Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

berunka
18. kvě 2009

Ilco ale pokud jsou prckovi tri roky tak snad uz muze byt ve skolce dyl ne?

koalice
18. kvě 2009

Dobré odpoledne,

nevím, na co reagopbat dřív.
za prvé, taky plně kojím, jsme bez příkrmů
za druhé, u nás se nemenstruuje a pokud to bude jako s A. tak minimálně ještě půl roku nebude 🙂 🙂
Luco, právě jsem se taky vrátila od zaměstnavatele, mateřská mi končí 11.6. Dovolenou a to i za letošek, u mě to dohromady dělá 28 dní 🙂 🙂 , budeš čerpat zároveň v době , kdy už Ti pojede rodičák, který u mě bude hned od 12.6., takže v červenci se budu moci rozšoupnout.....
Taky mi vystavily dvě potvrzení pro sociálku o vyměřovacíjm základu, který jsem čerpala v roce 2008 a který v roce 2009, v tom máš pravdu. U Tebe nechápu, proč bys musela do Brna, snad to stačí vyřídit telefonicky a odešlou Ti to poštou, ne ?
Na sociálku se teprve chystám tento týden a ještě nejsem rozhodnutá, jestli 2 nebo 3 roky RP. Záleží, jestli bych o RP nepřišla v případě, že bych začala pracovat dřív. rozhodně chci totiž pracovat dřív než ve 3 letech, i kdybych měla platit paní na hlídání. Může se k RP přivydělat v neomezené výši ?

berunka
18. kvě 2009

Koal mylim ze si muzes privydelavat libovolne 😉 prosim Te o radu budu dobirat mamavit a chtela bych zase nejaky komplex vitaminu (s kojenim to sice vypada blede,moje mliko vypada jak naredene odstredene ☹ ) ale i pres to chci brat nejaky vitaminy zatim nez prestanu uplne kojit.co bys mi doporucila vzhledem k tomu silenymu padani vlasu:?

koalice
18. kvě 2009

Beru, Hair booster nebo třeba Revalid

berunka
18. kvě 2009

a to se muze i pri kojeni?mliko Eli sice nestaci ale vecer odstrikam kolem stovky.pres den uz ma tedy skoro porad UM protoze rano nakojim a za hodku ma hlad a mliko se mi tak nejak udela az navecer 😒

kacatko03
18. kvě 2009

Ahoj holky,

koal: já to jdu vyřizovat ve středu, zajdu k učetnímu a taky to chci mít už z krku...pak s tím šup na sociálku. Takže nakonec taky jen kojíš? kaše jste teda zase vypustili?

koalice
18. kvě 2009

Kačátko, vypustili. zkoušela jsem to jen třikrát a přišlo mi, že je v noci ještě čilejší než na mat. mléku a u pně kojeného stejně nemusím pospíchat, stačí klidně až v 6. měsíci. Přibírá celkem dobře, bez 120 g má už 7 kg. Vstávačka á 2-3 hodinky je u nás normál.

Beru, pokud kojíš už jen takto minimálně, tak bych se neobávala. Navíc to je jen neškodná směs vitamínů a stop. prvků. V příbalových letácích všech léků máš uvedeno, že těhotné a kojící mohou preparát užívat jen po dohodě s lékařem. Firmy se takto jistí.

nelinkav
18. kvě 2009

Teda holky, vy máte chutě... Další těhu, brrr 😅

Koal, přivydělat si můžeš bez omezení, jen je daná max. doba, po kterou může být dítě během měsíce ve školce. Kdybys měla paní na hlídání, tak ti nikdo nedokáže, jestli hlídala jeden den v týdnu nebo čtyři, takže by to mělo být v pohodě.
Sím tě, nedoporučila bys nějaký dobrý vitamíny i pro mě. Jsem sic spíš přírodní žíňka, ale nedokážu se dokopat k tomu dobře (zdravě, pravidelně) jíst, ale přitom jsem z toho koja vycuclá, když si čupnu, tak aby mě zvedali jeřábem, do toho mi padaj vlasy a pomalu nonstop mám afty... Ten Revalid je jen na číro, že?

Jinak jsem přečetla kousek diskuze o Síle ms po porodu a asi si můžu pískat, jsou tam holky, co musely měnit vložky třeba po hodině... To moje vylití kalichu 3-4x za den je bájo. Ale dobrá zpráva, že by se to plus mínus po 4 cyklech mělo srovnat 🙂

febris
18. kvě 2009

neda se nahodou o rodicovsky prispevek zadat 3m zpetne?

berunka
18. kvě 2009

Koal moc diky za radu 😉 a prosim te jeste nevim jestli budes vedet ale kdyz mi Elis blinkala po syrech a mlecnych vyrobcich kdyz jsem kojila muze ted mlecnou kasi?zatim jsem ji kupovala jen nemlecnou.

febris
18. kvě 2009

ja na urad musim tento tyden, asi dneska tam zajdu, jem zvedava jestli budu mit vsechyn papiry... zas na me budou vejrat urco, neb PPM mi platila skola, pak mam naky papiry z pracaku, ojeee, ja tohle nesnasim 😠

berunka
18. kvě 2009

Feb zadat muzes myslim mesic zpetne ale nejsem si stopro jista.ja uz jsem to radsi vsechno odevzdala.jsem halva otevrena tak bych na to urcite zapomnela 😀

koalice
18. kvě 2009

Neli, ty plně kojíš, u Tebe bych nasadila vyloženě směs vitamínů pro budoucí matky a kojící, je jedno od jaké firmy. Já jsem taky přírodnějšího rázu a léky si nasazuju jen v případě nutnosti a je pravda,že teď při kojení spasu spoustu zeleniny a ovoce a žádné afty ani opary nemám. K snídani musí být rajče a paprika, přes den tak 2 jablka, 2 hrušky ( na ty mám nyní vyloženě úchylku ) a jsem v pohodě. Už aby mi začala plodit zahrada, od června do září budu mít vystaráno
Vlasy vypadávají na jiném principu, to je způsobeno hormonálně.

koalice
18. kvě 2009

Beru, alergie na mléko by se u dítěte projevovala jinak než ublinkáváním a navíc pokud nemáte v rodinné anamnéze choroby typu astma, senná rýma, atopický ekzém, potravinové alergie, tak bych mléčnou kaši klidně vyzkoušela.

koalice
18. kvě 2009

jo a neli, čupnutí je sednutí ?

berunka
18. kvě 2009

ja jsem se po porodu dost osypala po zavinacich a bracha je alergik.zjistila jsem totiz ze kdyz si dam nejaky mlecny vyrobek tak Eli vic ublinkava natraveny mliko,ma ve stolici bile kousky a hodne se krouti s bolenim briska.myslis ze to je reakce na to mliko?

luca30
18. kvě 2009

koal: to nevím paní na soc. mi dala dva papíry pro r 2008 a 2009 ty musí vyplnit mssz Brno,protože jako brněnská firma pod ně spadáme jenže pro mě je to autem 40 km tam a 40 zpět..teď krmím prcka a zkusím si tam zavolat

Tobě to napsali na čistě bílý papír nebo do těch formulářů ze sociálky??

kacatko03
18. kvě 2009

luca já mám taky formuláře přímo od nich, já tam jdu osobně ale myslím kdybys jim to tam poslala poštou tak by ti to uděli a poslali zpět ne?

ma: jsi tuuuuu: kde budeš v uterý nebo ve čtvrtek???? manža by vyzvedl po katastru tu vílu, já se nasrazík asi v sobotu nedostanu :(

febris
18. kvě 2009

luco me ten samej formular ucetni vytiskla, takze k ni asi nemusim vozit formulare z uradu, no ale radeji bych se poptala, tohle je fakt pro me spanelska vesnice 😝

nelinkav
18. kvě 2009

Koal, čupnutí je dřepnutí, dřep 🙂 Já jsem na jídlo příšerná, jím až mám fakt hlad,a to to bohužel ještě často řeším nějakou rychlozobkou, sama si dobrovolně neuvařím 😔 Ale asi si dáme závazek a jak poroste mládě, tak se budem učit pravidelně a zdravě jíst, ať to má aspoň ona správně zafixovaný.

luca30
18. kvě 2009

Tak jsem si ze samé radosti asi rozbila foťák 😉 😉 😉 jsem ho dávala na židlu a on mi zapnutý spadl na zem, takže zkouším jestli je to baterkama nebo ne, protože docházely, ale byl vyjetý objektiv a ten je teď nějak nahnutý a nelze zavřít takž je asi po něm...dop... ☹ ☹ ☹

koalice
18. kvě 2009

Luco, formulář jsem si přinesla originální, ale zbytečně. Účetní mi stejně vše rovnou vepsala do formuláře na počítači a vytiskla. Taky jsem dopředu vyplnila žádanku na dovolenou , rovnou na červen i červenec, tak už tam snad nebudu muset. Jo a ještě prohlášení, že se nehodlám do práce vrátit dřív než ve 3 letech věku dítěte.

Beru, alergii na kravské mléko prokážeš jedině serologicky z krve- tzv. specifické IgE. Je na Tvojí lékařce, zda to bude zkoumat....Ublinkávání u kojeného s bílými hrudkami jen značí to, že se dítěti mateřské mléko vrací už ze žaludku a vlivem žaludečních kyselin dochází ke vzniku těch sraženinek. A věř, že takto ublinkávají všechny malé děti, i ty bez alergií. Já osobně bych menší dávku mléčné kaše zkusila a uvidíš reakci.

Neli, vaše moravština má pro mě opravdu překvapující a neznámé výrazy 🙂 ...

Pomalu balím malého a vyrážíme směr školka. Musím se pochlubit, dneska mi volala ředitelka, že jim vypadla na zítřejší program předškoláků v divadle jedna o rok starší holčička a že Anička během dneška nacvičila celý program a zítra bude vystupovat místo ní ... Tak jsem na zítra opravdu zvědavá, jak Honzíka budu mít v manduce a bude dětem vřeštět do představení

luca30
18. kvě 2009

Feb: no jo ale my jsme malá organizace a myslím si že moje účetní ani nemá šajnu kolik jsem pobírala PPM všechno mě to chodí z MSSZ v Brně

sonisek
18. kvě 2009

Dobré odpoledne 😀 Manžela jsem vyslala ven s Tomíkem, já sama šla spát a teď mi vzbudil pošťák, přivezl mi hračky 😵 😵 😵

K té sociálce. Já mám zaměstnavatele na Praze, takže ten papír o výši PPM mi musela vyplnit tato sociálka pražská - jsem si myslela, že by mi to vyplnili v Nymburce, ale to prý nejde. A řekli mi, ať jim ten papír (jeden z papírů) pošlu a oni mi to potvrdí a pošlou zpět...naštěstí se tak stalo do týdne, což bylo super jednání a hlavně mi tam ta paní vyplnila do kolonky výši PPM za tento rok a nad to ručně dopsala výši PPM v minulém roce 🙂

nelinkav
18. kvě 2009

Koal, to počkej, až se rozjedu 😀 😀 😀 Anička je teda šikulka, tak pak přidej nějaký fotky z vystoupení.
Abych tu jen nenaváděla, tak taky večer něco přidám, teď vždycky jen rychle písnu zatímco malá cucá všechno v okolí 🙂

berunka
18. kvě 2009

Koal moc dekuju,kasicku teda vyzkousim.kdyby mela opravdu alergii na mleko jak by se po te kasi projevila?bylo by to mohutnejsi zvraceni?nebo vyrazka,prujem?

jajinka27
18. kvě 2009

ty jo ještě že mě papíry vyplňuje firma, jakožto plátce PPM, teď už jen vyplnit papír jak dlouho chci být doma a donést na sociálku a finito 🙂)))

zítra jdem k mudře tak jsem zvědavá kolik Tom přibral a zda dostane konečně Hexu 😒

luca30
18. kvě 2009

Tak po velké bouřce tu je pěkný pařák, malýmu se to v kočárku moc nelíbilo.

Volala jsem na MSSZ paní říkala, že to stačí poslat a někdo by to měl do dvou dnů u nich vyplnit a odeslat, loňský rok má na starost jen jedna paní, tekže tu žádost píšu přímo jí.

Ad foťák..teĎ jsem natvrdo hýbla s tím objetivem a on zajel..ale asi už nejdou baterky a nebo klekl úplně tak držte pěsti ať ho ještě rozjedu..sice má 7 let, ale nový si teď nemůžu dovolit...ale kdybych si ho musela koupit tak si hold koupím nový..protože chci Kubíka neustále fotit..30.5. mám narozky tak by to byl aspoň návrh na dárek nebo na složení na dárek jelikož nemám žádné kulatiny ty mám až příští rok...

Ted zkoušíme štěkající pejska od Lamaze a ten má světe div se taky úspěch...

Beruška mu visela v kočárku a pořád na ni koukal a když ne tak mu aspoň stínila aby tam nešlo sluníčko..

Holky kdy dáme další kolo Lamaze?? Myslím pro starší děti třeba hračky od 6+...by nás Martinka asi zabila... 😀 😀

sonisek
18. kvě 2009

Luci, nevím, jestli by na to měla ještě Martinka nervy 😀
To by chtělo využít někoho dalšího, však těch, co tu objednávaj z Anglie je asi víc 😀

luca30
18. kvě 2009

No to jo, já si na to ještě netroufla, ještě bych tomu propadla a co potom 😀 😀 😀

Holky kdo nakupuje v Anglii?? Nám to obstarává MM bratránek jedny věci už jsou u něho doma, měla by je dovézt tchýně v neděli a zbytek je kdo ví kde...ten balík se asi ztratil nebo nevím a to mě hodně mrzí...jestli se to nedá dohledat když to poslal přes poštu...lístek od toho má tak říkal, že skočí na poštu a zjistí co se s tím stalo...