Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

nelinkav
19. čer 2009

Haha, teď jsem tu za blba, co? 😀 😀 😀 😀 A ještě se z toho potím, páč se prolejvám teplým kojočajem... No nic, jdu sepisovat dál. Až se ráno první ledňanda vzbudí, s hrůzou zjistí, že Neli řádila jak černá ruka 😝 😀

nelinkav
19. čer 2009

Tákže, bavily jste se tu o oslavách výročí svatby... Tak já vás všechny trumfnu, páč naše romantika se odehrává na trucksrazu ve Zlíně 😉 Když jsme se před třemi roky brali, konal se první ročník - napřed jsme plácli a zamluvili termín a mm pak myslel, že ho klepne ("šest roků jsme spolu a pak se musíme brát zrovna v TAK BLBEJ termín" 😀 ).

Feb, mládě kaká 1-3x denně, práce s tím troška je, to jo, ale není to strašný. Dám separačku, takže většinu spláchnu do wecka, páč je kákoš zatím řídkej, je zašpiněná i plenka pod tím, ale žádná trága, přešmudlím žlučákem, opláchnu, vyždímu a hodím do kyblíku (skladuju na suchu, moč zatím nesmrdí a beztak víko těsní dobře, tak můžem mít i v ložnici). Přesvědčovat tě o kvalitách látkovek nebudu, za sebe jen říkám, že i když je to o krapet práce víc, tak i já, lenoch, jsem s nima spokojená. Prdelka tý naší bambulce hezky luftuje a ještě vypadá šikozně 🙂 (třeba v tomhle: http://www.branakdetem.cz/plena-vse-v-jednom-co...)
No a k podceňování oblečení turistů na Šumavě můžu dodat jen to, že kdybys potkala předloni mě, tak tě asi rovnou vezou... 😀 Nejsem typ na nakupování hader (páč na mě nic slušnýho nešijou 😠 ), takže jsem si na kolobce drandila v botaskách a elastických minišatech, po ránu outfit doplněn černým svetříkem 😀

Petkokrutik, já vlňáčky ještě nepoužívám (nemám lanolin 😠 ), ale zkušené látkařky je dávají právě v létě, páč oproti jiným svrchňáčkům prý daleko líp luftují. Tak uvidím, budu jí je dávat na noc, příp. kdyby se pařila, tak i přes den. I když s těma moderníma svrchníma kalhotkama, který jsou dělaný na stejným principu jak sport.oblečení, který nepropustí vodu a přitom větrá, doufám, že žádnýho vlka nepotkáme 😉

Cline, super, že tatík dostal aspoň trošku rozumu a bydlo nechá mamce a ségře. Jsem téhož názoru, že když jednoho z páru popadne druhá míza, tak když už, měl by se zachovat slušně a jít jen s ranečkem svých věcí...

Ilčo, super, že jsi zas online 😵 A Betynka je kočka šikovná, chválím. Naše potvůrka se dneska teprve začíná pořádně otáčet na bříško (pořádně, jako že se jí to podařilo víckrát).

Lucko, žádná ledňanda naši káru v reálu ještě neviděla. Jsem tajemná jak hrad v Karpatech a taky tak podobně daleko bydlím... Co konkrétně by tě zajímalo?

Hanko, gratulace k dobrým výsledkům na sonu kebulky 😉 Něco pocvičíte a všechno bude fajn.

Je tu ještě někdo, komu doma chybí partner a chce si povídat??? Chcete mě???

monique_2006
19. čer 2009

neli - ja jsem tu a naprosto s tebou souhlasim. skoda, ze ses tak daleko, fakt bych te rada poznala osobne! 🙂 par ostatnich holek taky, ale vypada to, ze uz k tomu nebude prilezitost, jojo, prisla jsem pozde...

ja si to snad taky zacnu brat osobne - presne ten den, co jsem zacala prispivat vic, to tady jaksi "usnulo".

myslim, ze to je skoda a fakt zbytecny

nelinkav
19. čer 2009

Moni, nemůžu mluvit za ostatní, ale já tě mám zažitou jako "pořádnou, úplnou a celou lednovku" 🙂 , tak to osobně neber. Ono je trošku blbý i to, že jsme se nemohly (resp. že není tak jednoduchý) se setkat všechny live... Pak by se neřešily blbosti, už bysme o sobě věděly, co jak která říká, prostě jakej má styl, kam až sahá její humor apod.
Jinak osobní setkání konkrétně se mnou nedoporučuju už nikomu, po dnešním zážitku... Jsem od přírody introvert, fakt se před cizíma stydím, na netu mám jen tu obrovskou výhodu, že když se hodně ztrapním, nebude to kolovat po okolí, ve kterým se denně nacházím 😅 Dneska jsem byla na nákupu a potkala jsem chlapa, co nám zapojoval telku. Fajn člověk, sice švagřin kamarád, ale milej, docela nesmělej,skromnej - no mám ho ráda a chtěla jsem prohodit pár slov, anžto minule jsme si pokecali dobře...ale nevěděla jsem jak na to, tak jsem mu ukázala, že jsem koupila prášek do myčka 😔 😒 😠 Prostě manták, by se podle mě mohly natáčet filmy o sociálních zoufalcích 🙄

Mimo téma: Marti, došly ti ty penízky za poštovný (z akce lamaze)?

Běžím čůrat a pak se vrhnu na stahování fotek a vytvořím aspoň kousek toho našeho alba, ať nejsem mimo mísu 🙂

monique_2006
19. čer 2009

neli - to s tim praskem je dobry 😀 nic si z toho nedelej, mne se taky nekdy takovyhle veci stavaj, a to introvert teda rozhodne nejsem 🙂

jinak dik za tu "celou lednovku" 🙂 ja jsem sem neprispivala, protoze me nejak nebere psat sem takovy ty kazdodenni akce s jonasem, ty jsem resila s kamaradkama nazivo nebo mailem. mela jsem dost problemy s kojenim, ale neventilovala jsem to tady, jenom s martinou jsem dost soucitila a pak s jajinkou - melo to u me podobnej prubeh. parkrat se mi stalo, ze jsem sem neco napsala, ale zadna reakce, tak jsem se na to vyprdla. ale rada jsem vas cetla a cetla jsem vas poctive, takze vas vsechny celkem "znam" 😉
a pak, kdyz se do prispivani vrhnu jak drak 😉, to tady jde do kopru. no nic.

jdu taky spat, jonas ted vstava v 6, coz je na me brzo. zitra mozna taky zaktualizuju album.

dobrou 🙂

febris
19. čer 2009

ahoj neli, napsala jsi moc hezky prispevek 🙂

ja doma partnera taky nemam, navic ted mam trochu horor 😅 danielek se zcela netradicne pred pulnoci probudil, jenze ja si tu popijela bejlis (sice malo, ale trosku to citim- resp. jen si cuchnu k alkoholu a uz to citim) tak jsem radsi malymu rozmrazila mliko z mrazaku... timto jsem se zarekla ze uz pit radsi nebudu vubec 😠 jsem ted na sebe nastvana. A jestli za 15min nedorazi manzel jak slibil, budu nastvana i na nej 😀 😝

febris
19. čer 2009

neli ja nic nemam proti turistum nalehko, jen jsem nechapala jaktoze jim v tech 15i stupnich neni zima 😀 kdyz mne je akorat ve 3 vrstvach 😀 mozna jsem zmrzloň 😉

nelinkav
19. čer 2009

Feb, nám na Šumavě předloni počasí přálo tak napůl (byli jsme tam v srpnu) - zmokli jsme jen párkrát, ale teplo moc nebylo, resp. když jsme vyráželi ráno kolem sedmé (mm byl aktivní 😝 ), klepali jsme kosu (= bylo nám chladněji), ale než bych se celej den tahala s batohem s věcma... Na tý kolobce je blbý, že nemá žádnej nosič nebo tak, tak sloužila jen mužova záda. Jak jsem říkala, já jsem spíš lenoch, jsem líná se najíst i oblíct 😀

Můj partner právě dorazil. Nemluví se mnou, páč já s ním taky ne. Věc se má totiž tak, že se stále (už asi týden) slaví jeho narozky. Uspořádali jsme oslavu pro jeho příbuzný a druhý příbuzný, pro kolegy a zítra maj přijít kamarádi s manželkama. Dneska slavíl s kamarádama bez manželek. Zdolávali bečku, kterou dostal darem od našich a mě na tom začíná vytáčet to, že já můžu pomáhat chystat, ale že by to oslavil se mnou, to ne. No, radši se nebudu vzrušovat...

Stáhla jsem fotky z foťáku a jak tu nemám ten pořádnej program, tak v nich mám dobrej bordel 😒 Je tam ještě cosi z dubna, co se mělo smazat, to se nesmazalo, co se nestáhlo, už není ani ve foťáku...Chjo, jsem já to technik.

febris
19. čer 2009

neli to jste meli svoje kolobrndy nebo nekde pujceny?
je fakt ze dalsi nemala vyhoda vozejku za kolo je, ze krom ditete se tam da nalozit kde co ;) hlavne ty bundy-lehky ale objemny :-P

nooo, tak myslim ze s manzelem taky mluvit nebudu, neb se obavam ze posl metro uz asi prijelo..

ma12
20. čer 2009

Dobre rano,
Neli me uz taky nebavi porad premyslet jestli nekoho nastvu nebo nenastvu, coz se mi asi povedlo u tebe jak jsem napsala, ze hankazivochich ma zivocisne vyjadrovani. Ja taky nejdu pro sprostejsi slovo daleko ale tohle je moc. Nekdo je mi vic sympatickej, nekdo min, tak to chodi a tak to je. Ty patris do tech starych kovanych lednacku 😀 😀 , se kterou si rozumim.
Jo a penizky dosly 🙂. Premyslejte co si objednate ted, brzy vam reknu a objednavka bude uz ze sveho eshopu 😅, takze cim vic lidi, tim lepe 😀

febris
20. čer 2009

ma prosim te na ty fotce v tvym albu na konci to je manzel? kde jste vzali to super tricko??? 😀

febris
20. čer 2009

haaa, uz jsem ho nasla na webu nekde! to dostane k vyroci a bude to pekne nosit na ty svoje akce ;) aby sekretarky (tak rikam pracovne jeho kolegynim ;) videly 😀 😝

ma12
20. čer 2009

Magdi: jj, to je mm, uz jsem to smazla, jsem zapomnela. On si mm nepreje byt takto verejne vystavovatn 😕
Dostali jsme ho na rozlucce se svobodou. Ja dostala taky. Jeste tam na chvili hodim foto

febris
20. čer 2009

ty jo je to fakt vybornej darek k prilezitosti svatby 😀 ale k vyroci se to taky snese ne ;)

sonisek
20. čer 2009

Ahojky, tak jdu jen na skok pozdravit. Jsme u tchanovcu, mam to ted porad nejak nabity, tak ani nedocitam. Ve ctvrtek jsme byli v Praze, dohodli jsme se na ukonceni prac.pomeru, dostane odstupny a zaplacenou dovcu, a hotovo. Jsem rada, ze nebudu mit s nima uz nic spolecnyho...a prachy se taky hodej, ze 😀 Jsme pak sli nakoupit do Tesca a nakoupili si hadry, hlavne pro malyho 😀 Jsme se nejak rozsoupli, pac jsme si rikali, ze kdyz dostanu to odstupny, tak proc si neudelat radost 😀 😀 😀 Pak jsem se s kocarem malem prizabila v metru...no des...tu Prahu moc nemusim, zlaty moje mestecko na prochajdy a vsechno 😎
Dneska mam sraz s holkama, co jsme se poznali na brms, konovi a ted si uz pisem jen v tajny diskuzi na facu, tak se na to desne tesim, bude prdeeeel 😅 😀

monique_2006
20. čer 2009

soni - co se ti stalo v metru? fuj! ja se desne furt bojim eskalatoru. kvuli tomu jsem si poridila nositko...

febris
20. čer 2009

soni, ja po praze taky moc nejezdim, si vystacim s nasim velkym parkem a rybnikama kolem kterejch se da jezdit na bruslich a prokopskym udolim ke kterymu to mam asi 15min pesky 🙂 metrem jsem jela s kocarkem jednou- resp chtela jsem jet s manducou, jenze mamka by se zblaznila kdyby nemohla strkat kocar v ulici (jela jsem za ni) 😉

cline
20. čer 2009

nazdárek, nějak nemám sílu omentovat cokoliv, prostě budu dál dočítat a když budu chtít něco napíšu, taky se mi stává, že napíšu a nikdo mi neodepíše. Tak prostě zase dám pauzu nebo si to neberu. Jako nervovat se kvůli "virtuálním kamarádkám" neplánuju, někd mi tu sedí víc někdo míň ale stejně to asi máte se mnou. Takže konec debat o ničem a oznamuji, že po pěti měsících od porodu jsem pořádně naklepali kosu!!!! Za poslední dva dny třikrát!!! A konečně mě už nic nebolí!

sonisek
20. čer 2009

No,ja jsem chela nalezt na schody,kocar jsem si otocila,pze dolu jezdim radsi,kdyz je kocar proti smeru.A kolecko se mi zaseklo nahore na schodech,ja uz nohama na schodech,k tomu jsem drzela kocar a snazila se slapat proti schodum.Manza musel ty schody vybehnout nahoru a pomoct.Fakt jsem mela tep 200,jak mi bylo.Bohuzel se musim objednat k zubari,mam ho v Praze,tak tam zas budem muset.

nelinkav
20. čer 2009

Dobré ránko!
Tak jsem se přihlásila a první, co vidím, tak jedna nová IP... Tak mi blesklo myslí "už je to tu, někoho strašně prudím" 😀 😀 😀 A ona to jen zpráva od Lucky ohledně toho kočárku... Tímto slibuju, že už to nebudu hulit 😎 😀

Teď jsem si všimla, že jsem včera úplně přehlídla příspěvek od Moniky (nechápu to, vzhledem k počtu příspěvků, které tu večer padly 😅 ). Moni, taky se mi často stává, že na nějaký moje sdělení nikdo nezareaguje. Holt to buď zrovna nikomu nepřijde zajímavý, neví, co na to říct nebo to ve spoustě jiných příspěvků zapadne. Věšet se nebudu, když chci, aby někdo něco odepsat, ozvu se ještě jednou 😀

Marti, svým sáhodlouhým příspěvkem jsem nikoho nechtěla naštvat, jen vyjádřit svůj postoj, ať nedělám mrtvýho brouka. Stejně tak nikdo nenaštval mě, kvůli něčemu, co tys řekla, bych se určitě nenaštvala, jednak zas tak hrozný to se mnou není...a taky vím, že já jsem prostě miláček 😀 😀 😀 (to je vtip až na půdu 😉 ).

Feb, kolobky máme svoje, jsou super. Přední kolo 26palců... Krásně se na tom hážou přemety (mm se snažil při cestě z kopce telefonovat).

Soni, tak přece jenom jsi dala výpověď? 😕 A mateřskou budeš mít na dva roky? A co potom?

Cline, tak tak, neřešit ptákoviny a sup šem s podstatnýma zprávama! Tož super, že jste si manželskou akci pořádně užili 😉 To jako prvně od porodu nebo prvně pořádně?
U nás máme smolika... Použila jsem na začátku ms tampon a asi chytla nějakou potvoru. Mám výtok a už mě pár dnů celkem festovně píchá v podbřišku a břiše. Se asi budu muset objednat k dr. 😒 Kosu jsme sic klepali i s tím, ale bojím se, abych jen nenakazila mm...

monique_2006
20. čer 2009

soni - tak to s tim metrem zni strasne, to bych se asi pokakla...ble

vyhody nekojeni - prave jsem mela super pikantni mexicky fazole 😉

nelinkav
20. čer 2009

Tak mám dneska po dlouhý době konečně pohov - hlídá manža (se kterým nemluvím a mluvit jen tak nebudu 😠 ) a hádejte, co dělá prcek. Spí. Jako vždycky, když ho má na starosti někdo jinej než já 😠 😠 😠
A vy jste všechny kde??? Už někde odstěhovaný, naštvaný, zamilovaný, zaměstnananý či co?
U nás je hnusně, tak lítání po venku nehrozí...

Moni, já mám štěstí, že má mládě pajšl po tatovi - ať sním cokoli, nemá s tím problém. Dneska jdem ke tchýni na zelí, to miluju.

Soni, já bych sama nenalezla ani do autobusu, natož si troufnout na jezdící schody... Snad se ale v létě vydáme do té naší matičky stověžaté, tak musíme vyzkoušet všechny možnosti... 🙂 Jsi dobrá, žes to ustála.

Tak se pro teď loučím, du se zkulturnit a k tchánovcům a doufám, že tu večer najdu spoustu prokecaných stran, kde nebude žvanit jen Nel téměř sama se sebou 😀

monique_2006
20. čer 2009

neli - ja ted resim porad byt, ale uz se to rysuje, desne se tesim do novyho! tady to neni spatny, ale vytah mi v tom 3. patre se psem a jonasem chybi 😀
psalas kdysi, ze nafotis vas baracek a das na strechu, tak sup sup, jsem zvedaf!!

feb - tvoje mamka je tak hr do vozeni kocarku? to je super, moji mamku tohle nebere...:-/ a to jsem prosim pekne rozmazlenej jedinacek a jonas je jeji prvni vnouce....

febris
20. čer 2009

monco, no ja byla u nasich prvne ;) oni jezdili sem, tak se mamka chtela pochlubit v ulici 😀 nejezduili jsme tam kvuli pejskovi, kterej je hodne hravej a hrrr a taky kvuli alergiim.

soni- to musel bejt teda horor :-/ neco podobnyho jsem si s tepovou fr zazila kdyz jsem spadla s prckem v manduce 😔 nastesti instinktivne tak, ze jsem si namlela ja ale jeho jsem nezalehla 😔

cline tak ke kose gratuluju! jsem rada ze se to nekde zlepsuje, neb treba se to zlepsi i u nas 😅

neli ja jsem byla taky nasupena na manzu, prisel ve 3 rano, ac se dusoval ze dorazi posl metrem... 😠

hanka128
20. čer 2009

neli napsala jsi to pěkně, jenže já nemám právo se vyjadřovat nejsem stará ledňačka 😔 😔

jo jsem ukecaná-no moje chyba nemám tady živé kamarádky...takže píšu více...tímto se omlouvám-jen mi nikdo neřekl, že můžu psát jen 1 příspěvek na jednu stranu nebo ještě méně 😅 a mrzí mě to o to více, když tady byly tolikrát večer stránky zasekané a já to pokaždé nebyla.. 😔

je to těžké se někam přidat..a na živo, když má člověk lidi daleko.. 😔

no nic písnu jen jak jsme dopadli u neurologa a mizím 🙂
no připadala jsem si tam jak na vyšetření na psychiatrii-jestli náhodou netrpím výpadky paměti 😅 neb se mě xkrát zeptal kde jsem rodila, zda v termínu,kde bydlíme...jsem si připadala jako by se mě furt ptal zda jsem orientovaná časem,místem a osobou 😅
takže jsem v duchu říkala sakryš kam jsme se to dostali.....maru viděl nahatou jen když pásla a udělal s ní pokus o přitažení dosedu...toť vše a pak s ní udělal ještě letadýlko a 1 vyšetření v závěsu-ale to už byla oblečená!!!!a ve mě začal bublat adrenalin-protože jak dokáže poznat co je špatně když je oblečená....a aby udělal kompletní neuro vyšetření jak se má tak to neee 😔
a jeho závěr-prý se maru jen nechce přitahovat hlava..... 😅 ne že jí ty svaly neposlouchají 😅
hmm takže se naší paní pediatričky asi optám zda nám napíše novou žádanku na neurologii-ale jinde.....a už chápu proč se mě ptala jestli chcem jít tady nebo v brně...taky mi to mohla říct rovnou jaký je.....a nedělat okolky...
tak čauky a pěkný den. a kdo nechce tak ať nečte je to dlouhé 😅

febris
20. čer 2009

hani me tvoje prispevky nikdy nepohorsovaly 🙂 mas s maru starosti s tou neurologii, tak je jasny ze to neni na jednu vetu 😔 drzim palce at najdete nakyho schopnejsiho neurologa ;)

lehna
20. čer 2009

ahoj holky,

po dlouhé době na vás mrkám a prosím o radu.

vy co večer dáváte drobečkům kaši, dáváte jim po tom ještě za nějakou dobu mlíko????
my totiž poslední dobou,když uděláme Štěpimu kaši, dělám ji trochu řidší(pije ji z flašky),tak jak ho dáme zhruba za 30-45 minut spát, tak než usne,tak vypije kolem 70ml čaje i více, tak nevím jestli má takovou žízeň nebo ještě hlad. nikdy totiž před spaním čaj nepil 😅

moc díky.....

bila.pani
20. čer 2009

Ahojky

Lehna - malé jsem taky dávala kašičku ridčí z flašky,ale za hodinu měla taky ještě hlad,vypila ještě 100ml mlíčka.Pak jsem jí zkusila udělat hustější a dávala jí to lžičkou,ale potom měla zas bolení.. 😒 Takže ti asi moc neporadím.. 😔

Neli - jsem si už říkala,co s tebou je,neviděla jsem žádný příspěvěk... 😉 Docela jsem se pobavila nad tím,jak jsi psala,že jsi ve skutečnosti introvert 😀 Představila jsem si totiž nás srazík - já jsem taky taková ( to vypovídá i o tom,že jsem si tu za ty dva roky nenašla kamarádku),byl by náš sraz opravdu zajímavý 😀 😀 😀

sonisek
20. čer 2009

Hani,nevim,proc bys sem nemohla chodit.Snad je to diskuze lednacek a mne teda neva,jestli sem nekdo pise hodne nebo malo.

Magdi,tak hlavne,ze jsi zachranila Danecka.Dnes jsem prvne videla nazivo Manducu a neni to spatne.Ze bych jeste uvolnila money z odstupneho?😀

lehna
20. čer 2009

Bila.pani- no trošku jsi mi pomohla, asi mu zkusíme dát taky trochu mlíka a uvidíme. zatím díky 😉