Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

sluninka
17. črc 2009

jo holky užijte se srazík 😉 já bych do Zoo s vámi stejně asi nerazila, to až bude malá větší 😉

kacatko03
17. črc 2009

ahoj kde ste kdo???

sluni: čáááu už tu asi nebudeš co.....tak za tejden se nám vracíš že? 😉

tak malej za celej den snědl jen skleničku přesnídávky. vodu ani mléko nechtěl a propllakal půl dne. ted sem mu namazala pusinku nějaký gelem Mundisal kterej mi v lékarně doporučili, tak uvidíme, já ho zkusila a pár sekund pálil, tak malej zase plakal. ale potom vypil 200 mléka. chudák počád bleje hleny.

Zuzi tak tu mastičku u nás ještě nemají, a ani neměli ty tyčinky pagavit tak jdu hledat na netu kde je sehnat.

kalian
17. črc 2009

Kaci, chudáček ☹ Já mažu Calgelem, říkali mi, že je lepší než Mundisal, ale těžko říct, my to neposoudíme, že? Chutnala jsem jej a je to alkoholový sladký znecitlivovák. Dorotce nechutná.

kacatko03
17. črc 2009

Kal: a to jí dáváš na zuby? já potrebuju aby to vyléčilo i ty afty

kacatko03
17. črc 2009

ale díkes píšu si na seznam a taky zkusím když to nebude mít učinek 🙂

sonisek
17. črc 2009

Ahojky holky,
my jsme ještě stále u rodičů, je tu fajn, jen malý má trochu rýmu, tak odsáváme...V neděli konečně pojedeme domů...

Martince přejeme vše nej k svátku...

Jen jsem zahlídla něco o Lidlu...já ho celkem mám ráda, mají tam dobré mlsky 😀
A taky jsem tam v úterý kupovala plenky a ubrousky a jsem s obojím spokojená...je to nějaká ta značka Toujours, těch plenek...malej už i kadil a neprokadil 😀 😀

bila.pani
18. črc 2009

Ahojky..

Teda holky,kde jste kdo???

Aspon jsem přidala zase nějaká fota do albíčka,kdo chce,mrkněte.. 😉

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

sonisek
18. črc 2009

Ilon, pěkné fotečky 😉

Venku prší a tchán jezdí venku s kočárkem, to mám servis. Tchýně ani nechce pomoct v kuchyni, tak se flákám a užívám si volnosti 😀

hancazivocich
18. črc 2009

ahojky,
Ilon, krásný foto

holky - moc prosím - help!! Jak to dopadlo u těch mimísků, co odmítaly UM? Už druhý den mi nepije.. Čaj jo, ale UM nechce

ma12
18. črc 2009

Dobre ranko,
SOni: to je zivot, co? To je takova mala dovolena, uzivej si to 😀 😀 😀

Hani: co pouzivas za znacku? Asi Tyne nechutna, tak zkus jinou znacku

kalian
18. črc 2009

Dobré poledne! Bolí mě v krku jako prase.

Veru, ono je to právě i na afty, tak držím pěsti, ať pomůže Mundisal a nemusíš kupovat nic dalšího.

Ilon - to je šílený, jak je Betynka podobná na tvého muže!!! Ve vašem případě - platí matka jistá, otec ještě jistější 🙂 Hlavně na poslední fotce 🙂

Soni, se máš. Já se přemlouvám, abych vyrazila i v dešti, páč jak byly ty horka, tak jsem venku moc nebyla a teď tam bude aspoň příjemně 😎 Jo, mám pro tebe tip na eňo ňúňo oběd, je to z MMB a jmenuje se to Králík na cibuli - opravdu lahoda. Můj taťka se rozjel v jejich chovu a já teda moc nemusím, přesto nás vydatně zásobuje a na smetaně a s česnekem se mi to už nechtělo dělat a tak jsem zkusila tohle a je to fakt dobrůtka. Pokud ovšem králíky jíte/máte. Když tak bych vám mohla nějakého poslat, máme v mrazáku zásoby 😀

sonisek
18. črc 2009

Kalian, díky za nabídku 😀 😀 😀 Naši maj dvě plný králíkárny, takže o ně nouze není, akorát mám doma plnej mrazák, tak jsem už teď asi dvakrát jejich nabídku odmítla...i když mi chtěli vnutit ještě čerstvýho, ale radši jsme se vymluvili...ale příště to už asi neprojde...

kacatko03
18. črc 2009

Ahoj holky,

Hani: je divné aby jí nechutnalo mléko, jim je to podle mě zatím jedno, ale zkus vyměnit značku jak píše Martinka.

Kal: no já to koupim a uvidíme. nevic za jak dlouho se to po tom mazáním ztratilo?

Marti: hodila sem ti do alba Tobíka s hracíma kroužkama 😀 včera sem mu je vindala, koukal na to jak puk

Ilčo: fotky supeeer, malá je opravu celá tatka, a Luci je celej ty 🙂

tady je moje neteř 😀 https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vRefe...

kalian
18. črc 2009

Veru, s těma aftama nevím, jen to tam píší v návodu. U nás mívá afty jen mm a jen používá tantum verde nebo genciánku.

bila.pani
18. črc 2009

Holky,děkuji moc za pochvalu foteček.Jo jo,každý říká,že je malá celý tatínek..Mno,po mě je jen od pasu dolů 😀

Veru - známá má u chlapečka taky problém s aftíkama a mažou genciánkou,jim to pomáhá 😒

Od rána tu máme jednu bouřku za druhou,voda se valí proudem 😖

kalian
18. črc 2009

Ilon, tady taky chčije a chčije. Ani ven jsme nešli 😒 Voda nevím jak, bo máme Vltavu daleko. Na Moravě už zase hledají plavce 😖

sluninka
18. črc 2009

Veru...ahojda... četla jsem, že jste ukončili blindění, tak super, ještě aby vás opustili ty nemoce a bude to uplně fajn...to je už vážně za trest 😒

kacatko03
18. črc 2009

Kal: tak jsem koupila ten calgel tak uvi. když nezabere tamto tak dáme toto.
Ilčo joo genciálka pomáhá, ale jak malej slintá a kouše tak by bylo vše fialová takže zkusím nejdřív ty gelíky. io když možná dám geciálku na noc.

Sluni: to jo snad se z toho už konečně vylížeme 😉

bila.pani
18. črc 2009

Kal - u nás je nejblíž Oslavka,a ta je pěkně rozvodněná.Snad přestane brzy pršet 😒

Veru - aha.To je fakt.Tak at gelíky zaberou 😉

Jinak jsem se byla včera mrknout na Argemu.Tchýně se nabídla,že přijede a chvíli s malou počká,tak jsem se švagrvou vyrazila.Sice jen na dvě hodinky ale jsem ráda.Už od malička jsem je ,,žrala" a včera jsem je poprvé viděla a slyšela ,,live" 🙂 Mno,být tak o deset let mladší,ležím Filgasovi u nohou 😉 😀

palenda
18. črc 2009

Ahoj holky - spěchám za Vámi zase pro radu, jinak nestíhám 😒 Kdy se může nebo má začít dávat pití z hrnečku s pítkem (třeba Magic Cup)? Já teprve začínám přikrmovat a tak chci i začít přidávat tekutiny, ale nevím, jestli z lahvičky s dudlíkem nebo rovnou z toho hrníčku od 6M?

kacatko03
18. črc 2009

pal: klidně mu ten hrneček zkoušet dávat, aby se to naučil. Tpba pije vodu jak z toho hrnešku tak z lahve

palenda
18. črc 2009

Verčo, díky! Říkala jsem si, že to tak bude. No, uvidíme, jak mu to půjde 🙂

petruna26
19. črc 2009

Ahoj holky koukám, jak je tu o víkendu mrtvo, ale to je dobře 🙂
Ilon, pěkné fotky, Veru neteř taky pěkné 🙂

My byli včera s mm v kině (na Potterovi 😀), Adélka byla u tchánovců a v pohodě vydržela přes 3 hodiny bez jídla. Ale to už mám vykoumaný, že odpoledne mezi jí okolo 15.00 a pak až v 7 před spaním...

Tak se mějte a hezkou neděli 🙂 , nás čeká nákup ap., takže zábava 😝

bila.pani
19. črc 2009

Ahojky,
doma jsem sama,tady nikde nikdo,tak jsem si hrála - http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb...

Takto bych si to jednu přála.. 😵 😀

bila.pani
19. črc 2009

*jednou

palenda
19. črc 2009

Holky, ještě dotaz... dnes jsem poprvé zkoušela dávat mrkvičku (no, šklebil se u toho fakt kouzelně) a taky vodu (zatím jen z lahvičky), ale nějak nevím, kdy bych mu tu vodu měla dávat - po jídle, před jídlem nebo prostě v průběhu dne po troškách? A kolik tak má vypít najednou - mě přišlo, že by byl schopný vypít klidně 80ml najednou, tak jsem ho radši zastavila. Dávám jen tu mrkev v poledne, kaši večer a jinak kojím (jak si Víteček "řekne")

hanka128
19. črc 2009

tak jsme měli být na chajdě u tchánovců,ale tchýni odvezla v pátek večer rychlá 😔 ,tlak šílený...ale dobré infarkt ani jiná hrůza to není,tlak už je dobrý,tak teď musí zjistit z čeho to bylo a jak vlastně má normálně tlak...

ale tchýně mě dneska rozesmála-moje máma mi tady přijede za 14 dní na prodloužený víkend a budeme dělat marmošky-miláček je totiž miluje-bez marmošky není snídaně....no tchýně to nějak nemohla vydýchat(do očí mi to neřekla 😀 )a mm včera donesl vzorek její marmelády......ty maminy jsou prostě všechny prdlé 😅 😀
takže mě teď mooooooooooooooooooooc zajímá jak z toho miláček vybruslí,až se ho budou obě ptát, která marmeláda je dobrá 😀 😀 😀

a jinak je je maru totál osypaná,červená na prcce 😢 jsem jí v dobré víře dávala sem tam papírovky,ať to svoje bříško lépe posiluje....bepathen nezabírá,po sudocremu a rybilce je to ještě horší....no snad nám zítra mudra něco napíše 😖
a pokud bude vše ok-tak bude mít maru zítra první hexu-i když má odklad až na září-ale ten mi neurolog napsal jen kvůli mně 🙂 tak jsem zvědavá jak to bobišek zvládne.
jo a taťuldovi dneska rozebrala brýle-které jsem mu já před 14 dny v zápalu vášně zalehla 😀 -v té optice už si budou myslet,že si z nich dělá prču jak tam s něma chodí..dělají tam tyhle opravy zadara 😀

nelinkav
19. črc 2009

Ahoja kočky!
Konečně skoro po týdnu na dobu delší než dvě minuty u netu, tak doháním absťák 😉 Moc jste toho nenakrafaly, tak mám částečně i dočteno. Mooooc mě pobavily Tobíkovi pohyby a tiše obdivuju, jak Petra s Jiřkou vypadaly na výletě během veder normálně. Já se ze srážky s Ilčou vrátila jak vařený rak 😅 Ale musím říct, že to i přes to horko, který jsme se snažily rozchodit ve dvou zahrádkách, bylo super 😵 Ilonka je moc fajn ženská, ve skutečnosti ještě krásnější než na fotkách, normálně by mohla z fleku dělat modelku! Betynka je roztomilý miminko, který s klidem lorda koukalo, když ho to naše šídlo chtělo sežrat a Lucasek byl zlatej, hezky s náma ťapkal a vůůůbec nezlobil. Jinak jsme koukala na fotky těch našich bobísků a dodatečně se musím Stellišce omluvit, že jsem ji navlékla do takových bombardérů 😀

Kači, na afty i na moučnivku funguje i 10% roztok boroglycerinu. Je to vodička jak genciánka, ale je průhledná 😉 Doufám, že už se z toho všeho konečně bobek dostane...

Jinak my jsme se S. strávily necelej týden u našich, bylo to fajne, já jsem se rochnila v bazénu, Stellik měla svůj menší a užívala si ho plnými doušky, a to doslova. Přimělo mě to k nákupu nafukovacíh bazénku i k nám domů, v sobotu jsem ho opatřila a od té doby prší 😝

Anac, ten polostan na zahradu máš nový? dyžtak odkud, prosím?

Ilčo, zkoukla jsem tvý fotky na MS a když vidím, co se ti líbí, tak k nám radši nejezdi, by ses orosila až na zadku 😀

febris
19. črc 2009

ahoj holky, jsem z chaty zpet. Je tu neco noveho? Docitat nebudu, je toho moc 🙂
St-pa jsme se pekne valeli u bazenu, to bylo super. Skoda ze se to na vik zkazilo, tatinek s dedou si uz moc bazen neuzili :(

jinak dnes jsme poprve zkusili mrkev, zatim jen 2 lzicky ktere poctive spolknul, ac se tvarel znacne znechucene 🙂
bohuzel se na chate opet rozjel ekzem, jsem z toho nestastna ☹ tak jsem se snazila a snazim, ale holt geny neoblafnu ☹ ☹ ☹ a tchyne ma jeste reci s takovym nablblym tonem, jaka skoda ze danecek nezdedil "kuzi" po tatinkovi... tak zitra asi zavolam sve oblibene pani doktorce do motola, jestli bysme nemohli prijit.
Zitra jdu taky na onkogyn na kontrolu s cipkem.. 😖 😠 kez by to bylo ok a mohla bych chodit uz jen ke svemu gyn...
omlouvam se za tu spatnou naladu, zitra to snad bude lepsi 😅

petruna26
19. črc 2009

Feb, to znám, geny se neoblafnou 😖, neboj, bude to dobrý a jsou horší věci než ekzém 🙂
U nás taky prudila nejvíc tchýně, ale dneska už snad chápe, že to Adéla nemá z toho, že bych ji válela v roztočích a chlupech zvířat, ale že to má prostě v sobě. I když musím zaklepat, teď je úplně "čistá"...

Tak dobrou všem 🤐