Maminky sportovkyně, jak jste prožívaly těhotenství?

tetta
25. kvě 2013

Ahoj, hledám maminky a budoucí maminky, které rády sportují. Sama jsem teď na úplném začátku II. trimestru a mám od doktorky sport povolený jen dost omezeně, tak trochu trpím 🙂 Jak jste to prožívaly vy, nemáte nějaké tipy, jak nedostatek sportu zvládat - případně čím ho nahradit? Uvítám i nějaké tipy na výběr kočárku, vozíku a dalších potřeb, abychom mohli s prckem co nejdřív po porodu začít sportovat 🙂 Já vybírám kočárek/vozík, se kterým se dá vyrazit na brusle, na výlet do "aspoňtrochu" terénu a případně i na běžky (i když to si nejsem jistá, jestli bych dala). Tak díky moc za rady, tipy a jíné 🙂

radka8888
29. kvě 2013

@fiallinka to jsem tvrdila manzelovi taky, když me škrtil🙂))

tetta
autor
29. kvě 2013

@indigirka Ty jo, díky za tak obsáhlou odpověď, fakt super 🙂 Asi o tom Chariotu přece jen popřemýšlím, třeba se mi povede sehnat nějaký bazarový za přijatelnější cenu... Zkoušela jsi vozík na běžkách táhnout i ty? Manžel totiž není moc dobrý běžkař, takže bych určo tahala já, ale mám strach, že bych to nedala.

indigirka
30. kvě 2013

@tetta Na bazarový Chariot držím palce, mě se to nepovedlo. Doporučuju si na stránkách velofiala.cz přečíst články o srovnání vozíků.
Na běžkách jsem zkoušela táhnout i já - jeden celodenní výlet bez manžela (v Jizerkách), jinak pouze nějaké kousky (aby se zbytečně nezastavovalo a dítě se nevzbudilo, když si mazal lyže nebo si potřeboval odskočit). Jde to, ale je to docela makačka. Vždycky je to tak, jako bys jela do většího kopce než jedeš, akorát ve sjezdech to urychluje a hůř se s tím brzdí. Strašně záleží na tom, jak je rychlý sníh a jak je upraveno, na ten můj celodenní výlet byly perfektní podmínky. Jde to na klasiku (tam je zapotřebí mít fakt dobře namazáno) i na bruslení.

tetta
autor
31. kvě 2013

@indigirka Mám ještě čas, tak třeba něco seženu, třeba na podzim 🙂

tetta
autor
2. čer 2013

Holky tak jsem důkladně porovnala chariot vs. croozer a rozhodla se pro croozer. Ty rozměry jsou skoro stejné, váha sice až o 3,5 kg menší u chariotu, ale to mi asi za tu výrazně vyšší cenu nestojí. Na lyžařský set asi prdím a kdyžtak si budu půjčovat.

tipata
5. čer 2013

@tetta Ahoj, u starší dcery jsem moc nesportovala, stačila mi práce. Ale s ní po porodu jsem našla v Ově fitko, kde se cvičí přímo s dětmi v ergo-nosítkách na H.E.A.T.ech. Tam jsem začla v jejích 4měsících. V Lucčiným roce jsem ji sundala ze zad, když mi potvrdili další těhu a cvičila jsem klidně dál až do porodu a teď s Lukáškem už jedem zase spolu od 6tinedělí. Starší Lucka je tam hlídaná a malý mi dělá zátěž. Hubnutí se moc neprojevuje, jen pomalu to jde dolů, protože si nehlídám jídlo, ale jinak forma a rekonvalescence po porodu je diametrálně jiná, i když obě děti jsou císařem. S malým jsem po 6tinedělí hodila Lucku v nosítku na záda, malýho do kočáru a vyrazili jsme ven. K těm nosítkům mám vyzkoušenou Manducu pro úplně malý miminko (půjčila mi kamarádka pro Lukáška) a jinak na Lukáška používám starší Liliputi a pro Lucku jsme nedávno pořizovali to rostoucí KiBi (do toho jde novorozenecká vložka od Ergo). S obě jsem maximálně spokojená. Tak jestli sháníš něco na výlety a podobně, tak jdi rovnou do KiBi s tou vložkou, věkově ti vydrží dýl a ta počáteční vyšší investice se vyplatí. Zatím nejde moc sehnat bazarové, je to celkem novinka. Tak s bříškem klidně na H.E.A.T., tempo si kdyžtak uzpůsobíš sama a pak si jen dáš zátěž na břicho a po pár měsících na záda. To je moje zkušenost. 😉

danceli
5. čer 2013

ahojky,já jezdila do 8m. spinning,pak už spíš jen v sedě,ale tím,že jsem na něj byla zvykla,tak mi to nevadilo, jen se nastaví řiditka výš a jedeš..samozřejmě svoje tempo,jinak chůze s hůlkami,nebolí tě pak záda,odlechčí se a jsi pořád v kondici.
Po porodu jsem začala s kruhovými tréninky,ale bez břicha,měla jsem císař a zase spin..ted jsem objevila STROLLERING je to cvičení s kočárky,vypiš si to ve výhledávači a uvidíš, je to rychlejší chůze s kočárkem,posiluje se atd..výhoda stále máš dítě u sebe..Jinak my máme klasický kočárek a pak nosítko chicco,ted už jsme byli vyzkoušet v obchodě krosničku na záda,at víme co nám sedí a chceme to pak koupit přes bazárek,dají se i půjčit,né vždy v tom dítě vydrží a co pak s tím..půjčují se i vozítka,tak doporučuji vyzkoušet a pak koupit..nevím odkud jsi,já jsem z OV,tak když tak dám typy..držím palce🙂

tetta
autor
8. čer 2013

@tipata @danceli
Holky, moc děkuju za tipy 🙂 Já jsem ze Středních Čech, takže od Ostravy dost daleko 😉 Ty vozíky se půjčují zhruba na jakých místech - myslím jako ve sportech, u cyklostezek apod.? Viděla jsem půjčovnu jen v zimě na Šumavě, ale zatím jsem se po nich ani moc nedívala. Ty nosítka ještě důkladně projdu na netu, ale myslím, že zkusíme nějaké to ergo, ať můžu nosit od malička. HEAT mě nenapadl, to je dobrý nápad, my jsme tu teda měli jen K2, ale i ty myslím nedávno zkrachovaly, tak zkusím něco po okolí a přinejhorším Praha. O Strolleringu jsem slyšela, dokonce vím, že přímo tady je jedna instruktorka, tak uvidím, jestli ty kurzy fakt jedou, protože třeba těhotenské cvičení je tu sice vypsané, ale není o něj zájem, tak mám strach, že to bude něco podobného. Dokonce jsem uvažovala, že bych si udělala kurz na in-line Strollering, ale prý je to dost drahé. Já jsem taky doufala, že budu dlouho sportovat, ale měla jsem měsíc zákaz, pak 14 jsem mohla sportovat a pak zase zákaz, tak se do toho teď blbě vrací. Snažím se aspoň cvičit doma a chodit.

danceli
17. čer 2013

ty vozíky atd se u nás půjčují v dětských obchodech a bazarech,můžeš zkusit i sporty to jsem nezjištovala..
Jinak jestli můžu radit, radši bych si udělala klasický strollering,jak budeš mít ten kurz,tak už pak můžeš dělat svoje kombinace,to bude na tobě hlavně né každá mamina ovládá brusle,tak si myslím,že na přivydělek máš lepší to, jinak vše najdeš na jejich stránkách,jinak levnější je fitmami..já to cvičím bez kurzu a nikomu to nevadí,jen máš víc práce s reklamou,,,

eiram2010
23. čer 2013

Ahoj, já jsem taky před tětu hodně sportovala, kickbox, tanec, běhání .... na začátku jsem se bála a byla jsem unavená. Do toho práce a škola a doma máme 3 pejsky a času moc nezbývalo. V týdnu jsem se vydala na cvičení pro těhulky, ale nikdo tam nedorazil ( byli ty vedra) takže nic 🙂 Jinak bydlím na kraji Prahy,je to u nás jak na vesnici, takže procházky s pejskama v lese a polňačkama. Ještě pracuju ( stojím a chodím). Chodím pořád pěšky, tak se udržuju v kondici a na delší prochajdy jsem si pořídila těhu pás, protože mám jen břicho, ale už docela větší. Po porodu když mi bude dobře bych chtěla postupně, začít běhat a na Facebooku jsem ve skupině Báječné ženy v běhu a chtěla bych vyzkoušet nějaký závod nebo když by to šlo půl maraton v Praze, manžel je běhá. Celkově jsem se přes vytíženost k pořádnému sportu nedokopala a jeliokož jsem už v měsíci, možná ani nedokopu. Doma mám ještě míč a na něm sedávám a protahuju si záda když bolí. Těhotenství hrozně rychle utíká 🙂
A kočárek máme X lander volcano 2011, taky z bazaru, ale vybírala jsem, právě, abych s ním mohla po výletech do terénu. Až bude Flípek na světě, ráda bych chodila na Outdoor cvičení, to jsou maminky a cvičí venku s kočárkama 🙂

tetta
autor
24. čer 2013

@eiram2010 To Outdoor cvičení se tak fakt jmenuje nebo je to to samé co strollering a ty Fitmami? Taky mám v plánu na něco takového začít chodit. teď jsem ještě objevila Fit4mami (nebo Fit4mimi, teď nevím), tak tam chci napsat, jestli to běží. To je venkovní cvičení pro těhotné. Ale mám právě podobné zkušenosti jako ty - našla jsem si dvoje těhotenské cvičení v okolí a ani jedno neběží, protože není zájem.

eiram2010
24. čer 2013

@tetta nevím jestli se to tak jmenuje, psala to jedna holčina, která scháněla kamarádku, která by s ní chodila ... ještě jsem se nekoulala na net a nic o tom nezjišťovala.Ráda bych pak ale na něco takového chodila. Momentálně mě trápí oteklé nohy a hůř se mi dýchá, protože na to, že mám pouze břicho mám napjatou kůži...zavidím těm špekatějším 🙂

cincolina
24. čer 2013

Ahoj, já jsem před prvním těhotenstvím jezdila do práce na kole a dvakrát týdně běhala a taky hory výlety na kolech natěžko... Při prvním a druhém těhotenství jsem pak chodila na cvičení a do 16tt jezdila na kole, teď už cvičení nestíhám a na kole se snad projedu ještě o prázdninách. S dětma se snažíme být dost aktivní, takže pěší výlety, nejdřív s kočárem, pak v nosičce na zádech, za kolo máme Chariot (na první jsme měli Croozer) dvoumístnej.
Mně nejvíc chybí to běhání, už se těším až na jaře zase začnu, aspoň dvakrát týdně, půlhodina jenom pro mně a úplně mně to nabije energií.

tetta
autor
26. čer 2013

@cincolina Aghoj, já taky plánovala, jak budu sportovat, ale pak jsem měla zákaz a teď si mě manžel i trochu hlídá, abych nedělala blbosti 🙂 A je ten Chariot fakt o tolik lepší? Protože ten rozdíl v ceně je šílený. Chápu to dobře, že těch 19 000 je u Chariotu jen za tu boudičku a zbytek (připevnění ke kolu, přední kolečko ke kočárku a na brusle) se musí dokupovat zvlášť a u Croozeru je toto všechno v ceně těch necelých 10 000?

cincolina
26. čer 2013

@tetta řekla bych, že ten rozdíl v ceně opravdu opodstatněný je. My jsme kupovali 2011 na podzim v Brně na veletrhu Sportlife s 25% slevou a stálo nás to 16 tis. (základní vozík Cougar 2, kočárkový set (= dvě přední kolečka), cykloset a miminkovník (nutnost pro mimino, které nesedí). Pokud začnete včas sledovat aukce a bazary na netu, tak seženete za takovou cenu taky i s plnou výbavou.
A ano, Croozer má všechno v ceně, my u toho prvního ještě dokupovali odpružení, které nemá (asi 2 tis.)

indigirka
26. čer 2013

@tetta Na stránkách velofiala.cz je podrobný článek o srovnání vozíků Chariot Cougar x CX x Croozer. Na základě toho jsme vybrali CX a nelitujeme (ale používáme ho dost - kolo, brusle, běh, běžky i kočárek). Záleží, co od toho čekáš, ledaskomu Croozer stačí.

indigirka
26. čer 2013

@tetta Aha, teď koukám, že jsi psala, žes to už četla. Na jarním veletrhu v Letňanech dávali 20% slevu na vozíky, na podzim bude zase, třeba tam budou vystavovat taky. Co teď oceňuju v těch vedrech, že se dá u CX odepnout slída z bočních okének a má dlouhou sluneční clonu. Na bruslích se dá brzdit tou brzdou na vozíku (sice výrobce píše, že se má umět na bruslích bezpečně zastavit, já tedy nejsem nijak dobrý bruslař a bruslení s vozíkem mi připadá jednodušší než bez něj a brzda funguje skvěle). Další výhoda je, že se vejdu do výtahu s vozíkem i kolem, s Croozerem by to nešlo, protože je širší. Kamarádka má ale Croozer a používá ho jen za kolo a je s ním spokojená.

tetta
autor
29. čer 2013

@cincolina Nerozepsala bys mi prosím trochu podrobněji proč je Chariot o tolik lepší? Jsi jediný člověk, kterého znám, který má zkušenosti s oběma variantami. Díky moc
@indigirka Hele ale vždyť Croozer je oproti CX větší jen o maličko a jen v té šiřce (našla jsem: CX - 114x 69x94; Croozer: 110x74x84). Kdyby se ta bubnová brzda dala přidělat nejen na CX ale i na Cougar, tak neváhám, protože Cougar je fakt menší a lehčí. Podrobný článek o srovnání vozíků Chariot Cougar x CX x Croozer jsem nečetla, jen články o jednotlivých vozících, nehodila bys mi se prosím odkaz, nějak to nemůžu najít. Díky 😉

indigirka
30. čer 2013

@tetta Co se týče té šířky, záleží na tom, jak a kde vozík používáš. Do některých výtahů (u mámy ve starém paneláku) se vejde natěsno a žádnou rezervu tam nemá a do některých rychlíkových vagónů taky, některé autobusy MHD tam taky mají místa dost málo. Do těch větších výtahů se vejdu s kolem i vozíkem (u nás doma, v některých stanicích metra), s Croozerem už bych se tam nevešla (+ odpružení 4 cm na každé straně a bez toho bych určitě nejezdila - pak to je 13 cm a to je dost). Což nemusíš vůbec řešit, pokud víš, že ničím takovým jezdit nebudeš. Jinak to samozřejmě jde vyřešit tak, že když se někam nevejdeš na šířku, vycvakneš kolo (nebo obě) - v jednom člověku se s tím pak ale blbě manipuluje.
Bubnovou brzdu má CX normálně z výroby (nově má od letoška diskovou), k Cougaru se dá dokoupit brzda, která se přidělává na to velké přední kolo. A Cougar je lehčí právě proto, že tu brzdu nemá (váží 2-3 kg, na Croozera se dá taky dokoupit). Tu brzdu ale vpodstatě používám jen na bruslích.
To srovnání je tady:
http://www.velofiala.cz/chariot-pod-lupou/couga...
http://www.velofiala.cz/chariot-pod-lupou/cx/

tetta
autor
1. črc 2013

@indigirka Díky moc. Já budu vozík používat právě hlavně na brusle. Sice zastavit umím bez problémů a vím, že i kopec sjedu s vozíkem bez brzdy, ale chtěla bych jí kvůli náhlému brždění apod. Ta na přední kolo mi přijde dost blbá. Výtah máme malý, ještě ho musím změřit, ale kolo tam vozím na stojato. Ještě jsem se chtěla zeptat na stabilitu Chariotu. V několika recenczích jsem četla, že není zas tak těžké ho převrátit jak je užší. Jakou máš zkušenost ty?

indigirka
1. črc 2013

@tetta Chariota jsme převrátili (tedy manžel) několikrát, vždycky to bylo na běžkách a vždycky v tom byla nějaká terénní nerovnost (jedna lyže vjela někam o dost výš než ta druhá). A jde o to, si zvyknout, jak se ten vozík za tebou chová. Na magistrále to ale, myslím, nehrozí. A syna to probudilo jen jednou, když měl odkrytý vozík a dostal se mu při tom sníh do tváře. Na kole, při běhu nebo na bruslích nemám pocit, že by nám převrácení někdy hrozilo.

tetta
autor
2. črc 2013

@indigirka Díky, tak to je v pohodě 🙂

cincolina
5. črc 2013

@tetta no nevím, jak moc ti poradím, my měli Croozer jednomístný a Chariot dvoumístný, tímpádem není úplně jasný to srovnání. Na Croozer jak už tu někdo psal musíš dokoupit odpružení, pokud budeš jezdit aspoň trochu v terénu. Má
(nebo aspoň ten, co jsme měli my - 2009) špatnou sedačku - takovou látkovou, zavěšenou. Chariot má sedátko, kde se podle mně musí sedět líp (první dítko bylo celkem malé a nějak jsme ji tam nedokázali naštelovat, aby seděla pěkně). Celková manipulace mi přijde s Chariotem lehčí (ale máme jenom kočárkový set, ten joggingový ne)....

tetta
autor
31. črc 2013

@cincolina My jsme zase v obchodě zkoušeli jednomístný Chariot CX a dvoumístný Croozer 🙂 Jen mě překvapilo, že u miminkovníku od Chariotu není doporučeno využití pro děti do 10 měsíců do vozíku za kolo.

rosny
31. črc 2013

@tetta za me na brusle doporucuju kocarek Bébé Confort High Trek. 3 kola, skvele odpruzenej, nafukovaci kola. Jsme velky bruslari. Koukni ke me do alba, nekde tam urco bude, cervenej.
Co se nositek tyce, jsou zmetky, co by meli zakazat, jako Chicco nebo Babybjorn a pak ergonomicka nositka jako manduca, Ergo, Beco. Je tu i cela skupina na noseni miminek. Rozdil je presne v rozlozeni nozicek a podsazeni zadecku.