Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

kacatko03
3. srp 2009

petka faaakt? u nás hipp bio není v krámech...

malej už usnul 😕 nevim jestli byl unavený nebo z toho? 😕

petkakrutik
3. srp 2009

pchá, u nás v kařdé drogerce. jestli chceš, můžu nakoupit a poslat. 🙂

Hm, tak nevím, jestli bys s ním neměla raději skočit k dokymu, pro jistotu...

kacatko03
3. srp 2009

petka: on byl od 11.00 vzhuru tak byl už unavený navíc má v sobě 3 hexu, ale pak asi zajedem k dr pro jistotu, ale ani nebrečel, pak si hrál, povídal, ted spí klidně, bouli nemá a ani modřinu, furt na něj koukám.

petkakrutik
3. srp 2009

aha, tak to bude asi normálně unavený. Děti spadnou ještě xkrát a většinou se jim nic nestane. Pokud nespadl na něco ostrého, mělo by to být oukydouk 🙂

ma12
3. srp 2009

Verčo: 😕 , radši zajdi, já jsem v tomhle hroznej plašan

My jsme taky bežžubý, ale aspoň se otáčí, dneska jsem jí musela 4xpřetáčet z bříška na záda, že se jí tam už nelíbílo. Kdepak jsem to jen slyšela 😵

petkakrutik
3. srp 2009

Marti, Páťa už taky objevil kouzlo obratů. TeĎ je věčně šprajclý na hrací dece, jak jsou ty části, na kterýcj visí hrčky, nebo pod křeslem, dneska se vyvalil do kupy hraček před televizním stolkem, takže ležel půl na boku, půl na zádech a brblal, že se mu v té poloze nelíbí... 😀 Už ho nenechávám raději samotného, ať se nepustí do kabelů 😖

ma12
3. srp 2009

Peti: taky už Ani radši nenechávám samotnou....

taita
3. srp 2009

Ahojky
Marti tak vidis, ze ses dockala. Anicka ted vypilovala obrat v pravo a predvadi ho neustale 🙂 Leva ji zatim moc nejde. Ty plavkopleny jsou 4-9 kg. Asi ti je radeji prenecham. Preci jen mam strach aby se zase neoprudila. Jo a zkusila jsem opruzeninu lecit kde cim. Nic nefungovalo a nakonec jsem zjistila, ze nejlepsi je nemazat. 🙂
Veru to bude dobre. Hlas nam jak jste na tom.
V DM akce na sklenicky HippBio vzdy tri stejne v baleni+ bryndak nebo 2 lzice za 79,90 tak jsem nakoupila do foroty ruzne druhy jsou od 8,9 mesice a od roku.

petkakrutik
3. srp 2009

Háááá, mám došité závěsy do kuchyně a už i visí KOnečně! 20.7. jsem si koupila krásný kanfas, hned ho nastříhala, nastehovala a pak se mi šprajcnul nějak stroj. Nemohla jsme zaboha navázat spodní nit. Dneska jsem mu dala po týdnu šanci a fachčil jak hodinky. Furt chodím a kochám se

Dneska mimi zase krásně spí...ten malý pďola buď nespí skoro vůbec, anebo jak dudek. Dnesk byl teda ráno vzhůru cosi po6. pak na chvilku usnul v 8:30 (načež ho Honza třísknutím balkonových dveří v 9 vzbudil ), pak mi usnul na rukách u kojení asi v 10, dokonce spal i při přenesení do kočáru a venku do 11. No a 13:30 +- mi zase usnul na rukách u koja. Já čumím... Jsem teda zvědavá, jak bude chrnět večer. Hm, asi byl unavený po dvou dnech, kdy o víkednu spal přes den 2x po 20 minutách

petkakrutik
3. srp 2009

Na opruzeniny je hodně dobrý tekutý pudr. MM by vám mohl vyprávět, jak jaká je to úleva, když chytne v práci v monterkách vlka... 😀

petkakrutik
3. srp 2009

Oj, teďka čtu, že ten cikánský kluk zemřel. no to budou večer zprávy... Nechtěla bych být poblíž, široké příbuzenstzvo bude asi řádit jak černá ruka... 😒

ma12
3. srp 2009

Jirko: dockala, dockala, nechala si to potvurka na posledni den pred 6.mesicem. Pliny si urcite rada od tebe kupim 🙂 nebo smenim za nejaky ten oblecek 😉 , u nasich v baziku je spotreba velika 😀 😀 😀
Nam se osvedcil Bepanthen, sype se po Sudocreamu anebo kdyz se nemaze vubec. Jak jsou ty deti jiny co?

Me za chvili prijde navsteva - tchynovci, nasi a bratr s pritelkou. Tchynka vzala Anicku ven, tak smejcim, varim, pecu 😅

ma12
3. srp 2009

Petko: a dop...e. To bude neprijemny

ma12
3. srp 2009

Jsem zvedava, kdo ten dluh nemocnici zaplati. No odpovim si sama....nikdo 😒

petkakrutik
3. srp 2009

Marti, jasně, že nikdo... I když kdoví, třeba aspoň část zacvakají, když jsou to Olaši. Aby nebyli za šmejdy, oni nejsou zrovna socky (jenom tak vypadají)...

taita
3. srp 2009

Marti domluvime se. Zitra jedu za mamkou na chatku a jeste nevim kdy se vratim. Tak kdyby se nekdo pohyboval v okoli Steti ci Roudnice nad Labem tak at se stavi v Racicich.
Co se tyce dluhu za lecbu v nemocnici toho kluka myslim, ze to opet zaplatime my vsichni. Nechtela bych byt osetrujicim lekarem. Bych se trochu bala o zivot.☹

sonisek
3. srp 2009

Ahojky holky,
jdu pozdravit od rodičů...jsme tu od pátku a až do neděle...zatím to ujde, aspoň že to počasí je super a můžem se koupat 🙂

Chtěla jsem se zeptat ohledně příkrmů. Od pátku jsem přidávala malému brambor do mrkve a on od té doby mívá večerní bolení břicha..vždy jedl oběd tak kolem 12-13 hod a kolem šesté večer měl tak 45 min. záchvaty řevu...to bylo v pátek a v sobotu to samý...měl domácí mrkev i brambor...v neděli dostal mrkev skleničkovou a brambor domácí v tom, a jedl to v 11hod a záchvat řevu měl už v pět navečer...je to normoš?? Mělo to některé vaše dítko? Já teda fakt nevím, jestli to opravdu je z toho, jsme mysleli, že to způsobují zuby, ale včera mi cvaklo...dneska proto nedostal nic, jen kojím a dneska pohoda...tak zkusím zítra taky asi jen kojit a ve středu dostane zase asi samotnou mrkev, a pak zkusíme přidat brambor ve čtvrtek...nebo máte nějakou jinou radu??

febris
3. srp 2009

soni kdyz jsi ted brambor nedala a je to ok tak je brambora dost v podezreni ;) jak pises, bych ji ted vynechala a pak jeste jednou zkusit, kdyz se to bude opakovat tak ji vyradis. My dnes poprve zkouseli maso-zel prikrm, moc mu nejede 😀

sonisek
3. srp 2009

Magdi, no zkusím pak bramboru a jestli to bude to samý, tak nevím teda...možná zkusím skleničkovou mrkev s bramborem...chjo, to je trápendo....takový záchvaty řevu jsem u něj nezažila...jsem taky dostala tip na nějaký kapky...

taita
3. srp 2009

Soni je to trapeni s tema prikrmama. Anicka s prechodem na zeleninu take bojuje. Ma problem s vyprazdnovanim. Mrkev o.k., mrkev s bramborem problem. Dnes vubec nekadila. Anicka ma boleni spis rano-dopoledne. Davam ze sklenicky. Dnes jsem dala jen mrkev tak uvidim.

sonisek
3. srp 2009

taita, no malej jako doteď kadil tak dvakrát do týdne, někdy i jednou...a co jí mrkev, tak se to zatím nezlepšilo...tak mrkev taky staví, tak se nedivim...nevim, jestli to řešit sama, nebo zavolat dr... fakt děs

petkakrutik
3. srp 2009

Soni, tak zkus jinou zeleninu, když kobzole dělají problémy. Třeba cuketu nebo brokolici 🙂

taita
3. srp 2009

Anicka do ted kadila i nekolikrat za den. Chtela jsem pozitri zkusit brokolici nebo kvetak, ale desim se co prijde. Sama lepsi zelenina 🙂

petkakrutik
3. srp 2009

Veru, jak je s Tobíkem? 😕

danusta
3. srp 2009

ahoj holky, jen nakukuju.
Soni, Tai: ze začátku jsme měli po mrkvi to samé a na doporučení sluninky jsem dávala švestkovou šťávu od Hippu a pomohlo to, žádnej řev a kadí i několikrát denně.
Je to pro to jejich zažívání záhul ta zelenina. Nám pak hodně pomohly i ovocný přesnídávky.

taita
3. srp 2009

danusta, kdyz ja planuju davat piti az tak za mesic nebo dva a presnidavku za mesic. 😒 Budu to muset nejak vyspekulovat 🙂

sonisek
3. srp 2009

danus, díky za radu...švestkovou šťávu, jo...kde se dá koupit?? 😀

Já květák dávat nebudu...co tak slyším, tak to děti blbě snáší a na něj mají času dost 🙂

sonisek
3. srp 2009

jinak malému občas dávám fenyklový čaj, ale fakt vypije strašně málo...spíš jen tak na zapití té mrkve apod 😀

A obden mu dávám První kaši od Hami a ta mu jede...zblajzne pomalu 50ml 😀 Ale to si myslím, že ta mu problém dělat nemůže...

petkakrutik
3. srp 2009

Nám nedělá problémy nic... Páťa sešriotuje všechno. Kadí průměrně 3x denně, někdy i 5x 😀

taita
3. srp 2009

No ja jsem zvedava, kdy se to zlepsi. Zkousime to tyden.