Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

hanka128
21. kvě 2009

peti to je adélka šikula to muselo vypadat fakt božsky 😵 závidím závidím....my to kojení v náruči cvičíme doma...ale problém jsou prsa,mám silný spouštěcí reflex a jí se to fakt v těch jiných polohách blbě pije-nestíhá 😅 i vleže pije někdy jak divá, že jí to mlíko teče ven nosem 😅

sluninka
21. kvě 2009

Hani...jsme asi jen nastydlý, rýma, kašel, ale teda hrůza a děs..to jsou ty nekojený děti 😕

Péťo...tak já včera vyházela třičtvrtě věcí, který jsou už malý,takže teď doplňuju stav 😀 máme 64,5cm takže už kupuju jen 74, protože většina 68 je jí prostě přes plínku těsná 😖

hanka128
21. kvě 2009

sluni i kojený někdy bývají nemocný až hrůza....my zatím ťuk ťuk ťuk máme jen holuby z mlíka 😀
a 74 dávám už běžně i když má jen 62cm,ale zase používáme látkové plíny a 68 je malá 😝

jajinka27
21. kvě 2009

ahoj holky,

zatim jen jukám, Tom je protivka, jdu nakojit a asi spinkat

petruna26
21. kvě 2009

Hani, to A. taky, vždycky nestíhám, co tam v tom frňáku má za "poklady" 😀 😝

ahoj Jáji, tak jak je?

sonisek
21. kvě 2009

Dobré ránko,
tak nám tu zase krásně šajní sluníčko, hned se líp vstává 🙂

Peti, teda ta Adélka ti dává 😒

My budeme taky chodit od září na plavání, do Kolína a už se těším...v červnu se možná pojedem podívat na hodinu, jak to tam chodí a možná s prckama vyrazíme do bazénu jen tak, aby si zvykli na "velkou" vodu 🙂
Jinak budu jezdit s kamarádkou, co má taky kluka. Ale kamarádka, co má holčičku, tak oni teď jezdí jen na vaničky, ale do bazénu s ní chodit nebude...ze svýho okolí už vím snad o pěti případech, kdy holčičky z plavání si odnesly různé záněty ledvin atd, jsou na to holt náchylnější víc než kluci...já kdybych měla holčičku, tak s ní taky nebudu jezdit plavat, holt holky to mají těžší hnedka od začátku 😢 😢

hanka128
21. kvě 2009

soni nestraš 😕 my jsme na plavčo tak natěšení 😵 a prďola ještě chrní a já abych něco dělala tak surfuju a surfuju 😅

kocka5
21. kvě 2009

Hojte,

Jarouš je u dědy a ten vozí. Takže bych měla pracovat, ale jdu žehlit. Projekt má čas😀

V úterý jdeme na neurologii - preventivně - mám bobana. ☹

Plavání budeme s Járou zkoušet v létě..... to jsem zvědavá.....většinou řve, když ho po koupání oblékám.

Už týden máme pryč řemínky (kopýtko už je ok) a Járovi jde všechno líp..... jsem happy. 😀

Ohledně kojení..... vždy když někam jedu na jednání, tak Járu beru sebou. Když jsem ho 2x u někoho nechala, že se vrátím za 2 hodinky, tak byl problém..... řval .....asi hlady 😠 😒 ☹ ..... a já měla pak špatné svědomí, že jsem zlá matka. Takže za to mi to nestojí.

Teď chystám čaj....to je morda...... nedovedu si představit pořád chystat pití do flašky.

jajinka27
21. kvě 2009

petru...jo dobrý zase, na jak dlouho nevim 😒

jinak já dneska asi ven nepůjdu, max na chvilku, už teď je tam na padnutí , fuj

anaconda
21. kvě 2009

Dobrá ránko, ledňáčci. 🙂

U nás večer i noc bájo, Kubíkovi evidentně výlety svědčí. Proto dnes vyrazíme na pidi výlet vlakem, což je jistější než busem, protože si představte, že mě řidič málem z busu do Pelhřimova vyhodil s tím, že kočárky nepřepravují. Protože už jsem ale byla s kočárkem vevnitř (pomohl mi klučina co vystupoval) milostivě mě vzal, přede všemi mi vynadal, donutil mě vyndat Kubíka z kočáru s tím, že si mám kočár zajistit a dítě mít na ruce.
Jak to teď tak čtu, dostala jsem na něj vztek, což se až tolik včera nestalo a jdu si pěkně zavolat na ČSAD, jak to tedy s přerpavou dětí je. Trnula jsem totiž hrůzou při každém zabrždění, abych ho na té ruce udržela!!! 😠 😠 😠

jajinka27
21. kvě 2009

anac...no co to bylo za kreténa?? bych ho poslala někam, co to je za hovadinu vyndat mimčo z kočáru a držet na ruce, no teda jsem rudá vzteky 😠 😠 😠

sluninka
21. kvě 2009

anac...cožééééé? proboha co to je za blbost? jak nepřepravujou kočárky a jak teda máš jezdit?? teda tak to by mě zajímalo co Ti na ČSAD poví 😠

bila.pani
21. kvě 2009

Peti,to je hrůza!A vůbec - proč nepřepravují kočárky..? 😕

luca30
21. kvě 2009

ahojky..

anac to je pěkná blbost...já jezdím busem pořád..i když řidiče nezajímá jak se tam vlezeš..některé busy jsou úplně na ho..o, ještě kdyžje tam odpadkový koš připevněný na místě kde má stát kočárek a já se tam pak nemůžu vlézt..několikrát už jsem se takhle nas...la a nejhorší byla 30 min. jízda do Blanska kde prostor nakočárek byl moc úzký tak jsme stáli před zadnimy schody a lidi nás museli obskakovat..bylo mi tak trapně ale jiný bus tímhle směrem nejel... 😠 😠 😠
Ještě mě napadlo, leda že to byl nějaký soukromý bus..tady už taky nejezdí je ČSAD a ale i jiné soukromé firmy..

Anac: co vy máte za ten kočárek to je quinny buz?? má moc pěkné barvy, aspoň z těch fotek ze včerejška..

anaconda
21. kvě 2009

Tak jsem si volala s ČSAD a nakonec jsem zjistila, že je přepravcem firma Veliola Praha 10 a ti fakt v podmínkách provozu mají, že dětské kočárky a nadměrná zavazadla nepřepravují. Tak jsem si zavolala na dispečink a dispečerovi jsem vše od srdce vylíčila s tím, že buď mě neměl řidič vést a když, měl mi dítě zajistit tak, aby bylo v bezpečí! 😠

jsem z toho totiž ,ěla normálně noční můry - bouračku busu, Kubík na sračku ve škarpě.....pohřeb. No mazec! 😝

Luco,
jojo, je to quinny buzz v barvě papillon, promiň, včera jsem Ti neodepsala. 😅

anaconda
21. kvě 2009

Dispečer si na mě vzal mobil zjistí co a jak a zavolá mi. Tož jsem taky zvědavá, ale odbýt se rozhodně nenechám! 😉 😉

jajinka27
21. kvě 2009

veolia, no jo to jsou debilové hadr, bohužel tuto firmu dobře znám 😠

luca30
21. kvě 2009

Anac..ale i tak je to hrozný...já vždycky když čekám na bus tak trnu jaký dojede..naštěstí tady do Boskovic jich jezdi hodně...jednou jsem musela posilavat..že kočárek držel na tom stupínku jenom na 3 kolech a já ho celou cestu musela podpírat aby mi nespadl a hrůza v zatáčkách..

anac: ty máš ty kočárky naštudovaný že jo?? nevíš jestli se vlezu s xlanderem xa do vlaku nejsem si jistá tím rozpětím zadních kol..už teď se tam vlezu tak tak a myslím si, že xa je ještě širší..musím to poměřit..

a teď jdu juknout na ten kočárek..jak to že je měníš tak často nebo se mi to zdá??

anaconda
21. kvě 2009

Tak už mi volal dispečer a představte si, že je to prý schváleno parlamentem, tedy poslanci ustanovili to, že se kočárky přepravovat dálkovým autobusem nesmí!!! A kdo je přepravuje (třeba Icom, kterým jsem oponovala) prý porušuju zákon. Tak jsem mu řekla, že mi nejde o kočárek, ale o přepravu dítěte, kterou tím oni diskriminují, tak se zase vymlouval na poslance. Prý je v tom zákoně psáno to, že dítě musí sedět na sedačce, at je mu 1 měsíc nebo 5 let!!! 😝 Ptala jsem se ho, jaký tedy mají pro děti zádržný bezpečnostní systém v busech a to oni nemají, protože jim to zákon nestanoví. A na dotaz, co by dělali, kdyby se něco stalo, mi řekl, že to ani nechce domýšlet....

Ještě, že mám kamarádku v publistickém pořadu, hned jí jdu dát tip na reportáž, protože z toho by fakt jeden blil. 😝 😝 😝

jajinka27
21. kvě 2009

no tak to je pěknej hnus, to zas někdo myslel prdelí nebo co 😠

hanka128
21. kvě 2009

teda anac to je hnus 😝 😝 😝 by mě zajímalo jak se pak chudáci maminy mají dostávat z horní dolní do města....

luci s xa lander se v poho vejdeš do motoráku, pak do osobáku-dobytčáku, jedině do rychlíku musíš buď sundat korbičku a složit podvozek a nebo jak to děláme my a dělá to tak pak většina lidí už se sportovním kočárem, že mimi vyndáš a kočár se naloží ve vagónu,kde se dávají balíky-nastoupíš s mimi-oni ti kočár předají na druhé straně té jejich balíkové místnosti a už s mimi jedeš v kočáru do kupéčka pro invalidy-je hodně široké 🙂a neplatíš nic 🙂
jako věř mi já už v ostravě byla 3x vlakem s kočárem 😀 a v úterý valíme vlakem do brna na to cvíčo...maruška je prostě cestovatelka 😀

hanka128
21. kvě 2009

jako s xa jsme jeli v motoráku,dobytčáku i rychlíku, jen pendolino nám chybí do sbírky 😀

sonisek
21. kvě 2009

Hani, jakej máš rozdíl mezi motorákem a dobytčákem?? 😀 😀

Nám tu jezdí motorák (Hurvajs, osobák), pak Elefanti a rychlíci 😀 ALe dobytčák 😀 😀

sonisek
21. kvě 2009

Anac, teda to je něco s autobusama 😠 😠
Ještě, že tady jezdí nejvíc takové nízkopodlažní, kam se kočár dostane v poho a nikdo nekecá zvlášť, když vidí, co tu žije mamin s dětma...Ale já s busem ještě teda s kočárkem nejela, tak se fakt těším, až budu muset 😀 😀

hanka128
21. kvě 2009

dobytčák vypadá jako rychlík,ale do dobytčáku se nastupuje jakoby uprostřed vagónu a do motoráku na konci....tady jezdí dobytčáky ze žďáru do brna....a dobytčák se říká, že je to tam malé na sezení a sedíš tam jak dobytek za sebou 😀
tož my to tady známe takhle 😀

sonisek
21. kvě 2009

ty jo, tak tenhle vlak si neumim ted nejak predstavit 😀 😀 😀

Jen, když jsem byli tenkrát na dovče u Blanska, tak jsme z Blanska do Brna taky jeli takovým jiným vlakem, co nám tady nejezdí 😀

hanka128
21. kvě 2009

sonisku tak to bude on 😀 dobytčáky jezdí hlavně kolem brna 😀 a pak třeba z hb do kolína
a elefanta bych si taky dala říct ☹ ale máme tady smolíka-jedině do humpolce jezdí regionova-ta je nízkopodlažní..

luca30
21. kvě 2009

hani. tak já znám jen motorák..takový jednovagonový žlutočervený vláček..jezdí na krátké tratě..potom osobák jen je buď zelený nebo modročervený...tam už i hlásí příští stanici...no pak je eurocity a pak pendolino..jiný neznám zatím...

petkakrutik
21. kvě 2009

čauky, jenom v rychlosti.

zachvíli valíme do palvání a apk už rovnou odjíždíme, takže dneska už na netu asi nebudu. než dojedem na místo, bude kolem 21. hodiny. upřímně řečeno se té cesty dost děsím. jestli bude Patrik mrčet, tak potěš koště. a jestli bude spát, tak nevím, co potom bude dělat noci. takže i nevyberu.

Balení hnus fialový, bléééé. Batožin jak na půlroční expedici 😒

Takže srazík před výstavištěm? to bude pro mě teda nejlepší. Na cestu se doptám. Tož v 11. Kdyby se něco změnilo, prosím, napiště mi někdo na mobil nebo doi IP, ať se to dozvím, páč dočítat nebudu moci.

jajinka27
21. kvě 2009

teda byla jsem venku a stačila hodina, je to hnus velebnosti, vedro, no fuj, malej už pak v kočáře mručel, asi se mu to taky nelíbilo, dneska mi jí max po dvou hodkách