Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

berunka
2. črc 2009

Tonic zirafa vede jo? ja jsem teda sla do svetlusky manzovi se libi nejvic tak jsem ji objednala.ale uz to vidim ze to nebude posledni hracka kterou budu chtit kupovat 😀 😀 zatim mame chobotnici a tu uz Eli taky zacina vic brat nez drive.
a jak se dneska vede?u nas je zatazeno,Eli ted usnula tak jsem rychle dosnidala a asi se vrhnu na zehleni 😝

tonica
2. črc 2009

Luca, Jaji, Beru - vcere jste resily, zda prckum varit zeleninu. Ja to vcera zkusila. Ze 6 vetsich mrkvi jsem udelala 4 Hippacky sklenicky 125g. Ac jsem nesmirnej lenoch, zjistuju, ze je to pomerne snadny a rychly a urcite to vyjde levneji. Jsem si to odhadla cca na 4 kc za sklenicku. Tak jsem si rekla, ze kdyz budu mit chut a naladu, nejakou tu mrkev ci brokoldu si uvarim. 😉

Dnes mame 6mes.kontrolu a cekaji nas 2 ockovani - Hexa + Synflorix. Kvuli tomu TBC mame cas.skluz, tak to chudera dostane dohromady.

berunka
2. črc 2009

Toni ja jsem si rikala ze treba mrvicku,brambory bych ji uvarila.ale Eli uz dlabe treba nejake ty zeleninove omacky s masem a tak a to bych doma asi neudelala.takze proto tyhle kupuju.ona uz ty prvni lzicky nedlabe.ale az bude jist vetsi porce tak ji budu taky varit doma 😉
Drzim palecky at Pata ockovani snese dobre,my jdeme v utery na Synflorix tak doufam ze nebudou nejaky vedra.s teplotou by ji asi moc dobre nebylo:(

tonica
2. črc 2009

A jeste mam 1 novinu. Kamaradka porodila klucinu - asi na 22 tydnu. Ma jen 500g, tak ji drzim palce. Maly zustava v inkubatoru, ji uz propustili a tak za nim dojizdi.

Beru - tady je dusno pod mrakem, ale ven urcite pujdu. Zehlit bych taky potrebovala, uz mi pretyka kos. Ja chci Patuli k Vanocum koupit konika Edu od Lamaze... ten je taky bozi.

tonica
2. črc 2009

Beru - aha, tak u nas se jede jen v mrkvi zatim. Omacku bych taky nezmakla. Po kontrole se ozveme a hodime aktualni miry, jsem zvedava.

berunka
2. črc 2009

to ja jsem taky zvedava kolik budete mit 😉 ja jsem se vazila s Eli na nasi vaze a ma neco kolem 6,5kg 🙂
teda 22.tyden to je hodne malo:( moje kamaradka takhle porodila ty dvojcatka,jeden chlapecek porad bojuje po dvou mesicich ma 1300g.ale bohuzel diky tomu krvaceni do mozku mu nejspis nebude fungovat jedna hemisfera.holky to nevim jak bych s takovym miminkem dokazala zit.je to asi osklivy to rikat ale ja bych na to asi psychicky nemela ☹

tonica
2. črc 2009

Petru. Ilon, Petka - ted docitam a nase juniorka moc dekuje tetam za prani k svatku a moc jste ji udelaly radost... 😀 🤐

bila.pani
2. črc 2009

Toni - Jaňulce dopadlo dobře kardio i neurologie.Jednou za měsíc musíme docházet na EKG,aby bylo srdíčko stále pod kontrolou.Podle dr.má malá do půl roku velkou šnaci,že se apnoická pauza bude opakovat,ale tuk tuk,už se to neopakovalo.Přes den jí pořád hlídám a v noci mi pomáhá monitor 😉

ma12
2. črc 2009

Uz mi facha pocitac, jsem vcera nejak neco zakazala ve firewalu a prestalo to fungovat 😕 , premyslim, ze si koupim notas, tenhle velkej kram je no proste velkej a predstava 2 velkych kompu v obyvaku nevim nevim.

jaji: ty si psala ze platis e-bayovy veci paypalem kartou z Mbank? Me vcera tvrdili, ze to nejde, tak se radsi ptam.

Anicka mela vcera 5 mesicu, leti to silene rychle. Samozrejme ze celou dobu, co jsem byla u kadernice, Anicka rvala a kdyz jsem volala z Vaclavaku mm, ze uz jedu (bylo 19,30 a Anicka uleha do postele nejpozdeji v 19,15) tak mi odvetil, ze se vzbudil a ze jdou koupat 😨, pak ma byt nejaky rezim ze.

Petricce vse nejlepsi

tonica
2. črc 2009

Beru - zrovna jsem se te chtela zeptat, jak to s tim klucikem vypada. Ach jo. Tak te me kamosce dali 70% sanci, ale pry uz je z nejhorsiho venku, nejkritictejsi dny ma za sebou. Je to ale strasnej nerv... 😢

tonica
2. črc 2009

Marti - take moc dekujeme za prani a dodatecne vse nej k 5 mes. Jezis, to to leti... 😨 A rezim u nas taky pokulhava... plus minus nejaka hodka sem ci tam. 😅

febris
2. črc 2009

ahoj, si zas po ranu pripadam unavenejsi nez vecer kdyz jdu spat.. uz tak tyden, to je des :(
zitra si manzel bere dovcu a jedeme k jeho svedkovi na grilovani, cekej druhy mimi nak v srpnu tak abysme to jeste v klidu stihli ;) a pak tradaaa na chatu, s danielkem tam asi zustanem celej tyden, no jeste uvidime taky podle pocasi.

vcera byl danysek nakej nestastnicek, vubec nemohl usnout... snad to bude dnes lepsi neb manzel jde na nakou oslavu narozenin 🙄

tonica
2. črc 2009

Ilon - tak to je dobre, ze je Janicka pod kontrolou. Clovek je hned klidnejsi. 😉

Marti - pekne dekuji za ten eBay. Uz nechybi moc k zavislosti. 😀 Ale od vcere jsem si ho zakazala.

Urbi - ted jsem cetla o tve jizde hruzy. Ja bych skoncila ve skarpe, se znam.

ma12
2. črc 2009

Danus: neni zac, neni zac 😀

nelinkav
2. črc 2009

Ahojky, je deset dopoledne a už mám nablito ve stružce mezi prsama 😝

Gratuluju Paťce k prvnímu svátku! A všem maminkám vzkazuju, že krom Patricie je mezinárodní den Ufo, tak koukejte popřát tchýním 😉

Jinak vše při starém - Anac hned po ránu myslí na prasárny... 😀 Bože holka, ty narozky byly včera 16., ne? 😀 😀 😀

Peti, teda to je super nápad s tím pozemkem a dost super cena. Já bydlet v bytě, tak bych taky něco takovýho chtěla, ale jen na venčení sebe a prcka 🙂

Toni, to vám doporučila dr., naočkovat hexu i synflorix najednou, i když měla takovou nehezkou reakci na tbc??? 😕 Tak na vám budu držet pěsti, ať je to teď lepší, snad už si Paťka ty nepříjemnosti vybrala.

Ilčo, mikádo by ti mělo slušet, máš hezkou papulku, tak aspoň vynikne, teď je zbytečně schovaná tím hárem 😉

nelinkav
2. črc 2009

Jo, Tonic, tomu chlapečkovi z 22tt taky držím pěsti... Ale škoda, že má tak maličko. Nevím, jestli to nemám popletený, ale četla jsem, že taková ta slušnější šance na přežití a následně normální život je od 800g. Maove Matyášek měl 660g 😔

Ti naši zdraví mimísci jsou fakt dar. I když to naše třeba zdědilo pozdní odchod do peřin po mamince a brzké vstávání po tatínkovi 😵 😉

jajinka27
2. črc 2009

čauky,

dočtu postupně, Patričce vše nej k svátku 😵

co se týká příkrmů, ten náš holomek chce jen masové, a to mu asi doma nerozmixuju 😒

tonic...oujeee takové malé miminko, držím palečky, ale je to hrůza 😔

marti...no jasně že platím, ať nekecaj!!!!!! 😠

ilčo...stříhni to, ať se manžel třeba postaví na hlavu 😀 bude ti to slušet 😉

tonica
2. črc 2009

Holky, dekujeme jeste jednou za krasna prani. Hmmm, tak dnes mezinarodni den UFO? To jako ze Patula bude vzdy spojovana s oslavou vsech tchyni, jo? 😀 No chudera.... 😀

Neli - nam pry jde uz o cas, proto ma dostat vse najednou. Pak mame MUDr. na dovce a uz tu druhou hexu musi dostat.

Taky jsem se ptala, jestli je to fakt 500g, ale pry opravdu. Ale je to velky bojovnik a zda se byt zatim vse v poradku. No, kez by.... 😔

jajinka27
2. črc 2009

neli...naše dítko zdědilo brzké vstávání po tchánovi 😀

bila.pani
2. črc 2009

Toni,500g,to je hrůza.. 😔 Drobíšek..Hlavně ať to všechno dobře dopadne..Budeme taky moc držet pěstičky 😉

koalice
2. črc 2009

Dobré skoropoledne,
Neli, jak je na tom Stellinka a bobek ?
Tonico, taky gratuluju ke svátku
Ad příkrmy. Určitě jsou kvalitnější a hlídané v těch origoš skleničkách koupené. Vařit by to šlo jen z biozeleniny. četla jsem nějaké studie na obsah dusičnanů a td. v běžné zelenině a nic moc. Srovnávali normy v těch dětských skleničkách a v běžné zelenině, vyšlo to daleko lépe v kupovaných skleničkách. Pouze biozelenina vyhovovala.
U Aničky jsem ale postupně taky něco vařila a mrazila, co si tak pamatuju, nejvíc jí šmakoval králík s kořenovou zeleninou, jinak jsem moc úspěch neměla. U malého momentálně jedeme na prvních lžičkách od Hami a Hippu, dneska ještě jednou zkusím tu nešťastnou brokolici a když tak ji na cca měsíc vyhazuju z jídelníčku. A souhlas s Jaji 😉 , taky nejdřív dávám zeleninu, pak začnu s ovocem a teprve postupně otestujeme kaše na noc...

bila.pani
2. črc 2009

Já už taky Jaňulce zkoušela vařit - mrkvičku s bramborem,mrkvičku s květákem,samotný květák..A kdepak..Jenom olízla lžičku a něchtěla..A ze skleničky jí šmakuje všechno..Takže u nás jasná volba - skleničky 😀

cline
2. črc 2009

Nazdárek, teda tady je pěkné dusno a hic, Justík spí na zahradě pod oknem.
Urbíku to tě teda lituju, u nás ani kapka nespadla 😅 tož příště už u té Anac. Jinak já jsem taky ostříhaná, někde najdu fotku v telefonu, když to bylo hezké a vyfoukané, tď už je to takové normoš.
Ilon taky jsem šla do mikáda vystřihaného na krku, mám hrozně valsů a i teď jsem zpocená jak myš.
No k návštěvě Urbinkovic ženicha musím podotknout jen toto: Přesvědčil nás o tom, že s vyměšováním problémy nemá, s vyjadřováním zatím ano. Justík prostě potřebuje romantiku a ne takovéhle hospodské móresy 😀 😀 😀 😀

nelinkav
2. črc 2009

Koal, díky za optání 🙂 Bobek navečer byl, ale po tom týdnu jsem teda čekala větší dílo 😅 Ale očividně ji to netrápí... Mám dneska dát další pro sichr nebo zas několik dnů čekat? Děkuji 😵

Ad.příkrmy - já jsem lenoch lenošnej, a zrovna vaření je na žebříčku mých oblíbených činností na úplně posledním místě, tak to vidím na ty skleničky.A je fakt, že chodím nakupovat do Kauflandu a Tesca a najít hezkej kousek zeleniny je nadlidskej výkon 🙄 Biozeleninu tady asi neseženu, aspoň o tom nevím. Ale zas mě na té domáci stravě láká cena a taky myšlenka, že by to trošku donutilo i mě s mm, něco zbaštit... Každopádně kaši už dlouho nedám, nejenže spala hůř, ale byla totálně zabetonovaná 😠

Nemáte někdo zkušenosti jak s půlročním prckem pod stanem? Na mm přišla toulavá a po předchozí domluvě nás chce s sebou, já teď ale nevím, jestli ji dát k sobě do spacáku, nebo jí pořídit vlastní...Bojím se, aby nějak nezalezla dovnitř a neudusila se... Nepraktikoval to někdo z vašich známých???

nelinkav
2. črc 2009

Cline 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Filípku, i ty jeden!!!! 😉

koalice
2. črc 2009

Neli, preventivně jí ho nedávej, ať si na to nezvykne. Pokud se zase týden nevykadí, pak bych dala druhou půlku, jinak už ne.
Jinak Urbínkovic Filípek bude asi pěkný číslo 😀 😀 😀 Cline, neztácej optimismus, ne všichni chlapečci jsou animální a určitě nějakého jemných mravů pro Justýnku nalezneš 😀

luca30
2. črc 2009

ahojky..

neli my máme jet taky na víkend pod stan s maminkama z boskovicka jen na jednu noc, tak jsem zvědavá jaký to bude...spaní taky ještě nemám namyšlený..

Jinak tady je pařák, sousedům dělají vazbu tak od půl šesté jede motorovka, jsem myslela že mě klepne když jsem to ráno slyšela, tak jsem zavřela okna a snažila se ještě spát, ted jdu malýmu vytáhnout ten pidibazének 😀 😀 😀

hancazivocich
2. črc 2009

neli..
ehm, co větší stan a cestovní postýlka? 😀 😀 😀 😀
jinak - první přikrmy nás totálně zabetonovaly, ale s kakáním měl Kikouš dycky problém. Teď, jak už můžem ovoce - tak kadí jedna báseň.... Hm, jak málo stačí k velké radosti. Zaručené jsou švestky a jahody, my kupujeme Hamánka a potom se může umlaskat...a taky po..to 😀 Minule chtěla drahá půlka ochutnat, ale nic mu nezbylo 😀 Asi si bude muset koupit svoje
jo a taky hrušky
jinak kámoška začla nejdřív ovoce a teď zeleninka mladýmu pánovi nejede...

jinak ahojte,
mám prosbu - možná jste to tu už řešily, ale jak oblékáte prcky v tomhle šíleným počasí? 😝 Do kočárku, na doma, čepičku ano či ne... Mně říkala Mudra dávat čepku furt...
jinak mám body s dlouhým rukávkem, kalhotky nebo tepláčky a ponožky (věčne se je snaží vyzout 😠 )
máti mi furt tvrdí, že pak stačí jen v plíně, ale to se mi nezdá - přece jen sluníčko, větříček... A dáváte dlouhý rukávky, nebo krátký atd...? HELP

cline
2. črc 2009
febris
2. črc 2009

hanco ja vcera dala malymu body s kratkym rukavem a tenounke bavlnene volne a dlouhe (velikost asi na rok a pul ;) teplacky jen kvuli tomu aby na nej nesvitilo slunicko, ponozky ani cepicku nemel. Doma ma vetsinou body kratky rukav+ ponozky nebo tenke teplacky s tapkama