Která z Vás má zkušenosti se šicím strojem?

lyndina
12. bře 2013

Dobré ráno, hledám nějaký vhodný šicí stroj na domácí použití na tvorbu šitých hraček, polštářů a jiného. Nemám se stroji žádné zkušenosti, slyšela jsem, že stroje janome jsou výborné. Co se týče financí tak maximálně do 4000,- si mohu dovolit. Prosím poraďtem pokud z vás nějaká šicí stroj má, děkuji za odpovědi.

ivcacekb
12. bře 2013

Ahoj, po recenzích a osobní zkušenosti známé jsem si vybrala stroj z Ikei. Jsem úplný začátečník, takže jsem chtěla nějaký jednoduchý. První jsem musela reklamovat, ale bez problémů mi ho vyměnili (přijeli pro něj ve sjednaný termín až k nám domů, protože nejsem z Prahy-kde se kupoval, doteď teda nevím, jestli byla chyba u mě nebo ve stroji, nicméně mi vyměněný kus vyzkoušela babička a už ho zkouším a jde mi to 😀 )

matvej21
12. bře 2013

Ahojky ja mám šicí stroj - Janome sew mini deluxe, Malinky,hezky,přenosný. Jelikož ja moc nešiju,neřeknu Ti moc zkušenosti, ale tchýně šije na něm patchwork. Takže si myslím,že zvládne i šití hraček.

mafeska
12. bře 2013

Já mám stroj singer family, koupila jsem si ho na takové ty běžné domácí práce, šití záclon, zkracování kalhot, šití polštářků, dokonce i knoflík jsem s tim přišila 😀 .. Je jednoduchý a jsem s nimmax spokojená. Stojí přes dva tisíce.

martan01
13. bře 2013

@ivcacekb - stroj z Ikei? Ani jsem nevěděla, že ta nějaký mají, našla jsem ho na netu a vypadá super 🙂 Díky za typ!! Řeším stejnou stiuaci, jsem taky úplný začátečník, nechci to stroje moc investovat, protože nevím, jestli mě to "chytne" 🙂 Tenhle vypadá fakt dobře, takže jsi spokojená? A ještě pro něj přijedou, když nebude fungovat?? No, ideální 😀

lennanov
24. čer 2014

Jako poradila bych ti na prošívání silnějších materiálů už i třeba nějaký menší průmyslový stroj, ale ty už už jsou tak od 6 000 Kč nahoru. http://eshop.anita.cz/Prumyslove-sici-stroje/Si... Záleží, co budeš používat, Janome jsou perfektní šicí stroje, takže toho určitě taky hodně zvládne!

barus.8
24. čer 2014

já mám zetinu, ale ta je cenově někde jinde. Klidně bych šla do janome, je to dobrá značka a dá se ke stroji bez problémů sehnat další příslušenství. Ale singer i brother jsou taky dobré. Řídila bych se hlavně podle toho, aby měli kovový vnitřek, některé levné mají plastový a to se dřív kazí. Kdyby ses chtěla něco zeptat, klidně napiš do zprávy 🙂

luciafff
24. čer 2014

Taky se chystám koupit si šicí stroj. Napsala jsem dotaz se svými požadavky a finančními možnostmi do http://www.raj-siti.cz/ a poslali mi odkaz na http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-janome-920/d-... a http://www.raj-siti.cz/sici-stroj-lucznik-2005-...

Moje požadavky byli na bežné domácí šití (povlečení, závěsy, opravy oblečení, zkracovaní kalhot a hlavně, aby zvládl džínovinu) a cena kolem 4000,- max

Asi půjdu do toho Luczniku, sice to je polák, ale mají dobrý servis a hlavně levné náhradní díly. Pán psal, že s reklamacema problémy nejsou skoro vůbec a těhlech mají prodaných přes 1000 ks ... Tak snad to je pravda. Jinak ten Janome má záruku 3 roky a kdyby byl problém, tak pro stroj si přijedou, opraví a zase dovezou

ladybugie
24. čer 2014

Polský stroj bych nechtěla ani zadarmo. Na úplně nejběžnější šití mám doma Veronicu. Česká značka s tradicí a hlavně, celokovový vnitřek, takže na pořád. Janome je klasika, tam není co řešit, ale zase něco stojí. Za mě ještě Singer, nebo brother. Ale na poměr kvalita a cena je jedničkou Veronica.

ivonapop
24. čer 2014

Ahoj, jestli můžu tedy, - tak poradím. Já jsem měla starý šicí stroj bez entlu, ale chtěla ho kamarádka na dekoraci do obchodu. Řekla mi, abych si vybrala tedy nějaký rozumný elektrický, že mi ho zaplatí a tenhle si odveze. Tak se také stalo. Nedostala jsem od ní žádné rady, i když mi je dát taky mohla, ale řekla mi, že je rozhodnutí na mne. Byl v akci v Lidlu šicí stroj Silver crest za 1800, tak jsem si ho koupila a když došlo k "prodeji" mého starého, tak mi ta kamarádka řekla, že za ty peníze je špičkový, že si před léty koupila podobný, ale dala za něj 25 tisíc. Ta kamarádka je totiž původní profesí dámská krejčová. Taky se na něm stále učím, - zkouším stehy na starých kuchyňských utěrkách atd. ..., ale je fakt za ty peníze bezvadný. Ale byl znovu v akci, není tomu tak dlouho. Kdybych ho doma neměla a uvažovala o koupi, počkala bych na něj

leejlaa
12. led 2015

Nevíte někdo, jak navléknout ty spodní nitě? Myslím jak prostě dostat tu nit na tu špulku 🙂 koupila jsem si ten Silver Crest, a nikdy sem nešila takže vůbec nevím 🙂 Musí se to tam namotat jakoby ručně, nebo je na tom stroji pro to nějaký fígl. Omlouvám se za možná fakt blbej dotaz :D

rousse
12. led 2015

@leejlaa rozhodně ne ručně🙂 je na to fígl 😉 každý stroj má nahoře v pravo takový camprlik vystrčený, na který přesně ty cívky na spodní nitě pasují - na cívku namotáš kousek niti, cívku "napíchneš" na camprlik a celý camprlik posuneš směrem doprava. Nit musíš od špulky vést, jakobys ji chtěla navléct normálně (většinou je na to taková kovová pacička, co má nahoře takový malý kovový disk a přes ten disk se vede nit, když chceš namotat spodní nit na cívku). Pak to už jen přepneš na hlavním kolečku na pravém boku, které pohání celý stroj, šlápneš na šlapku a už motáš.....takhle to zní strašně složitě, ale třeba tady od 1:54

https://www.youtube.com/watch?v=xdHnrlrQ6RE

to je dobře ukázané a je to fakt jednoduché - a většina strojů to má skoro stejně až na pár malých detailů🙂

pejtho
12. led 2015

Dostala jsem k Vánocům Singer - http://sici-stroje.heureka.cz/singer-smc-2250/
Jsem maximálně spokojená. Jako začátečník fakt oceňuji jednoduché a intuitivní ovládání. Nic složitého.
Zatím jsem dělala dětem zástěrky a paráda.
Jinak jsem to probírala se známýma švadlenama a byl mi za cenu do 2tis doporučen.
Vy máte limit vyšší, tak určitě najdete i lepší-ale jestli to pak není zbytečné na domácí užití. To už ale poradí určitě někdo zkušenější 🙂

karla073
26. čer 2015

Ahoj, ráda bych využila tohoto vlákna, ráda bych koupila mamince k 50. narozeninám nějaký lepší šicí stroj. Ten její je už snad 30 let starý a hodně dosluhuje. Když jsem se tak dívala co už se to objevilo, tak bych brala cenu kolem 5000,-. Např. na zminěném eshop.anita to sice vypadá na velmi kvalitní stroje, ale to už je trochu mimo moje možnosti.
Děkuji za rady 🙂

ema_s
27. čer 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Já mám přes deset let stroj Veronica - je to česká výroba, a zatím jsem s ním žádné vážné problémy neměla. Je to ještě poctivá kvalita, jeden známý, který opravuje šicí stroje, na ty dnešní levné hrozně nadává. Když se tam něco pokazí, nejde to už opravit. Ale za 5 tis. si myslím, že už se dá pořídit dobrý kousek...