Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

urbi
autor
8. črc 2009

Ilonko, díky! hezky se vyspinkej 😵

hancazivocich
8. črc 2009

tak děkuji za přání - snad to bude lepší.. Ale pohled do postýlky mě děsí - je to vidět hned

kalian
8. črc 2009

Ahoj holky, tak koukám, že dneska samé radůstky. Já si jdu taky pro radu: dneska odpoledne první hexa, po zbytek dne pohoda, akorát moc nespala, tak jsem ji okolo půl sedmé začala chystat na spaní a u koja takový řev, že mi tuhla krev v žilách. Takhle plakala za celý život asi třikrát, furt se pouštěla prsa, což ještě NIKDY neudělala, když nic jiného, tak prso zabralo vždycky. Plakala až doteď, usnula v naší posteli, ani nemám odvahu ji přenést do postýlky. Navíc pořád vystrkovala jazyk, což taky normálně nedělá. Je možný, že jí prostě není dobře od té hexy? A nemůže jí růst taky zub, když vyplazuje jazyk? Teplotu nemá, zatím. Urbi, ať je Fílovi líp!

berunka
8. črc 2009

a nema treba tu dasnicku jen jakoby zvetsenou?vis ze by se mu to teprve zdurilo.

urbi
autor
8. črc 2009

Beru, jj to možná jo...
Kali, teda, taky dobrý... chudinka malá - mylsím že to fakt bude reakce na tu hexu, může jí bolet i ten vpich

ještě mě napadla 6. nemoc u Fíly, obě ségry děti ji měly přesně v tomhle věku

kalian
8. črc 2009

Hanco, D měla zánět hned po narození, vůbec na to oko neviděla. Po týdnu se jí to zlepšilo, ale musela jsem jí kapat Pamycon, Opthalmo se jím vytíral ten hnis. Pak se jí to vrátilo, když měla čtyři týdny, to už nám napsal už nějaká další ATB a zase vytírat ten největší hnis Opthalmo. No a ty další ATB zabraly. Takže bych s ní určitě uháněla zítra k dr., ať vám něco dá. Podle mě to jen Opthalmo nevyléčí.

hancazivocich
8. črc 2009

píšeš, že moc nespala - není ,,přetažená?" jako že byla dlouho vzhůru? To dělá naše občas taky.. když ji něco nebo někdo vzbudí, pak už neusne a večer - hm, síla... Nebo nezměnilas parfém? Sprcháč? Zub taky možný - ne? Prdíky? K těm mimískům by si člověk měl porodit i návod - co?

hancazivocich
8. črc 2009

Ten hnis vytírám - Ophtalmo na tamponě a nebo převařenou kojeneckou vodou... Přijde mi, že to nejhorší jde z koutku... Zítra tam zavolám a uvidím...Nejhorší jsou ty výčitky - co jsem udělala špatně..... Mám na sebe takovej vztek 😠

berunka
8. črc 2009

Kal k te hexe to myslim byt muze,Eli po te prvni taky hodne plakala a pak usnula mamce v ruce.byla jsem zrovna tou dobou v karantene u nasich.takze bych rekl aze to muze byt kombinace pretazeni a hexy.
Hanko presne tak navod asi pani doktori zapomneli v brise 😀

hancazivocich
8. črc 2009

jj, Kali - nemohla jsi jí ten vpich zmáčknout? Při tom kojení?

jajinka27
8. črc 2009

kali...náš po 2.hexe z ničeho nic večer asi 30min v kuse plakal ale jak, až mi to srdíčko trhalo, dala jsem mu Nurofen sirup a lepší

kalian
8. črc 2009

Jj, návod, to je přesný 🙂 Neměnila jsem nic z výše uvedeného... zub právě nevím, ale že by začal zlobit zrovna dneska, po té injekci? Že bychom měly takové ,,štěstí"? Přetažená, těžko říct. Kolikrát se mi už stalo, že spala takhle málo a byl to večer normální pláč, tohle byla hrůza.
No, zatím spinká, ale noc je ještě mladá.

hancazivocich
8. črc 2009

Naše byla po hexe ,,nesvá" snad týden... Večer řev - jídlo ne, čaj ne, chovat vůbec - to už muselo být - tak chvíli pochovat, položit, zvednout... Máma byla vyčůraná a dala preventivně Nurofen a další hexy v poho.. Paní dr. to nevidí moc ráada, ale přiznala jsem se.... Co bych pro prcka neudělala - že? Nejhorší pacienti a matky jsou ZS 😀

kalian
8. črc 2009

Hanca: kojím vleže v posteli a ležela na druhé straně, tak snad ne.
Jaji: a to jsi mu jej dala i když neměl teplotu? Já jsem ten Nurofen taky koupila, ale myslela jsem, že ho dám až něco vyššího naměřím.
Stejně si říkám, co se jim asi děje v těle.

jajinka27
8. črc 2009

kali..dala on měl zvýšenou teplotu a je to i na bolest a jeho podle mě bolel ten vpich, možná jsem se ho dotkla, nevim 😒

hancazivocich
8. črc 2009

já se přiznávám - já jí ho dala, i když neměla teplotu... Protože jsem zažila první hexovskou reakci - řev, řev, protivka, TT 37,5 - a měla jsem hrozný strach z horeček a jiných radostí.... Zabte mě, ale dala jsem preventivně a jak se jí spinkalo 🙂

kalian
8. črc 2009

Jo, tak uvidíme, jestli se probudí, jak na tom bude. Když tak jí ho dám taky.
Zatím díky moc za rady, jdu dělat špenát a trochu uklidit.

berunka
8. črc 2009

Hani ja ho dala pri druhe hexe taky preventivne a pak u dalsich ockovani taky a poradila mi to primo doktorka.ze kdyz mela u prvni hexy horecku tak at ji ho dam hned ze se takova reakce nerozjede a taky to bylo u dalsich lepsi a ted po Synflorixu nema teplotu vubec.

hancazivocich
8. črc 2009

já se půjdu zkulturnit a jdu do hajan. Dneska byl buďas ve 3ráno - oči jak tenisáky a výtlem... Tak jsme si hrály... No hrály - haha, houpy, houpy, kočka snědla kroupy - už odříkám i ze spaní, takže na pohodu...
Jinak nám držte zítra pěsti - budem řešit očičko..

sonisek
8. črc 2009

Ahojky holky,
Hanco, já taky dala preventivně Nurofen, mně to nejdřív řikala ségra, ať ho dám jak přijdeme od dr. a pak mi i sama dr. řekla, že ho můžu dát i kdyby byl malej kňourací a taky pak bylo vše v poho.

Urbi, Tom měl nejdřív úplně průsvitnou dásničku, pak mu to prasklo a pak vylezl zub...taky jsem si řikala, že to ani nemůže být zub, když to bylo průsvitný a bylo 🙂 Tak kéž by ta teplota byla k zubu. Každopádně přeji, ať je brzy pryč.

jajinka27
8. črc 2009

si nemyslete, já u třetí dám taky preventivně, páč při druhé měl přes 38 a nehodlám čekat že při třetí bude mít 40 😒

berunka
8. črc 2009

ja ho ted dala u toho samotneho Synflorixu hned jak jsme prisly domu a je cely vcerejsek i dnesek absolutne bez teploty,vysmata jak lečo jen večer nemohla zabrat ale uz chrupe 😉

hanka128
8. črc 2009

je tak vidím, že se mimi trápí ☹

nurofen taky doporučuju dávat ještě před očkem a nebo hned po něm nečekat na teplotu...musím si ho taky pořídit na to naše první očko..snad bude už 20.7. uffff
kal a dorotka může být takhle nesvá potom očku..i může být přetažená....mně se na tohle vyztekání nejvíce vyplatilo maru nechat spát tak 2-3 hoďky a pak si ji vytáhnout na kojo-krásně pak vždycky bumbala v polospánku a pokud kojíš jen vleže-tak to bude baštit jak divá a přitom podřimovat 🙂
já si maru tenhle týden vytahuju taky navíc na jedno noční kojení a sem zvědavá esli se to projeví na váze...bo přibírá méně...bo UM ještě nechci..

hanka128
8. črc 2009

a první zuby mají být obvykle dole-ale v pohodě se někomu klubou nejdříve nahoře 🙂 všechno je plus mínus 🙂

petruna26
8. črc 2009

ahoj holky, posílám hubana všem marůdkům... 🙂, ať je brzy líp..

u nás dnesla Adéla protivná až hrůza, tak to svádím na to, že jí rostou zuby, ale na dáseň mě šahnout nechá... řvala od rána do večera, už ani telka nezabírala... ale jinak je to pořád moje nejmilovanější holčička.. 🙂

kacatko03
8. črc 2009

Míšo jestli máš paralen čípek tak ej ten místo sirupu, pusobí rychleji a nevybleje ho 😉 jinak taky doufám že to opravdu budou zoubky, já se ale taky vyděsila když mu teplota vyletěla přes 38. dala sem čípek vzala k sobě do postele, poknourával tak sem ho vzala za ruku, uklidnil se a usnul a ráno už měl 36,6. pres den má ale ještě 37,2 a slintá ještě víc než předtím. dneska už sem čípek ani sirup nedávala.

Soni: tu prusvitnou dásen máme ted taky...je krásně vidět pod ní ten zub, teda zuby bo mu rostou obě jedničky najednou. 🙂

sonisek
8. črc 2009

já malému na dáseň šáhnout mohla, ale hnedka se otáčel a šíleně řičel...to nebyl brekot, ale jak jsem tam šáhla, tak fakt míval záchvat 😢
Veru, já viděla u malého, že roste jeden..no a najednou jak byl venku, tak vylezl i ten druhej, což jsem vůbec netušila, že tam byly dva 😀

jajinka27
8. črc 2009

tak my jdem koukat na film, mozna se jeste ukazu

taita
8. črc 2009

Dobry vecir. Koukam, ze se nam lednatka zacinaji zubatit ve velkem. Koupila jsem v DM sadu tri kartacku od Babylove. Cena cca 70,- a musim doporucit. Ted si s Anickou cistime rano zuby spolecne. A pred koupanim ji dam kartacek znovu a ona si to kouse a smrdla si dasnicky. Dnes jsem ji ho nesla a uz se radosti natahovala. Jo a sikovne je kousatko ve tvaru kyticky. (babylove cca 40,-) Ostatni kousatka se ji nejak sprajcujou v papule.
Tady nikdo tak jdu slozit penove puzzle na zem.

urbi
autor
8. črc 2009

tak 39,6 před odečtem, úplně hoří, spustila se mu rýma, má ucpanej nos - nemůže ani pít, dusí se...
ale kupodivu je vysmátej, dělá na nás paci paci (teda myslíme si to, dělá to asi dva dny, že se snaží těma rukama tleskat o sebe.... ach jo.... dám ráno vědět...