Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

hanka128
22. črc 2009

peti já vím, že papírovky nejsou tak hrozné 😀 ,ale maruška bude bohužel asi případ, kterému nedělá dobře změna......prostě byla zvyklá na látku,já dala papír a přišly vedra a bylo to v prd.......a to jsem ji fakt co chvíli přebalovala a větrala...nu což chtěla jsem jí to dávat jen řádění,ať se může pěkně hýbat....tak bude mít jen jednu čtvercovou plínku-což bude mazec, že se upřebaluju 😅 bo je průůůůtokáč 😀
a taky budem muset zkasírovat taťku, že potřebujeme nějaké štíhlé plínečky 😀 dluží nám totiž za ty sražené vlňáčky... 😀

bila.pani
22. črc 2009

Já si na první porod moc stěžovat nemůžu - byl sice hoooodně dlouhý,ale po několika hodinách bolestí jsem si nechala píchnout epidural.Byla to velká úleva,necítila jsem žádnou bolest,ani šití.Druhý porod jsem měla bez epi. 18 hodin bolestí,doktor se na mě přišel podívat jen dvakrát,vodu mi píchnul až po několika prosbách porod.asistentky.A šití - to byl snad druhý porod 😅 Ale ta bolet za to stojí.Když se kouká na zdravé mmiminko,kterté roste,směje se,dělá pokroky a samou radost.Na bolest se přece zapomene.Šla bych do toho klidně znova 😀

berunka
22. črc 2009

ahojky maminky 😉
teda jak to tady o tech porodech ctu tak zacinam mit depky ze jsem ten porod mela vlastne zadarmo a nejsem poradna mama kdyz jsem nerodila normalne ☹ ja si to takhle ale dobrovolne nevybrala ☹ no ono i bolest bricha po cisari neni zadna slast,jeste ted nemuzu nosit tezky veci a delsi dobu malou v klokance,protoze to zacne bolet.ale chapu ze s normal porodem se to neda srovnat 😉

sonisek
22. črc 2009

Dobré ránko,

Magdi, vše nejlepší k svátku a ať Danýsek dělá jen samou radost 😵 😵 😵

Dneska bude vedro, takže my vyrazíme zachvíli ven, dokud je ještě přijatelně a budem asi celý den jináč doma...

petruna26
22. črc 2009

Beru nech toho!!! Nešla jsi na císaře, protože bys chtěla a nechtěla rodit "spodem". Tak mě nezlob, rodila jsi tak, aby to tebe ani Eli neohrožovalo a tak to je. "Zadarmo" to rozhodně nebylo!!!

petruna26
22. črc 2009

´Magdě taky přeju všechno nej... a dobré pořízení na sociálce 🙂

berunka
22. črc 2009

Peto 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

hanka128
22. črc 2009

taky přeju nej 🙂

beru tak to neber!!! já taky měla výčitky, že jsem nerodila normálně...ale už mě to naštěstí přešlo-máme zdravou marušku a raději nechci myslet na to jak by to dopadlo,kdybych pak nakonec porodila spontánně a kdyby pimář neměl službu....takže klid a krásnou elišku k tomu 😵

a ty nosíš v klokánce? 😕 vždyť jsi mi tady psala, že se to nemá?

koalice
22. črc 2009

tak to bylo špatně pochopeno, pouze jsem se z vlastní zkušenosti pokoušela porovnat oba způsoby porodů. Pokud je indikace k císaři, tak to prostě jinak nejde !!!!! Taky jsem podruhé raději volila po domluvě s gynekologem císař kvůli kefalopelvickému nepoměru než riskovat zaklínění v porodních cestách a doživotní následky v podobě DMO !!! tak klid, nikdo neříká, že kdo přivede dítě na svět císařem není dobrá matka, někdy to prostě jinak nejde...jen je pak ta rodička ochuzena o zážitečky....Bolest pooperační podruhé se u mne naprosto nedala srovnat s bolestí porodní poprvé

febris
22. črc 2009

holky dikes za prani k svatku 🙂

berunka
22. črc 2009

Hani ja jsem psala ze se nema v tom nosit dlouho.ja jsem mela Elu za celou dobu v klokance 3x a to nejdele na pul hodinky 😉 , ted budeme mit klokanku jeste na dovcu co jedeme pristi tyden do Spindlu a pak ji prodam.a az bude Eli sedet tak porizujeme krosnicku 🙂

anaconda
22. črc 2009

Dobré tánko, ledňáčci!

Magdi,
také přeji vše nejlepší k svátku 🤐 🤐 🤐

Urbíku,
Tvému Filípkovi dodatečně vše nejlepší k půlročku. Jojo, jsem holt pako a včera na to pro samé šití pipin zapomněla 😅

Beru,
Ty jsi jeliman, že si hned všechno bereš osobně! Nikdo přeci nic proti Tobě nepsal, ale proti porodům císařem. Já osobně souhlasím s koal, a právě proto bych chtěla všechny porody přirozenou cestou, zkrátka si to oddřít 😉 A to samé bych přála Jiranovi a dalším zevlovitým chlapům, které doma některé máme, že? 🙂

anaconda
22. črc 2009

Jinak pokukuju taky po tom vozíku za kolo. Ovšem nebudu investovat tolik, jako feb do chariotu, páč nejsem žádný vášnivý cyklista a aby mi několik tisíc čučelo pak v garáži....... 😅

Ovšem mám strach, co sedlu řekne právě můj spodek, který stále dosti cítím. No ale stále razím heslo "Co Tě nezabije, to Tě posílí", takže huráááááá na kolo 🙂

berunka
22. črc 2009

Peto ale jdi ja si to neberu osobne,ze by holky psaly vylozene proti me,se neboooj 😉 ja jsem z toho byla spatna uz v tehu,ze nemuzu rodit normalne a ted se to jen umocnilo.jen mi to vic nejak docvaklo ☹

cline
22. črc 2009

Nazdárek, já osobně když viděla ty ženský po císaři, tak mi přišlo, že bolest moje asi tak hodinová (ne že bych tak rychle odrodila, ale skutečně ki nevydržení to bylo tak hoďku) se s jejich nemůže srovnat. Takže já měla zase špatný svědomí vůči nim, když jsem ty dvě hodiny po porodu šla pěšo na pokoj a byla v pohodě 😅 Takže já sice císaře nezažila, ale hned když mě šili jsem řekla, že bych šla klidně rodit znovu 🙂 Prostě každý to má jinak. A hlavně u mě to způsobilo to, že Justík nedýchala a když konečně začala kňourat tak všechno zlé bylo zapomenuto. Takže i když druhé neplánujemem porod ani těhotenství pokud by probíhalo jako teď, by mi nevadilo. Jo a přidávám se k volně sešitým 😀

cline
22. črc 2009

anać pořád taky ten vozík řeším, chceš jít do Joggeru?

berunka
22. črc 2009

holkyyyyy mame zuuuuuuuuuuub 😀

petruna26
22. črc 2009

Vozík za kolo by se mi taky líbil, ale jaksi by nebyl kam dát (bohužel se mi sem víceméně nevejde ani kolo a ceta s ním ze 7 patra v našem výtahu je taky záživná, to si člověk vždycky rozmyslí, než na něj vyjede 😝 , ale Peťo nebioj se, já na kole už jela a šlo to.. 🙂

Cline, tak to jsi dobrá, to já byla první týden ráda, že dojdu do sprchy - a 2 hoďky po porodu když po mně chtěli, abych vstala, tak jsem sebou málem flákla na zem - nemohla jsem dýchat (to bylo hrozný, fakt to nešlo), točila se mi děsně hlava - no, fakt na tu dobu nevzpomínám ani trochu ráda. Jinak ty bolesti k nevydržení - aneb kontrakce s přestávkou max. 10 sekund jsem měla 3 hodiny - není to dlouho, ale myslela jsem, že zešílím - doufám, že kdybych šla podruhé, nebylo by to vyvolávané, třeba by to blo lepší 😝

petruna26
22. črc 2009

Beru - jé, gratulace - to Adélka pořád prd.. 😀

nelinkav
22. črc 2009

Dobré ránko!
Hihi, já teda nemám potřebu si porod oddřít, mít indikovanej císař třeba kvůli poloze KP, tak jsem za sebe ráda 😀 Ale páč je klasika údajně lepší variantou pro mimčo, tak se holt i podruhé tomu nebudu moct vyhýbat. Jinak s těma poporodníma bolestma to má asi každej jinak, já sama vstala a přešla na jinej pokoj hned po vytlačení malé a jejím ošetření, takže po akci bych asi víc trpěla u CS. Ale zas by to nebolelo předtím, což vidím jako oooobrovský plus 😉

Feb, vše nej k svátku 🙂

Koal, vystřelit na měsíc, ty vaše známý a lidi z okolí. To my měli roztržku v neděli, kdy mi mm pozval kámoše na kolaudačku - řekl mi to hodinu předem, takže jsem vypěnila, bo na takovou akci by měl mít člověk nachystaný víc než suchý z nosu 😠 Jinak - kde bydlíš? My jedem v sobotu na dovolenou a ještě nevíme kam... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Hani, z jednorázovek mám taky strach. Anžto nevíme kam jedeme, tak nemůžu tahat látku (resp. mohla bych, ale prát v potoce by se mi nechtělo a lidi by čuměli 😝 ) a bojím bojím... Ale dostali jsme od známých dort z plinek - huggies 3 - máte zkušenost??? Snad to nebude protýkat, nic jinýho se mi kupovat nechce...

cline
22. črc 2009

neli huggies jsou v pohodě
feb vše nej nej nej k svátku a Elince gratulka k zubu, nám se tam jeden v dásni už slušně rýsuje ale pořád ještě venku není

nelinkav
22. črc 2009

Jé, než jsem to doklepala, tak se Eliška vyzubila 🙂 Tak gratulka 😉

nelinkav
22. črc 2009

A ještě jsem zapomněla - Hani, kdybys chtěla dobrý plínky vůbec nebránící pohybu, tak zkus IB SIO. Mezi nožkama jsou štíhlý, mládě má nohy u sebe jak s jednorázovkou a dost vydrží. I přes 3h v tom S. byla. Stačí pár ks origoš a ty svrchňáčky na doma vycpávat vv (třeba popoliny nebo TB vel 1). To jí taky vydrží 1,5h. Nebou po dvou stovkách originální střeba na výměnu... Já si je fakt nemůžu vynachválit a mm přebaluje zásadně do nich.

anaconda
22. črc 2009

Tak opruzenou prdelku Kubajs ještě neměl, a to jsem prostřídala plno papírovek. A co víc - nejméně 2 měsíce ho vůbec ničím nemažu, co se týče prdelky 🙂

febris
22. črc 2009

dekuju dalsim gratulantum 🙂
beru gratulace k 1. tesáku ;)

ja se pridam k poporodnim stavum- ja byla taky ok, akorat jsem ztratila moc krve, takze se mi strasne motala hlava 😔 1. den mi dokonce nosili jidlo do postele (nikdo se me neptal jak mi je, ciste jen z toho cisla ztraty krve v dokumentaci), cestu pres celou chodbu bych asi nedala, leda ze bych "sla" po ctyrech abych hlavu mela niz 😀

holky jdu zehlit, musim vsechno stihnout aby tchyne nemela zas kecy jak nic nestihame, kdezto ona- sama se dvema detma, kdyz musela prat a zehlit pliny a varit, mela cas na dopoledni kavicku 😀 😝
(spis myslim ze ji s... ze vsechno stiham a nepotrebuju ji)

petruna26
22. črc 2009

Anac, já taky nemažu - vlastně jsem ji mazala prdelu asi jen měsíc po narození. Teď ji 2 x denně mažu mastičkou, ale celou, takže to nepočítám 🙂

Feb., taky bych měla žehlit, ale - jsem líííínááá.

kalian
22. črc 2009

Dobré rááánko! (nebo spíš dopoledne, jak kdo leze z pelechu, že). Dneska máme doma taťku, hurá! 😵 Tak bychom snad mohli dát konečně tu Vlašim, kam se chystáme už dobře dva týdny!

Koal, ty máš teda nervy! A švagrová ještě větší, že jim to není blbý! Mě by vadilo prostě jen z principu, že někdo vegetuje v mém domě v době mé nepřítomnosti, má všude neomezený přístup a to teda ani nezmiňuju ten fullservice. Já mám problém i když má někdo přijet do toho našeho 2+1 pouze na víkend, ta ztráta soukromí mě drtí, natož celý týden 😝 A už vůbec bych nedovolila, aby tu někdo byl, když já ne. Smekám!

Feb, vše nej nej. Myslím, že tvá hypotéza ohledně tchyně je správná 🙂

Petru, ty jsi měla vyvolávačku? Já taky a přesně kvůli ní se druhého porodu děsím. Proč ti ji dali? Kvůli přenášení? Taky si říkám, že ,,přirozené" kontrakce musí bolet méně, jinak by už nikdy ženské rodit nešly.

Beru, gratulka k zubu! 🙂 Spodní jednička? Za chvíli vyleze další, u nás to bylo v rozmezí dvou dnů.

kalian
22. črc 2009

Beru, teď si to po sobě čtu..a mělo tam být pravá nebo levá jednička...ona asi dvojka poleze těžko jako první 😅

anaconda
22. črc 2009

Petru,
jojo, zřejmě vozík jogger nebo něco podobného. Na aukru je jich plno a máme tu dost cyklostezek 😉

Kalian,
jen přivalte, můžeme si dát spicha ve Vlašimi.

Co Jajinkovci, nechtějí taky dorazit?? 😕

petruna26
22. črc 2009

Kal., já rodila 40+2, bylo to kvůli ledvinám, chtěli mit o vyvolávat už v 36. tt, ale nakonec jsme to doklepali až do 40.tt - a jsem za to ráda 🙂 Tobě vyvolávali kvůli přenášení? Nebo z jiného důvodu?