Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

petruna26
25. kvě 2009

nic, kočky, jdu spát, snad toho naspím víc než dneska 😀
mějte se fajn a klidnou noc všem - zítra nás čeká očkování, je mi tý mojí prďolky líto už teď 😢

febris
25. kvě 2009

cau holky, koukam ze po jednom vynechanem dnui vas nemam sanci docist 🙂
jsem dnes byla cely den u nasich.
jsem lehce v depresi z predpovedi pocasi, si pojedeme v sobotu na sumavu na lyze 😝

sluninka
25. kvě 2009

Péťo..tak dobrou a ať to zítra Ádinka zvdládne 🙂

anaconda
25. kvě 2009

Luci,
to jsem si nevšimla, nestačila jsem dočíst. Jdu na to juknout. 😉

urbi
autor
25. kvě 2009

jo ještě jsem chtěla: Petru, já bych do toho pozemku vedle tchánovců asi nešla.... dle toho, co vždy píšeš a tak.. tak si to dost dobře nedovedu představit... a dobrou a zítra držíme Adélce palce, ať to zvládne!

sluninka
25. kvě 2009

feb 😀 taky dobrý,ne? a Danda už má taky nějaký? 😉

petkakrutik
25. kvě 2009

Tak jsme konečně naházela to prádlo, co jsem chtěla udělat někdy před půl hodinou 😀

peti, dobrou 🙂

jajinka27
25. kvě 2009

no nic loučím se paaaaaaa

sluninka
25. kvě 2009

jáji...dobrou

anaconda
25. kvě 2009

holky,
a čím je ta manduca tak geniální?? Není nějaká lacinější náhrada?? 😕

kacatko03
25. kvě 2009

nám nešel net 😀 😀 😀 😀 a hned se tu tlemím.....

kacatko03
25. kvě 2009

jo a dvě hodiny sem žehlila, a z toho hodinu a půl Tobovo vyprané zeblité věci...se picnu 😠 🙂

sonisek
25. kvě 2009

anac, neřikej, že tys ještě něco nenašla na bazárkách 😀 😀
Já bych něco takového možná taky brala, ale jako takovejch prachů bych za to nedala 😔

berunka
25. kvě 2009

jezisi Veru me to taky ceka,asi to necham na stredu kdyz ma byt hnusne. 😀

kacatko03
25. kvě 2009

Zuzi: jj středa vypadá hnusně a to jdem do poradny na očkování.

anac: no levnější je klokanka 😀

berunka
25. kvě 2009

no nic holky povesila jsem pradlo vysterilizovala lahvicky a mazu do sprchy a mozna me ceka jako oslava narozek klepani kosy 😀 😀 i kdyz to je teda spis darek pro manzu 😀 😀 😀 tak zitra packo 😉

kacatko03
25. kvě 2009

taky valim do pelechu, u nás klepaní kosy zase nebude, mm má měřidlo na tlak nasobě 24h. takže opět se to posouvá na neurčito 😠 chjooo sem myslela že po porodu mají problémy ženský a u nás je to naopak 😠

petruna26
26. kvě 2009

Filípkům vše nej... nej... - hlavně tomu našemu ženichovýmu 🙂

jinak všechny zdravím a přeji hezký den, mm má dnes volno kvůli těm dveřím, tak snad se tu nepobijeme, tyhle dny většinou končí nějakou fajn hádkou.. 😝

petruna26
26. kvě 2009

Míšo, já vím, ale ty víkendy jdou jen cca 4 měsíce v roce, přes noc tam bývaj tak 3 měcíce a ne každý víkend... Hlavně o víkendu můžem utýct k našim, takže tak... A ten milion, co nám to ušetří je dost ☹ .. Takže když to spočítám, tak je to max. 16 víkendů, co by tam byli + dovolená, ale to my bysme vždycky odjeli pryč, aspoň by nám pohlídali barák 😀 .. Takže když na půlku víkendů pojedem k našim, zbývá 8 víkendů a ne všechny by tam byli na 2 dny (snad)... Uvidíme, zatím není nic jisté..

anaconda
26. kvě 2009

Dobré ránko, ledňáčci. 😉

K té manduce
jen mě zajímá, čímž je jiná než klokanky, noooooo 😉

petruna26
26. kvě 2009

anac, jiná, já myslím, že třeba v tom, že v ní můžeš nosit dítě až do 20kg.. Klokanky jsou podle mě asi do 8mi měsíců, tohle cca do 3 let..

urbi
autor
26. kvě 2009

zdravím!
jedeme k našim, bo bude vedro, tak budeme na zahradě..

Petru, jasné, musíte to promyslet a je jasné, že finance hrají roli, jen můj osobní názor furt je ten, že bych do toho nešla 😉 ale věřím, že ty zvážíš všechna pro a proti a z toho ti vyleze to nej pro vás!

Anac, hlavní rozdíl je určitě v ergonomii toho nostíka - a tedy ve vhodnosti pro dítě - klokanka je nevhodná na jejich páteř, v manduce, becu a ergu jsou tak, aby to bylo správně- navíc je rozdíl i pro rodiče - nostíko je na popruhách, které brzy tlačí, jsou nevhodně rozloženy na tělo toho, kdo nosí - a např. já, která má se zádama problémy, jsem v obyč klokance unesla neteř asi 10 minut.... manduca a ostatní ergonomická nosítka jsou v tomhle asi jako favorit a mercedes (Feb 😉 možná použila jinou značku 😀 )

a já jdu dnes na thajskou masáž!!!!!!

petruna26
26. kvě 2009

Jojo, Míšo, já tady nechtěla vyzdvihovat tu ergonomii, protože i u všech těch klokanek píšou, jak jsou ergonomické... Je fakt, že v manduce se i to těžší dítko pěkně rozloží, tedy dle zkušenosti kamarádek s větším prckem..

jinak já o tom bydlení pořád přemýšlím, ono to nějak dopadne :o), ale ten rozdíl splácet 30 let min. 5 tisíc měsíčně a nesplácet nic - je velký... A kdo ví, co bude za 30 let? 😕 , to mi bude skoro 60 - hnus 😝

jita6
26. kvě 2009

ahoj, koukám, že tu řešíte proplácení dovolené, tak jenom jestli to ještě někoho zajímá, napíšu, jak to je.
Nárok na dovolenou v novém roce v plné výši má ten zaměstnanec, který odpracuje v daném roce alespoň 60 směn. Peněžitá pomov v mateřství (PPM) je z pohledu zaměstnance braná jako odpracovaná doba. Takže tím je řečeno, že když nastoupím na mateřskou a ta se ti přehoupne do dalšího roku a trvá ještěcca 2 měsíce, máš nárok na dovolenou v plné výši. Na proplacení nárok není, ale je nárok na čerpání dovolené (prakticky je to to samé) po skončení PPM a před nástupem na rodičovskou dovolenou, kterou můžeš současně čerpat a čerpat dovolenou, tu ti pak zaměstavatek proplatí.

berunka
26. kvě 2009

nazdarek holky u nas to vypada na solidni vedro.Elis zatim chrupe v postylce tak jsem si honem mazala umyt hlavu.zase hrst vlasu v pr... 😠 jinak vcerejsi klepani kosy se jaksi nekonalo protoze nez jsem povesila pradlo,vysterilizovala lahvicky a dala spchu tak ma draha polovicka mela pulnoc 😀

sonisek
26. kvě 2009

Dobré ránko,
petru, do 20 kg je Manduca? Si teda nedokážu představit tam nosit 15ti kilový dítko 😅 😅 Nebo víc jak roční, nevím no 😅 Pro dítě možná dobrý na záda, ale pro ženskou moc nee, ne 😕

Tak my dneska máme po ránu nějakou blindicí náladu 😖

A dneska přijedou dvě spolužačky, tak s nima pak zajdem do pizzerky, juchů, nemusim vařit 😀

sluninka
26. kvě 2009

ahojte holky
tak hlásim,že jsme noc skoroo celou prospaly, malá sice trochu povzdychávala, ale nakonec to zvládla 😵
dnes má být poslední den pěkně,tak jedem odpo ven

beru...tak u nás to bylo naopak MM mě musel kvůli tomu budit 😀 😅

jita6
26. kvě 2009

za překlepy seomlouvám, píšu s malou na rukách. Ještě pro idioty zaměstnavatele: zažádejte o umožnění čerpání dovolené písemně a pošlete to doporučeně, na to musí reagovat, tedy měli by 😎

urbi
autor
26. kvě 2009

jo a holky, dneska jdeme podepsat smlouvu na ten byt... uf uf... přeci jen je to dost peněz.... ale jsem ráda!

a jinak u nás šlus s kojením, od včera si nic nevzal, nechce, nic neodstříkám.. tak ho asi z principu ještě večer a ráno přiložim, ale nic tam neni.... tak se ožeru a půjdu na nákup a strašně se přejim všeho co jsem nemohla 😀

sluninka
26. kvě 2009

holky mám oteázečku 😒

jdem v červenci bráchovi na svatbu, myslíte, že v těhle šatičkách malá vydrží nějaký 3hoďky? nejsou na tak m alýho prcka nepohodlný??
http://img.mimiaukce.cz/3/2/090524/14/b3337080.jpg