Kokršpaněl a jeho výchova

berunka
22. zář 2008

ahojky holky,rada bych se zeptala,zda se tu najde nejaka chovatelka kokrspanela se kterou bych se mohla pobavit o jeho vychove a problemech,ktere se zrovna u vas objevili. 😉

kristi
22. zář 2008

a mas fenku??

berunka
autor
22. zář 2008

pejska, ted je mu 2,5 roku.

berunka
autor
22. zář 2008

kristi ty mas kokrika?

kristi
22. zář 2008

ja ne, ale kamoska ma 3 letou fenku a je to mazec. Teda ted uz se uklidnila, oni ji nejak vykastrovali nebo co. Ale byla strasnej rapl, skakala i na deti, neposlouchala, fakt husty.

mesulka
22. zář 2008

My máme tříletou kokří fenku, ale nevím, jestli zrovna já bych ti poradila ohledně výchovy 😅 Je to puberťák a asi navždycky bude, když k nám dojde návštěva, tak se může zbláznit radostí...Ale narozením malé se změnila. Vždycky byla středem zájmu a po porodu si jí všichni začali míň všímat a ona začala být agresivní. Začala po nás vyjíždět, když jdeme ven, tak musíme uklidit byt, aby nám nerozhrabala koš, nepřekousala dráty...Ale na malou je nejhodnější, může jí dělat cokoliv a ona se ani nepohne, neožene se, nic!

kristi
22. zář 2008

ja myslim,ze kokr, zvlast teda nepapirovej, je uz jako kazdej nepapirovej pes, neuhlidatelnej z hlediska vychovy. Kokr vzdy bude trosku vic rapl a nevim,ze by se zklidnil teda.

berunka
autor
22. zář 2008

mesulka: as je prave mix kokr se setrem a vychovu jako takovou zvladl vyborne.chodili jsme s nim na cvicak takze co se tyka povelu a chovani venku je hodnej.akorat ma obcas tkaove jako "zachvaty" 😀 mi si rikame ze mu najednou neco v mozku preskoci a prav treba zacne vrcet.ale jakmile dostane trest vi ze neco udelal spatne a hned se jde omlouvat.

kristi: u kokra je proste takova povaha od narozeni,je jedno jestli je papirovej nebo ne protoze on to ma proste v genech.

kristi
22. zář 2008

Beru: no prave, proto ja je nejak moc nemusim. Takze vrci jo? hele kamoska co ma tu fenku je tehotna, v unoru porodi, jsem fakt zvedava, jak to ten pes zvladne

mesulka
22. zář 2008

Naše je papírová a stejně jí přeskočilo v palici 😀 Fakt jsme zjistili, že po porodu se strašně změnila, pořád je přítulná, furt se chce mazlit, venku jde za každým psem a chce si hrát, prostě jak pubertální štěně 🙂 Ale když má svou náladu, tak prostě je schopná nám natruc něco rozkousat...Třeba když jdeme ven a necháme ji doma samotnou, tak prostě něco rozkouše a pak jde trucovat a když se vrátíme, tak je zalezená pod postelí a nevyleze ani omylem, aby nám dokázala, že jsme ji zklamali...Prostě tvrdohlavý pes. No ale věřím, že třeba s jezevčíkem by to bylo horší 😀

berunka
autor
22. zář 2008

ja budu rodit v prosinci/lednu. taky jsem zvedava jak se to zvladne.ale ono je neco jineho kyz s tim psem zijes doma a kdyz jen prijdes na navstevu a vidis to jeho chovani.proste vime,ze nesmi byt s zadnymi detmi sam bez dohledu - ale to by ostatne nem byt zadny pes i kdyz je sebehodnejsi,nikdy se nevi co mu dite udela. a az bude mala vetsi a bude lezt po obyvaku tak bude proste ve dverich zabrana a pes bez dohledu nebude mit k male pristup.mame ho radi a nezastavame nazor ze ted budeme mit dite a tim padem se psa zbavime.

kristi
22. zář 2008

jasne, to nemuze byt zadny pes sam s ditetem, pac nidky nevis, co se stane. Uvidis, az se mala narodi, jak na ni bude reagovat, kazdopadne kdyby na ni jednou jedinkrat vyjel, tak by holt musel jit z domu

mesulka
22. zář 2008

Beru mám stejný názor 😉 My jsme napřed měli psa, taky kokra, kterého jsme museli nechat uspat, protože byl nemocný 😢 Tak jsme si pořídili zase fenku kokra a po roku jsem otěhotněla a ani nás nenapadlo dát ji pryč. Prostě je to člen rodiny, i když je to s ní občas divoké 😉 Ale jaké jsme si to udělali, takové to máme. Já jsem se bála, co bude na Terezku říkat, když ji doneseme domů, jestli po ní nebude skákat, nebo se ji snažit ublížit. Všechno v pohodě, jak už jsem psala, na malou je hrozně hodná a je s ní trpělivá. Poslední dobou se před ní teda spíš schovává, protože si s ní chce Terezka hrát a tahá ji za uši a ocas 😀 Musí se prostě dítě i pes pořád hlídat, aby se něco nestalo. Malá taky ví, co si ke psovi může dovolit a co ne, úmyslně by jí neublížila. Uvidíš, to zvládnete 🙂

berunka
autor
22. zář 2008

je jasny,ze pokud by byl vuci ni agresivni tak jde okamzite.to by se proste nedalo nic delat.ale nemam rada takove nazory,ze jeste nevi jak se bude s ditetem pes snaset a uz hledaji komu ho daji.my mame 2 synovce,jednomu je 8 druhemu 5 a ten mladsi je takovy pokuston.neudela psovi nic dobreho.a nas hafan drzi,kdyz uz toho ma dost tak odejde a nekam si zaleze.samozrejme s nim nikdy nebyl sam.protoze navic mam takovou svagrovou,ktera nedokaze uznat,ze to vzdycky neni chyba toho pejska,ale ze to muze zavinit i dite. a kdyz jsem videla jeji reakci no teda spis nereagovani kdyz ten mladsi synovec behal za nasim psem a snazil se ho "bodnout" klackem, tak mi bylo jasny jak by reagovala.jeji synacek by proste byl vzdycky ten chudacek i kdyz psovi stoura do usi,rad by ho porad necim svihal apod.

berunka
autor
22. zář 2008

mesulka mjoc jsi me svym prispevkem potesila.prijde mi to prave vuci pejskovi nefer,rict si tak mame dite a ty mazes pryc.prootze s nami travi veskery cas.a hlavne kdyz s tim pejskem zijes vidis,jak ti rozumi a jak viciti kdyz ti treba neni dobre apod.takze jak rikas ty,jake jsme si to udelali takove to mame.rozhodne se snazime se nasemu FIdovi hodne venovat,hlavne ted kdyz jsem na neschopence chodime na prochazky aby se vybil 😀 😀 a pak az bude mala tak zas budem drandit s kocarkem.dalsi vec s kterou s tebou soulasim je to,ze i dite se musi ucit co si muze k pejskovi dovolit a jak se k nemu ma chovat.potom se ta rizikahodne omezi.samozrejme maximalni opatrnost a ostrazitost ne nezbytna 😉

mesulka
22. zář 2008

Já si dovolím říct, že si jsem skoro na 100% jistá, že by malé nic Elis neudělala, už jsou spolu přece jen skoro 2 roky a už si na sebe zvykly, ale i přesto je musím hlídat, když jsou spolu, už jen pro lepší pocit, coby kdyby...nikdy nevíš, co tomu psovi může rupnout a pak se může stát neštěstí...ale to nechci předbíhat, nám se ještě nic takového nestalo a věřím, že ani nestane 🙂
Prostě naši rodinu netvoří členové 3 ale 4 😉

berunka
autor
22. zář 2008

a vidis nejaky rozdil mezi pejskem a fenkou?kdyz jste meli oboje.nasemu je ted presne 2,5 roku a je to porad stejny dablik jako v roce 😀 😀 stavalo se ti u pejska nebo fenky,ze by jsi je treba drbala a oni za cvhili zacali vrcet?me prijde,ze tim dava najevo,ze proste nemusi nejake moc prehnane mazleni a drbani.kdyz se chce pomazlit prijde sam za nama.jinak ja vidim,ze nas hafan na deti taky reaguje vyborne.synovci psa nemaji,takze ani nejsou vedeni k tomu co si k nemu muzou dovolit.takze kdyz se u nich na zahrade s hafanem objevime nenechaji ho chvili v klidu a zvlast ten mladsi ho bere mi prijde jak hracku.bohuzel jak jsem uz psala pred chvili svagrova nema moc dobry pristup.je to ten tip cloveka,ktery to bere tak ze pes je proste pes a kdyz vyjede je to vzdycky jeho chyba ne ditete.a to me docela vytaci.kdyz vidim,co by mu byl ten mladsi schopny udelat ☹ a logicky ten pes by se pak branil.

radost
22. zář 2008

já jsem měla fenečku amerického kokříka a byla to děsně paličatá hlava. Jak byla ode mě kousek dál, neposlechla ani na slovo, ona tedy vůbec se dělala co chce, neplatily na ní žádné tresty. Ale když šlo o aport, tak to by nosila celý den 😵 😵 pak byla drsná, jak šlo o žrádlo, to zakousla i koťata ☹

mesulka
22. zář 2008

Beru napsala jsem to blbě, měli jsme i předtím fenku 😉 Fenky prý bývají přítulnější a k dětem víc chápavější, tak nevím.
Jo a kokr má být lovecký pes, tak pak netuším, co my to máme doma 😀 Když byla menší, tak se bála vody, když jí něco hodím, tak to hodinu hledá a nemůže najít, venku si před každým lehne na zadní a čeká, až ji někdo začne hladit... Kdyby k nám došli zloději, tak normálně je přivítá, pohraje si s nima a pak by s nima snad i odešla, nedej bože, kdyby jí dali ještě třeba piškot 😀 No prostě hrozivý lovec 😀 😀 😀

kristi
22. zář 2008

mesulka, nejsem si jista,ale kokr neni lovec, on je slidic, cmuchal, ne?

mesulka
22. zář 2008

kristi kokr je lovec 😉 mrkni: http://www.pejskar.cz/lovecka-plemena/

kristi
22. zář 2008

on i nosi zver?

mesulka
22. zář 2008

měl by, ale u té naší si to nedovedu představit 😉

kristi
22. zář 2008

aha, ja myslela, ze jen cucha a slidi....to jsem vejce.

mesulka
22. zář 2008

chovatelé, od kterých máme tu naši příšeru, tak jejich psi jsou úspěšní ve všech možných soutěžích a viděla jsem fotky, kde jsou kokři ve vodě a loví bažanty či co 🙂

berunka
autor
22. zář 2008

mesulka: rozhodne souhlasim,ze okr je lovec.u toho naseho se to zacalo projevovat az tak pred ctvrt rkem.ale to se mi klidne pri venceni na poli vydal za zajicem.ale nakonec jsem ho odvolala a vratil se ke me.nas nastesti venku posloucha a nedela si co chce.zvalda jit klidu bez voditka u nohy i kdyz jdeme okolo jineho psa.na psi bezduvodne nevyjizdi a od zradla ho bez problemu odvolame,nechame sednout kousek vedle misky a v klidu mu do misky muzeme sahat a on sedi a ani se nehne.ta vychova je hodne o tom jestli se na to malijetele vykaslou a nejsou dusledni nebo jestli s nim nekam zacnou chodit aby jim to cvicitel ukazal,jak na ne 😉 my jsme za cvicak desne radi,protoze tam se hodne naucil poslusnosti.ale obzvlast u tohodle plemena to chce hooodne trpelivosti a hlavne to nevzdat.nas si treba nedovoli vzit nic sam bez dovoleni ze stolu.toz nam psi,kteri ti stul vyluxujou a hotovo.

berunka
autor
23. zář 2008

je tu jeste nejaka pejskarka kokrarka? 😀 😀

jabber
23. zář 2008

Kokršpaněl je lovecký pes ze skupiny slídičů 😉, takže máte, holky, pravdu všechny 😀
http://www.pejskar.cz/prinaseci-retrivri-slidic...

Kamarádka měla kokra a když byl starý, tak to byl celkem mrzutej morous a s dětma to bylo o strach 😖 , ale jako mladý byl v pohodě, akorát trochu pošuk 🙂

berunka
autor
23. zář 2008

jako stary je morous kdejaky pejsek 😉 to bych nepripisovala specialne pro kokra.proste starsi psi uz nemaji naladu na blbnuti a zlobeni od deticek. nas je plasan a myslim,ze takhle hyperaktivni bude jeste dost dlouho 😀

jabber
23. zář 2008

No my jsme třeba měli novofundlanďana a ten byl úplně pohodový až do smrti (umřel ve 12 letech), ten byl nejšťastnější když ho obklopily děti a všechny naráz ho ňuchaly 😵 a teď máme 9letého labradora a taky je zatím pořád z dětí na větvi 🙂
No určitě to není výsada kokrů, já jen píšu mojí zkušenost s ním 😉

berunka
autor
23. zář 2008

v pohode 😉 labradori jsou svou povahou znami. ale myslim,ze spis prevazuji plemena,ktera v pokrocilejsim veku maji rada svuj klid.nas broucek je ted z deti taky odvareny,hlavne kdyz se s nim honi,protoze ma spoustu energie 😀