Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

petkakrutik
7. črc 2009

Beru, já přitahování nezkouším. jen když prostě mimi chytím za obě ruce, tak by chtěl nahoru. Ale do sedu ho nedávám.
Teda bevím, jestli ti Eli začne později jíst doma vařené, když bude zvyklá na sklenky. no však uvidíš.

Telecí u nás nehrozí, já tahle mláďata fakt nemůžu... I králík mi trhá srdce, tajkové krásné zvířátko.

petkakrutik
7. črc 2009

Jdu se chystat, za chvilku vyrážíme na ten oběd. jdeme procházkou pěšky, je to asi 3/4 hodinky 🙂 A ještě musíme kouknout, jestli už MM přišla výpalata. Zatím papa 🙂

berunka
7. črc 2009

tak to Eli se sama ani autosedacce zatim nepritahuje.a zatim se ji ani nechce z briska na zada ☹
a jak jsi psala o tech frutapurach - taky nechci davat prislazovane presnidavky.ale Hami a Hipp je delaji bez pridaneho cukru 😉 prislazovany je Hamanek a pak takovy ty znacky ja Clever atd.ale tam bych pochybovala i o tom ovoci 😒

sonisek
7. črc 2009

ještě se vrátím k tomu, jak se Verča ptala na Pribiňáka...
Nedávno jsem pročítala dubnovky 08 a mám pocit, že jedno dítko tam mělo salmonelu právě z něj ☹ Do roka by je děti asi fakt jíst neměly...

Když vezmu mojí ségru, ta je děsná pečlivka a ač malé Pétě budou v září 2 roky, tak jí zatím dává jen Activii bílou, žádný jiný jogurt jí nedává...

koalice
7. črc 2009

Ahoj ,

tak už jsme taky zpátky, DC už je bez vody v centru, takže normálně průjezdný. Mluvila jsem s kolegyní, během 10 min jim voda vystoupala k oknům, byla sama doma s roční dcerou a nemohoucí babičkou, byl to šok, teď odbahňují.Náš dům je naštěstí ve strání, k potoku je to k dolní hranici pozemku daleko. To by musel stoupnout tak o 6M, aby nás to vzalo....naštěstí....

Kačátko, vítej z dovči. Hezké fotky s Honzíkovo bodýčkama 😀 Chtěla jsem se zeptat, kdes koupila ten hranatý "kruh" do vody, příjde mi lepší než klasický kruh s křížem, co mám po Aničce.

Anac, pěkná akce to vaše Konopiště. Já tam taky jednou pořádně zmokla, asi to tam nějak vodu přitahuje 😉

A příkrmy ? Honzík si 100x radši veme zeleninu. O víkendu jsem zkoušela Hipp meruňky a předtím jablko a teda vůbec jsem se nechytala. Takže dneska bude zase zelenina 😉

kacatko03
7. črc 2009

teda já si na hodinu schrupnu a už zase jedete.

my nevaříme....kupujeme skleničky a ty jí všechny co obsahuje mrkev. ted jsme začali kupovat zeleninku a ovoce v penny od něm.firmy BabyTime. až tak v roce chceme už dávat normální jídlo...ale čekáme na ty zubáky 😀

koal: Ahoj díky, ten kruh jsme kupovali myslím v globusu. měli jak hranaty tak ten kulaty 😉

u nás jedem 2x denně ovoce a 1x denně zelenina jinak zbytek mléka. jo a teda nechutná mu čertvej banán, ani když se ho snažim ošulit adám ho do přesnídávky.

nelinkav
7. črc 2009

Ahojky holky, u koja jsem dočetla, výlet na Konopiště mě báječně pobavil, ale popravdě, u kombinace Jaji-Anac nepřekvapil 😀

My včera taky vyráželi jak partička Los Dementos... MM si to přihasil o půl třetí, já zabavovala Stelliš v ložnici a slyším, jak chlap začíná uklízet kuchyň. Tak jsem za ním přišla a ptám se, co to dělá??? Prý já nemám nic jinýho na práci. Tak jsem mu poradila, že může vzít dítě, já vezmu zavazadla a můžem frčet. Asi třikrát jsme se z auta vraceli pro drobnosti typu dudlík až jsme vyrazili. U brány (asi 200m od baráku) kouknu za auto a vypadla z nás kočka... Jak spávají kdesi v podvozku, tak ta jedna při nastartování zapomněla vystoupit. A protože to byla zrovna ta plašanská, tak na mě syčela jak kobra celou cestu, co jsem ji nesla zpět. Ale ještěže jsem se vrátila, páč jsem zjistila, že jsme nechali otevřený jedno okno - a vzhledem k tomu, že máme francouzský a bylo zrovna k silnici, asi než bysme se vrátlili, bylo by zase vybíleno 😎 MM to okomentoval slovy, že je tohle ježdění s celou family psychicky náročný... V Opavě super, akorát jsem na bruslích nedala tolik koleček, kolik jsem chtěla, bo jsem se zastavila na pivko.

Ad příkrmy: když jsem kdysi pročítala diskuzi AP pipek, tak tam si všimly, že děti kojený nemaj problém baštit domácí vařenou stravu, kdežto děti na UM jo. takže kdoví, co je v tom za "tajnou přísadu" 😕 Já jsem lenoch, tak možná budou skleničky, ale zas se mi nechce podporovat tenhle byznys, vydělávaj na dětech až to není hezký (viz. třeba cena těch přebal. podložek pro děti vs. pro dospělé...). Jinak ta rozmanitost nabízená skleničkama podle mě není nijak nutná, spíš naopak. Boloňské špagety pro několikaměsíční mimi mi přijdou zbytečný a celkem nepřirozený, btw. když můžou jíst půl roku v kuse jen mlíko, tak pak nemusí během chvilky ozkoušet všechny chutě světa 😎
Ad. lepek - Hani, Koal tu nedávno psala, že její známá sledovala (nebo se podílela?) nějakej výzkum kterej právě dokázal, že netřeba ho tak oddalovat, že když ty děti nebudou zvyklí, tak pak budou hůř reagovat. Ale zas tu zazněli protiargumenty, že se srovnávaly dva nesrovnatelný vzorky... Pak babo raď 😉 Asi nejlít ta zlatá střední cesta - všeho s mírou.

Já se pro dnešek loučím, musím vařit mm, věnovat se dítěti a odpoledne přijde švagrová se svým zajícem 😀 😝 No, na to, že my jsme k ni byli pozvaní 3x - jednou na stěhování, jednou na kolaudačku a jednou když ji zbylo jídlo, páč hosti nedojeli - a ona je tu jak doma... No comment.

jajinka27
7. črc 2009

tak my jsme schrupli 🙂)

příkrmy, já dávám každej den maso, on jen zeleninové nejí :( přesnídávky jí jen od Hippu a čerstvej banána eeeee fuj 😀 ještě bych měla začít přidávat vařenej žloutek, noo jsem zvědavá zda to pozře

vařit chci až tak v roce 😀

jajinka27
7. črc 2009

hani...mě se sice přetáčí i na záda ale v postýlce to nedělá 😀 takže čeká co budu dělat

bila.pani
7. črc 2009

Holky,obracím se na vás s hloupým dotazem,ale můžete mi prosím některá polopaticky vysvětlit co je to Anuita..? Díky 😅

sonisek
7. črc 2009

Ilon: http://cs.wikipedia.org/wiki/Anuita
to myslím, že je vysvětlené dobře 🙂

kalian
7. črc 2009

Ilon, nevím, jestli budu přesná, ale je to pravidelná splátka, když si vezmeš nějaký úvěr.
Jinak dobré ráno..teda poledne. U nás se spalo taky dlouho, možná to bylo tím, že jsme neměly doma taťku a nikdo nás nebudil chrápáním 😉

kalian
7. črc 2009

Ops, tak Sonisek o minutu rychlejší 🙂

kalian
7. črc 2009

..a přesnější 🙂

sonisek
7. črc 2009

Kal 😀

Tak tu zvonil pošťák a došlo pěnové puzzle na zem, jupí 🙂 Objednávala jsem z Aukra, nové a za super cenu, jen 159 Kč 😀

bila.pani
7. črc 2009

A týká se to úvěru na nemovitost,nebo je to jedno..?

sonisek
7. črc 2009

to by mělo být prostě k úvěru jakémukoli..

bila.pani
7. črc 2009

Děkuji 🙂

kacatko03
7. črc 2009

tak jsem se vrátila ke starému tématu kdy se T narodil...a musela sem se smát zprávě co psala anac od Hanti: že už je anetka na světě, čeká na odloučení placenty co nechce ven. a ŽE LUSTRY KOUPILI 😀 😀 😀 😀 😀 to mě fakt rozesmálo.

berunka
7. črc 2009

nazdarek maminy tak mame za sebou druhy Synflorix,temer bez breku.Eli ma 6850g ( takze nase vaha vcera kecala 😀 😀 ) ,ptala jsem se doktorky na zavadeni lepku a rikala ,ze klidne uz pomalu muzeme davat i kase a presnidavky s lepkem 😉 akorat se moc netvarila na to ze jsem vysadila Eli HA mliko - dost mi po nem blinkala a dala jsem ji AR.

jajinka27
7. črc 2009

hmm tak Tom mi odmítá pít mlíko, jako dostanu do něj ráno 120 a pak max 80, ted třeba 30 a nechce 😕

berunka
7. črc 2009

Jaji nemuze to byt tim teplem?a cajik si vezme?

berunka
7. črc 2009

holky tak jsem nasla ze Beba dela AR i HA dohromady v jednom mlicku tak to asi vyzkousime co to s Eli udela 🙂

nelinkav
7. črc 2009

Uf, tu je vedro, jsem při večení vyprodukovala snad litr potu 😝

Beru, určitě si s tím mlíčkem udělala dobře - jestli Elišce víc sedí, tak je to lepší než to HA.

Jinak já jsem konstatovala, že je naše mládě po otci - když se má koukat na hrající si kocoury, dá přednost projíždějícím autům a nesnáší vedro. Je celkem protivná a i v noci se dost budí... Chuderka se furt převaluje, jenže musíme mít zavřený okno, protože hned za náma jezdí vlaky (a dost často) a to ji budí taky... No, léto bude slast, se mi zdá.

Hani, Peti, taky přitahování do sedu nezkouším, ani nemusím, bo mládě jak vidí, že se k ní přibližuju s nataženýma rukama a budu ji brát do náruče, tak se zvedá sama. Co provádí v kočárku se nedá ani popsat, holt už musíme vytáhnout ten sporťák a pořádně ji přikšírovat, teď ji máme na volno.

berunka
7. črc 2009

Neli ja jsem si taky rikala ze kdyz po tom HA fakt blindila pri odrihnuti jsme musely stat nad linem a pak do hodiny jsem ji mohla 3x prevlikat a to sebou ani nijak extra nehazela takze je to AR fakt asi lepsi.doktorka mi poradila ze Beba dela to HA a AR dohromady tak ho zkusime a uvidime treba to bude dobry.Bebu jsem zkousela hned jako prvni mliko kdyz jsme zacinaly s UM ale mela po ni boleni briska a tuhy bobisky.tak treba tim jak dlabe zeleninu a ovoce uz to bude lepsi.

nelinkav
7. črc 2009

holky, na mě dneska doléhá nějaká mozková brzda... psala jsem na jiným fóru a krom toho, že jsrm psala s překlepy, tak ještě jinam...a koukám že tady to není o moc lepší...to večení mělo být vaření. Těsně vedle, že 😅 😝

berunka
7. črc 2009

a ja jsem si rikala co ze to večení může být 😀 napadlo mě venčení 😀 😀

berunka
7. črc 2009

halooo kde jste dneska vsichni?

kalian
7. črc 2009

Cus! Přišla jsem z venku, docela uondaná, byla jsem nakupovat zeleninu a drogerku a páč jsem neřidič, tak jen s batohem. V zelenině měli hezký květák a brokolku a brambory a nektarinky - no jak jsem to naskládala do toho svého vaku, myslela jsem, že se zlomím. A to mě ještě čekala cesta nahoru do kopce, zvládla jsem to, rudá jak apač. Ted se tu odměňuju Toffifee 🙂

Dneska mi taky přišlo puzzle, objednávala jsem jej z Anabelky jako Neli. Dorotku zatím moc nebere, ale mě ano. Dobře se po něm chodí.

Neli, no já právě asi taky budu muset vytáhnout sporťák, ač nám nejde úplně do lehu. Jednak jsem ztistila, že Dora asi vyrostla nebo co, protože korba jí už je tak akorát a druhak mi málem vypadla z kočárku, jak sebou mlela a točila se na břicho a vyhazovala nohy do vzduchu. To vaše peg perego jde dát do lehu?