Kuřačky mezi snažilkama a těhulkama. Chcete přestat?

luciv
26. zář 2007

Holky kouříte v těhotenství a nebo snažilky snažíte se s tím seknou když plánujete mimiška? 😎

monik111
1. říj 2007

Ahojky všichni,
tak vám povím jak to bylo se mnou.Já taky před těhu dost kouřila a říkala jsem si co budu dělat až budu těhotná.Že to jako nevydržím a tak.No a když mě vyšel test,tak jsem tomu nemohla jaksi věřit.Ale jak mi to mudr potvrdil,tak jako by se to ve mě zlomilo a ani mě nenapadlo si zapalit.Tak věřím,že budete mít to štěstí a taky vám to půjde tak snadno.Ale přiznám se že si zase občas zapalím.Jak jsem přišla o mlíčko a přestala kojit,tak se mi ta chut jaksi vrací.Sice s tím bojuju,ale fakt si někdy zapalím a bojím se že to nebude lepší...ach jo!!!!!!
tak držím všem pěsti ať vše výjde a probíhá v klidu a silné vůli zdar 🙂

anngie
1. říj 2007

Ahoj holky, já jsem kouřila od 17ti a je mi skoro 30, těhotná a mám problém přestat, protože mi to víceméně chutná. Musím říct že teda čím dál míň ale chut mám na cigaretu furt. Hulila jsem dost, na pařbě taky padla krabička jako nic. Normálně jsem udělala tak 12-15 denně, dnes jsem stále tak na 5ti. Nemůžu kouřit večer než jdu spát a němůžu ráno. Ale přes den si dám a jen málokdy mi to smrdí. Takže doufám že se velmi brzy propracuju max. na jednu denně. Všem ostatním držím které s tím chcete skoncovat držím palce.

hulda
1. říj 2007

Holky, myslíte, že to kouření otěhotnění fakt nějak zásadně brání? Slyšela jste o tom některá něco podrobnějšího?

anngie
1. říj 2007

hulda: u mě to teda neplatí. Myslím si že ne, spousta ženských co znám a mají ted mimča tak předtím hulily. i když teda mám kamarádku která podstoupila umělé oplodnění a vždycky teda když prochází tím procesem tak radši ani nekouří...pro jistotu.

hulda
1. říj 2007

anngie Já taky podstoupila IVF a taky jsem radši nekouřila, ale stejně to nevyšlo. Možná je to pro tělo dvojí zátěž - kromě IVF jestě nedostatek nikotinu, nevim. Každopádně s tim chci taky přestat. Musíme se navzájem nějak motivovat 🙂

xaverov
1. říj 2007

Holciny, mam zacatecnicky dotaz.. Nejsem ted uz pravidelnej kurak, ale jakmile si jdeme s manzelem nekam sednout nebo poparit s kamosema, tak jich za vecer dam treba 7 a k tomu treba 1-2 piva ci vina. Vyjimecne piju tvrdej, ale tenhle patek jsme meli oba dva takovou radost ze zivota, ze jsme se krasne zmrskali z par panaku a par tahu travy 😀 a ja vam byla teda nadherna
😀 A ted co mne zajima.. Docetla jsem se tady nekde, ze prvni trimestr je pro vyvoj plodu nejdulezitejsi, jenze co kdyz ja takhle budu parit a popijet 3 tydny a pak se dozvim, ze jsem v tom? Priroda vsechno zaridila primo zazracne, ale tady se mi, ze to nejak nevychytala 😉 Je ten rany zacatek skutecne tak zasadni? Dekuju

hulda
1. říj 2007

xaverov Určitě pokud se někdo snaží otěhotnět, měl by být zodpovědnej a leccos si odpustit. Ale na druhou stranu, ta snaha může u někoho trvat roky, to bychom nemohly normálně žít!

xaverov
1. říj 2007

No prave. Je mi jasny, ze kdybych byla sussi typ a moji kamaradi se schazeli misto baru v knihovnach ci klubovnach, tak bych se tady takhle nemusela ptat. 😀 Ja piju stejne cca. jen 1x tydne a jak jsem napsala vypiju pri jednom sezeni max.2 jednotky alkoholu, ale stejne mne to prijde zvlastni. Vzdyt se to nemusi tykat jen alkoholu a cigaret, takhle prece nekdo muze nevedomky uzivat pri onemocneni farmaka nebo hodne aktivne a dynamicky sportovat. Takze to asi nebude zase takova hruza, proste chovat se tak, ze je mozny, ze uz v sobe nekoho nosime a obcas se velmi, ale opravdu jen velmi skromne poveselit 😀

anngie
1. říj 2007

holky já nevěděla že jsem těhotná a byla jsem u kamarádky na oslavě narozenin, kde jsem pila šampus a jablíčko. Sice mi to moc nejelo a připadala jsem si divná, ale budiž. Vykouřila jsem krabičku a žrala jak nemytá. Taky jsem měla před dovolenou tak jsem denně večer běhala doma na elipticalu s Kabátama na ušich aby to šlo fakt dobře a udělala jsem denně 11km. To jsem byla těhu a nevěděla¨to. Pak jsem to zjistila z testu a jela na dovču do Chorvatska, autem. Takže dvě cesty, jedna 10 hodin a přežili jsme to v pohodě. Takže to neřešte, stejně to jste vypili a vyhulili v raném těhotenství o kterém jste nevěděli, nevrátíte.

hulda
1. říj 2007

Já myslim, že otěhotnění je dost na náhodě. Vždyť otěhotní i narkomanky, vrcholové sportovkyně... Přílišná pečlivost na to, co děláme, jíme a pijeme je zase jen stres a důležité je být v pohodě.

markytkaaa
1. říj 2007

Jééé moje ranné těhu proběhlo na pracovním teamingu v Poděbradech, za pátek a sobotu jsem stáhla dvě a půl krabičky, vypila dvě vína, skákali jsme jak najatý na parníku na diskotéce. Kromě toho jsem prodělala drsnou masáž zad od hromotluka v Poděbradech a horkou perličkovou lázeň 🙂 Další den doma jsem se přežrala ale fakt drsně ... fritovaným jídlem ... ale z toho normálně kapal olej jak bylo mastný a já si mlaskala ;) Ještě že jsem v tu dobu fakt nic nevěděla ... protožee jsem se chovala jako hovado 🙂
Neřešit!!! Neřešit!!! Dozvědět se ... a pak si užívat 🙂

xaverov
1. říj 2007

To vsem: 😀 😀

anippe
2. říj 2007

Ahoj holky,patřím ke snažilkám už 9měsíců a všechny mě asi dáte za pravdu že je to nápor na nervy.Hlavně když zase přijde mrcha - to pak potřeba nikotinu stoupá! 😠 Ale ve čtvrtek jsem strávila s přítelem 5 hodin na plicním a řekla jsem si, že tohle teda néééééé! 😖 Já jsem nebyla silnej kuřák, ale i tak doufám že to vydržím.Chutě to teda mám!! 😠 Ale víno to bych si nezakázala 😀

luciv
autor
6. říj 2007

ahojky tak holky těhu jsem 4tt a jdu do páteho cigarety mi přestávají pomaličku chutnat ale ne uplně tak nevím co dělat. už jsem zla sama na sebe, mam chut a jak si zapalím tam po dvou potahnutích mi nechutnají, doufámm že ta nechutpříjde větší, je to asi moc nebezpečné ted kouřit když je to nejduležitější ne?22.10.jdu na první prohlídkua už vidím jak říkam dr. že kouřím ☹

pikusa
6. říj 2007

Ahoj,tak se přidávám ke snažilkám-kuřačkám.Snažíme se přes 2 roky a v červnu jsme začli jezdit do Prahy.Zjistili mi PCO a partnerovi špatný SPG.Vím,že bych měla přestat,ale prostě to nejde a přesně,jak tady někdo psal-psychika a to věčný čekání dělá svoje.
Bylo nám doporučeno ICSI a jsem na sebe zvědavá,jak to zvládnu přestat.Ted u mě byla kamarádka,co celé těhu kouřila a má nádhernou zdravou holčinku.

mihapiha
6. říj 2007

Zaujalo mě téma, ale nemám chuť si to číst celé. Jen bych všem kuřačkám těhulkám rádá doporučila aby si něco přečetly o vlivu kouření na plod dítě. Třeba by jim to pomohlo v odvykání. 😉

luciv
autor
7. říj 2007

mihapiha: ja si právě včera přečetla všechno o spatném vlivu na mimi a řekla jsem si že se to musí snížit aspon max na 3 cigarety denně a myslím že to zvaldam jsem teprve ve 4tt a věřím že s tím seknu uplně jak si zapalím říkam si chudáček tam musí mít dym v břichu ( i když vím že to do miminka ma ještě daleko ) a tím mi to přestava víc a víc kouřit.
Znam hodně těhul co má zdravě děti i po kouření a dokonce dvě zdravotní sestřičky které by měli jít příkladem ale vím taky že ty problémy ted mít nemusí ale klidně později ano a na každém se to ukáže dříve nebo později ale proč riskovat a ubližovat tomu malému naší bezohledností. No seknu s tím a hotovo, ušetřím peníze i zdraví nam oboum i když to bude asi po 7letech kouření v průměru 20ks denně těžké ale musím

gabrlinka
7. říj 2007

Ahoj holky, já se snažila celý rok o mimi zbytečně, neboť mi zjistili PCO a v srpnu šla na laparku. To jsem nekouřila asi dva roky, a Teď beru clostil a týden před naší svatbou začla kouřit (18.8.) a kouřím furt, protože jsem aspoň psychicky v pohodě, znáte to kafíčko, cigárko, klídek pohoda. Asi mně někdo bude odsuzovat, ale už mně to přestalo bavit se furt stresovat nad těhu testy a teď jsem v takové pohodičce. Ale pokud zjistím těhu, tak přestanu.

misicka455
7. říj 2007

Ahojky holky, můžu se přidat?

Jelikož jsem kuřačka už několik let a za tři týdny máme svatbu a po Novém roce by jsme se chtěli začít snažit tak se mě toto téma tyká.

Jenže mám strach z toho , že moje vůle nebude tak pevná abych stím ůplně přestala. Každopádně to chci po svatbě začít stahovat na co nejmenší minimum.

misicka455
7. říj 2007

Gabrilka stím s tebou souhlasím při cigaretě jsem taky tak nějak víc na pohodu. Kdykoliv jsem ve stresu tak mě cigo pomůže, je fakt, že je to asi i psychická závislost, že bych ten stres možná zvládla i bez ciga. ale ono takové to kafíčko nebo pokecání se známímí v hospůdce (věšina jsou kuřáci) bez cigarety není ono.

gabrlinka
7. říj 2007

no, právě...v té hospůdce, když jsem nekouřila, tak mně to strašně dusilo, když kolem mně všichni kouřili (jsem lehký astmatik a alergik) takže jsem do toho opět spadla. Já mám období, kdy sem nekouřila 4 roky, pak 2 měsíce jo, pak jsem byla z toho hodně nemocná, tak zase dva roky nic, no a teď zas, takže můžu opět čekat, kdy budu nemocná. Ale beru vitamín C a piju bylinky Femigard, tak se to snad nějak srovná. Ale snažím se to kouření omezovat. Třeba v práci nesmím a kouřím první cigaretu až kolem třetí odpoledne ke kávě. A znám hodně bab, co kouřily a otěhotněly.

misicka455
7. říj 2007

Taky jím céčko. 😀

_Znám taky hodně kuřaček, které otěhotněli a i v těhotenství kouřili a narodilo se jim zdravé miminko. Já to snad zvládnu aspoň omezit. Jsou dny když nejsem v práci a ani nikam nejdu ven tak nekouřím, ale jak se dostanu do společnosti palím jednu za druhou ☹

aja123
8. říj 2007

Ahoj holky, tak kuřačka jsem byla taky a to dost silná. Když jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem si zapálila poslední cigáro, které jsem stejnak nedokouřila, protože začaly pracovat výčitky. No a když jsem si přečetla, co se děje s mimískem po jedné vykouřené cigaretě a jak stím přibližně hodinu bojuje, tak už by mě nikdy nenapadlo zapálit si. 😉

cert..ova
8. říj 2007

ahoj, já jsem hodně silná kuřačka, 2 krabky denně nebyl problém a v den pozitivního testu sem s tím sekla a kecy typu, že by se nemělo tak radikálně, neberu, ani u jednoho jsem nehulila, ale vím, že hned jak dokojím, tak zase začnu, už to mám zkrátka vyzkoušený, ale už ne tolik, aspoň doufám 😀

cert..ova
8. říj 2007

micicka, to, že se narodí zdravý dítě je jen základ, děti kuřaček mají častější syndrom náhlého úmrtí, pak taky astmata, alergie a plno věcí se může ukázat v pubertě, ale samozřejmě taky nemusí. a mimochodem, když se kouří, tak mimčo v břiše trpí nedostatkem kyslíku, takže naprd 😉 , chudák

maruska39
8. říj 2007

Jsem snažilka od srpna. Zároveň s vysazením HA jsem vysadila cigarety. Prostě jsem přestala kouřit,protože si moc přeji mít miminko a udělám proto cokoli,i přestanu kouřit ... A šlo to úplně v pohodě. Musí tam být odhodlání přestat kouřit 😉 🙂

luciv
autor
9. říj 2007

Holky ja jsem už neštasná jsem v 6tt a byla jsem silny kuřák snažím se nekouřít ale nejde mi přestat mam slabou vuli po delší době bez cigarety jsem nervozní kouřivala jsem cca jednu rkabičku a tvrdé a ted lightky ale i to mě moc štve, nemám silnou vuli ap ořád myslím na to malé že to musí byt pro něj hrozné a ani přesto to nejde. Poradte mi prosím, ted vykořím sice tak 6cig.ale nechci ani jednu ☹

murasek
9. říj 2007

luciv, moje kamaradka taky kourila, ale pak nastal asi v 8 tydnu zlom a uz nevzala cigaretu do pusy, neboj, urcite to pujde🙂 dokazes to 😎

luciv
autor
9. říj 2007

ja jsem se taky právě dozvěděla od zmámých že pak kolem 7tt už jim to přestalo chutat ale připadam si opravdu jako zavislák vím že tomu malému ubližuju a bojím se toho

vlnka1
9. říj 2007

Holky, já jsem s cigaretama sekla s vysazením prášků. bylo to těžké jen prvních pár dnů, pak docela v poho (předtím jsem kouřila tak 10 cigaret denně a po dobu 11 let 😅 ). Nechtěla bych si jednou něvco vyčítat.... A ještě že tak, protože hned druhý cyklus jsem otěhotněla 😉. Dnesk ana cigaretu nemám vůbec ani chuť, ale někde v koutku duše vím, že jednou, až už nebudu kojit, si určitě dám a bůhví, jak to dopadne 😉
Opravdu je to hodně o vůli....
Luciv, ale není třeba házet flintu do žita, já bych se o to pokoušel akaždý den tak dlouho, až by to jednou vyšlo a pak to půjde i bez cigaret, uvidíš 😉