Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

bila.pani
29. čer 2009

Tak jsme zpět od doktorky.Janinka byla statečná,zaplakala jen po píchanci,a v kočárku mi venku hodinku spinkala..Jen at nemá zase ty horečky.. 😔
Když jsem viděla v poradně ty malušký miminka a srovnala to s Janulkou - to ani není možný,že byla taky taková..Tolik to letí.. ☹

jajinka27
29. čer 2009

zdarec,

ty jo trampolínky supeeeer, to bych ráda zkusila, vypadá to dobřee 🙂))

jinak my prospali celé dopoledne, parááááda

no a hlásím se mezi nekojící, Tom již dva dny odmítá prso a řve u toho, přitom mlíko ještě mám ale vyžaduje flašku, mno co nooo, dneska mě tím teda naštval, byla jsem hnusná 😅

bila.pani
29. čer 2009

Jajinko - to mě mrzí..Myslíš,že je to zase laktační krize,neo mlíčka ubývá..? Nebo že by byl Tomík lenošný tahat..? 😉
Jo a spaní tak zááááávidííím 😅

petruna26
29. čer 2009

jáji, ty trampošky se mi taky líběj 🙂 ale v Pze jsem to nenašla, i když jsem moc dlouho nehledala.. Tak budem muset do Pelhřimova asi 🙂

koalice
29. čer 2009

Ahoj ledňačky, nějak po té dovolené nestíhám, teprve před chvílí jsem se vrátila z města z vyřizování různých blbostí včetně nákupu těsnění apod. ptákovin. Momentálně mě vytočil telefonát z autobazaru, kam jsem dávala prodat Corsu. Dobrá zpráva je, že tam nebyla ani týden a je prodaná, ALE !!!! bazar ji neodhlásí, protože je v Ústí a já mám auto nahlášené v DC. Na magistrát se lze objednat přes net, ale volné termíny až na srpen, takže mi nezbyde nic jiného než tam čekat i s malým jako pako klidně dvě tři hodiny !!!! To byl důvod, proč to dávám do bazaru, aby s tím člověk neměl starosti a prd. takže mě zítra čeká nepříjemně strávený čas na magistrátu i s prckem. Jsem se rozčílila......Kdybych to věděla, tak si to auto prodám sama, takhle si za to ten bazar veme prachy vpodstatě za nic. šmejdi....
Tímto zdravím všechny přítomné kojící i nekojící, očkované, z manželů rozladěné a tak.
B.p., nějak jsem nepochopila to s tou kreditkou. To jako máte jen manželův účet, kam Ti chodí i mateřská ? jednoznačně si zařiď účet svůj ( za pár kaček u jakékoliv banky) a koukej si zařídit na sociálce odesílání tam. To jsou peníze Tvoje a dětí, na ty vůbec nemá právo, zvlášť, když je to takový chlastací a nespolehlivý neřád
😒

bila.pani
29. čer 2009

Koal - pochopila jsi to správně..ALE..Já bych si svůj účet založila,ale nevím,jaká by byla jeho reakce.Určitě by vznikla další hádka..Zkusím navrhnout aspon druhou kartu pro mě ke stejnému účtu..

petkakrutik
29. čer 2009

Helou 😀

Správný dotaz ohldně autosedaček. už taky pomalu vybíráme. Teda koukala jsem po netu a vůbec netuším, která je kvalitní, když to píšou u všech, že 😅

Vajíčko je podle kil asi ne? Když nebude mít dítko dosaženou tu danou váhu v roce, tak v ní asi být může, teoretciky, ne? Druhá věc je, jestli mu z ní nebude koukat hlava a při umístění v autě nebude mít skrčené nohy...

Trampolky jsou fakt čupr na svaly na nohách, je to dost makačka na tom cvičit, ono se to nezdá, vypadá to ejdnoduše,a le po chvíli soldně bolí nohy.

Ad kojení/váha. já jsem už asi měsíc na váhu nevylezla. po tom, co mi ukázala o kilo víc, než jsme měla při návratu z porodnice (odkud jsem odcházela s váhou jako před těhu), jsem se zařekla, že na ni nevlezu, dokud nebudu mít pocit, že jsme něco shodila. A jelikož ho enmám, nehodlám si kazit náladu 😀 A co s etýče kojení, kojím furt na plný úvazek, příkrmy nepříkrmy a twigy ze mě teda už nebude. 😒

petkakrutik
29. čer 2009

Ilon, jak reakce? To je něco divného mít každý svůj účet, Mě spíš udivuje, že ho nemáš. nejen kvli chlapovi, ale vůbec. Já bych na společný účet nikdy nepřistoupila. Je teda fakt, že svůj mám dávno před tím, než jsem MM poznala, ale to na tom nic nemění. On nezná ani přístupové údaje (já jeho ano 😀 samozřejmě). Nakonec moje věc, co si dělám se svými penězi, ne? Taky mu nekecám do toho, za co má love uvalit, pokud má všechno zaplaceno.

koalice
29. čer 2009

B.p. , jak obava z reakce ? Pokud Tě vydírá s odebráním kreditky, tak co máš jako dělat ? Vůbec bych nad tím nešpekulovala. U nás to funguje odjakživa s oddělenými účty, ale máme podpisové právo jak já na manželovo, tak on na moje a kreditky máme taky od obou účtů současně. takže něco platím ze svého, něco z manželovo. To bych nesnesla nemít vlastní finance..

cline
29. čer 2009

ilon, ten účet bych si založiila, i přes tvůj strach je to přeci jenom jistota, že kydby se něco stalo máš své peníze a nejsi naprosto závislá na vůli a hladince tvého pana manžela.

koalice
29. čer 2009

Petko, vajíčka jsou většinou do 9 kg a tomu našemu dlouhánovi už te´d těžce čouhají nohy ven, takže to vidím na výměnu tak do měsíce, jen co si bude jistější v sedu. A sedačky mám potom pro jistotu dvě, ve kterých ještě jezdí Anička ( v každem autě jedna- obě od 9 kg, aby se to nemuselo neustále přehazovat), potom už bude mít ségra jenom podsedák

koalice
29. čer 2009

dají se koupit sedačky, co s dítětem rostou od těch 9 kg, tím, že se posunuje opěrka hlavy a lze odendat 5 bodový bezp. pás. Alespoň takové mám po Aničce a nemusela jsem pořizovat ten mezityp od 9 tuším do 12 kg, což mi přišlo jako vyhazování peněz. jedna je chicco, druhá asi babypoint, ale nejsem si jistá. Každopádně Honzíkovi ještě poslouží, navíc se dají prát potahy, takže jsou v dobrém stavu.
No nic, mizím směr školka

nelinkav
29. čer 2009

Ahoj holky, můžu teď jen na skok a vidím tu Koal, tak toho využiju...
Koal, prosím tě, jak dlouho je normální, že dítko nekadí? Stellieš kadila 3x denně, po zavednení kaše min. sobotu bylo pidihovínko v pondělí, pak jedno ve středu, strašně mazlavý, fuj, a od té doby nic. Rozhodla jsem se kaši vysadit, dostala poslední včera ráno (páč jsem nemohla kojit a nutroš odmítla) a furt nic... Je sice furt veselá, ale hůř spí, jak ji to v bříšku tlačí i se snaží to vyprdět, ale nic moc. U dr. jsme byli v pátek, jsem se zapomněla zeptat. Jestli on jí prohmatával bříško si nemůžu vybavit. No a teď je na dovolené... Jo, a víc (hodně) blije, souvisí to?
Dyžtak děkuji za odpověď.

Ilčo, ve tvý situaci bych si teda účet založila už dávno 😒 Já ho sice zatím taky nemám, ale tohle by mi mm nikdy neudělal, že by mi vzal kartu a žij si z čeho chceš... Seš dospělá ženská, tak se na tebe stejně nemůže zlobit, kvůli tomu, že chceš trošku samostatnosti.

nelinkav
29. čer 2009

Hm, tak jdu zas pozdě.

cline
29. čer 2009

neli nic si z toho edělej, já taky vždycky přijdu, když už tu nikdo není 😉 😎

nelinkav
29. čer 2009

Cline 😉 Když já chtěla vědět, jak moc se mám bát, tchýně furt mele cosi o zauzlování střev 😝 Vím, že nemusí kadit několik dní, ale kolik to je, to netuším. Jinak než jsem to doklofala, tak bylo mládě rozbalený (jen tak vydrží bez pozornosti) a stihlo se poblít, vymáchat si v tom ucho a vyčůrat se mimo podložku. Když se daří, tak se daří 😀

danusta
29. čer 2009

ahoj holky 🙂
Neli, tu kaši děláš z MM? POkud jo, tak malá nemusí kadit i týden a je to v poho, ale pokud by byla z UM, tak by měla kadit každej den. Jinak teda já na radu sluninky dávám Toníkovi švestkovou šťávku od Hippu a kadí i několikrát denně...

danusta
29. čer 2009

koukám, že jsem tu sama, tak mizím. Mějte se 😉

petruna26
29. čer 2009

Peťka Krutík . koukám, že jsme na tom stejně - s těmi účty... 🙂

bila.pani
29. čer 2009

Vím,že máte pravdu..Ale zkrátka není všechno tak jednoduchý jak se zdá..

Neli - s kakáním ti neporadím,protože děláš kašičku z MM..Já ji zkoušela dělat taky ale z UM a malá měla bolení 😖

koalice
29. čer 2009

Neli, pokud nasazuješ kaše a do té doby byla jen na mateřském mléku, tak se neděs, kakat může ob dva až tři dny, nic se neděje. taky konzistence se trochu změní. Já například začala tuhle neděli s mrkví a při dnešním přebalování už to bylo znát- místo hořčice dijonské byla hořčice načervenalá, takže sláva, traktem mu to prošlo 😀 😀 Kaše začnu až po pár dnech, aby to na něj nebyl nápor.

nelinkav
29. čer 2009

Teď jste mě zmátly, holky, já dělám kaši z kojenecký vody, z žádnýho mlíka 😕 Mám od Nutrilonu obilno-mléčnou kaši instantí - rýžovou... Už jsem se rozhodla ji min. na měsíc vysadit, mládě po ní spí stejně/hůř než když byla jen na mým mlíku, takže k tomu nevidím důvod. Teď jsem jen nevěděla, jestli naklusat k zastupující dr., ať nám to prtě nějak odšpuntuje. Páč ji to trošku trápí, to dřív chuděrka neznala.

Koal, dneska je to 5.den bez kákoše... Ale třeba se něco zadaří, když bude teď zas dva dny jen na MM.

Ilčo, já vím, že je to těžký, ale nemůže ti ubírat právo na kousek svobody - a tím nemyslím třeba volný sex s různými přáteli, ale právě ten svůj účet 😠

febris
29. čer 2009

tak trampolinky vypadaj dobre 🙂 jen si rikam, je ta tyc na drzeni posouvaci? 😅 je to vlastne obdoba bosu, ze?
Ja ted radej sportuju venku, kdyz je teplo, setri to prachy a cas 🙂 ale na podzim urco zacnu zas nekam chodit do fitka, jooo, bejvaly casy kdy jsem byla schopna nacvicit na ruznych aerobnich lekcich i 17h/tydne 😅 to uz se mi nikdy nestane 😀

bila.pani
29. čer 2009

Holkýýýý,nám už se konečně prořezal první zoubek!!! Jak jsem ted krmila malou tak mě cosi dřelo do lžičky a ona má už venku zoubek.. 😵

febris
29. čer 2009

jezis mne to prikrmovani pripada jako takova veda, to snad ani nezvladnu 😔 😝 🙂 my zacnem bud tento nebo pristi vikend s mrkvi...

nelinkav
29. čer 2009

Feb, no to se ti asi už nepovede 😀 Já dřív chodívala 7x týdně na tréningy... kde jsou ty časy 😝 Teď jsem začala cvičit doma na orbitreku a je to teda vopruz, koukat do zdi 😒 Cvičení v tělocvičně mě nevadí, jen teda silně preferuju spíš hry než posilování.
Btw. na tom orbitreku jsem začala min. týden cvičit pravidelně. Mírně jsem omezila přísun jídla, zrušila večeře a výsledkem je +1kg 😠 😝 MM to okomentoval slovy, že mám jojo efekt bez předchozího zhubnutí 🙄

febris
29. čer 2009

bp gratulaceeee!!!! 😀 je to legracni vid? ja se z toho desne radovala 🙂
radost me presla az kdyz me hrzal do prsa 🙄 , nastesti jen jeden vecer a ted 2 dny nic, tuk tuk!

nelinkav
29. čer 2009

Ilčo, tak to my se Stellinkou gratulujem!!!! 😵

bila.pani
29. čer 2009

Feb děkujeme.. 🙂 No,na vás kojící jsem myslela,že si musíte užívat,když už mají mimísci venku nějaký zoubek.. 😖

bila.pani
29. čer 2009

Neli - taky děkujeme tobě i Stellince 😵