Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

febris
6. srp 2009

neli, nam dal mudr naky papiry co si sami pripravili v ordinaci, doporucuje 1. tyden mrkev k obedu, 2. tyden mrkev-brambor, 3.tyden masozel prikrm, pak zkouset dalsi zeleninu. Kasi az zvladne nahradit obed prikrmem, tj tak za 3-4t. Proste vsude se to pise jinak...

nelinkav
6. srp 2009

A nevíš, jestli se může začít třeba samotným bramborem? Ona fakt málo kadí - zhruba jednou za týden (resp. v jeden den se pak vyprázdní i dvakrát a pořádně 🙂 ), tak se bojím té mrkve... No, večer se pořádně zahloubám do toho návodu na kojeni.net a možná o víkendu začnem. Kaši už nee, to byl očistec, ty noci po ní.

Krij, taky jsem zkoukla video - je to šikulka, ta Terezka! Akorát jak už se to takhle plazí, tak už to vůbec nevypadá jako miminko, to už je fakt malej človíček... Rostou neskutečně, já se vždycky v čekárně u dr. dojímám nad novoškama 😎
Sím tě, do kdy vám mudr posvětil výhradně kojení, když malá nechce tu mrkev? Někdo tvrdí, že když dítě prospívá, tak je možný začít o 1-2měs. později. Ale jak poznám, že prospívá, to už nevím...

No, valím něco dělat, že se bambulka vzbudí. Pa

krijin
6. srp 2009

neli, no minimálně do příští kontroly v 8 měsících - zatím jí mlíko stačí, takže dávat mrkev nemusim. Ale kdybych jako měla jó pocit, že mám málo mlíka, nebo jí tu mrkev fakt už chtěla nacpat, tak můžu. Ale proč si dělat násilí, že... 🙂

kocka5
6. srp 2009

Hojte,

tak u nás Jarouš žvatlá, chrčí, ječí, ale máma nikde 😒 . Budeme si muset počkat.

Jediná změna co nastala....... místo toho ,aby celou noc prospal......což dělal poslední 4 měsíce úplně v klidu...... tak se teď budí 2x za noc.

Tak by mě zajímalo co s tím mám dělat.....zkoušela jsem kaši....ale on ...... že ho z toho natahuje. Bleee. Mám mu dát nějaké jídlo......maso + zeleninu na dobrou noc?

kacatko03
6. srp 2009

kriji: teda to je šikulka, krásný video....Toba je lenoch...ten se plazí stále jen na vojenský výcvik. ale na kolena jen když spinká. Tak to je Terezka asi první Lezoucí na 4 ne? 🙂

ma12
6. srp 2009

Tak jsme zpet z kontroly. Mame 68 cm a 6,81 kg. Dostala jen Synflorix, Hexa neni, bude az v zari.
Jinak mam zavirovanej komp, nejde mi ani spustit, pisu z mm. Uz jsem mu volala, ze potrebuju aby ho spravil, ze se postaram o Anicku a udelam mu cokoliv k veceri a i ta kosa bude.... 😀 😀 😀
Krij: tak prvni lezouci, super.

febris
6. srp 2009

my jsme zacali s mrkvi skoro az v 7i mecicich, rikala jsem si ze z meho pohledu v 6i je moc brzo a v 8i zas pozde, ze udelam nakou zlatou str cestu 🙂 danysek je uz precejenom kus chlapa a energeticky pokryt skoro 9,5kg uz asi neni jen tak, navic s tema prikrmama dost bojujem, nemate nakej trik aby otevrel pusu? kdyz mu tam lzicku strcim v nestrezenym okamziku, tak ji sporadane sni, no ale na prilezitost musim dycky cekat i pul minuty nez tu papulu otevre a max sni pulku ty maly lahvicky.... kazdopadne nikam nespecham, ale je to dycky horor 😀

neli a myslis ze by stelinka mela zacpu po mrkvi?ja myslim ze by to melo byt ok 🙂

kri mne se taky nechtelo s prikrmem zacit tak jsem to furt oddalovala ;) ale myslim ze nakonec dobre ze jsem zacala, nez se dopracujem k tomu ze nahradime obed prikrmem myslim bude jeste mesic trvat, no a kdybysme zacali az v 8i m, tak by mel obed az v 10i m 😝
jinak me furt stvou reci nasich a tchyne, kdy budem aspon davat cajicek nebo vodu :-P

kacatko03
6. srp 2009

Feb a ty jinak furt kojíš? dr mi říkala že i kojící by v těch vedrech měli dávat malým vodu. Takže já se asi přikláním k řečem vašich a tchýně 😖 😉

kocka5
6. srp 2009

Já jsem jen kojila do 7 měsíce a pak mi dala mudra zdupec, že on už příkrmy prostě musí...... Tak jsme začali. S pitíčkem jsme začali v červnových vedrech...... dalo to sice zabrat.....protože neby zvyklý na dudel....ale po vyzkoušení různých tvarů se to podařilo.

Stejně ten náš opičák nejraději cucká u maminky😀

Mimochodem: mí rodiče a tchyně taky furt řešili ......kdy jim dám flašku a čajem na kočárkování......že oni už kdysi 100% v 6 měsících dávali.

anaconda
6. srp 2009

tak tady máte právě natočeného toho našeho divočáka 😉

https://www.youtube.com/watch?v=OqrQlp8vY5k
febris
6. srp 2009

holky kdyby se vam chtelo na luziny ;) tak tu mame detsky obchod s oblecenim kterej likvidujou, jeste jsou tam zitra a v po, vsechno a 100kc 😵 jsem se tam dnes konecne dostala a koupila 7 kousku, ktere puvodne staly 200-400kc ;) zasoby maj jeste mega, je z ceho vybirat 🙂

febris
6. srp 2009

kac jojo, jenom kojim, dehydrataci urcite danielek netrpi 🙂

bila.pani
6. srp 2009

Anac - hezké video 😵 Kubík je teda fakt neposeda 😀 Po kom asi bude... 😅

sluninka
6. srp 2009

krij... 😀 Terinka je libováááá, teda to je sranda vidět ty pokroky 😀 pěkně si to šupajdí 😀 😀

Marti..týýýjo, kam rostete? jako že by to táhlo na míry 90-60-90? 😵 😉

febris
6. srp 2009

kdybyste se sem nektera vydala tak se pak muzete stavit na navstevu nebo muzem do prokopaku na vylet 🙂
anac kubajs je peknej rostak teda 🙂

sluninka
6. srp 2009

Hani..tak super, že dorazily a jsem zvědavá na fotečky😉

febris
6. srp 2009

jsem byla na prochazce s kamaradkou co ted zacala pracovat na neonatologii- (novorozenci), to je hezka prace co, behat k porodum vysetrovat miminka 🙂
tak vypravela ruzny historky, prej maji dost casto deti k adopci 😒 pry tam dycky alespon jednoho novorozenecka na oddeleni maji, vetsinou fetacky 😔

bila.pani
6. srp 2009

Feb - to je hrůza..Je to nespravedlnost na tom světě..Takový jako např.fetačky mají ten dar přivést na svět zdravé miminko a jiná se snaží otěhotnět,po miminku touží,a otěhotnět nemůže,nebo nedej bože o miminko přijde.. 😔

urbi
autor
6. srp 2009

Anac, bomba video!!!!!! to je čert, to je teda něco 🙂)) ta ruka v kostce, jsem si málem učurla 😀 je teda šikula, jak je na těch čtyrech a tak, to nu nás nehrozí... fakt parádní, pobavila jsem se!

Jindři, perfektní! šikovná teda moc! super super!

Veru, dneska jsem koupila to Hiip bio a dala mu ho teď odpolko a zatím se nepoblil!!! bože, jak já bych byla šťastná!

berunka
6. srp 2009

ahojky maminy hlasim se z dovolene 🙂 odpocinuta jak ja tak Ela,byly jsme s moji mamkou ve Spindlu a hotel uplne uzasne,mely jsme pro sebe 4luzak s kuchynkou.proste parada.chystame se tam vratit jeste jednou letos pro zmenu s manzou 🙂
docitat moc nebudu je toho dost a casu malo,jen jsem to prolitla.z neceho jsem lehce v soku,to snad vstrebam.a co jinak jak se mate?

sluninka
6. srp 2009

beru..čauký 😉 sis teda naplánovala návrat - zrovna teď mají bejt vedra🙂 co Elinka? jak se jí tam líbilo s babičkou? 😉

sluninka
6. srp 2009

anac..teda to je bourák 😀 ještě pár dní a leze taky, na začátku to vypadalo,že si snad stoupne 😀 😕

berunka
6. srp 2009

Elca si dovcu uzivala a babicka taky,jsem skoro za celou dobu nevozila kocar 😀 😀 😀 😀 na vsechny se tam Eli smala,halvne pri vecerich byla stredem pozornosti kdyz zacala hulakat na celou restauraci,a spinkala tam tak do pul osmy az ctvrt na devet 😀 😀 akorat dneska vstavala v 7 se asi tesila na tatinka domu 🙂

kacatko03
6. srp 2009

anac: ty jo tak já se picnu...toba je fakt línej, asi je to tím jak je zvyklej v chodítku tak se na kolena nesnaží 😀 ale Kubajs je fakt libovej frajer, já se musela smát jak plave jak pošuk a pak šup na kolínka 😀 😀 😀 Tom čučel...a to sem mu říkala že je mladší než Toba... 😉 fakt ďáblík

míšo: no neke...tak to je dobře, jen tak dál, podávej info....držím palce at to pomuže.

beru: vítej....v šoku z čehoooo??? ty jo tak nás nabaž místem a třeba tam budem moc vyrazit maminy s mimčama 😀

berunka
6. srp 2009

Veru byly jsme asi 45 minut chuzi od centra Spindlu,hotel Esprit.maminek v okoli bylo pozehnane.vyborne tam vari,je tam super ochotnej a prijemnej personal,zajistuji postylku do pokoje,v restauraci maji detsky koutek,jidelni zidlicky.no fakt super.muzu vrele doporucit.my jsme to mely s mamkou teda pres seky od Eurorestu takze ten apartman 4luzkac s polopenzi vysel na 900 za noc 😉
jinak IP 😉 😉

febris
6. srp 2009

ahoj beru, procpak nereknes nam vsem z ceho jsi v soku? 😨 🙂 😲

urbi
autor
6. srp 2009

Veru, snad to zabere nafurt, ale zatím se bojím tomu věřit....

Beru, vítej 😵 to je prima, že jste narazily na tak super hotýlek! a že si to Elinka i vy užily!

Anac, hele, co to je tu hračku, jak tam hrála? jo a jinak by mě taky vůbec nepřekvapilo v jednu cvhíli, kdyby Kubajz vstal, vypil u toho flašku s pivem a řekl, čus matko, já jdu 😀

hanka128
6. srp 2009

ty jo krijin a anac to jsou šikulky!!! to už jsou fakt malí človíčci, to už nejsou ti bezbranní tvorečci 😢 se taky rozpývám nad novošky v poradně 😵
maruška má na 4 hooodně daleko-ale ona to pak dožene 😵

a já taky jenom kojím-žádný čaj ani voda, pro marušku je to totiž silně 😝 😝 😝 a dehydratovaná určo není-ta čůrá co chvíli-mám každý den plnou popelnici plenek 😅

a jsem totál ko-udělala jsem šílený úklid včetně umytí oken 😝 protože za chvíli dorazí moje mamka na prodloužený víkend a nechci jako obvykle poslouchat jaký tady mám bordel-což si nemyslíme s mm,ale ona jo 😝

urbi
autor
6. srp 2009

jo a moc gratuluju ke slovíčku Mamí .- je to milý...

já se toho bohužel nedočkala, stála frrčí tata a děda nebo mele hubou naprázdno jak kapr - dneska řval děda na pokladní u kasy - chudina a to jí to i celkem slušelo 😀 😀 😀 😀

berunka
6. srp 2009

Misul bylo to fajn zejmena kvuli tomu ze ja jsem mela 3 dny volne ruce 😀 😀 😀 a Eli tam i hezky spala,sice usinala kolem devate coz doma nedela ale i tak to bylo super.Eli hlavne byla unesena tim ze vsude byli stromy,kyticky a tak,jsme s mamkou rikaly ze asi bude botanic 😀 😀 😀