Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

ma12
14. črc 2009

Jaji: budu drzet palce, mam uplnou husinu. A na tchana se fakt vy..r, on potrebuje tebe ne ty jeho. A jses matka jeho vnoucete, ze kteryho je uplne poprdenej, urcite... A kdyby nahodou se tam ty // ukazaly, nezkonzultujes to jeste s Mudrou? Jestli je to vazne takovy riziko? Asi je, ja vim...
SOni: uzijte si vyroci, utika to co, utika 🙂
PEti: cekam na to heslo 🙂, jo a to ze jsem te neslysela, je neomluvitelny, ja ale fakt slysela, ze na mou otazku spi, rikas spi a ne nespi 😝, no nic, uz se to nestane. Doufam.
Karol: vsechno nej nej k svatku 😉

No a hlasila vedra a tady prsi 😒

ma12
14. črc 2009

Zuzi: doufam, ze do konce tohoto tydne budu mit vsechny oblecky, udelam poradek, a pristi tyden udelame srazik a bazar. Jirka rikala, ze ma taky neco, co uz asi neunosi, tak si to ruzne povymenujem 😎

bila.pani
14. črc 2009

Jé,no jo,Karol má dnes svátek..Všechno nejlepšííííííííí 😵

petruna26
14. črc 2009

Marti, jo, to jsem říkala, ale asi minutu po tom, že už se probudila a pak že už nespí... Ale já jsem taková tichá, tak se nedivím, že to enbylo slyšet, tak se neomlouvej, protože je to úplná blbina 🙂

Karče přejeme taky všechno nej.. k svátku.. 🙂

Všem přeji krásné ráno..., Adéla dnes překvapila, spala až do 8mi, sice asi s 15 kojeníma 😝 , ale i tak dobrý..

sonisek
14. črc 2009

no jo, Karol má dneska taky svátek 🙂 Tak vše nejlepší 🙂
My nemít Tomču, tak je to Karolína, právě z toho důvodu, že máme na ní výročí 😀

urbi
autor
14. črc 2009

Karol, vše nej!!!!!!!!!!!!!! 😵

cline
14. črc 2009

Nazdárek, děkuji za přáníčka, já si nikdy nemůžu vzpomenout, jestli mám svátek 14. nebo 16. 😅 Kdyby mi naši nepřáli už v pátek když odlétali do Egypta tak na to zapomenu. Jáji držím palce, ať je tam jen jedna.

febris
14. črc 2009

ahoj holky
teda ten odkaz na ten porod do vody, to je fakt husty. Ja teda nevim, mne porod do vody prijde dost "nechutnej" a hlavne dle meho nazoru to s "prirozenym porodem" nema nic spolecnyho, neb zadny suchozemsky savec do vody nerodi. Ale proti gustu... 😵 😉

karol, vse nej k svatku!

holky pujcila jsem si v knihovne knizku Amazonie od Jamese Rollinse, napsal jeste 6 dalsich, je to fakt super, takovy hodne dobrodruzny az strasidelny, komu se takovy styl libi, vrele doporucuju, vubec se od toho nemuzu odtrhnout jak je to napinavy 😵

koalice
14. črc 2009

Dobré ráno,

tak u nás taky prší . Ráno muž vstal o hodinu dřív a šel běhat !!!???, jen co se vrátil, začalo a poprchávat dote´d a nevypadá to na zlepšení... 😝 Už mám za sebou velký nákup, jdu pověsit prádlo a do hoďky tu mám pomáhací paní

Karolíně taky přeju hezký svátek, toho 14. v paměti nosit musím neb i má sestra Karolína dneska slaví. A Soni, pokud by to u nás místo Honzíka byla holčička, tak by taky bývala byla Karolína po tetě 😀 😀 Zrovna dneska k nám dojede na návštěvu a bude tu až do konce příštího týdne , tak mám radost....

Jaji, testík udělej radši i po těch 14 dnech, teď by to bylo i falešně negativní

hanka128
14. črc 2009

ahojky 🙂 tak jsme byly včera byly na rehabce a byla to prdel 😀 tom,šéfka,další kolegyně z maru nemohli 😅 -mrzí mě, že jsem neměla aspoň foťák ať ji natočím.....umí totiž prskat a dělat bubliny a dělat brrrrrrrrrrrrr-ale to umí každé dítě 😀 jenže ona to dělala neustále a při vyšetření podle vojty a spol. to dělala....takže si představte malý prskolet,který visí za jednu nohu hlavou dolů ve vzduchu a ještě se tomu chechtá 😀 😀 😀 je to prostě pohodář-by mohla jít dělat modelku na cvičení vojtovky 😵
no a dopadly jsme-dělá vše na 6.měsíc ,ale zlobí nás zevní rotátory-takže má slabou prdelku a slabé šikmé břišní svaly-takže odstávájí poslední žebra...máme jen 2 cviky,ale dělat 5xdenně a ten jeden musí zvládnout aspoň 5x-no posilovna hadr 😝 no a při každé příležitosti když bude na zádech,tak musí tisknout poslední žebra ať dráždíme šikmé svaly a žebra se zatahují...
jinak cvičit budeme do doby než bude chodit-mě to neva,lepší než kdyby se mělo něco zanedbat.
a vypadá to teď,že má maru jen CKP-centrální koordinační poruchu 1. nebo 2.stupeň-což bychom měly pěkně vycvičit 😵
jdu se pokusit dočíst 😅

hanka128
14. črc 2009

jáji pokud bys byla těhu tak by to zas nebylo tak špatné-minimum po císaři je 6měsíců-to stačí na zahojení jizvy 😉
soni jak jsi psala, že teče tomíkovi mlíko nosem-není to při kojení vleže? to je docela normální je to tím jak se spustí hodně mléko a pokud ho vdechne tak si nic neděje 😉 větší paseku dělá natravené mlíko....
a já shodila vlasy taky-mají teď asi 5-6cm na délku a je to obr úúúúleva 😵

bila.pani
14. črc 2009

Hani - ukáááž 😉 Jo,a pošleš taky fotečku Marušky lednáčkům do albíčka..?

hancazivocich
14. črc 2009

ahojte,
tak máme za sebou pár ,,nočních". Fakt masakr... Mno, ale vypadá to, že asi leze zoubek nahoře - je to možný? Já myslela, že nejdřív mrkne ten spodní...
Jinak přetáčí se už krásně... Ale pomoc - ví tady někdo, co musí dítko v půl roce umět? Hani, uplně mě děsíš!! Mám pocit, že máme doma lenocha.... I když to, co provádí v postýlce - no, mý nervy... Mantinel, nemantinel - nožky imrvere v mřížích - uř je ani netahám - páč jí tím děsně na..... Mno a s nožkama v mříži je děsně spokojený mímo (2+1) dvě nožky a jedna ručka...
Asi se už má stavět na celý chodidla?
Hehe - máti ji furt cpe do sedu (aby se to konečně naučila) a kočka udělá hihi a plácne sebou... Baví ji padat... No, nazdar!!! Nebo hopsat a houpat se...

hancazivocich
14. črc 2009

Jáji..
ležela u nás paní, co otěhotněla necelý půlrok po císaři... Taky jí v porodnice říkali, že rok nee... Její gyndař z toho žádnou velkou radost taky neměl, ale říkal, že půl rok by měl stačit... Údajně půl roku stačí... Tak nevím.. Musela by ses poptat...
Ale třeba je to jen hormonální bouře 😉 a mrcha dorazí
Držím pěstičky...
Už jste tady probíraly, za jak dlouho byste chtěly druhý? Zajímalo by mě to - konkrétně u ledňáčků... A jestli radši zimní nebo letní - já bych radši zase zimní.. Mně byl v těhu furt hic a teď jsme vlastně všichni 3 v lednu 😀

koalice
14. črc 2009

hancaziv, no já osobně jsem přeborník na ledňáčky, jedno dítko 2.1.a druhé 1.1. 😀 😀

petruna26
14. črc 2009

hani, jj, to jsme probíraly už mockrát... 🙂 já když by bylo druhý, tak bych radši zase zimní, tak listopad-únor, ale je otázka, jak to vyjde.. a kdy? to nevím, chtěa bych buď co nejdřív po sobě, ale neumím si představit, jak bych to stíhala, nebo tak cca po 3 letech, max po 4.. ale kdoví, jestli vůbec nějaké 2. bude, mm se na to pořád moc netváří..

bila.pani
14. črc 2009

Koal to jo hezký 🙂

Lucasek je 24.2. a Betynka 23.1. 😉

koalice
14. črc 2009

B.p., tak to jste se sekli jen o měsíc a den 😀 😀 . Mě to trošku mrzí, že Honzík ještě den nepočkal, měli by to úplně stejně, ale co, aspoň si nebudou závidět. Doufám, že zvládnou jeden narozeninový dort 🙂

Jo a úplně bych zapomněla, máme doma zase o zoubek míň, Anička se do toho nějak opřela 😀

jajinka27
14. črc 2009

Karolíně vše nej k svátku 😉

my půjdem na poštu a bacha v peg peregu 😀 tak uvidíme co Tom na to
jinak jsem tu měla druhou výzvu na nějaký balíček a nepřišla mi ta první grrrrr a to vůbec nevím co mi kdo posílá 😕

tonica
14. črc 2009

Ahoj vsem.

Tak jsem vas rychle prolitla.

Jaji - koukam, ze je realna nadeje, ze se dockas te sve Gabinky. 😉 No, ne, hlavne at to dopadne, jak ty si prejes.

Cline - vse nej k svatku

Ostatnim lednackum vse nej k pulroku.

Zensky, nevite, kdy prijde ta proplacena dovolena, pokud jste podavaly zadost? Myslela jsem, ze to prijde s touhle materskou, ale nic.... 😒

koalice
14. črc 2009

jáji, to zvládnete. Já teď do školky jezdím s honzíkem v golfkách, ale korba směrem ke mně, protože jsem líná neustále vytahovat podvozek ke sporťáku z kufru auta 😉 A zvládá to dobře

hanka128
14. črc 2009

no nám se klube asi kokodýlek maruška 🙂 -na dolní dásni vidím dva bělavé obloučky,takže obě jedničky se asi za chvíli vyklubou,už to leze dásní a jako můžu jí tam šmrdlat prstem jak chci a jako nechá mě 😕
a včera pokus dát vodu avenťáckým hrnkem-rychle pochopila,že musí tahat,ale voda je eeeeeeeeeeee takže jí pouštěla koutky úst ven-no jako hračka pro ni dobrá 😀
asi bude muset mamča jí dávat mléko po lžičkách-to otvírá pusu jedna báseň...takže namrazím pidi dávky a budou se tu spolu bavit 😀

koalice
14. črc 2009

Tonic, dovolená Ti přijde klasicky za červenec až v srpnu, pokud jsi čerpala nějakou už v červnu, mělo by to dorazit už teď

jajinka27
14. črc 2009

holky hanky, gratuace ke klubajícím se zoubkům 😉

hancazivocich
14. črc 2009

jaji -
doufám, že to zub je, i když...

prosím - prosím, co má umět mímo v půl roce?

Koal - dobrý! My jsme - já 3.1. 1981 a PT (pán tvorstva) 3.1. 1980 a Kikouš 12. 1. 2009 ( měla být 21., ale chtěla jsem kozoroha 😀 😀 😀 😀 )
😀
Mno - já bych chtěla zkusit dítko tak v dubnu, květnu (ale PT o tom eště neví 😀 😀 ) a pak taky - jihlavská porodnice 😝 😝 😝 😝 😝 to byl teda zážitek ☹

petruna26
14. črc 2009

jé, Hani, já mám spolužačku 3.1.82 - to je nějakej plodnej den 🙂
jinak já zase nechtěla Kozoroha, Adéla musela čekat na Vodnáře 🙂

hancazivocich
14. črc 2009

já měla TP 21.1., podle UTZ 16. a 4. - tak si vyber. Tak to malá rozštípla 😀

koalice
14. črc 2009

Hanko, v 6 měsících by se dítě melo točit ze zad na břicho, podávat si předměty oběma rukama, žvatlat slabiky , v poloze na břiše zvedat hlavu a udržet jí...

hanka128
14. črc 2009

hani tak jeď do brodu rodit, vždyť je to kousek 😉 a když to zvládají i pražačky 😉
a v 6.měsících má umět tohle-http://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/psychomot...
no a z knížek pediatrie-motorika- na břiše zvedá hlavu cca 90 stupňů(opírá se o dlaně),přitahuje se do sedu za ruce, a ve visu-stoji zapře nohy o podložku a nemá novorozeneckou reflektorickou chůzi
-chování při hře: uchopuje předměty pravou i levou rukou a předává si je z ruky do ruky
-sociální chování- raduje se z pozornosti 😵

hanka128
14. črc 2009

a všem kdo má-měl-bude mít vše nej k půlroku a cline vše nej k svátku 🙂