Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

kacatko03
29. črc 2009

Ilčo: aaano máme. malej v tom seděl v Itálii v restauraci 😉 a to už bylo dosti jeté 😉 a uplně v poho

jajinka27
29. črc 2009

Veru...neee to nebude, vás přeci znám a vy to nebudete nikde publikovat 😉

febris
29. črc 2009

holkyyyy jsem ostrihana a konecne vypadam jako clovek! 😵 mam radost
ted balim na chatu a nestiham 😝

kalian
29. črc 2009

Ahoooj! Jdu teď koupat, v rychlosti jen píšu - Veru, já bych si to jedno přebývající puzzle klíďo vzala, pokud ještě nemáš zájemce. Písni mi když tak do IP, ju? 😉

sonisek
29. črc 2009

Ahojky holky,
tak jsme dneska zkusili prvně dát kaši...vyzkoušeli jsme tu první kaši od Hami, tak malej se po ní vyloženě sápal a chtěl by víc...ale já udělala jen půlku z toho, co doporučujou na krabici a ani jsem mu to všechno nedala, radši...nevím, jak bude reagovat...A mrkev už taky baštíme celkem dobře 🙂

kalian
29. črc 2009

Ta moje holčička bojkotuje spaní! Hraje si tu v postýlce, jak kdyby se nechumelilo, už už skoro spala, ale zvedla jsem se z postele, ta vrzla a už byla vzhůru. Tak jsem ji přenesla do obýváku a je tu se mnou.

Dneska jsme se byly mrknout v práci, jela jsem schválně na Václavák, abych si dle Jiřčina vzoru koupila Boulevard a teda musím napsat, že ve Vodičkově dělají ještě lepší bagety než na kulaťáku! Takže pokud Boulevard, jedině Vodičkova 🙂

No a taky mi kolegyně nasadila do hlavy brouka se školkou. Jak to je, holky, když dítě je v lednu, mateřskou mám na tři roky a do školky se nastupuje v září? To mi ji nevezmou v září před třetíma narozeninama??? Co s ní budu dělat? Se mi moc nechce sem stěhovat od ledna do září mámu od mm (ta je v důchodu, moje máma ještě pracuje), aby nám hlídala, když budem oba v práci 😒

kacatko03
29. črc 2009

kal: se školnkou je to mazec....100% ti ji nevezmou v září když je malá lednová...některé školky tolerují +- 2m. ale ne do ledna, to ti místo nebude držet žádná školka bo je narváno...ale v centru jsou prej školky prázdný ale háček je v tom že dítě musíš mít ve školce v místě trvalého bydliště takže mazec...my třeba chceme udělat to že budeme třeba rok zpětně platit místo ve školce...jako kdyby tam byl ale nebude aby sme měli posychrované místo. a pak v prosinci nastoupit.

jinak Kal...ty puzzle sem už umístila do ohrádky takže sem je udala doma 😉

zuzi: za kolik si koupila tu hrací deku medvídka pu? chci jí prodat bo malej si na ní vubec nehraje ale nevím za kolik 😅

berunka
29. črc 2009

Veru koupila jsem ji za 700,-, u nas teda ted docela uspech ma,hlavne sustici snecek za tim se i sama otaci aby na nej dosahla 😀 no ja jsem taky zvedava na skolku,ale vzhledem k tomu ze nez budou Ele 3 roky chceme druhy to snad nejak dame dokupy.navic moje mamka dela ve skolce (sice pomocnou silu,ne ucitelku) ale snad zafunguje protekce.bohuze bez ni to v dnesni dobe moc nejde. 😠

jajinka27
29. črc 2009

o školkách mi ani nemluvte 😖 jako máme tady přímo v ulici školku a Tom tam má známé ale nevím kdo rozhoduje o přijetí??

berunka
29. črc 2009

o prijeti myslim rozhoduje reditelka te skolky,teda aspon u nas to tak je.v Nera jsou tusim 4 skolky ale vsude pochopitelne plno.

kacatko03
29. črc 2009

jooo a dnes mi dr říkal že prevenar dělá novou vakcínu...takže si necháme píchnout za měsít prevenar 😉

jajinka27
29. črc 2009

no tak snad u nás taky zafunguje protekce, jinak nevim 😖

my jdem do synflorixu, za 14 dní první dávka a pak druhá a v roce poslední

berunka
29. črc 2009

Jaji posledni davka v roce?my mame za sebou dve a posledni budeme mit nez budou Eli 2 roky 😲

petruna26
29. črc 2009

veru, jj, já myslela, že má být ten novej prevenar až na podzim... a jde kombinovat jen se starým prevenarem, se synflorixem ne.. A je zase na víc typů než Synflorix (tuším, že na 14, starý P. byl na 7 a Syn. na 10))

petruna26
29. črc 2009

Beru, aha tak tos byla ty... Já to tu včera psala, že to někdo psal... My máme za sebou 3 dávky a pak 4. v roce..

petruna26
29. črc 2009

tady je schéma - píšou..., no, koukněte na to 🙂 je to tam hezky vidět
http://www.synflorix.cz/strana-5.html

kalian
29. črc 2009

Veru a pokud je v místě trvalého bydliště plno, tak mám smůlu? 😕 😕 😕 Ad puzzle - já budu kupovat ještě jedno k našim, tak jsem toho chtěla využít, ale když už má místo, tak to je jiná 🙂

kalian
29. črc 2009

My máme totiž školku za rohem, tak jsem si říkala, jaká to bude paráda a ono prd ☹

jajinka27
29. črc 2009

beru...ono je to podle věku 🙂) ale koukam ze my bychom to měli mít taky pak až ve dvou letech

petruna26
29. črc 2009

Jáji, není to tak, koukněte se na to schéma, píšou tam v 2. roce života, což je 13.-24. měsíc života - takže oba mudr. mají pravdu. Jen mezi 2. a 3. dávkou (stejně jako mezi 1. a 2.) musí být min 2 měsíce (maximálně se nepíše)...

jinak jsem viděla Věrku a Naty a mooooooc jim to slušelo.. 🙂

berunka
29. črc 2009

ted jste me teda vydesily bo Ela mela mezi 1. a 2.davkou mesic rozestup 😲 😲 😲 😲 😲

berunka
29. črc 2009

aaa tak uz jsem doma koukla jsem na schema a tam nemusi byt 2 mesice ale mesic.my mame ty tri vakciny takze ted musime mit min. 6 mesicu do dalsi.

petruna26
29. črc 2009

jejda pardon - omlouvám se, mezi 1. a 2. je měsíc, mezi 2. a 3. min 2 měsíce..
promiň květáčku 🤐

berunka
29. črc 2009

🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 Petulko 😉 (samozrejme pusinkovaci) 😀

petruna26
29. črc 2009

beru, pokud máte jen 3 vakcíny, týká se vás to prostřední schéma... Takže mezi 2. a 3. dávkou minimálně 2 měsíce. To minimálně 6 měsíců je u těch, co mají 4 dávky.. 🙂
Fuj, už v tom dělám větší a větší zmatek, ale na tom shcématu je to snad hezky popsaný.. radši mizím 😔

jajinka27
29. črc 2009

petru...no já myslela že to je podle toho kdy tě očkují, my budeme mít první synflorix až v 7mém měsíci

petruna26
29. črc 2009

o díky, 🤐 , jsem vás chtěla "poučit" a dělám v tom jen samý zmatky 😠
jo, jestli bude v pátek takový vedro jako dneska, asi umřu, naše mladá bojkotuje kočárek a chce furt nosit 😝

berunka
29. črc 2009

Petul my mame tri vakciny takze mame to prvni schema 😉 😉
Jaji vy budete mit jen dve vakciny a prostredni schema je tvoje 😀

petruna26
29. črc 2009

jojo, Jáji, pokud 1. v 7mi měsících, dostanete celkem 3 dávky-tedy:
1. dávka v 7. měs.
2. dávka v 8. měsících
3. dávka v 13. - 24. měsících, ale minimálně 2 měsíce po té 2.

petruna26
29. črc 2009

Zu 😀 , v tom prvním řádku jsou 4 (3 dávky a jedna "přeočkovací)
v druhém 3 a ve třetím jen 2 🙂