Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

petruna26
16. čer 2009

ahoj jajicku, myslím, že většina z nás ano, ale synflorix, ne prevenar (je to obojí proti pneumokokům, ale synflorix proti více kmenům).. 🙂

jajinka27
16. čer 2009

jsme zpěěěět 🙂)

marti...hmm to znám tohle udělal kolega od Toma z práce a našli ho po měsíci a něco mrtvýho, zastřelil se v jeskyni na Proseku

cožeeee??? Matýsek to vzdal?? 😢 😢 😢 normálně jsem se rozbrečela 😢 😢

pismenko
16. čer 2009

jojo holky, je to smutný 😔 😔 naše diskuze zapálí na okno přesně ve 20:00 Matýskovi svíčku na cestu. pokud chcete, klidně se přidejte 😢 😢

koalice
16. čer 2009

Ahoj holky,
Ma, to mi je líto, obě dvě ty zprávy. Pokud po sobě kamarádky bratr zanechal dopis, tak to nevypadá moc dobře.
Ale nemalujme čerta na zeď. A dědické řízení ? Vím o čem mluvíš. Můj otec to taky zabalil dřív....Na paní macechu jsme museli vzít právníka a stejně nás nakonec vyšplouchla, navíc jsme se sestrami podědily i dva soudní spory se strýcem,který otce neuvěřitelně podrazil a dlužil dost peněz, zrovna na 8.7. máme stání u odvolacího soudu na kraji, takže lahůdečky...
Miminka z 23. týdne je mi líto, ale pokud se jedná o to dítko s krvácením do mozku, je to pro něj i okolí vysvobození, i když to teď tak nevypadá...
koukám, že dneska je to tu značně pesimistické

petruna26
16. čer 2009

Koal, tak tak - pesimistický - je to podle mě i dost podpořený tím počasím, venku je šedivo, až by jeden brečel.. I když u nás už se to aspoň trochu vyjasňuje.. 🙂
Soudní spory vám nezávidím, já byla u soudu 2x, z toho jednou jen jako svědek, ale už jen z toho prostředí je mi špatně - horší než nemocnice 😝

jajinka27
16. čer 2009

jinak Tom dostal druhou hexu, trošku poplakal, tak uvidíme co večer

nelinkav
16. čer 2009

Tak jsem prolítka kousek té diskuze, abych byla v obraze... Matýska je mi moc líto, teda hlavně jeho rodičů 😔 Ale když na tom byl tak špatně, tak je to takhle asi opravdu lepší 😔 Maove bych přála, aby se další těhu vydařilo a mimnko se narodilo později a zdravé... Já bych na to asi už odvahu neměla.

Marti, dědické spory nám nehrozí. Když umřela taťkova babička, matka 4 dětí, babička 8 vnoučat, tak naprosto vše zdědil jeden jediný syn. Ten z polností v hodnotě milionů parádně žije a my ostatní mále smolika 😒 Já jsem ještě před smrtí babičky dostala svetr po dědovi 😅

petruna26
16. čer 2009

Neli, už se jí to stalo 3x - já bych taky odvahu neměla, i když touha po miminku musí být moc velká.. 😔

berunka
16. čer 2009

koal vim ze zatim jen kojis ale mozna mi budes umet poradit.vsude v chytrych pruvodcich ctu ze ditko ma dodrzovat denni davku mlika - u nas je to cca 900ml a k tomu jeste davat prikrmy.nejak nevim ja to vsechno do Eli nacpat 😀 jak je to tedy prosim te s tou DDM mlika?moc diky 😉

ja se vecer pripojuji k zapaleni svicky pro Matyska 😢

berunka
16. čer 2009

Peto 3x? to uz bych asi taky nemela silu na to cekat jestli se budu zase trapit.ale je pravda ze touha po miminku urcite dokaze udelat sve.ta moje kamaradka co cekala dvojcatka porad jste doufa,ten jeden chlapecek je porad v Motole,sice pribira ale myslim ze jedna hemisfera mu nebude fungovat 😢 😢

jajinka27
16. čer 2009

beru...jo jo 3x , 2x potratila kolem 20tt 😢 a první bylo mimoděložní 😢 takže tohle bylo 4té

ma12
16. čer 2009

ja bych na to odvahu taky nemela.
Holky co dneska rychlosraz, venku je hezky a me to samotnou neba

petruna26
16. čer 2009

Beru, koukni se k ní do alba, tam je vše napsané, nechci to tu rozpatlávat, když mi do toho vlastně nic není a asi by mi to také nebylo příjemné.. Je to těžké, já jsem fakt hrozně šťastná, že tu máme samé zdravé dětičky 🙂 - a že to naše doma je taky zatím zdravé, nějaký ekzém je totální nic... 😔

jajinka27
16. čer 2009

marti...mě se nikam jet nechce 😖 Přijeď za mnou 😀 hlavně nechci cestovat když je naočkovanej

petruna26
16. čer 2009

No, marti, já pořád čekám, jestli dorazíš 😀

berunka
16. čer 2009

Marti ja nemam doma auto takze u me je sraz pase 😢
to Maovu opravdu otevrene obdivuju,protoze tolik nestesti najednou by jen tak nekdo nerozdychal ☹

petruna26
16. čer 2009

Jinak u nás nyní celkem slunečno, teploměr hlásí skoro 20stupňů, na procházku jak dělané 🙂 😉 😀

sluninka
16. čer 2009

tadhurááá funguje nám telka 😵

Péťo my dorazíme, musíme stejně do Štěrbohol

koalice
16. čer 2009

Petru, k soudu nepůjdu osobně, pošlu tam svého právníka.Přeposlala jsem mu celý obsáhlý hnůj-spis a jen solím a solím... Ale nemůžu si stěžovat, něco jsem zdědila, takže čerpám z toho.

Beru, nesmíš to brát tak doslovně. Navíc si k ml mléka , co vypije, ještě připočti množství vody, co dáváš do kaše, v polední zelenině taky máš tekutiny, tak neboj. Pokud by byla dehydratovaná, hned bys to poznala. Taková pomůcka je vpadla velká fontanela ( nesrostlé švy na lebce),málo by močila, byla by nevrlá , což dle Tvého popisu rozhodně není. Tabulkama se nestresuj

petruna26
16. čer 2009

sluni, superrr, chceš napsat adresu, nebo kde se sejdem?

petruna26
16. čer 2009

😔 Koal, tak držím palce, ale jinak mi tyhle spory přijdou děsný, zvlášť, když je to v rámci rodiny... Zajímalo by mě, jak by se na to tvářili ti zemřelí - asi by jim bylo dost smutno z těch tahanic 😔

petkakrutik
16. čer 2009

Helou 😀

Před chvílí jsme přišli z 5. měsíční poradny. všechno v pohodě, prďola dostal 2. dávku hexy a synflorixu. Bobek, dneska ho to asi hodně bolelo, docela dost plakal. Minule jenom chvilku. Teď spinká. Za chvíli jdeme na cvičení, ale nevím, jestli z toho něco bude a plavání jakbysmet... Jo a míry v 5 měsících: 5,98 kg, 64 cm, obvod hlavy 43 (to měl i minule 😕 ).
Dochtór zavelel dávat příkrmy: každý den maso (20g), jedno jaké, 1x týdně místo masa žloutek. K tomu zeleninku, netřeba začínat jedním druhem, klidně můžeme fláknout brambor, mrkev naráz, můžeme dávat i květák, špenát... Na svačinku ovocnou přesnídávku, raději dopoeldne. Večer může být kašička, ale ne obilná. jsem nestačila čumět, že to máme začít dávat takhle naráz, někdo prej začíná pomalu, týden brambor, pak k tomu teprve mrkev, další týden zase něco... Maso skoro vůbec. přitom maso je prý důležité kvůli železu, které se z mléka hůře vstřebává.

U nás pod mrakem, ale teplo 18 st. Dost fouká.

Zatím čus, dočtu večer, fičím do cvíča. I když dneska z něj aysi moc nebude. No aspoň pokecám s babama 🙂

berunka
16. čer 2009

Koal jsem asi uplna trubka ale fontanela je misto jakoby nad celickem?

petkakrutik
16. čer 2009

jo a do jídla mu mám dávat tak 2 kávové lžičky oleje, nejlíp olivový, ale střídat ho i s jinými. Kvůli vstřebávání vitaminů rozpustných v tucích.

sluninka
16. čer 2009

Péťo...mě to je jedno,jak chceš 😉 můžem u úřadu

petruna26
16. čer 2009

sluni... tak já ti písnu adress..

Beru, fontanela je nahoře na hlavičce - tam kde nejsou srostlé lebeční kosti - je to tam měkké a když má mimi žízeň (je dehydratovené), tak je to místo propadlé.. Je to nahoře na hlavě v přední části.. No, nevím, zda bych to podle svého výkladu pochopila 😝

petkakrutik
16. čer 2009

jej, tak teĎjsem ve zkrtace dočetla poslední 2 stránky. Matýska jsme sice neznala, ale podle toho, co čtu, je to pro něj asi lepší. Jaký by měl život? byl ještě moc maličký na to, aby něco chápal a snad odešel bez bolesti.

petkakrutik
16. čer 2009

Ahá, tak o té žízni a fontanele jsem třeba vůbec nevěděla 😕 u nás žízeň asi snad ani enhrozí, malý sosá furt. Zítra začnu s příkrmem. To bude grimas, musíme si to natočit 😀

petruna26
16. čer 2009

Martí, co ty? 🙂

jajinka27
16. čer 2009

Marti hodí něco do placu a uteče, takže já mám asi smolíka 😒