude moc bolet, zkus ten valetol jak píše Hanka, moje mámaho vždy brala na zuby a pomáhal 😉

febris
22. čer 2009

urbi ojoj, zuby to je svonstvo :( tak pejne leduj a papej zmrzku at je to brzo lepsi!
doctu vas pozdeji, neb zas trochu nestiham odchod k mudrovi, musim si umejt nutne vlasy, nasnidat, nakojit , pobalit naky veci ale tak za hodku to snad stiham ;)

holky muzu se zeptat, ceho se vase deti boji? je neco z ceho by se rozbrecely?
danielek je takovy neplakaci miminko, vlastne breci jen kdyz ma dyl hlad, nebo nekdy kdyz je zpruzenej, ale fakt malo, i lidi co jim patrilo to ubyt na sum,ave byli z nej paf, ze je neskutecnej pohodarm, ze ho neslkyseli za celou dobu zaplakat... ale bal se kdyz tatinek mel alergii a kejchal, to dycky zacal nestastne plakat a to uz si zvyknul. Ted ale se rozplace jakmile nejaky mimino breci nebo si vejska... ma z toho desnej strach, vzdycky nejdriv vytresti ocka vystrasene a pak zacne natahovat a rozplace se tak nestatstne, je mi ho dycky lito 😅 takze navstevy jsou s nim horor pomerne ;) zvlast vcera u kamaradky 7m holcicka, ktera se zas boji myho manzela neb je asi na ni moc tmavej, rozbreci se ona, hned danielek, no legrace..

tak ma psychoterapii a obcas mu pouzstim jeho vlastni video kde breci nebo knoura aby si na to zvyknul jako na to kejchani a chovam ho u toho, zpivam mu, mluvim na nej, poskakuju s nim, jako ze normalka... tak snad to zabere no

ma12
22. čer 2009

Miso: jezis, me kdyz trhali zub, tak sice hodku a pul, ale bylo to uplne v klidu. Leduj, dej si valetol, ibace a zkus to zaspat, jestli budes teda mit tm doma.
Cline: nahod termin a ja se se svou drahou souputnici Jajou nahodime karu a prijedem k Anac zezhora 🙂
Dnes jsem mela vystup s mati, proc Anicku uz davam do sportaku, ze prej mam svoji hlavu. To mam, mam mit po kom ze 😉
Beru: dobry a nejlepsi je bepanthen. Astrid je siiiilenej. Ted mame sudokream a ma pupinky na zadecku, takze asi ho nekomu venuju
Hanto: neporadim, s prikrmama zacinam

cline
22. čer 2009

Teda Míšo chuďátko, Valetol je v naší rodině taky oblíbený - děda na záda a a mamka na hlavu. Tak zkus.
Beru nám na opruzeniny přímo něco napsala doktorka, ale já je vyléčila taky spíš větráním a bepanthenem v kombinaci s krémem na opruzeniny z té olivové řady od Johnsonu.

anaconda
22. čer 2009

Míšo,
to je teda masakr! Tak se drž, chudátko malé ☹

Feb,
Kubíka vyděsí zvuky, které jsou náhlé a hodně nahlas. Byli jsme na vítání jara a když na náměstí sputila kapela randál, udělal krabici a začal usedavě plakat. Pochovala jserm ho a byl klid. Nedávno jsme jeli kolem domu, kde mají velkého psa a protože jsme sebou měli Maxe, ten pes začal zuřivě štěkat na Maxe a Kubík se lekl a začal taky plakat. Bála jsem se rachotu na té svatbě v sobotu, protože to bylo v sále, takže hudba v uzavřeném prostoru. Když začali hrát, chovala ho zrovna kamarádka, tak jsem viděla, jak se hledá očíčkama, kývla jsem na něj, usmála se, což mi oplatil a byl v pohodě. 😉

sonisek
22. čer 2009

Ahojky holky,
Míšo, tak ať tě to už moc nebolí, ale zažila sis teda dost a hnedka takhle po dovče ☹
Já se taky musím objednat k zubaři, ale nikdo mi to tam nebere a přitom ráno tam měli obsazeno, co tam jako dělaj? 😀

Petikruti, doufám, že je Patriček už trochu OK. Jsem zvědavá, co vám řekne dr.

Mne přijde, že jsou zase nějaký erupce, malej je na pěst...

Magdi, Tomík se vždycky rozbrečí, když táta kýchne, jenže on neumí kýchat normálně, takže je to slyšet na celej barák, tak se malýmu ani nedivím...a pak taky brečí, když je v blízkosti nějaký další mimi a začne brečet, to se hned taky musí přidat..

urbi
autor
22. čer 2009

holky, dík za účast.... mám tu novalgin, ten mi zabírá vždy... tak snad taky zabere...

jinak jsem FÍLU nechávala dědovi a babičce a on jim tu řval!!!! to jsem nezažila,aby někomu řval... takže Feb, u nás taky pohodové mimino a zjistila jsem, že řve jen, když při usínání či probuzení nejsem u něj buď já nebo manža... tuhle se dvakrát stalo, že spal u našich a šla pro něj ségra, když se vzbudil a on se rozeřval a přestal,a ž když mě viděl....

urbi
autor
22. čer 2009

Soni, co tam dělali? asi rvali zub nějakému chudákovi jako já - sestra držela hlavu a doktorka řezala a tahala 😖 😀

hanka128
22. čer 2009

feb maru je extrém nebrečí skoro vůbec 😒 max. v noci když mě vidí a není hned prso,tak začne kňourat...takže pořád taky slyšíme jak je hodná a už nám to leze na nervy...protože se pořád nad tím někdo rozplývá,"že to snad není možné".....chudák láďa je pak z toho někdy vynervačený,jestli je to normální.
a maru teda nebrečí,ale leká se když někdo kýchne,smrká,zavržou dveře-jiné zvuky jí vůbec nevadí.

urbi
autor
22. čer 2009

Cline, super, super! prima nápad!
a já nemůžu ještě zítra a ve středu - zítra jdeme na hexu a prevenar a ve středu na vojtovku.... lump mi kazí cvičení, má hroznou sílu a sama ho prostě neudržim..

Hanko, byla už jsi na té neuro? jak jste dopadli? a i na UTZ? ten má Fíla naštěstí v pořádku...

petkakrutik
22. čer 2009

Ahojky,

Patriček právě spinká. Horečky se opakovaly včera celý den, v nci mu to vyletělo na 39,4. Volala jsem na pohotovost do KArviné, tak jsem měla mimi chladit a kdyby to do hodiny nekleslo, přijet. Balila jsem teda bobka do vlažných obkladů. Bože, mně ho bylo tak líto. Po hodině od podání léku mu vždy teplota klesne k cca 37,9-37,3 jak kdy. Ráno 5:30 měl 39,6 ☹ Naštěstí křeče žádné. U dokyho jsme byli, nic mu nenašel, a to ho prohlédl pořádně, zkontroloval uši, odebral vzorek moči. vše v pohodě, akorát má zduřené uzliny a trochu červeno v krku. Možná se jedná o tzv. šestou nemoc, která se projevuje právě vysokými teplotami a žádnými dalšími příznaky. Dostal diazepam k prevenci křečí z horeček, zítra máme ráno doklusat zase.
Dočetla jsem se , že takové horečky trvají asi 3 dny, pak náhle ustoupí, dítě se osype a je klid. Říkal doky, že tímto si projde skoro každý. No tak snad to bude "jen" toto. já mám hlavně strach, aby z těch horeček neměl poškozený mozek. Už ať je středa! ☹

sonisek
22. čer 2009

Peti, chudák malý, ale snad to bude "jen" ta šestá nemoc...
Kdo jí tady vůbec už měl??

petkakrutik
22. čer 2009

Soni, asi Jáji. Psala, že se pak Tomík osypal.

Jo a prvně v životě odmítl prso ☹

hanka128
22. čer 2009

urbi sono je úplně na 1 😵 ale neurologie....já už to psala,ale bylo to před čarou 😀 ve zkratce-starý,zmatený doktor, čerstvě po výměně kyčelních kloubů-takže skoro nepohyblivý 😠 maru viděl jen nahatou při pasení a při přitahování do sedu...pak s ní zkusil jeden závěs-ale to už byla oblečená!!!! 😠 nechci být sprostá,ale děs běs 😝 (blicí)a jeho závěr prý se ji nechce!!! přitahovat hlavička-že to ještě neviděl(nevím co teda kdy viděl) 😠 prý pase vysoko-taky pěkná blbost a prý udrží zadeček na podložce-hmm tak nevím proč ji ho pořád musíme držet...a zda odložit očkování tak o tom už vůbec nic...prý je hexa absolutně neškodná 😅
takže zítra na poradně musím velmi opatrně a taktně požádat o novou žádanku,snad se mudra nenaštve,ale tohle fakt ne... 😝

urbi
autor
22. čer 2009

Peti, tak aŤ je mu bzryx líp... ségry děti to měly obě... přesně jak píšeš, teploty a nic jiného a pak osypání... posílám mu pusinku, prďolkovi

Hani, tak to je hrůza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fílu neuroložka vyšetřovala hodinu!!!!!!

hanka128
22. čer 2009

peti ať je co nejdříve lépe....a pak bude zase řádit 😵

urbi my tam byli asi 10-15minut 😠 😅 a láďa, který nevěděl jak má neuro vyšetření byl v klidu,ale já zuřila 😠 ale pak ho taky zarazila věta,že pan doktor ještě neviděl,aby se dítěti nechtěla přitahovat hlavička.....

petkakrutik
22. čer 2009

Míšo, děkujeme za pusinku.
Po tom, co v noci skoro nespal, teĎ spí jako dudek. Dokonce tady MM před chvílí spadl na zem ovladač a s ním to ani nehlo. Normálně nesmí spadnout na zem ani špendlík, hned ho to vzbudí. TAky byhc zavřela oko, ale nedá mi to, furt ho chodím kontrolovat, protože leží v naší posteli a tam nemáme monitor dechu. Po poledni mu dám diazepam. Ty vole, takové sra*ky cpát miminku. Ale nedá se jinak. Zase na druhou stranu doteď nemocný nebyl.

hanka128
22. čer 2009

jo a že nám maru pán doktor pusinkoval,tak už je jenom taková perlička 😅

peti je to dryák,ale zase je to opravdu prevence křečí-raději ho dát pro sichr,křeče jsou fakt ne moc pěkné 😔

petkakrutik
22. čer 2009

HAni, te´d jsme nad tím strávila čas na netu. Fuj. Snad se to až tak daleko u nás nedostane.

Ty si s Maruškou taky "užíváš" ☹