Koncept kontinua. Čítali ste? Aký je váš názor?

lubicanoemi
12. lis 2008

Jean Liedloff - Koncept kontinua (hledání ztraceného štěstí pro nás a naše děti)
kniha, ktorá sa šíri v poslednom čase medzi mnohými rodičmi a budúcimi rodičmi. témou je antropologický pohľad na to, kde asi západná civilizácia robí chyby pri starostlivosti o najmenších, pretože nenapĺňa priridzené očakávania, s ktorými sa deti rodia. alternatíva, ktorú autorka ponúka, je inšpirovaná juhoamerickými Yequánmi. nejde však o to, aby sme žili v chatrčiach v džungli, ide o princípy, uplatniteľné (aspoň do značnej miery) aj v našej spoločnosti : napr. (a hlavne) nosenie detí v ranom veku, ponúkanie im podnetov vo forme príležitostí zúčastňovať sa na bežných každodenných činnostiach, zbavenie sa úzkostlivosti pri "dávaní pozor" na deti, výchova v komunite, etc.

veľmi rada by som zistila názory ďalších mám, ktoré knihu čítali, čo a prečo áno, čo a prečo nie. nechce sa mi tu nijako "riadiť" diskusiu, proste to, žienky, rozbehnite, parket je voľný🙂

pluba
12. kvě 2014

@sem25 Pokud byste měla dojem, že Vám "vliv okolí" vadí tak, že byste musela dělat kompromisy, které nechcete, můžete zkusit moji práci - na mém blogu, i s hodnocením některých, které to vyzkoušely (komentáře k příspěvku z 1.5. na mém blogu).

sem25
12. kvě 2014

@zana117 to určitě půjde, kontakt je základ. držím palce. :o)

zana117
13. kvě 2014

@pluba ďakujem, pozriem

zana117
13. kvě 2014

@sem25 ďakujem

biondolla
29. črc 2014

Ahoj,
@lubicanoemi nemas tu knihu na predaj ? 🙂