Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

petkakrutik
12. čer 2009

Verčo, to teda ☹ Za chvíli jdeme ven, tak snad nezačne pršet. Na obzoru to vypadá podezřele 😖

sluninka
12. čer 2009

pomoooc, potřebuju radu

byla jsem v práci kvůli tý dovolený, ty pohledy teda nic moc 😀 ale to je fuk...prej se to vyřídí až se vrátim do práce 😖 co to je za blbost? vůbec nevěděli co s tim pochopitelně...ale prej se na to podívají, jim říkám, že tam mají napsaný paragrafy, tak ať to vyřeší 😕

koalice
12. čer 2009

Ahoj lednovky, tak u nás je vyloženě aprílové počasí, chvíli déšť i s kroupama, za chvilku sluníčko. Za dnešní dopoledne jsem malému na autosedačku navlékala pláštěnku asi 4x a já jsem opět zmoklá jak slepice.
Máme za sebou zdárně poslední hexu a požehnání začít po 6. měsíci se zeleninou.
A dnešní noc po třech lžičkách kaše ? malej byl od 2:30 vzhůru do cca páté, pořádně se vykadil,pak zase usnul, ale to už okolo sedmé zas vzhůru Anička a pomalu přesun do školky. Já pochopitelně nevyspalá , takhle to vypadá, že bude do puberty jen mateřském mléku 😀 😀 😀
Kačátko, pravdu díš, u dvou dětí to nelze technicky odseparovat, všechno si budou předávat. Div, že jste Tobíka uchránili od těch příušnic.
Beru, snad ta dovča nějak dopadne. Já nemusím mít vyloženě pařáky, ale lejt by zrovna nemuselo. To pak bude kombinace dvou dětí s rodičema na jednom pokoji k nerozdejchání 😖

jajinka27
12. čer 2009

sluni...co to je za blbost?? jak az se vrátíš??

hanka128
12. čer 2009

veru vy to máte doma jak ping pong 😔 -termín od dr. když jsem se neustále léčila s kavasinkovými infekcemi díky tomu že přítel byl diabetik.....
tak snad už se z toho kluci dostanou, teplo,moře jim udělá dobře 🙂

tak druhý balík došel, tentokrát plíny a zas mi z brány poslali něco jiného mě už picne-to už je podruhé....

jo a dneska budeme konečně spinkat jako rodinka pospolu 😵 😵 😵 mega prostěradlo na postel už přišlo,je vypráno,uschnuto tak dneska bude premiéra a maruška bude hajat v postýlce před náma-konečně 😵

a místní dětský neurolog už je ready,takže nás veme 19.6. jupííííí 🙂 a je zároveň i dětský psychiatr,takže zkušenosti veliké 🙂

koalice
12. čer 2009

Sluni, žádný takový. normálně jim vypiš žádost o dovolenou na 4 týdny po skončení mateřské, co Ti od nich chodí a basta...

sluninka
12. čer 2009

jáji..no nevim něco takovýho na mě vychrlili, že se to jako dořeší až budu zpátky..jako že bych si vzala měsíc dovolenou,nebo nevim co tim chtěli říct 😖

jo a aby toho nebylo málo, tak ty papíry mi nepotvrdí účetní, ale OSSZ 😀 ty vole,tak já se picnu...páč jsem malá organizace,tak to u účetní neklapne 😖

jo a mluvila jsem s mamkou, hlídá bráchovo kluka (20měs.) a chudákovi rostou stoličky takže má horečku 39,7° ☹

sluninka
12. čer 2009

koal..já jsem jim to tam dala a budou to posílat účetní... tak jsem zvědavá co z nich vyleze 🙄

hanka128
12. čer 2009

kvasinkovými 😅

a u nás už dvě buřiny....a asi bude pršet zase.....a tchýně už si bude myslet, že si z ní už dělám prdelky 😅 ale stejně se mi tam moc nechce,budou tam dvojčata a ty měly nedávno neštovice, tak nevím esli už je to 3 týdny od výsevu ať si něco nepřineseme.....asi jenom čapnu jahody a pryč 😀

sluninka
12. čer 2009

😀 taky mám jahody, ale jsem za ně musel zaplatit...kilo za 40Kč, tak jsem vzala 2kg a už je mám v mrazáku, v lednici,vedle sebe 😀 mi asi bude trochu zle 😅

petkakrutik
12. čer 2009

Sluni, na to bych si dala POZOR.

Najdi si § 218 a § 219 Zákoníku práce, tam o tom píšou. Ve zkratcr máš nárok na čerpání dovči ihned po skončení mateřské dovolené, pokud ti toto nebude umožněno, tak ji budeš čerpat ihned po skončení rodičovské dovolené, tj. místo nástupu do práce si začneš vybírat dovolenou v délce, na jakou jsi měla nárok (tedy na celou dle zákona).

kacatko03
12. čer 2009

Sluni: tak pevné nervy a nedej se.....to mi tu také holky říkaly a nakonec to dopadlo dobře 😉

Koal: to jo ty příušnice byla klika....No jo ale přijít to muselo..... ☹

Hanka: dobrej termín 😀

Toba spí tak jdem s F dělat mini muffiny 😀

sluninka
12. čer 2009

petko....

pokud ti toto nebude umožněno, tak ji budeš čerpat ihned po skončení rodičovské dovolené, tj. místo nástupu do práce si začneš vybírat dovolenou v délce, na jakou jsi měla nárok (tedy na celou dle zákona).

No to je právě to čeho se bojim... 😒

petkakrutik
12. čer 2009

čeho se bojíš, že budeš muset na dovču? nějak mi nedocvakává, kde je problém 😕

sluninka
12. čer 2009

Petko...no já se tam vracet nebudu, jsem chtěla to mít proplacený teď 😀

petkakrutik
12. čer 2009

Ahá, tak v tom případě ti musí umožnit si ji vybrat teď anebo po před uplynutím dne skončení pr. poměru. Anebo ji proplatit.

hanka128
12. čer 2009

peti ty jsi právník nebo děláš něco s právničinou? jsem zvědavka 😅

jajinka27
12. čer 2009

sluni...chceš do jiné práce??

sluninka
12. čer 2009

Petka a když ještě neví,že chci pryč...? 😕 😀 😀

sluninka
12. čer 2009

jáji..po druhým dítěti určitě..tohle by nešlo,dělala jsem tam teba i do 18h a pochybuju,že by na mě nějaká školka čekala 😀

petkakrutik
12. čer 2009

Hani, s právničinou sice dělám, ale ne pracovněprávní vztahy, bnýbrž občanskoprávní 😉 Co se týče práce, mám doma Zákoník a protože hatmatilka je stejná jako v Občanském zákoníku, člověk rychle pochopí to slovíčkaření 😉

petkakrutik
12. čer 2009

Sluni, tak trvej na tom, že si ji cjceš vybrat teď. Pokud ti to nedají - trvej na tom, že to chceš od nich písemně, vybereš si ji, jakmile jim oznámíš, že u nich končíš. Ke dni, kdy ti pr. poměr skončí, musíš mít dovču vybranou. Takže např. chceš skončit k 31.1.2012, máš 2-měsíční výpovědní lhůtu, tak do toho data 31.1.2012 si dovču vybereš.

petkakrutik
12. čer 2009

Zatím pa, mrně už se mi tu ruách vrtí, že ho komp už neba. jdeme ven, dokud je tam jakžtakž.

sluninka
12. čer 2009

Peti...achá...no já doufám, že mi navalí teď peníze 😀 celkem by se hodily 😅 😀

sluninka
12. čer 2009

Zaměstnavatel nesmí určit čerpání dovolené na dobu, kdy zaměstnanec vykonává vojenské cvičení nebo výjimečné vojenské cvičení, kdy je uznán dočasně práce neschopným podle zvláštního právního předpisu61), ani na dobu, po kterou je zaměstnankyně na mateřské nebo rodičovské dovolené a zaměstnanec na rodičovské dovolené. 😕

tyvoe já těm zákonům vůbec nerozumim 😀

sluninka
12. čer 2009

takže buď mi ji teď proplatí (což asi neklapne 😕 ) nebo si ji musim vybrat teda až se tam vrátím..

to je ujetý 😖

sonisek
12. čer 2009

Ahojda,
tak zase řešíte tu dovču, to je hrozný, já tomu taky prd rozumím, ale vím, že nárok na to mám, sice jen na 20 dní, ale i tak by to byly fajn prašule. Už jsem posílala žádost, teda poštou a radši i emailem, abych si to mohla vyčerpat, tak jsem zvědavá, co z nich vyleze...tuším, že se tím nebudou nijak zabývat, ale to jim nedaruju! 😀

Tady póčo taky proměnlivý, ale je tam příjemně, ale už jsem doma, kámoška tu není, tak samotnou mi to neba...

A reakce na druhou hexu? V noci vstával až ve 4,15 a pak v 7...a i přes den je takovej spavější, tak dobrý 😅 Jen se začíná "rozjíždět" druhý zub, tak občas má pěkný hysteráky 😖

jajinka27
12. čer 2009

ty jo ještě že mě žádný problémy nedělaj, já o tom nevěděla, mě sama účetní řekla že mi to proplatěj, takže mi zacvaknou 32,5 dne, suppppppppprrrrrrrr

berunka
12. čer 2009

Jaji ja to mela podobny,me taky ucetni psala at to nezapomenu vcas poslat a me budou proplacet 24 dni.taky dobry 😀

jajinka27
12. čer 2009

no ona sama ta účetní je na mateřské , tak ´to mám dobrý 😀