Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

krijin
8. čer 2009

Taky přeju dobré ránko, mládě ještě spinká, ale já usoudila, že by už bylo celkem záhodno vylézt z postele 😀 Beru, malá je úžasná, akorát mě trochu hrabe, pustila jsem si to video nejdřív bez zvuku a furt si řikam, že se jen usmívá, kde je ten smích. Až pak mi to došlo 😀 😀 😀
Marcelce gratuluju, ať Elinka roste ve zdraví 😵
Jinak Neli, Beru (a samozřejmě Anac) - to úchvatný příbuzenstvo vám fakt nezávidim, všechny je vystřelit na měsíc. My se např. s tchýní vůbec nestýkáme. Už několik let. Tchán je teďka v nemocnici, na LDN - bylo to s nim hodně špatný, vypadalo to, že se tam odsuď už nevrátí, ale zlepšilo se to, tak snad... U něj mám problém, že občas se mu bojím pujčit malou do ruky, protože to vypadá, že mu upadne, jenže už jak je takovej "divnej", tak na něj nechci bejt hnusná (nemá nohu a je na vozejku a měl mrtvici, takže blbě ovládá polovinu těla), ale zas nechci,a by ublížil malý 😒

berunka
8. čer 2009

Krij 😀 😀 😀 jo ten zvuk to chtelo 😀 😀 no je to takovy nas malinky smisek.rehta se od rana do vecera.akorat ted je asi trochu nastydla takze je pres den spava a trochu mrzutejsi. no za chvili vyrazime do poradny na 6 mesicni prohlidku a mela by dostat ockovani tak uvidime jestli ji vubec naockuji.

krijin
8. čer 2009

jeje, chudinka... Ale teda fakt to letí, některým skoro ledňáčkům je už půl roku, to je neuvěřitelný...
Naše prtě je naštěstí zdravý, kdyby měla ještě víc spát, tak už fakt nevim. Spí furt. Musíme cvičit vojtovku a mám docela problém to tam 5x za den narvat 😒
Jinak jsem přidala pár foteček do alba, mimo jiné z plavání (konečně jsme se tam probojovaly 😵 ), když jsem tu někde zahlídla ty ceny, tak jsem měla skoro strach, jestli vůbec máme začínat, ale tady to naštěstí stojí "jen" 1000 na deset lekcí... A taky pár fotek z cvičení (měli jsme předposlední hodinu, tak aby bylo vidět, co už umíme), příště se dozvíme, co máme umět po prázdinách na další kurz 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

berunka
8. čer 2009

tak podavame hlaseni z 6ti mesicni poradny - Eli ma 5950g 62cm a dostala posledni hexu a Synflorix tak jsem zvedava.zatim se tu porad tlemi a je v pohode tak to snad bude dobry. 😀

nelinkav
8. čer 2009

Ahojte!
Děkuji za vyjádření upřímné soustrasti 😀

Holky, s tím čerpáním řádné dovolené - musí to být při přechodu z PPM na RD nebo můžu požádat později do konce roku? Mě je to blbý, to chtít po firmě, když vím, že na tom není zrovna dobře, ale zas přijít o ty prachy úplně... jsem si říkala, že když by se to na podzim zlepšilo, tak bych to chtěla až pak... Jde to?

nelinkav
8. čer 2009

Mládě konečně usnulo, tak jsem si dala desetiminutovku a stačila krom kecání s dřívější nej kámoškou skouknout Justýnčiny fotky na FB... Je to kočka 😵
Na všechny ostatní se šteluju taky, leč málo času... Ale časem si vás podám, to si piště 😀

Anac, já když si dělala album na FB, musela jsem si stáhnout tu nejnovější verzi java (jak je tam na to odkaz), zkoušelas to?

sonisek
8. čer 2009

Beru,super miry,tak snad mala bude ok.Tomikovi prve teplota vylezla az vecer,takze neni vsem dnum konec.

My jdeme ve ctvrtek na kontrolu a druhou hexu.

Neli,muj zamestnavatel je na tom taky vselijak,ale chovali se desne,takze zadam ted.Dnes jsem byla na pracaku s papirama na RD,takze jdu na dvouletou a v PC mam pripravenej dopis,co poslu do prace,na tu dovcu.Doufam,ze mi to zaplati a nebudou prudit...

kacatko03
8. čer 2009

Hojte...přišli jsmez prochajdy....

zuzi tak to je mazec Toba má o 2,5 víc a o 10 cm víc 😀 😀 😀 😀

Neli: jakmile si o to zažádáš později, tzn. po skončení MD tak strácíš nárok na plnou dovolenou. stačí jeden den aby se promeškal a zaniká ten nárok. pak máš nárok jen na půlku.
Neli: samozřejmě se mužeš na to vykašlat a být solidární k firmě ale....ty přece za to nemužeš že je firma na tom blbě, a peníze se ti hodit budou. Oni by tak ze svého nedali že?

jajinka27
8. čer 2009

kuk, taky jsme byli venku, stále mě škrábe v krku ale snad to přejde brzo 😒

ma12
8. čer 2009

My jsme zpatky z vanicek, Anicce se to libilo, myslela jsem ze bude spat, ale to jsem se spletla, zalomila to na pul hodky.
Neli: ja bych si o to pozadala, ze svyho neberou, jak pise Verca.

hanka128
8. čer 2009

tak jsme přijely zpátky a máme s pištou smutnou náladu, myšlenky.....s maruškou to vůbec nevypadá dobře 😔
sice se trošku zlepšila,ale hlavičku má pořád v záklonu...vypadá to,že má asi centrální hypotonický syndrom ☹ takže to teď na nás oba střídavě padá....
já řvu a vyčítám si všechno možné....ale snad bude bojovníček a popere se s tím
definitivní diagnózu ještě nevíme,ještě nemá za sebou vyšetření u neurologa...toho se snažíme uhnat přes kamaráda-bo tady v hb má jen jeden ordinační den v týdnu....což nechápu a pokud ho neseženeme tak musím sehnat někoho v brně...
jak jsem vystresovaná tak mám pocit,že mám i málo mlíka..tak odstříkávám,piju jak blázen....
a maruška za necelé 3 týdny přibrala jenom 210g,ale zase vyrostla o 2,5cm-tak si dr. si myslí, že má růstový spurt-což teda dufám že jo bo jí poslední pár dní musím kojit z obou prsou.jsme zatím spurt neměly,tak snad je to ončo...

taita
8. čer 2009

Zdravim
Hani drzim palecky at je Maruska v poradku. S tim pribiranim se nenervuj. Anicka za mesic pribrala jen 190g a vyrostla o 5 cm. Byla jsem na nervy, ale ted uz to bude snad dobre.
Tak drzime palecky at se vam dari.

hanka128
8. čer 2009

no s tou váhou snad to tak bude bo fakt nikdy ještě nepila z obou prsou a papčí i kolem 1 v noci což předtím nebylo.
no my hlavně chceme, že i kdyby to mělo nechat následky....tak ať je maruška spokojená holčička,tak se snažíme jak to jen jde-což jsme dělali i předtím,ale teď jedeme na doraz...

krijin
8. čer 2009

hani, to je mi líto ☹ , ale to jde vycvičit, nebo se mýlím? naše malá má hypertonii, takže taky cvičíme 😉

hanka128
8. čer 2009

no to je lepší...hypotonie je horší...my sice svalíky máme,ale mozek neumí dávat příkazy že je má používat..vojtou se naučí jen správné pohybové vzorce..a pokud se potvrdí ta centrální hypotonie,tak ty svalíky nejdou aby zesílily,ale naučit je používat
no jdem cvičit...

jajinka27
8. čer 2009

hani...držím palce ať je Maru v pořádku, třeba se to na neurologii nepotvrdí 😔

petruna26
8. čer 2009

hani, to bude dobrý.. Maru to určitě zvládne 🙂

nás teď na dálnici málem smetl autobus - kretén jeden... nadávám mnohem víc, ale tady nemůžu ...

krijin
8. čer 2009

ježiš Petru, to je hrozný. Dneska sousedka "kamioňačka" řikala, jak její manžel už jede 3. den v kuse. 6e za ty 3 dny spal jen 1,5 hodiny. To je hrůza, pak nemají bejt takový nehody, když ty chlapi k tomu nutí. Že prej zneužívaj toho, že je krize a lidi se bojí o práci 😖

petruna26
8. čer 2009

Jindro, tohle byl ale debil, dělal to schválně... Prostě nás vytlačoval z pruhu a pak na nás najížděl, když si an něj mm dovolil zatroubit... Prostě starej slizkej dědek, co si zvyšoval ego - s plným autobusem lidí.. 😠

krijin
8. čer 2009

jo, tak takovýhle na silnici fakt miluju. Kdyby to nebylo na dálnici, tak třeba zpomalim na jedničku, ale tam to nejde, to byste ohrožovali nejvíc stejně sami sebe. 😔

petruna26
8. čer 2009

jojo, já to hlavně vždycky pak ořvu... kdyby tam neseděla Adéla, asi bych to tak neprožívala... ale ty lidi nepřemýšlej, spousta nehod je takovýhle, kvůli pitomostem..

hanka128
8. čer 2009

peťo tak to je hnusné...já jsem z těch našich řidičů pěkně ko,proto nemám řidičák...a když jedu na kole tak přímo miluju kamióny s návěsem a silnici skoro bez krajnice 😠 jsem takhle jednou probrečela cestu s vranova do moravských budějovic-kamióny mě vždycky poposunuly směrem do příkopu, bylo to šílené a nikdy více 😲

urbi
autor
8. čer 2009

ahoj holky!
Petru, to je děs 😠
jinak nemám dočteno, tak snad se nedělo nic zásadního, jestli jo, podejte hlášení!

jinak my byli o víkendu na dámské jízdě s dětma a bylo to moc fajn, Fila byl skvělej, hrozně hodnej a zlatej, šikulka! no a pěkně rozvázal, otáčí se na obě strany, už skoro i na bříško, tam mu chybí jen nacpat rameno a přitahuje se za vše, co vidí do sedu a pár vteřin se udrží sám!!!! ho musim furt pokládat

už se nám blíží dovča, tak musím postupně prát to z víkendu (měl ho plně blicí, svědci nesvědci, blil na sebe, mě i ostatní 😀 ) a zase balit, do toho jdeme na vojtovku prvně a taky na uTZ hlavičky...

Kájo, asi nepřijedu, mám toho hafo na každý den - tak kuchyň už moc nechvátá, to bude stačit až po dovče, tak to dorazím jo?

petruna26
8. čer 2009

Míšo, Adéla se zatím točí jen na pravý bok, ale je to super, protože v noci na něm spí, čelem ke mně... Na levý ji to nebaví, na bříško to zatím taky neumí. Ale přitahování jí jde a hlavu drží krásně, aspoň něco... 🙂

Pozdravuj Filípka, že posíláme s A. pusu 🙂

hani, taky nerada jezdím na kole po silnici, max po nějakých menších.. a je fakt, že z pozice řidiče zase nemám moc ráda cyklisty na silnici... ale já vždycky skoro zastavím a až když není nic v protisměru, tak předjíždím, bojím se, abych je nesejmula z kola..

sonisek
8. čer 2009

Petru, to je šílený ☹ My se včera vraceli domů a těch debilů na silnici bylo...hlavně nechápu, kam všichni chvátají, jsou nalepený jak mentálové a honem honem předjet, jestli naproti něco jede nebo ne...jako v tomhle fakt nesnáším řidiče, co maj drahá a nejdražší auta a myslí si, že jsou bohové silnic a všichni jim můžou vlézt do pr....Nejsem nějak škodolibá, ale pokaždý, když nás nějakej takovej debil předjede, kterej riskuje, co se dá, tak si řikám, že doufám, že ho uvidím někde v pangejtu na střeše!! 😠

sonisek
8. čer 2009

našeho malýho, když šťouchnu do prdky, tak se stočí na pravej bok a otočí na břicho v pohodě, ale musí se šťouchnout no...na levou stranu mu to zatím nějak nejde, to se brání a nechce 😀

hanka128
8. čer 2009

no já jsem nebezpečný kolista-jsem sejmula i mého byválého,když jel za mnou 😅 ale jako vážně,kamióny jsou hnus a větším tahům se už fakt vyhýbám...

a maru to umí na oba boky,na břicho hlavně přes pravý bok-přes levý to ji musíme hooodně motivovat...na bříšku pokud ji držím přišpendlený zadek tak se umí natahovat krásně po hračkách-nej jsou čistící ubrousky 😀 super do nich buší 😵
a dneska konečně objevila nohy-tak mi pořád sundává ponožky-hlavně když mají bambulky 😵 akorát noženky si pomalu přitáhne až do pusy,tak zas nevím esli je to moc ☹
ale hlavičku nepřitáhne ani náhodou a ještě dlouho nepřitáhne 😢

jako to je tak hrozné jí teď pořád pozorujeme a přicházíme na další věci co jsou špatně..i dneska u pediatričky-si moc z neurlogie nepamatuju,ale minimálně jeden reflex,který už neměla mít tak má stále....chjo.. ☹

jajinka27
8. čer 2009

urbi...supeeer pokroky u Filípka 🙂))

hani..náš si cucá nohy normálně, to je běžný

no a jak to tak vypadá tak asi brzo poleze 😅 😕

ma12
8. čer 2009

Hani: snad bude lip.
Ja nesnasim kamiony na silnici jako cyklista i jako ridicka. A to samy s motorkama. Tem se radsi vyhejbam.

berunka
8. čer 2009

Ahojky maminy, Miso super uspechy to jsem moc rada. Eli se zatim taky otaci jen na jednu stranu sama,pres levou ruku jde na briko sama pres pravou ji musim pomahat.ale uz se lepsi.ani nove cviky z Vojtovky nedostala tak snad to bude jen lepsi.i pesticky konecne otvira - zacala si na brisku hrat s hrackama.minus je to ze nemuzu jit pomalu ani na zachod 😀 😀 behem toho nez tam najdu je ve vterine na pupku 😀