Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

urbi
17. kvě 2009

A jedeme dál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ať se nám tu dobře kecá, nespavci ať začnou spát a spáči ať nemění svoje zvyklosti!!!!

tak rychle sem!

bila.pani
30. čer 2009

Petko - jak říká Jaji,nebuj,to přijde samo..Jaňoušek byla poslední ledňáček,který začal pást koníky.A přišlo to samo ze dne na den 😉

monique_2006
30. čer 2009

ahoj, tak jsme zpatky z kontroly, videly jsme se tam s petou, ale tu uz tu psala 🙂

jonasek byl moc statecnej, pri hexe ani nepip, pak nas poslali na krevni obraz (protoze je prej dost bledej) a to taky ani hlasku. takze jsem mela radost. ted si tady vejska v lehatku 🙂

jinak v 5,5 mesicich ma 7960g a 69cm. ale ta vaha je zasluha beby, ne moje 😒 ale i tak dobry 🙂

feb - jen abys u toho puzzle nebyla prekvapena, je to takovej matros jako karimatka, ja myslela, ze to bude takovy vic penovy, jako treba letni zabky....ale i tak jsem spokojena

jaji - presne, zuby uplne bez revu. fakt jsem se divila.

meli vase deti pri prorezavani tech zoubku prujem? jen at jsem v obraze, jonas kadi uz 2. den fakt divne...ale mudr rikal, ze v poho, ze to muze byt

hancazivocich - presne jak pises, v kocare rve, nebavi ho to, moc nespi. a u nas v posteli vytuhne taky klido na 2,5hodky...

monique_2006
30. čer 2009

jo, a ty plavky - ja je taky koupila v tescu, za 80. takovy trenkovy modry s obrazkama, jsou prdacky 🙂

petru - vy planujete chodit do toho plavacka na varte? my totiz taky. jste tam uz prihlaseni?

kalian
30. čer 2009

Čauky! Peti, já jsem taky panikařila a dva dny poté, co jsem si tu vylila srdce, se Dorotka začala otáčet. Předtím taky ani ťuk, musela jsem ji štelovat a různě do ní šťouchat a pak se teda překulila. No a pak se jednou zapřela o šprušli na postýlce a já se otočím a ona na bříšku..pak přijdu do ložnice, když se probudila a ona na bříšku. A od té doby pořád. Teď se jí občas povede přetočit, i když vytuhne - já ji chci vzít a přenést do postýlky, ona spinká a já jak ji podeberu, ona se malinko probudí a jak leží na tom boku, hned se překulí a hned je celá probranáa hned se culí, že se otočila. Takže vydrž, fakt to přijde z hodiny na hodinu. A do 11.7. má ještě Patriček kotel času 😉

febris
30. čer 2009

monco ohledne kojeni, stolice, prikrmu a tak jsou ruzny otazky hezky zpracovany na kojeni.net, ja tam tuhle koukala na nazelenalou stolici

hancazivocich
30. čer 2009

hm, nám se malá taky neotáčí, ale jinak je akční - potvůrka jedna ,,prťavá". Dám jí do postýlky a celou noc ji tahám ze šprušlí... Rotuje po celý postýlce - chytá se i šprušlíků, odráží nožkama, píďalkuje a přes bok se točí jak pejsek - leží na boku a ,,rotuje".. Jinak se mi furt posazuje... Jsem už na prášky - že z kámošek, co jsme byly v těhu kurzu, jsme poslední, ale ještě holčička - o 9dní mladší se taky netočí a netočí...

bila.pani
30. čer 2009

Kdo by chtěl juknout na nová fota -
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

jajinka27
30. čer 2009

monco...no Tom ani, jen jednou denně má takovou tekutější stolici, což je u něj neobvyklé, páč je na příkrmech a to jsou tuhoni 😀

hancazivocich
30. čer 2009

jinak pokud leží na ne uplně rovným povrchu, tak se otočí... Ale prostě - když potřebuje, tak se všude ,,doškrábe"
nazelenalou stolici - já neřeším - tu po UM máme dost často, při příkrmu je tuším po špenátu a brokolici

nelinkav
30. čer 2009

Hojte ledňandy!
Hihi, u Anac je zas veselo 😀 Každopádně tatí musí uznat, že je synátor veselá kopa, takovej potenciální diplomat 😉 Tož snad zvládne opravku.

Petkokrutik, neplaš s otáčením, dyť i kdyby se otočil kousek po 11.7. tak se nic neděje, všechno nemůže být 100% podle tabulek, on to určo časem sám zvládne 😉

Moni, děkuju, za info o tom puzzle, když jsi to tak hezky pochválila, tak jsem to hned objednala. Ale nakonec přece jenom na té anabelce, na špagetce by to sic vyšlo o 40kč levněji (vč.dopravy), ale zas bych na to musela čekat o dost dýl. A když už jsem si vybrala, co chci, tak to chci hned 😀

Jinak koukám, že se to tu už pořádně zubatí...Tak všem novým zubajdům gratulujem 😵 U nás furt nic, i když si ruce cpe neustále do pusy už asi dva měsíce, nejradši kouše moje klouby na prstech, dásně se zvedají, ale ještě se nic nebělá... A zrovna ten průjem by se nám teď hodil 😅

koalice
30. čer 2009

Ahoj ledňačky,
tak jsem se vrátili z magistrátu, malej totálně otrávenej, ale našťěstí techničák odhlášen. Ještě jsem chtěla zmáknout pojiš´tovnu, ale Honzík už toho čekání měl vážně dost, takže máme program na zítra.
Petko, to přetáčení je individuální, nemusí to být přesně 11.7. na den, neboj. Ten náš dělá všechno obráceně, takže točí z břicha na záda ( není to přepadávání, má na to už gryf a aktivně zapojuje svaly), ale ze zad na břicho se mu nechce, vždycky se zasekne na spodní ruce a začne mručet. na zádech se pohybuje jako krab, zvedá pánev a odstrkává se.... takže klid
K zubům vám gratuluju, ale já jako kojící zub ještě dlouho nechci vidět, už takhle mě těma dásněma občas pěkně drtí. Anička měla první až v 8 měsících, tak doufám, že to bude stejné
😀

hancazivocich
30. čer 2009

Moni - a jak to děláte venku? Je to síla - když jedeš, kočár řve - dítě zpocený, ospalý, vzteklý, jen ho vyndáš, oči jak tenisáky....A děsná spokojenost, vytuhne téměř bez pípnutí....
Jinak - normálně my bebu zrušily, jsme na novalacu, teď s příkrmem kadí i 2xdenně (1xblátíčko, tak furt čekám zub, ale pusinky nelezu - mám angínu, tak nechci na ni šahat)
jinak nás první příkrmy totálně zabetonovaly, tak jsem je posunula o měsíc..

hancazivocich
30. čer 2009

těch 175cm mě neděsí, mě děsí těch +/- 10cm!!!

nelinkav
30. čer 2009

Těch + - 10cm mě docela baví, páč to je takovej rozptyl, že se ten človíček do toho musí vlézt 😀

Kočky, dneska jsem na nátlak tchýně a matky volala dr., která zastupuje toho našeho, abych se ještě jednou poradila ohledně toho zabrzděnýho kákoše... Paní, když slyšela, že jsem jí dávala týden kaši, doslova řekla, ať to vyhodím, že to ještě není potřeba, zvlášť, když plně kojím. A na změkčení stolice nám doporučila heřmánkový čaj. Leč ten mládě nechce, sevře rty jak uvězněný heterosexuál půlky, tak odpol.razím pro ty glycerinový čípky, snad to prodávaj bez předpisu.
Ale zajímalo by mě jedno - když jsem prckovi dávala týden tu kaši, kterou vždy do hodinky zapíjela MM, udělala jsem chybu a měla jsem jí dávat i čaj??? To tvrdí moje máme a jestli je taková zabetonovaná kvůli mě, tak se na sebe hooodně naštvu. Nám ten dr. totiž řekl jen místo jednoho koja kaši, tak mě to ani nenapadlo...

petruna26
30. čer 2009

moni, jo, jsme :o) na středy od 14:00

petruna26
30. čer 2009

neli, čípky jsou bez předpisu 🙂
Ilon, Janička je kouzelná..
Koal, já se na zoubky těším, na kosání už míň.. 😀

monique_2006
30. čer 2009

neli - tak fajn, ze mas objednano. ja chci taky vse hned.

hancazivocich - ja mam dobrej kocar, kde jde uplne odklopit ta bouda, takze ho dam na brisko a on kouka do kraje 🙂 a takhle nakou dobu vydrzi. a kdyz zacne rvat, tak ho zkusim nasilim uspat. no, prochazky s kocarem jsou pro me fakt nervak, uz se tesim az bude sedet. jinak ho nosim v ergu a to je strasne hodnej..

petru - tak to je dobry, ja se tam asi taky prihlasim. lakaj me i ty individualni hodiny, ze bysme chodili i s manzelem....tak jeste nevim

a pozor - prave jsem se dozvedela, ze nam priblizne 13.7 zacnou montovat kuchyn!!! to je strasne brzo! 🙂 takze stehovani se uz blizi.....mam desnou radost 😵

neli - ja myslim, zes tou kasi zas tak moc nezkazila, co vim, tak kojici matky to kombinujou s MM a ne s cajema....

petruna26
30. čer 2009

Moni, to individual je hezké, ale pátek 8-12:00 pro nás nereálné, mm je v práci a mně se dopoledne taky moc nehodí.. 🙂

febris
30. čer 2009

hanco ja mam 185cm a myslim ze zadna tragedie to neni 😀 jenom s vyberem chlapu je to horsi- jen male procento muzske populace je kolem 190cm a z toho pak vyber nakeho hodneho, chytreho, pekneho, nezadaneho, nezenateho... ale da se 😵 😵

pismenko
30. čer 2009

Neli,
my máme ten samej problém..Já začla dávat rýžovou nemléčnou kaši.Bylo nám to doporučeno, protože malá moc nepřibírala.Tak vždycky tak dvě hodiny před koupáním dostává tu kaši.Jinak nic více a jenom kojím, žádné čaje ani nic jiného. Tu kaši dělám z převařenné vody, ne z mléka a tu 150 dná. No a nekadíme taky, třeba už 5den.Myslím, že břicho ji nebolí, prdí normálně, ale mě to taky jaxi stresuje. Zkus ten heřmánek pít ty, když taky jenom kojíš.Já s ním začla dneska a uvidíme, jestli bude mít nějáký efekt.

Jinak jsme taky bezzubky 🙂 🙂

Jináč ahoj všichni 🙂 🙂

monique_2006
30. čer 2009

petru - jojo, prave ze bysme museli hned na tu osmou, aby manzel jakztakz stihal praci.....mne se to prave libi, zkusim tam co nejdriv zavolat (stejne asi uz budou mit plno :-/)

petruna26
30. čer 2009

Moni - já myslím, že na ty individuální plno nebude.. 🙂 , jinak my platili zálohu min. týden

berunka
30. čer 2009

ahojky holkyyy,moc gratuluju vsem zubackum a maminkam preju at to deticky snasi co mozna nejlepe.my jsme porad bez zubu tak jsem zvedava,kdy na nas prvni vykoukne.
ja ted resim dilema s pitim.davam Eli v prubehu dne pit cajik aby si na nej zvykala a nebyla dehydrovana,davame zeleninu a ovoce a Nutrilon.ale teda nevim jak podle chytrych tabulek do ni mam dostat litr UM a jeste k obedu zeleninu a dopoledne ovoce a caj 😲

ma12
30. čer 2009

Zuzi: a jak to do ni jako nacpes? To by me zajimalo, me to teda nejde

jajinka27
30. čer 2009

kolik že máš nacpat do dítěte?? litr tekutin? to je ale podle mě včetně oběda, tam je taky voda

ale i tak 😒

náš vypije tak 780UM + 100 čaje za den

berunka
30. čer 2009

no Marti ja to do ni prave nenacpu 😀 dopoledne zvladne tak pul sklenicky ovoce, v poledne pul az celou sklenicku zeleniny a pak se jeste dorazi mlikem.celkem vypije za den tak cca 780 mlika a kdyz se hodne snazi tak kolem 80 caje.takze prave resim jestli nema malo tekutin.
Jo a Martiku prosim te vezmeme si od Lamaze svetlusku,MM se nejvic libi tak kdyz to bude sponzorovat tak mu vyhovime 😀 😀

jajinka27
30. čer 2009

beru..to je v pohodě, v ovoci máš taky vodu a v příkrmech taky, tak neboj 😉

berunka
30. čer 2009

ja si taky rikam ze kdyz vlastne sni jeste min. sklenicku prikrmu tak je to snad v pohode 🙂
Jaji takze prasklinka jak jsme se bavily posledne byl opravdu klubajici se zoubek.to to nese vyborne,to je super 😉

jajinka27
30. čer 2009

jo jo byl to zoubek, už to tam má ostré a cinká o to lžička 😀 zatím je naprosto v pohodě

teď je venku s babi a dědou a já místo toho abych si dala nohy hore, tak žehlím 😝 No ale v 18 mám být u kadeřnice tak si to tam užiju 😀

ma12
30. čer 2009

beru: pls pisni mi to do maili, i s inicialama, kvzli uctu 😉