Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

hanka128
22. kvě 2009

říkám to je jen orientační....ono se říkaá kolem 30g za den-ale každé dítě jiné a nejde to dělat podle tabulek....a teď už přibírání se zpomaluje, nejvíce naberou do těch 3 měsíců..jo to bylo kilčo za měsíc 😀 😀 😀
vždycky se musí zohlednit jak to dítě vypadá, kolik měří, jak prospívá, zda je spokojené......my jsem taky prcci-62cm a dneska jsem si na hematologii opět vyslechla jak je buclatá a že to jsou faldíky na zápěstí...

takže na dr. kašli a dělej to podle sebe 😉

nelinkav
22. kvě 2009

Hani, mě tvrdil, že mám dávat přikrmy, protože přibírá na spodní hranici... Vlastně nám příkrmy nutí snad od druhýho měsíce, přitom stellinka je fakt spokojený dítko. Podle něj proto, že to má v povaze 😀

hanka128
22. kvě 2009

hm tak to má asi maruška taky v povaze 😀

hanka128
22. kvě 2009

jako neprospívající dítě buď řve, že má hlad a nebo je děsně unavená apatická placička a myslím, že tohle není ani stelinka ani maruška 🙂

febris
22. kvě 2009

neli, znama z predporodniho kurzu ma mimi holcicku v 5m 57cm, 4700. Narodila se malicka ac v terminu 2200g, pribirala pomalu ac mela maminka mlika dost, pediatr doporucoval prikrmy, tak maminka zmenila pediatra, protoze se ji to nelibilo. Ma maly rodice, tak je proste malicka, no a co... 🙂 kdyz se vyviji normalne a je spokojena tak proc ji precpavat jidlem ze...

nelinkav
22. kvě 2009

Dík za podporu, mě ty tabulky zničí... Leč dr. jako autorita mě dokáže znejistit... Ještěže vy jste taky lékařky, hned můžu být klidnější, bo už jste na něj v přesile 🙂

pismenko
22. kvě 2009

Ahoj holky, jen jsem Vás rychle prolítla a musím říct, že u nás neli podobně.
Dorotka měla 17.4. 5570g a 19.5. 5590g..takže za měsíc nepřibrala vůbec nic(ale vyrostla o dva cm 😕 😕 )

Můj pediatr ani sestra si s tím hlavu nelámají, prej se to stát může, že prrotstě to dítko za měsíc nepřibere.naopak mě hrozně podporují v kojení a doporučili mi nemléčnou rýžovou kaši před koupáním.My to vyzkoušeli, malé to samozřejmě nejede, tváří se jak boží dopuštění.Dostanu do ní tak max dvě ty pidi lžičky 😝 😝

No příští čt jdeme na převážení a uvidí se 😎

taita
22. kvě 2009

Ahoj holky porad vas ctu, ale nestiham reagvat.

Neli Anicka mela ve 3m 5480g a 59cm ve 4m 5670g a 64cm po 14 dnech jdeme na ockovani tak mi ji prevazi. Sestricka rikala neco o zelenince, ale ja odmitam. Anicka je spokojena, ji 5-7x denne, hlady nerve tak proc ji rvat zeleninu? Ja to beru tak, ze se za ten mesic vytahla a ted bude zase pribirat. Percentilove grafy mas tady: http://www.rustovyhormon.cz/percentilove-grafy-...

sonisek
22. kvě 2009

tak malej chvilku pil, ale děsně u toho řval, i když bylo slyšet, jak plně polyká 😀 I jsem zkoušela jiné polohy kojení...teď jsem vylezla ze sprchy..jenže máme blbou, máme jen vanu a nemůžu si ani pořádně pověsit sprchu, tak jsem si jí držela jednou rukou a druhou jsem se snažila nějak masírovat a odstříkávat, ale moc se tomu nechtělo...

hanka128
22. kvě 2009

tak to jsem ráda, že i takoví pediatři se najdou 🙂

ono tady v hb mají pediatři dost nahnáno s paní dr. weberové-ta rozkojí i vola 😀 takže když řeknou dr. přikrmovat,tak mamči pádí za ní do poradny, ta zjistí záhy kde je problém a kojí se dál 🙂

hanka128
22. kvě 2009

soni to trvá...mi se boule udělaly někdy kolem 6 ráno a zbavila jsem se jich až v 7 večer 😝 celý den jsem skoro strávila ve sprše....
jo a střídat polohy je dobré to jsem zapomněla písnout 😅 nejlepší je při ucpaných mlékovodech kojit ve fotbalovce a vleže-a fakt musíš přirazit tomíkovu bradičku na místo kde tě to nejvíce bolí!

luca30
22. kvě 2009

holky zdá se mi to nebo to jane je hrozně nízko, dívala jsem se na fotky s hl. korbou a zdá se mi to dost nízko nebo to jen tak vypadá?? díky..

pismenko
22. kvě 2009

Mě Dorotka nepřijde tlustá ani hubená a to peditr říkal, že vypadá moc dobře a že se mu ty oplácaný tlustý dětí stejně líbí méně, než ty hubenější 😀 😀

sonisek
22. kvě 2009

Hani, jenže já ty zatvrdliny mám nahoře, tak nevím jak malýho nastavit, asi si budu muset lehnout...ale asi si teď potáhne manža a dám zeleninku z mrazáku 😀

luca30
22. kvě 2009

Tak tady ja liják jak sv...a a padají i kroupy... 😠

sluninka
22. kvě 2009

teda my máme ve 4měs 6,58kg a prej moc pěkně přibíráme 😉
pismen...jak píšeš, ty hubeňouři nejsou takový medvídci 😀

ehm četli jste tohle????
http://zpravy.idnes.cz/firma-se-bez-potizi-dost...

berunka
22. kvě 2009

ahojky holky hlasim se po navsteve jsem uplne hotova protoze na me neco leze,boli me v krku jak blazen,mam navaly horka a to jdeme dneska na ples tak jsem zvedava jak to tam preziju.hodim pak fotku do albicka jaka jsem byla kocka 😀 😀
zitra na sraz dorazime pokud me to teda pres noc nezklati vic a jestli nebude lejt protoze v desti fakt ridim strasne nerad ☹

hanka128
22. kvě 2009

já je měla v polovině ,která směřuje do výstřihu-takže taky se mi těžko přirážela bradička 😝 a nakonec mi to vypila vleže 😵

pismenko
22. kvě 2009

Hmmm, tak u nás přehnalo taky něco šíleného a valilo to přímo do štítu, takže nám zateklo v podkroví do ložnice. Se picnu fakt.Asi to bude chtít novej štít 😝 😝

sluninka
22. kvě 2009

beru...jééé kam jdete plesovat? týjo, taky bych šla..takový akce já ráda, aspoň někdy se člověk může pooooořadně vyfešákovat 😀

teda holky ten zítřejší srazík si mooooc užijte, budem na vás myslet, my budem doma, odpočívat a léčit se 😉

berunka
22. kvě 2009

Verus jedeme do Bohnic manzelova kamaradka se kterou ucil tancovani porada ples jejich tanecni skoly.tak se taky tesim ze budu chvili vypadat jako clovek 😀 😀 akorat mam korzetovy saty do kterych nenosim podprsenku a musim vymyslet jak tam dam vycpavky protoze v noci mi tecou prsa 😀 😀

sonisek
22. kvě 2009

takže jsem "znásilnila" manžu, lehnul si, já nad něj a začal sát 😀 Nejdřív mu to nešlo, neteklo to, z toho druhého v pohodě...tak musel se chvíli snažit a pak se to rozteklo, že mi mlíko samo teklo z prsa 😀 😀 Tak jsem šupajdila pořádně odstříkat a bulka se skoro ztratila a prso je o poznání lehčí...co mám dělat proti tomu teďka??

hanka128
22. kvě 2009

soni manža je šikovnej 🙂 🙂 😀 by to mohl ukázat tomu mému neb jemu se eklovalo 😠 teď se snaž ještě dneska to prso co nejvíce nabízet,ale i s tím druhým-prostě dávat při kóju obě dvě a odstříkávat a odstříkávat a už to bude dobré 😵

sonisek
22. kvě 2009

no, Hani, jako on teda má k tomu mlíku odpor a vždycky se děsil, až se mu to rozteče..a když mu to z pravýho (toho "nakaženýho") neteklo a zkusil potáhnout z levýho a rozteklo se to, tak to polknul a jsem myslela, že hodí šavli..tak jsem ho prostě násilím držela a prostě, že musí zabrat, i kdybych ječela, že se to musí roztéct, tak jsem ráda, že to zvládnul 🙂

hanka128
22. kvě 2009

no já láďovi donesla i sklenku ať to může plivat neb se taky málem zblil..jako nevím co je natom tak hrozného...hm jsem mu to teď řekla, že vám to šlo tak že příště musí tahat pořádně 😀 bo trápit se celý den příště už fakt nechci 😝

sonisek
22. kvě 2009

jj, jen ať tahá pořádně 😀
Já právě s ním zkoušela nejdřív, že jsem si lehla a on měl tu bradu na té bulce, ale nakonec jsem si nad něj radši klekla a on ležel, a šlo to líp, aspoň, že se povedlo...

A ještě dotaz, nadýmají fazolové lusky?? Asi taky jo, že? Manža vymyslel na zítřek oběd, tak si je dám a uvidíme, co malý na to 😀

hanka128
22. kvě 2009

no já často dávám mraženou zeleninu s lusky do polívek,rizota a spol. a jako dobrý 😀

petruna26
22. kvě 2009

než dočtu..
Jiřko, jdeš zítra taky? stýská se nám 🙂
teda i po Věruš a Naty, ale ty nejdou ☹

jajinka27
22. kvě 2009

hihi já mám asi hubeňoura tématu 😀 ve 4m 6kg bez pár gramů 😅

bila.pani
22. kvě 2009

Holky,tak ať se vám zítřejší srazík vydaří! Ať máte krásné sluníčkové počasí,a aby se vás tam sešlo co nevíc 😵 Budu se moc těšit na fotešky a zážitky.. 😀