Lidské anomálie, zvláštní poruchy a úrazy - diskuse

skuli
11. únor 2009

Zajímají mě takové věci.Jsem schopná se pořád dokola na to dívat a taky přemýšlet,jak je to možné,že se někdo takový narodí nebo později onemocní tak strašnou nemocí.Kamarádky mi říkají,že jsem úchylná a když jim pošlu nějaký odkaz,tak jim je z toho zle.Jsem zvědavá,jestli se tady najde nějaké spřízněná duše se kterou by jsme si o tom mohli bavit.Něco pro představu,co mám na mysli

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zajimavosti/9...

http://www.svladmel.estranky.cz/clanky/pozor/zn...

https://www.youtube.com/watch?v=Bol41gFDam4
supina
20. únor 2009

Kobylicik, souhlasím s tebou - já sama jsem postižená, i když ne nějak strašně, narodila jsem se bez jednoho předloktí. Žiju úplně normálně, dělám vše, co ostatní - mám maturitu, řidičák, dítě, přítele, umím plést, háčkovat, pletu košíky.. A to jen díky tomu, že se ke mě rodina a lidé z okolí vždycky chovali jako ke zdravé a nedělali ze mě chudáka. Je fakt, že občas na sobě cítím pohledy jako "je to možný??" Ale vím, že spousta lidí se na mě dívá s obdivem, co dokážu - nechci se chlubit, jen píšu, jak to cítím 😉

kobyliacik
20. únor 2009

Aj ja mám vo svojom okolí človeka, na ktorého ľudia zízajú a poviem, že niektorí dospelí, navonok zdraví sú na tom v istom smere oveľa horšie ako on. Supina, držím ti prsty, aby si natrafila len na ľudí s nadhľadom a patzričným prejavom, ako si zaslúžiš, nie na divákov z cirkusu.

supina
20. únor 2009

Můžu říct, že těch, co zírali moc nebylo, naštěstí..I když mamka říkala, že když jsem byla v kočárku a nechala mě před krámem, nějaká ženská mě svlíkala, aby to viděla - ale to mi přijde, jako debilita toho člověka. Já jsem v pohodě a takových lidí si nevšímám. Jsem ráda, že mám okolo sebe spoustu fajn lidí. A hlavně, jak jsem se s tím narodila, umím s tím žít plnohodnotný život 😉 Naopak bych řekla, že mám nadhled nad spoustou věcí jen tak mě nic nerozhází 🙂 a obdivuju lidi, kteří přijdou k úrazu během života a vyrovnají se s tím - to jsou osobnosti

kobyliacik
20. únor 2009

Supina, k tposlednej pripomienke tvojho príspevku - to sú naozaj ľudia, neviem, či by som sa s niečím takým vyrovnať ja, alebo stratiť jeden zmysel, môžem len skonštatovať, že my zdraví ľuda máme zjavne iné handycapy (zjavne nie telesné) ako ľudia, ktorý "nie sú" celkom zdraví.

annaola
20. únor 2009

ahojte, ako vsetci som sokovana, najst tak vela smutnych pripadov na jednom mieste. Nie je mi z toho na vracanie, skor luto tych ludi. Nie je prave najjednoduchsie zit s akoukolvek anomalou a postihnutim v ludskej spolocnosti. Ved uz vozickari su napr. v mensich mestach raritou a to nehovorim o tom ze bezbarierove pristupy nie su samozrejmostou, skor vynimkou. Kiez by sme vsetci mali taku silu ako oni, a prestali by sme sa vyhovarat ze to ci ono nejde urobit a viac by sme si vazili vobec toho ze zijeme. to je moj nazor.

skurinka
20. únor 2009

tohle kdyz jsem vdela tak jsem brecela je to hruza co se vse deje ☹ ☹ ☹

skurinka
20. únor 2009

u toho jsem se nastvala matka ji tak vykrmila a pak ma holka zdrav problemy .hlavne ze sedi a poziraji hranolky atd.a pak si stezuji.tohle me dokaze vytocit 😠

sisstin
20. únor 2009

ty voe...ta matka asi není úplně v pořádku 🤐

skurinka
20. únor 2009

jako tohle nechapu jak tak daleko s jidlem muzou zajit.je to hnus a pak jsou z toho nestastni 😠

tvarohacek
20. únor 2009

kobyliacik, máš pravdu, taky mi přijde, že by zde neuškodilo více respektu...

bibula
20. únor 2009

super,hned pokukam,ked drobec zaspi 😉 😨 😅

kobyliacik
20. únor 2009

Tvarohacek, vieš jak to, keď sú ženy dlho doma, osprostievajú..(bez urážky, je to číry fakt)

bibula
20. únor 2009

to je fakt-moja slovna zasoba je asi o 10% mensia,ci nizsia? 😀
ja to neberiem , ze mame malo respektu,ale ked je to pokope,preco sa na to nepozriet? ked mas v novinach jeden obrazok nejakeho nepekneho poskodenia/ochorenia,pozeras/me na to aj tyzden,tu to mame pokope,pozrieme a calkame,co dalsie nas postreetne,ci uz tu na nete,alebo inde v nasom malom-velkom svete 😉

lienka55
20. únor 2009

je mi z toho na nic,uplne sa mi trasu kolena,ako sa moze niekto na toto pozerat?

kobyliacik
20. únor 2009

Bibula, ale toto sa nápadne a veľmi podobá na akési choré ukájanie, nejde o to pozerať to, ja viem, ide o tie fakt nemiestne komenty, ktoré by som od matiek a budúcich matiek (logicky, by mali mať úctu k životu) nečakala... Toť vsio, nemienim moralizovať, je to môj názor, len som sa ho snažila vysvetliť, bez toho, aby som sa niekoho vulgárne dotkla.

bibula
20. únor 2009

mne to tiez nieje prijemne pozerat,ale preco sa tomu branit,? lepsie si to pozriet na nete ako cudzych ludi a nie civiet ked nieco podobne strenem v autobuse.

kobyliacik
20. únor 2009

Btw. ja sa tomu nebránim, len podotýkam na reakcie tu prítomných...

skurinka
20. únor 2009

bez urazky ale kdyz se na to nechcete divat tak proc na to koukate.
ja nejsem zadyny uchylak abych na to nestesti co maji ruzne lidi koukala od rana do vecera.ale proste me to zajima jak se pak vse resi nebo jestli to jde operace atd.tak nevim proc bychom se na to nemohli podivat.a te tluste holcicky je me lito pac matka je uplne blba ze to tak nechala daleko zajit,ze ta mala se nemuze ani postavit.myslete si co chce te .je to muj nazor.

supina
20. únor 2009

Svým přízpěvkem výše jsem chtěla říct, že i postižení můžou být spokojení se svým životem - samozřejmě ti, kteří netrpí bolestmi

schwarzovka
20. únor 2009
kili
20. únor 2009

tu je lepšie video

https://www.youtube.com/watch?v=cNATWsVVwgo


je to sila, ako schudla.

kili
20. únor 2009

no má riadne zničoné nohy

skurinka
20. únor 2009

ale je to super ze zhubla a je z ni hezka holka ktera ma celej zivot pred sebou 🙂 🙂 🙂 🙂

peppapig
20. únor 2009

skoda, ze i maminka nehubla s dcerou, urcite by to na ni melo pozitivni vliv 🤐

skurinka
20. únor 2009

no mamainka to potrebuje jak sul

bibula
20. únor 2009

takej materi,co toto sposobi vlastnemu decku,by som ho odobrala 🙄

skurinka
20. únor 2009

bibula-mas pravdu kdyz to napisu hnusne prve ji tak chudinu vyzere a pak rychle do TV aby byla zajimama a chudinka a pak vydiz zaber jak ji futruje hranolkama.chudina je ta mala matka je uplne blba. 😨