• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kojení na veřejnosti - co si o něm myslíte?

16. září 2016 
@ladyhacek stačí nějaký klidný koutek. Ono když už pak to dítě máš, tak fakt že se potřebuje najíst, napít převáží nějaký pocit studu. Prostě to jde bokem. Dítě je přednější a většinou se dá kojit tak, aby se nikdo necítil špatně. Taky jsem si myslela že bude problém, ale kdybych neustoupila a nezvykla si a nebrala to jako přirozenou věc, tak se s dítkem nikam nedostanu. U toho člověk nevěděl kdy bude potřeba prso dát.
10. lis 2014 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zatím jsem tohle řešit nemusela. Těžko říct, jak se k tomu budu stavět, až to jednou přijde, ale zatím mi to přijde nevhodné. Většinou se setkávám s ženami, co kojí uprostřed chodby v nákupáku nebo v restauraci... Já bych dítě hlady nenechala, ale šla bych třeba na záchod nebo někam stranou. Švagrová ze zásady kojí u stolu u oběda. Všem nám je to dost nepříjemné. Je natolik stydlivá, že si s manželem nedá pusu ani před rodinou a nemá problém ukazovat prsa u jídla? I když slouží ke krmení dětí, přijde mi, že to není věc, kterou by musel vidět každý.
10. lis 2014 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gracinka7 taky jsem kojila v obchoďáku, normálně na lavičce mezi obchody. Ono totiž v jedné kojící místnosti bylo plno (a netrvá to 5minut abych třeba počkala) a druhá byla na opačné straně obchodˇáku, takže pořád lepší si sednout na lavičku a nakojit hned, než vézt řvoucí kočár přes obchoďák. A na záchodě ani náhodou, fuj.
Jo a já jsem taky kojila u oběda, aspoń jsem měla klid na jídlo. A umím perfektně jíst jednou rukou a lžící. U rodiny mi to přijde normální, i když taky bych se snažila zachovat podobné dekorum jako na veřejnosti. Nicméně fakt si pamatuju, že sednout si v klidu šlo jen tehdy, když jsem kojila. Jinak ani náhodou, dítko řvalo a u nikoho jiného být nechtělo.
10. lis 2014 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gracinka7 To znám u nás při obědě švagrová i přebaluje. Posledně nám hovínka "krásně" ovoněla nedělní kačenu. Byla to lahoda.
11. lis 2014 ve 12:15  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@hribecekbeztecek Tak to už u nás taky bylo :/
11. lis 2014 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gracinka7 Kojit dítě na záchodě může navrhnout opravdu jen bezdětný :grinning:
11. lis 2014 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@bunny123 Na většině záchodů jsou přebalovací koutky, tak jsem samozřejmě myslela tam :wink:
13. lis 2014 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kojím kdekoliv si dítě řekne. je mi přednější spokojenost miminka před blbými kecy, pohledy nebo názory kolemjdoucích :sweat_smile: myslím, že naprostá většina z nich už někdy ženské prso viděla, tak proč to řešit? stud jde stranou. zatím tedy největší zážitek mám z pondělí, kdy jsem kojila v brně na hlavním nádraží na peronu 5 minut před příjezdem vlaku :grinning: mimčo zabalené v dece a honem honem. na vlak už se fakt čekat nedalo :sweat_smile:
13. lis 2014 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gracinka7 tak s rodinou bych u stolu klidne nakojila, lepsi klidny tichy obed nez rvouci hladove mimino vedle stolu a nervni vsichni, kdo se snazi najist. Ale pointou je, ze se da kojit decentne. Ja teda u jidla kojim, kdyz se to tak naskytne- kdyz jsem u nekoho na navsteve, zeptam se. Kojim vzdy ale v okoli lidi, ktere znam. Na lavicce nakojim klidne taky, nikdy to neni o tom, ze bych se nekde ukazovala a vystavovala. Dneska jsem kojila v knihovne- sli jsme tam se synem, je tam hraci koutek pro jeho vek, plus kresla pro rodice, predcitajici, on si tam nosil knizky, ja nakojila a pohoda. Pujcili jsme knizky a sli po 20ti minutach domu.
13. lis 2014 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle mě je kojení přirozené a spíš nechápu reakce lidí, že je to hnusné apod. beru to tak, že já si taky klidně dám bagetu v parku na lavičce, klidně i v mhd, .... ;) stejně to mám i s kojením ;)
13. lis 2014 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mně kojení na veřejnosti nijak nevadí - ale přiznám se, že musí být decentní :wink:

protože ať je funkce prsou jakákoli, tak i mně jako ženě přijde zvláštní dívat se na prsa cizí ženě, protože mi přijde, že to je opravdu jen pro ni, jejího muže a její děti....
pořád to jsou nahá prsa :wink:

ale na záchodě bych teda nekojila ani náhodou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
spíš bych si pořídila třeba nějakou dečku nebo nějaké šikovné oblečení apod... třeba v Americe jsou v tomhle dost prudérní a švagrová, která tam žije, tak měla deku na to spešl dokonce (měla dvojčata, takže kojila imrvére)... mohla tak kojit fakt kdekoli i kdyby tam byl vedle něco opravdu prudérní... jako ty fotky jsou vtipné, děti pomalu není vidět, na druhou stranu jim to asi bylo jedno a ona věděla, že nikdo nebude očumovat nebo mít hloupé řeči :slight_smile:
13. lis 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gracinka7 Jako na stojáka vedle přebalovacího pultu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ? Souhlas s @jaajaa , jde o to ne KDE se kojí ale JAK se kojí. U decentního kojení není třeba žádný velký akrobacie, stačí selskej rozum a v sobě krapet "kinderstube".
13. lis 2014 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
samozřejmě nenechat dítě hlady, ale když to jde, šla bych bokem, abych mela soukromí já i decko......každý na to není zvědavý a to nemyslím nijak zle.....myslím si, že nektere ženy to až přehánějí, kam přijdou, vytáhnou prsa, ani si je v rámci možností nezakryjí....sedíte v kavárně a vedle petky prsa, rozvalená paní....celá skoro odhalená...

za mě ano, at se dítě nají, ale nemusím mít u toho tisíce pohledů a lidí...
13. lis 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@happylenulka za mě je kojení krásné...:slight_smile:
i když teda zažila jsem už vyvalená opravdu nepěkná prsa a kojení takhle třeba v restauraci tak že měla dotyčná prsa venku když si objednávala a nad ní stál číšník (který nevěděl kam s očima)... a podobné situace...
takže to chce trochu soudnosti, přijde mi, že čím méně krásy, tím raději s někdo ukazuje snad (moje zkušenost z okolí) :sweat_smile: :confounded:
13. lis 2014 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@happylenulka V MHD se jist nesmi.

Mne kojeni na verejnosti z pohledu svedka nevadi, ale ma to sve meze. Rozhodne se nebudu pohorsovat nad kojici matkou nekde v parku, ale byla jsem i svedkem dost silenych scen, kdy matka v MHD nebo dokonce v hledisti divadla vytahne na odiv obe prsa, bez ohledu na kohokoli /treba lidi sedici vedle na sedacce, kterym polozila zadek ditete i s nohami v botickach/ a za doprovodu hlasitych komentaru koji. Ja vzdycky mela pocit, ze je to soukrome a intimni, ne projev exhibicionismu.

Jak jsem psala, proti kojeni na verejnosti nic nemam, ale ma to meze slusneho chovani jako vsechno ostatni.
13. lis 2014 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
16. zář 2016 v 17:27 • shinysun
Jsem rozhodně PRO kojení na veřejnosti.
Když se můžou producírovat slečny v průhledném oblečení s titěrným prádlem, když nikomu nevadí slovo vagina v reklamě uprostřed dopolední pohádky, stejně jako reklama Můžem hned
Když se slovo sex skloňuje častěji, než jakékoli jiné podstatné jméno, tak v čem je špatné být milující matkou pečující o své dítě?! A pri nejhorším se přehodí plena či šátek a je to :wink:
16. zář 2016 v 17:35  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v prosinci 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek