Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

koalice
8. črc 2009

smajlík měl být ten třetí v řadě, promiň

hancazivocich
8. črc 2009

kacatko -
ahojda - určitě si skoč na pediatrii - Mudra ti poví víc... Ale pokud bylo tělíčko oslabený očkováním, prodělanou infekcí,...... určitě vás očkovat nebudou...
A měli jste to zhojené? Myslím ten pupínek po očkování? Nikde jinde to nemá? Psala mi kámoška, že u nich probělhly horečky, vyrážka a byla to šestá nemoc

jinak bila.paní
dělala jsem přímo na urologii, takže:
1. babičce s největší pravděpodobností dají svodnou anestezii - laicky řečeno píchnou do zad - nezatěžuje srdíčko
2. zákrok se nezdařil, protože zřejmě byl nebo byly nádory na špatně přístupném místě, výkon trval delší dobu (a museli ho kvůli srdíčku ukončit - aby ho moc nezatížili) a nebo tam těch nádorků bylo víc a nechtětli nebo nemohli toho škrabat najednou tolik - aby zbytečně neporanili a nezjizvili močový měchýř... Jinak i s nádorem močovýho měchýře se lidé dožívají poměrně vysokého věku a umírají často na jiné onem 😉
Pokud by se operovat nedala, tak většinou nádor prorůstá do ostatních orgánů, nebo ucpe vyústění z ledviny nebo z moč. měch...

bila.pani
8. črc 2009

koal,hanco- díky 🙂

hancazivocich
8. črc 2009

jinak určitě jste to probíraly, ale už se někomu dítko samo posadilo, nebo sedí? Já prořvala celý pondělí - odpo a večer, protože jsme byli u babičky (pra), děda je špatnej a chtěl malou ještě vidět ☹ No a babí se do mě pustila, jak je malá hloupá, že eště nesedí a nemá zub a..... furt nás srovnává s kloučkem od bratránka, který se narodil na konci září!!!!
jinak už se přetáčí na bříško - tak 2x denně - víc ne, protože se jí tam zatím furt moc nelíbí.. Ale furt se o to snaží... No, hloupá snad nebude - když před ní dám hračku, abych ji ,,stimulovala" 😀 , tak škubne za prostěradlo a přitáhne si ji k sobě 😠 😎
Jen jsme měly blbej porod, komplikace, ale ani nebyla v inkubátoru, nic - aphgar skore 9,9,10 - tak snad dobrý...

petruna26
8. črc 2009

Hani, myslím, že Kristýnka je úplně v pohodě. 🙂 Mě se už někdo ptal i !A to ještě nechodí?" .. no, lidi jsou divní 😉

B.P. babičce držím palce, naše babi taky bojuje s rakovinou, ale jí už nijak operovat nechtějí, to mi přijde hrozný 😒 , předevčírem umřela na rakovinu naše blízká rodinná známá, nebylo jí ani 50, tuhle nemoc nenávidím 😠 😠

bila.pani
8. črc 2009

Hanco - nase Janulka se sama posadí,ale jen v sedačce,jinak ne-e. A babičku v tomto neposlouchej! Proč by měla být hloupá?Každý dítko je přece jiný a na sezení a zoubky mají času až až 😉

bila.pani
8. črc 2009

Petru - to je mi líto ☹

a ta otázka - to ještě nechodí 😀 😀 😀 😀 To je síla 😀 😀 😀

hancazivocich
8. črc 2009

ve vajíčku se mi taky připosadí.... nebo když je zapadlá při hraní v polštáři nebo ji dávám lahvičku, tak se taky posadí.........
Prý je líná po tátovi!!! 😠 😒

hancazivocich
8. črc 2009

Noo, na to chození se nás už taky ptali, vzhledem k tomu, jaký ,,pidimimi" vlastníme 😕 😅

berunka
8. črc 2009

holky z toho si nic nedelejte, moje tchyne uz asi od brezna porad rikala jak Ela bude v lete chodit 😒 takze to ze se vas nekdo zepta me vubec neprekvapuje.ted se Eli jeste ani neotoci zpatky z briska na zada,neleze natoz aby se sama posazovala.takze porad bojuju u tchyne s tim aby si ji pri kazde prilezitosti neposazovala na klin 😠

ma12
8. črc 2009

Dobre rano,
jsem tu nebyla ani nepamatuju 😉

My mame dobrou zpravu od taty, vcera byl na predoperacnim vysetreni a davali mu do strev kameru, no prej to byl super zazitek, protoze se to tahlo odtamtud, kde streva koncej....ale rakovina to NENI a jsou tam jen "polypy", takze ho nebudou otvirat pres bricho,ale udelaj mu to nejak zase pres ten... . V nemocnici bude muset byt 1 den, a doma pak 2 dny, uffff, spadl nam obrovskej sutre

BP, Soni: je mi to lito, vim co prozivate, my si tohle prozili pred 1,5 mesicem s dedou, nastesti to melo strasne rychlej prubeh. ted uz rikam nastesti.

Neli: svagrovou zabit malo.

Zkoukla jsem fotos z Konopiste a musime se tam teda nekdy vypravit.

Jo a Anac, co bys rekla na navstevu v patek? Uz jsem to tu psala, ale zadna odezva 😕 , doufam, ze budu mit karu v pohode, je ted v servisu, nejak mi to porad chcipalo a k tomu se budou menit predni tlumice a rozvody. No celkove 10 tisic 😒

berunka
8. črc 2009

ahojky Marti 😉 prosim te jak trenujete s Anickou to kropeni z konvicky na plavani?chtela bych na to Eli taky zvykat aby nebyla v zari tak vyplasena.a koupes porad v te chladnejsi vode aby si zvykala nebo jen obcas?

jajinka27
8. črc 2009

brý ráno,

ilon...držím babičce palečky všechny co s Tomem máme 😉

beru..po kolika hodinach davas Elince jídlo??

hani...náš teda nesedí a ani se extra nesnaží, takže buď v klidu a takovéhle poznámky neposlouchej 😉

ma12
8. črc 2009

Beru: pokazdy kdyz koupeme, vypada to asi takto: jeden drzi Anicku a jede z jednoho konce vany na druhy, kde stoji druhej a kropi z konvicky a zpivame pri tom Prsi prsi jen se leje. Anicka to projede tam i nazpatek.
Koupeme uz porad v ty chladny vode.

Anicka se snazi sedet, ale jelikoz se nepretaci, tak mame prisny zakaz posazovani

Mno a dneska jdem na hexosynflorix, tak jsem zvedava na reakci.

jajinka27
8. črc 2009

anac...ještě k fotkám, jsme se tady s Tomem chlámali nad tou jak se Kubík v kočárku tváří jak kdyby mu tam Tom chtěl vlézt 😀

anaconda
8. črc 2009

Dobré ránko, ledňáčci 😉

Teda teda, tady to jen odborností čiší! 🙂

Vy, co máte marody doma, ať jsou jakéhokoliv stáří, držte se, je to jistě očistec ☹

Marti,
na Tvou nabídku návštěvy odezva byla, tak nepindej, jo? Nebo Ti rozhodím sandál! 😀 😀 😀 Klidně přifrčte, jen se bojím počasí. Ráda bych, aby bylo hezky a my netvrdly u nás doma a nečuchaly Maxovi prdy. Nebo pokud po tom toužíte a chcete zažít něco naprosto unikátního přijeďte i v děšti 😀 😀 😀 😀 😀 😀

berunka
8. črc 2009

Jaji u nas vetsinou jidlo vypada nasledovne:
rano kolem 7 dostane 210 mlika
kolem 9 presnidavka ovocna
v poledne zelenina a vetsinou se dorazi jeste tak 180 mlika
dalsi mliko je kolem 4 az pul 5
a pred spanim mezi sedmou a ctvrt na osm dostane posledni mlicko a jde chrupat 😉

Marti tak to taky budeme muset zavest.A jak se na to Anicka tvari?

jajinka27
8. črc 2009

beru...no mě přijde že asi protáhnem intervaly ze 3 na 4 hodiny páč on fakt moc nejí

anac...jooo bacha joo, koupila jsem na zkoušku Sunar 😀 sice si mi nedala ochutnat, to teda máš u mě 😀

ma12
8. črc 2009

Zuzi: Anicce je to uplne sumak, uz se i nalokala a je v pohode. takovej vodnicek. Vcera byla u nasich v baziku a taky spokojena.

Anac: a tak to se omlouvam, hlavne ne zadny sandal. Tak asi ufidime dle pocaska co?

bila.pani
8. črc 2009

Holky,všem děkuju 🙂

jaji,té fotky jsem si taky všimla 😀 😀 😀

ma12
8. črc 2009

Jaji: sunar me mnam mnam - samotnej prasek 😉

jajinka27
8. črc 2009

ilon,,,srandovní cooo??? 😀 😀

marti...jo jo Petra mi to říkala že si to tu psala 😀

ma12
8. črc 2009

jaji: 😀 😀 😀

berunka
8. črc 2009

Jaji Eli ma mlicko vlastne od rana po 4 hodkach a od obeda taky tak nejak po 4 hodkach.Jen vecer ho ma po trech,nekdy i po 2,5 kdyz je hodne hladova.Holky co si myslite o te Bebe ktera je AR i HA dohromady?

petkakrutik
8. črc 2009

Hezké ráno, holky 🙂

marodícím taky přeji brzké uzdravení!!! 🙂

Marti, už jsem otravná, ale jak to vypadá s eshopem?

anac, fotky z Konopiště bombovní 🙂 Náhodou na OStravsko se některá nechstáte? 😕

berunka
8. črc 2009

Tak my holky za chvilku vyrazime na kontrolu na ORL,doktorka chtela Eli videt po trech mesicich po tom co ji delali stery tak jsem zvedava co nam rekne.

ma12
8. črc 2009

Peti: otravna nejsi, ja se spis bojim, abych nebyla otravna ja, ze o tom porad pisu.
Vcera jsme konecne vybrali firmu, ktera nam to udela (myslim tim eshop). Firme, ktery jsme to zadali puvodne, s nami nekomunikuje, vubec, nabizeli ale nejlepsi sluzby, tak jsme cekali do minuly stredy, pak jsme zacali hledat dal a nasli jsme. Dneska jsme poslali objednavku, takze zprovozneny by to melo byt do 20.7., trosku dyl, nez jsme predpokladali.

Chci se zeptat ohledne lamaze - budete to chtit poslat samostatne nebo pockat na eshop, ze si jeste tam neco vyberete? Petko, vim zes chtela neco od FP, napis mi pls co a ja ti napisu cenu. FP neni problem, dodavatele uz mame a jsme napojeny v jejich objednavacim systemu. S druhym vyznamnym ceskym dodavatelem budeme mit schuzku az pristi tyden, protoze ted probiha stehovani a obchodnik ma dovolenou 😒 , vsechno se to tahne, je to hruza.

hanka128
8. črc 2009

holky tak jak vidím,tak příbuzenstvo a spol....jsou opravdu někdy jak s marsu 😠 já už se moc 😠 těším na srpnové rodinné oslavy..kde si budu muset opět vyslechnout jak to dělali oni a že my jsme divní že to děláme takhle 😠 to vyřeším, že asi mm nechám s maru u našich a bude klid 😀
stačilo mi jak o víkendu potkala mamča známé-hmmm a naše maru je teda podle nich drobek-váží skoro stejně jako jejich 2měsíční vnuk...jenže ten je docpávaný nutrilonem bo má prý slabé 😠 mlíko....jako holka je chudák,protože kluk furt brečí-ale to už prostě tak někdy bývá že si to fakt ty mimi prořvou......mno tak mu cpou nutrilon...její máma už měla za blázna,když zjistila, že nedávám čaj...jako já se jí to pokusila vysvětlit...ale nepochopeno-prostě čaj se musí dávat 😠 a tak bych mohla pokračovat 😝 (blicí)

soni,ilon držím pěstičky ať je to zase lepší 🙂 -já se taky snažím jezdit do ovy co nejvíc bo s dědou to jde taky z kopce 😔

petkakrutik
8. črc 2009

Marti, já bych si vzala toho lamaze co nejdrive, netreba cekat na eshop. FP si nehcám na později, kolem konce roku, banda bude urcite chtit kupovat Patrickovi na vanoce a na narozeniny, takze bych pak udelala zase hromadny vyber.

petruna26
8. črc 2009

Marti, mně je to s hračkama šumabuřt, co je pro tebe snažší, pokud čekat na shop, počkáme, pokud dřív, berem dřív 🙂