Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

hanka128
30. kvě 2009

tak teď byla moj nej scéna z bridget jak thajky zpívají ja su vana o*ukaná 😀 😀 😀

nelinkav
30. kvě 2009

Soni, výslovně jsem napsala, že bych s očkováním chtěla počkat do dvou let věku. (do té doby se vyvíjí nervová soustava a očkováním může být výrazně narušena - epilepsie, autismus, ale i "běžné" alergie apod.)

Argumentů pro i proti očkování by se daly vypsat tři kopy, nicméně je to tu zbytečný rozebírat, každá máme svůj názor a já ten svůj nikomu nenutím, leč stejně tak bych byla ráda, kdyby nikdo nenutil nic mě nebo mě měl kvůli jinýmu pohledu na věc za blbku. Mmch. bych si tipla, že min. 2/3 lidí, co nechaj dítě naočkovat vším možným tak učiní jen na základě reklamy, která řekne, že je to fajn, ale nehledaj si další informace, např. o vedlejších účincích, složení vakcín apod.
S důvěrou v lékaře je to těžký, já např. nemám žádnýho známýho, kterej by mi řek, jak to skutečně vidí on a já bych se tak mohla spolehnout na skutečný názor odborníka ne na člověka, kterej žije i díky procentům od farm. firem...
A jen tak na okraj, čeští odborníci (lékaři z Kliniky pediatrie IPVZ a 1. LF UK, FTN Praha, Plicního oddělení Říčany a Kutná Hora, Kalmetizační odd. Praha 4.)se zabývali problematikou očkování proti tbc, konkrétně zvýšeným výskytem komplikací po vakcinaci a došli k tomu, že by bylo nejlepší, posunout první očkování proti tbc na 7.-12.měs a další očkování provádět až po dalších 6 měs. Přesto, že to nejsou žádný "ženský jako já", ale lékaři, zabývající se přímo touto problematikou, přesto se na jejich názor nehledí.
Jo, a Japonce (Švýcary atd.) taky nemám za hloupý národ a přesto děti do dvou let neočkují...

Feb, možná se ti zatmělo před očima dřív, než jsi můj příspěvek přečetla...nebo si vážně myslíš, že když by se kojenec naočkoval až ve dvou letech, že by se všechny nemoci vrátily??? Já nejsem proti očkování, ale přesto si nemyslím, že by moje dítě, v případě, že by nebylo naočkováno ve 4.dnu života, mohla naši společnost ohrozit.
Jo, a žádnej Ukrajinec ani jinej cizinec ze země, kde se neočkuje, se nejen nebude mýho děcka v nejbližších pár letech dotýkat, ale ani se k ní nepřiblíží 🙂 😝
Btw. dala bys platit rodině, která se rozhodne neočkovat zdravotní pojištění za dítě, ale teď je to přesně naopak - očkovat musíš a když následkem vakcinace dítě zemře/má trvalé následky, nedá ti nikdo nic 😔

sluninka
30. kvě 2009

hani...teda já ho asi taky koupím..a to vypadá jako normál mýdlo? jsem viděla něco od Lanzy, ale to asi nebude vončo 😕

jáji...tak nám mrkev celkem chutná,ale když ji do ni rozmixuju bramboru, tak to mlaská jak ďas 😵
teda tak to na vás budem myslet, aby Tomíkovi chutnalo 😉

hanka128
30. kvě 2009

sluni můžeš koupit od ulricha žlučové mýdlo tekuté a nebo zajdi do rosmana-a prodávají pevné za 49 kč od firmy dr. beckman 😉

kacatko03
30. kvě 2009

sluni: to je sranda viď jak otvírá pusinku :- 😀 😀 😀 jinak je moc šikovná...my kaši vubec dávat nemužem, to je fak děsný v noci jak ho tlačí břicho tak mu dávám aspon tu tekutou na dobrou noc od Sunarky. jo a spapá ti celou skleničku ovoc.přesnídávky?

jinak na jídlo: na zeleninu dávám taky pláštěnku 😀 , na slintání a blití máme normál látkové bez potisku bo to občas házím do sava abych se zbavila skvrn...nakoupila sem 4x balení v ikee po 5ks 😀 😀 😀 a na ovoc přesnídávku vávám jen klasickej omyvatelnej bryndák...tu tolik neprská.

jo sluni a povídá ti u jídla naty? jakmile se přiblížím se lžičkou a má v puse jídlo tak si začne broukat a občas prskne 🙂

hanka128
30. kvě 2009

neli na očko má prostě každý svůj názor.....a já budu pořád cestovat po republice-takže mně se maru nebude vyhýbat rizikovým místům ......
a pro mě to je pořád pomůže to většině....a já si věci zjišťuju-nepřipadám si jak bezhlavé stádo

sluninka
30. kvě 2009

hani...jé Rosmann je náš oblíbenec,tak to se tam juknem 😉 díky

Veru...jsem dneska čuměla jak blázen,když ji začala otvírat...ji vždycky řeknu ham no a jak se přiblížim s lžičkou tak otvívá pusinu, jo a taky mi u toho povídá, většinou hned jak ji dám do pusy lžičko, takže i prská, z toho má pak hroznou srandu 😀
celou přesnídávku zatím nesní..teda vlastně ani nevim, dneska jsem ji dávala poprvé sladkou-jablíčko a v půlce jsem to ukončila, přece jenom jsme na začátku ochutnávání,tak mám strach z nějaký alergický reakce..já jsem alergik a astmatk, takže s malou jsem radši opatrná...
jo nejsi členkou mimiklubu v Globusu? mají tenhle měsíc slevy na příkrmy a i na Sunarku

jajinka27
30. kvě 2009

neli..jasný, já si třeba nezjišťovala nic, takže v tomhle máš výhodu 😉 tak budu doufat že všechna očkování Tom zvládne bez problémů 😅

hanka128
30. kvě 2009

holky nemáte někdo tenhle kolotoč? já jsem z něj ňák hotová 😅 http://www.babymax.cz/fisher-price-kolotoc-nad-...

jajinka27
30. kvě 2009

hani...já ho mám a měla ho i Anac 😀

hanka128
30. kvě 2009

a dobrý??? bo maru kolotoč baví a teda kdyby viděla ještě ty stíny na stropě tak by byla asi hotová 😵 bo už tak vždycky čučí co dělá slunko na stěně 😀 a když je ten den dětí 😀

jajinka27
30. kvě 2009

jako dobrý ale našeho to netankuje 😀 takže mu puštím jednu a tu samou hudbu na usínání a to je vše 😅

hanka128
30. kvě 2009

a ty melodie jsou tam jaké prosím prosím? a opravdu to hraje 18 minut 😲 ?

ma12
30. kvě 2009

jdu vas jen pozdravit, oklikat mafii, vzbudit ani, nakrmit a spat.
Zitra rano ma sluzbu mm, to jsem zvedava.

Neli: to v podstate bylo mysleny to, ze to placeni zdravotniho pojisteni je uz moc. Jen to neockovani nevim jak provedes u doktora, kdyz je poviny.

Jo a dneska se Anicka otocila ze zad na brisko. Poprvy se vztekala, ze ji to neslo, prekazela ji tam ruka a podruhy to zvladla na jednicku a desne se u toho tlemila. Takze me cekaji krusne casy, vid Jaji 😉

petruna26
31. kvě 2009

🙂 ahoj kočky, koukám, že tui bylo včera veselo 😝

my byli včera po návštěvách, dnes snad bude klid, ale musíme uklízet, je tu trochu brajgl 😝
no, a já nemohla spát, tak jdu něco dělat.. nechápu, že když Adéla konečně někdy spí, tak nemůžu zabrat, asi kvůli tomu světlu venku 😝

ma12
31. kvě 2009

Petu a ja ti budu delat spolecnost. Puvodni domluva, jednou o vikendu stavam ja, jednou mm, nejak zda se, padla. 😠

koalice
31. kvě 2009

Dobré ráno,

tak u nás už taky vzhůru... Návštěva zatím spí...
Neli, pokud se Ti jedná jen o posunutí očkování jen v rámci doporučených termínů, pak bys možná uspěla u jiného pediatra. Pokud jseš apriori proti rezolutně, budeš to mít asi těžké. Určitě bys musela podepsat lékaři reverz, ten Tě bude muset nahlásit na hygienickou stanici a ta bude konat další opatření. Můžeš se samozřejmě soudit, výsldek dopředu nejiostý. Vím, že proběhla kauza s rodiči "Divoké bouře "- tak se ta holčička jmenovala, ale nevím, jak to dopadlo.
Nicméně na Tebe apeluju, že neočkovat je opravdu tristní. Ujišťuju Tě, že v dnešní době se sem importem z východu dostaly opět nemoci jako záškrt, černý kašel ( těch je hodně !!! Naše děti mohou při selhání očkování onemocnět, ale nemá to tak dramatický a letální průběh). Tvůj argument, že se nebude s nikým podezřelým Stella stýkat je úsměvný, to by s Tebou nesměla do obchodu, MHD, k lékaři do ordinace, prostě nikam a pokud bys jí měla izolovanou jen doma, tak bys ses Ty i manžel museli po příchodu převléct do sterilního a nesahat na ni. Do školky by Ti jí nevzali, to víš. Navíc to vem taky ze zdravotní stránky, pokud má Stellinka srdeční vadu, tak např. ten černý kašel by pro ni byl strašně velké riziko !!!! Ještě to zvaž, neznám ze svého širokého okolí žádné komplikace po očkování, kromě tedy mírné teploty trvající max den dva.
Pokud i podrobně studuješ rozika očkování, prostuduj si třeba množství případů klíšťové encefalitidy a spousta závažných komoplikací po ní u nás , kde se téměř neočkuje a v Rakousku, kde je očkování u většiny obyvatel... Opravdu zajímavá čísla. Nebo meningokok. Na vlastní oči jsem viděla umírat batolata. Můžeš namítnout, že na Béčko stejně není vakcína, ale holka, může dostat céčko a proti tomu bys své dítě uchránit mohla.....
Nějak jsem se rozohnila. Neli je to na Tobě, ale neočkovat mi příjde hazard se zdravím Tvého dítěte, toť můj názor

koalice
31. kvě 2009

A Neli, z žádných procent farm. firem nežiju a v praxi jsem 10 let !!!! To zas bacha, hóóódně doktorů by ses tím dotkla

urbi
autor
31. kvě 2009

ahojky!
Marti ,to si děláš srandu? ten tvůj MM je na zabití!
a jinak teda Ani je hrozně šikovná! ač nejmladší, zdatně konkuruje nejstarším! šikulka! 😵

holky, já teda, ač mám na to taky odlišný názor než Neli, tak mám pocit, že Neli tu jasně řekla, že očkovat by chtěla, ale až bude Stella starší ne? neřekla, že nenechá očkovat vůbec!!!! a v tom je asi rozdíl ne?

koalice
31. kvě 2009

Urbi, zozebrala jsem obě možnosti- posunutí očkování ev. neočkování a argument, že do dvou let, kdy by očkována nebyla , nic neriskuje. To dle mého teda riskuje, toť vše. A už k tomu nemám co říct

urbi
autor
31. kvě 2009

Koal, já s tebou naprosto souhlasím, mám ten samý názor a v tomhle se teda s Neli neztotožňuju, ale chápu její přání odsunout očkování - a proto asi otázka zní, ne jestli očkovat nebo ne, ale kdy.... a asi už očkování necháme být, což? 😉

koalice
31. kvě 2009

No asi jo... viš srovnávat situaci zrovna se Švýcarskem, což je hodně uzavřená země, kam si jen tak někoho nepustí a s tím naším kocourkovem, kde je bordel a záplavy všelijaké východní pakáže, to prostě nejde. Jsme v jiných podmínkách. a Howgh.....

ma12
31. kvě 2009

Miso: srandu si bohuzel nedelam. Ted se jeste divi,proc jsem nejaka nemluvna. Uz asi zapomnel 😒
Ceka na me hora pradla, ale vubec se mi do toho nechce, snad vecer pri romanu pro zeny?

sluninka
31. kvě 2009

ahojte holky

tak jsme spinkaly po kaši celou noc, teda o půlnoci jsem ji dala čajík a spinkala do 6h, pak 180ml UM a vstávačka v 7:15..takže pohoda 😵

Marti...myslim,že ví moc dobře co ho mělo dneska čekat,ale málokterej chlap se Ti připomene,že má nějakou práci 😨
budeš mít v týdnu časík? že bysme někam zašli... 😉

ma12
31. kvě 2009

Verko: tenhle tejden mam extra nabitej. Snad streda, ale jelikoz jdeme v utery na hexu+synflorix, tak nevim nevim ☹ Nebo zitra dopo, ale to nevim jiste.

sluninka
31. kvě 2009

Marti..tak uvidíš jak budeš mít čas a chuť😉

sluninka
31. kvě 2009

jedem na fotbal..tak papa

ma12
31. kvě 2009

Sluni: chut by byla, ale ten cas - pristi vikend jdeme na tri svatby a z toho na jednu jsme pozvany i na vecer a na dalsi jde mm jako svedek.

A my razime za tchyni na obed ☹

febris
31. kvě 2009

koal to ses pekne rozepsala a napsala jsi to moc hezky 😵

jajinka27
31. kvě 2009

nesmím na net, takže mrkvička nechutila, šklebil se a plival ven 😀

sluni...a co jááá? na mě jako prdíš jo? ☹