Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

petruna26
21. črc 2009

vidíš koal, a to většina lidí nadává, jak je to drahý 😒

koalice
21. črc 2009

Jo a Feb, tak s takovouhle frekvencí taky nemusíš otěhotnět vůbec, natož zrovna na přelomu roku, však sama víš...

koalice
21. črc 2009

Petru, tak fakt jsem asi z Marzu, ale mě teda 785 Kč za měsíc včetně stravného přijde strašně málo. A to ještě předškoláci chodí úplně zadarmo. Tak to mi hlava vůbec nebere.

petruna26
21. črc 2009

Kaol, já tomu taky nerozumím - pravda, dříve se platilo jen jídlo, ale i tak mně to drahé nepřijde... Ale lidi asi musej pořád na všechno nadávat... Asi z principu 🙂

febris
21. črc 2009

koal no to vis ze vim, s danyskem to bylo jednoduchy, pri cyklu 28dni jsem spocitala ovu na sobotu, v patek a v so jsme na to skocili a bylo to. ale tak to znova vuuubec nemusi byt, to mi je jasny... 😔

koalice
21. črc 2009

No v tom je právě asi ten problém. takto nastavené školky jsou v podstatě těžce ztrátový podnik a proto to tak města omezují. Kdyby to nastavili v částkách odpovídajících realitě, možná by se tolik školek nezavíralo a bylo by míst dost. Za to mě možná ukamenujou nějaké sociální případy, ale na to dorovnání zase pobíají všemožné dávky, ne ? Z těchle ubohých plateb pak školky ještě škudlí, aby mohli dětem něco koupit zrovna na ty Vánoce nebo den dětí, Mikuláše apod....

nelinkav
21. črc 2009

Koal, tož to jo. Já to brala tak, že vidíš souvislost mezi sponzorským darem a přibráním Honzíka do školky. 😉 Jinak ty částky jsou fakt směšný. Je fakt, že když si představím, že bych měla 8tis čistýho měs. a k tomu dvě děti, tak se mi to taky zdá dost, ale z takové sumy ty školky holt fungovat nemůžou, nemůže to pokrýt ani náklady na kvalitní jídlo... A je blbý, že pak jsou na tom bití všichni. Jinak nevím, jestli je to v celé čr, ale u nás sociální případy (ale jen z romské utlačované menšiny) maj celou školku zdarma a na zš se jim kupuje vybavení 😠

My chcem dat prtě do anglické školky, tak abysme se v září vydali zeptat 😀

Feb, jestli budeš kojit, tak se ovulky nedopočítáš 😅 Mě přišla ms jednou, před víc než dvěma měsíci 😒 Teď nevím, jestli to stávkuje kvůli častějšímu kojení nebo je tu dřívější problém, že nefunguju 😕

anaconda
21. črc 2009

Ahojky.

Tak jsme zpět z BN. Teda koal, vědět o akci v deichmannu, hned tam mažu!!! Do kdy ta akce platí, prosím??

Jdeme s Jiránkem na oběd do hospody, páč jsem nestačila uvařit. Mno, ani se mi nechtělo 😉

Tchánovci předělávají kuchyň a světe div se - já drahé paní tchýni nabídla, že může vařit u nás. Jiran vykulil vočiska a hned nadhodil, že v místní hospodě vařej přenáramně a i my tam budem chodit. Není to nádhera? Tož jsem čapla příležitost za pačesy a to o hospodském vaření včera připomněla. 😀

Snad se tam ovšem nepotkáme s tchánovci, i když pochybuju, že by taková honorace ráčila jíst ve 4. cenové 😅

febris
21. črc 2009

neli no jak rikam, zatim jsem mela MS 2x po 30i dnech, tak jsem se namlsala ze by to mohlo fungovat, kdyz prisla v takovym peknym intervalu PRI PLNYM kojeni 🙂 😉

febris
21. črc 2009

holky prosim vas, pouzivate jeste nektera monitorovaci podlozku pod prcka na spani?

koalice
21. črc 2009

Neli, jojo. Pak jsou na tom bití všichni a jídlo určitě extra kvalitní být nemůže. To je ten blbej systém u nás....
Ale Anička to tam miluje a chodí strašně ráda. Do extra školky jsem jí dávat nechtěla, ono je taky dobře , když je s dětmi ze slabších rodin, ale cikorku tam naštěstí nemají... to bude problém na základce, ktrej budeme řešit za rok. Bohužel tu máme velikánský podíl oné utlačované menšiny s full servisem z našich daní a toho se fakt obávám. Já sama jsem ze strany snědých spolužaček šikanu zažila, byly nás všechny bílé, zejména na WC a bylo to nasnadě. Vždycky byly tak o 2-3 roky starší jak neustále propadávaly níž a níž. Taky mě v druhé třídě přeopadla banda těchto příslušníků , všichni starší a obrali mě o drobné... zážitků přehršel, toho bych chtěla Aničku uchránit.
kocábovo miniísterstvo bych opravdu přestěhovala někam do severních Čech, v Praze s prominutím vůbec nemá tucha o co se jedná

koalice
21. črc 2009

bily....šmarjájozef

berunka
21. črc 2009

ja jeste pouzivam a mame ji az do nejakych 13 mesicu Elinky 😉 mame ji totiz pujcenou.

febris
21. črc 2009

ja uz jsem ji prave dala pryc, danysek putuje po postylce a kolikrat to zacne jecet protoze lezi nekde uplne jinde... takze uz me to piskani ani nenervovalo nikterak extra... a uz jsem teda o tom premyslela min. mesic ze ji vyndam

kacatko03
21. črc 2009

u nás školka cca 1100,. 500 školkovné 600 stravné, předškoláci 600 (platí pouze stravné) čili ne zcela zdarma...oproti soukromým školkám je to směšná cena, soukr u nás 5000,- 😔

feb: já monitor dechu používám furt a kyž někam jedu tak ho beru sebou..a používat ho budu cca do roka, já prostě v noci klidněji spím

jajinka27
21. črc 2009

my ji taky ještě používáme a budeme a to Tom je cestovatel 😀

nelinkav
21. črc 2009

Feb, mě to přišlo při plným koju a v takové palbě, že jsem valila oči. No a podruhý snad po 45dnech a jen pár šmouh a od tý doby ticho po pěšině. Tak kdoví, jestli u nás vůbec někdy to druhý bude 😕

Monitor dechu už jsme měli druhou noc vypnutej, bo se v neděli mládě odkutálelo mimo dosah, začlo to řvát a mm měl málem infarkt. Já jsem šla do ložnice rychlým krokem, s žádnou hrůzou v očích, bo jsem tušila, že přišla přesně tahle situace a mm mě v chodbě předběhl, oči jak tenisáky, řval "monitor, něco se děje" a ještě prskal, že dostatečně nešílím 😀 Tak u nás už asi bohužel. Beztak jsme ho neměly, když jsme byly s S. u našich...

Koal, u nás měla jedna zš mít spešl první třídu pro romy(s větším počtem kantorů), anžto když začnou chodit do školy, tak nemaj ani základní hygien. návyky, o ostatních ani nemluvím. Leč byla z toho velká aféra, i v tv to rozebírali jako do nebe volající ukázku rasismu (taky se mi zdá rasistický, že tmavý děcka dostávaj od školy i sešity apod. prostě to, co musí nakoupit i ta nejchudší pracující samoživitelka), nakonec to teda padlo. Dopadlo to tak, že kdo z bílých vyloženě nemusí, tak do týhle školy děcko radši nedá.

jajinka27
21. črc 2009

nám to teda nepípá, ale je fakt že mi kámoška poradila vychytávku a máme klid 😀

tak zas pááááá

febris
21. črc 2009

ja jsem taky takovej srabek s tim onitorem, ale na chate jsme spali s flekinkem na jedny matraci, takze to stejne snimalo i moje "pohyby"... a doma si hprdolu necham v posteli po kojeni a vzhledem k tomu, ze ted sosa casteji a poprve v noci tak v 1-2 a od ty doby je teda se mnou v posteli, tak je to asi zbytecny... stejne ho mame pujcenej od kamaradu ktery cekaj v zari 2. mimi 🙂

kacatko03
21. črc 2009

nám v postýlce taky cestuje ale ještě se mi nestalo že by to pípalo že je mimo dosah 😕 když ho vyndám tak ano ale ne když je vpostýlce. máme ten babysense. má teda dvě podložky ale já mám jednu doma a jedu u mámy abych nemusela přenáššet no a u mámy jsme spali 2x 😀

jinak když ho máme v posteli vedle sebe monitor nemáme on se furt vrtí tak ho vnímám

hanka128
21. črc 2009

koal mám prosím prosím dotaz-maru se mi zprudila za papírovek-takže už jedeme zase jen látkové full time....má úplné ložiska-zkoušela jsem to sama "léčit" bepanthenem, rybilkou a sudocremem-ten je teda děsný strašně to zhoršil 😠 takže včera jsem dostala už recept na imazol-jenže ten se maže jen 2x denně-a co v tom mezidobí-nechat to jen tak nebo při každém přebalení máznout bepathenem? jsem trubka a zapomněla se zeptat mudry a kožní mě fakt nikdy nebavilo,tak o tom vím prdlajs 😅 děkuuuuuju 🙂

a máme za sebou první lžičky mrkve-jsem jí propasírovala přes sítko, nějak jsem nezprovoznila mixér 😝 a při každé lžičce eeeeeeeee,lehké natahnutí-sem tam vyplivnutí a i spolknutí 😵

danusta
21. črc 2009

čau holky, mám dotaz na ty co už jim skončila mateřská a jsou na rodičáku. mě končila mateřská 13.6. a z úřadu práce mi přišlo 13.7. jen 723 Kč. Není to nějaký divný? Mám tu tříletou variantu. Nevíte jak to funguje. Díky moc

hanka128
21. črc 2009

danusto to je divné-mně končila 27.6. a ty 3 dny do konce června už mi platil úřad práce nebo kdo to má na starosti...
a my vzali tu 3 letou variantu.

holky pomoc já slíbila, že udělám palačinky na oběd a mně se tak neche 😝 😝 😝 chjo sliby chyby 😅

kacatko03
21. črc 2009

pomoooc mě kadí dítě 6x denně 😕

Danu: tak to nevím teda... já končila md 6.6. a 7.7. mi přišlo ze sociálky 5400,- s pracákem nevim jak to je

danusta
21. črc 2009

Já právě taky myslela, že to posílá sociálka, ale na účtě mám tu cifru z pracáku. Tak to teda fakt nevim.
Každopádně díky za zkušenosti 🙂 Jo a Veru, koukala jsem na Tóbovi videa na youtube a je fakt boží 😀 Taky jste mi dodali naději, že i ten náš otesánek jednou poleze.

kacatko03
21. črc 2009

Danu tak jsme se koukala a fakt je to z pracáku....ale nevím teda proč máš ty tu částku tam zavolej. Jo a mě dneska přišly prachy za dovolenou 😅 jinak Toba začal až ted a to je 7m pryč 😀

koalice
21. črc 2009

Kačátko, tak to máte ve školce pražské ceny 😀

Hanko, Imazolem můžeš mazat častěji, dvakrát denně se myslí na kůži, kde se to nijak nestírá a neomývá, což zrovna v plenkové lokalitě dost dobře nelze, jakmile se to bude zlešovat, pak můžeš Imazol opravdu jen ráno a večer, v mezidobí Lavarizin.

A mně doposud nic ze sociálky alias pracáku nedorazilo, počkám ke konci týdne a budu se tedy dotazovat...

danusta
21. črc 2009

Tak už jsem tam volala, tak je to protože jsem dostala už většinu peněz od zaměstnavatele, tak mi pracák doplatil jen ten rozdíl do těch 7600 a příští měsíc už dostanu ten rodičák celej. No to jsou teda věci...

hanka128
21. črc 2009

koal díky 😵 😵 😵 to su ráda, že se to může víckrát-bo jen přebaluju a přebaluju-včera rekord 3x během 30minut 😀

koalice
21. črc 2009

Jo a Anac, dokdy ta akce platí, fakt nevím.... já do deichmana jela jen kvůli telefonátu od známé, ta mě na to upozornila