Kolik maminek jste nadchly pro látkování?

filipatereza
6. říj 2012

O mně už se ví, že látkuju a tak pár maminek přišlo, že o látkovkách uvažují, nemohly se rozhoupat a jestli bych jim neukázala, jak to dělám já.
Dvěma maminkám jsem pomáhala s výbavou látkovek. Jedna látkuje, druhá trochu polevuje🙂
Jinak mám v okolí asi osm kamarádek, co látkují.
A jak jste na tom vy?

nikollita
6. říj 2012

Já jsem se nadchla pro látkování skrze místní diskuze a hlavně díky některým fotoalbům 🙂 ještě v těhotenství jsem nakoupila potřebnou výbavičku s tím, že po narození určitě budeme látkovat. Po příchodu z porodky jsem ještě chvíli používala pampersky a jednou jsem dala připravené látkovky. Jenže malý mi po 20 minutách začal poplakávat a úplně mi nedošlo, že kvůli plenám. Přebalila jsem ho za cca 1,5 hodiny a šíleně se mi oprudil. Vrátila jsem se tedy k pamperskám a trvalo nějakou dobu než se mu pokožka zase zahojila. Takže za nás nejspíš látkovky ne 🙂

druidee
6. říj 2012

mě nadchla moje nejlepší kamarádka. odlátkovala všechna svá 3 dítka. já chtěla přesvědčit švagrovou, ale jsou to pampersáci 😀 ale druhé prý už látkovat bude-když viděla naživo, jak to s látkovkama chodí. Ráda poradím, ukážu, ale jinak se nesnažím to nikomu nějak nutit 🙂 v okolí znám pár lidí co látkují a moc mě to těší, ale nenakazila jsem asi nikoho 😉

ikarkulka
6. říj 2012

Několik asi ano, zejména prostřednictvím koníka.

Ale zklamaly mě moje dvě reálné kamarádky, které mě před porodem "otravovaly", abych jim vše vysvětlila, sepsala, co si mají pořídit (a když někdo spoléhá jen na to a není ochoten se do toho sám trochu ponořit, tak je to nejen časově dost náročné mu všechno sepsat a vysvětlit), věnovala jsem tomu hodně času a sil, jedna na to neřekla ani popel a obě s látkováním nezačaly. Tak to mě tenkrát dost mrzelo, tvrdily mi, že látkovat chtějí, ale potom asi z pohodlnosti koupily jednorázovky a hotovo.

marecek4
7. říj 2012

nevím jestli jsem někoho nakazila,nebo zviklala,rozhodně ale několik známých o tom uvažovalo,že alespoň tak jak my látkovat u dalšího dítka bude 🙂 tak se uvidí,přes den jsme látkovali,přes noc a delší výlety papírovali,noc byla nutností,protože malý měl moc lehký spaní na přebalování a když jsme někam jeli tak tahat stany,spacáky a věci pro pět šest lidí tak už fakt nebylo místo pro další tašku s látkovou výbavou,ale papírovky jsme v lese nenechali,dovezli jsme je do první popelnice 🙂

diviska
7. říj 2012

já mám stejnou zkušenost jako @ikarkulka jedna kamaráda nezačala vůbec i přes moje dlouhé přednáčky a ukázky a ta druhá látkuje jen částečně s tím, co jsem jí dala já ( tzn. jedna itty bitty, 5 popoliny froté a dvoje svrchňáčky) takže spíš moc nelátkuje.

Naštěstí mám ale hodně kamarádek, které látkují a ty pomáhaly mě s pochopením co a jak. Ze začátku jsem u toho málem plakala 🙂

Občas se mě někdo tady na koníku na něco zeptá, a i v reálu, když to vidí maminky, třeba na hřišti...

jasekd
7. říj 2012

Mam tri kamaradky, ktere latkuji/latkovaly, dve z nich to predvedly mne a jednu jsem zaucila zas ja. Plinky po mych detech zdedi segra a tak doufam, ze aspon castecne do toho pujde. My latkovali na 99%, deti mely papirovku v podstate jen v porodnici a pri hospitalizacich v nemocnici, vyjimecne k doktorovi, vylety i kratsi dovolene jsme zvladli s latkou (delsi dovolena od narozeni deti nebyla 😅 ) Plus vim v okoli o par lidech, co latkuji, ale vetsina spis jen castecne, jen pres den na doma, na ven a na noc maji papirovku. Nikdy jsem ale v poradne nebo v ambulancich nemocnic nevidela zadne dite v latkovce, vzdycky jsme byli jedini. Vlastne jednou ano, byla to ta kamaradka, co me ucila 😀

helulela
8. říj 2012

Já se o látkovkách dočetla v nějakém časopise a rozhodla jsem se, že to zkusím u našeho prvního miminka. Nastudovala jsem něco na internetu a vrhla se do praxe. Začátky byly krušné, naštěstí jsem pak objevila MK a holky z látkovkové diskuze mě zachránily. V okolí žádnou jinou látkařku neznám. Kamarádkám se u nás látkovky celkem líbí, ale do vyzkoušení se žádná nehrne. Nejblíž byla švagrová, která si i menší výbavičku pořídila, ale nikdy nevyzkoušela a zůstala u jednorázovek. Teď se na látkování chystá těhotná kamarádka, tak jsem zvědavá, jestli konečně někdo 🙂

luciesofi
8. říj 2012

O látkovkách jsem se dozvěděla tady na MK, dřív jsem o moderních látkovkách neměla ani páru.. 🙂 Až po porodu jsem se dozvěděla, že švagrová používala látkovky na starší dítko (nevěděla jsem o tom, protože mladší už má v jednorázovkách) a látkovky používá ještě jedna moje kamarádka. Jinak v rodině budím zvědavost a obdiv (nemyslím si, že je co obdivovat 🙂) Teď je těhotná moje teta a té jsem dělala přednášku, jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne 🙂

zuhur
8. říj 2012

Já jsem "nakazila" sestru a jedna kamarádka to zkusila, ale prý na to není. Každopádně už jen to, že to zkusila oceňuji 😉

pajulka1987
30. říj 2012

Teda holky....já do nedávna říkala, že látkové pleny je totální tabu, že bych nikdy neměla doma haldy plen a prát žehlit a tak...ale teď, když to vidím tady mě to hrozně nadchlo vůbec tomu nějak zatím nerozumím, ale začínám zkoumat...všechny kamarádky známe jsou jen na jednorázovkách...fakt mě to hrozně nadchlo mám jasno přes léto mi nebude vadit mít venku na šnůrách pleny ale zima to nedám...máme malý byt...a nechtěla bych aby jsme měli pořád v obýváku sušák s pleny..:D prosím poradte mi kde mám začít hrozně to budu chtít zkusit..:D

evuna
4. lis 2012

Bohužel u nás si každý ťuká na hlavu, že se mi chce při třetím dítku látkovat....sousedka se diví, že bych měla fůru času na něco jinýho...má jedno a nestíhá....no a já látkovala už od prvního. Teď? látkuju s samozřejmě klasickýma plínama...dřív nebylo nic jinýho...a teď.....už se neví kam by se ty plíny vyhodily...planeta je zamořená🙂 a v okolí nemám jedinou maminku co látkuje...

svha
5. lis 2012

Látkování je má vášeň. Sice jsem si sebou nebyla jistá,ale dneska jsem ráda, že jsem to nevzdala. Jelikož víc dětí jen tak nebude, zpracovávám sestru, která chce rodinu. Mám plnohodnotnou výbavu všech možných druhů, vzorů a materiálů plenek v počtu větším, než je slušné 😀 tak snad to vyjde. Vůbec se mi nebude chtít plenky prodávat.

kocicinka
5. lis 2012

Používám látkovky s nadšením už u druhého dítěte, ale v okolí žádnou látkující maminku nemám 😒
Sama mám zkušenosti, že se na mě lidi dívají tak trochu skz prsty....jako na nějakou socku, která nemá ani na pemprsky- takový mám alespoň pocit, z těch pohledů.

andelka
5. lis 2012

Kamarádky občas látkují nebo látkovaly do určitého věku, asi tak čtyři. Jedné jsem dělala ukázku různých druhů, ještě před porodem, a látkuje. Druhé se chystám udělat ukázku příští týden. Většinu látkujících kamarádek mám virtuálních (+jsme se třeba párkrát viděly) hlavně tady z MK.
U druhého už to nikoho nepřekvapuje, pokud ví že byl i starší látkovaný. U prvního se občas někdo divil, že to je pracné a nehygienické...ale vytrvala jsem. 🙂
Velká nadšenka nejsem, mladšímu jsem nové dokoupila akorát svrchňáčky a jinak si vystačím dobře s tím co mám.

terezadr
15. led 2013

Ahojte, já jsem látkovala u obou dětí. U prvního jsem používala opravdu jen látkovky, dokonce jsme jezdili na dovolenou tam, kde šlo prát (natrefili jsme i na krásné chalupy na Vysočině, kde měli pračku 🙂 ). U mladšího jsme už na cesty a dovolené občas použíívali i eko jednorázovky Moltex. Látkování mě bavilo, podporuju ho a kdyby bylo ještě jedno dítko, tak určitě opět touto cestou! Jen si dovolím pochválit obchod Sloneček, nakupovali jsme hlavně tam a právě na začátku mě v rozhodování hodně pomohli i podpořili.

yumy
28. bře 2013

Já jsem to poprvé viděla u sestry, která látkovala u obou dětí..od té doby jsem rozhodnutá to dělat taky - kvůli dítěti, životnímu prostředí i peněžence. Ta daň, že to budu muset prát a žehlit je za to. A nevadí mi to 🙂

blahova_andrea
28. bře 2013

já osobně neznám nikoho bližšího kdo by látkoval, takže mě k tomu nikdo nenadchnul a prakticky o tom vím jen to, že to existuje

irennn
28. bře 2013

no takže za sebe...látkování se mi jako nápad hodně líbí,ale máme dva psy, jsem posedlá uklizeným domovem a taky chci po porodu najet na fitness plán,abych zase co nejdřív vypadala...a tak nějak si nedokážu představit, že bych se do toho ještě párala s praním plenek....já nevím,ale já prostě tolik času nemám :( . Se psama ven, každý den vygruntovat, vysát ,setřít podlahu,já i prach apod....do toho si zacvičit, zase se psama...oblíct se,taky se i trošku namalovat kvůli manželovi....pro mě by to úspora času nebyla

dandelion
28. bře 2013

Určitě dvě osobně a doufám, že pár tady :D 🙂 a nepolevuji 🙂

loupacek
11. dub 2013

Žádnou. ☹ Ale vím o jedné (švagrová kamarádky), která látkovat bude. 🙂 Aspoň něco. V okolí jsem jediná.

ameliejulliette
1. črc 2013

Já jsem začínala jako naprostá maniačka, druhé dítě mi v látce moc nevydrží, ale plácáme to, jak to jde, a případné další děti se zase budu snažit odchovat v látce. Ve svém okolí jsem byla mezi prvními, kdo měl děti, a většina mých kamarádek látkuje alespoň částečně, těžko říct, zda je to mým přičiněním (ale ráda věřím, že ano, po těch názorných ukázkách a nadšených předváděčkách, co musely vytrpět... 😀 )

mataharyy
1. črc 2013

Látkuji třetí dítě, ale nikdy jsem nikoho "neverbovala" kdo chtěl zeptal se, kdo nechtěl neptal se a já to neřešila, nikdy jsem to nikomu nevnucovala a jen s málo lidmi řeším jak mé děti ne/papají, ne/kakají atp. takže ani o plenách nemluvím, pokud se přímo někdo nezeptá a neprojeví zájem. Pak řeknu proč jsou mi látkové pleny bližší, když se někdo zajímá rozvinu to... Já také nestojím o nevyžádané rady a moudra, proto se řídím heslem "nečiň jiným co nechceš, aby oni činili tobě" 😉 Jináč kolem mě, co vím, látkuje jen jedna paní a druhá plánuje...