Maminy motorkářky. Co na to říká okolí?

deathy
25. kvě 2010

Zdravím, ještě x let než jsem byla těhotná, tak jsem jezdila za přítelem jako baťůžek. Nyní - dceři je něco přes rok - jsem se rozhodla, že chci být aktivní motorkář. Dělám si papíry na motorku, motorku jsem si také již koupila.
Moc se mi to líbí a musím uznat, že mi to celkem i jde 😅 Než jsem šla do autoškoly, tak mě přítel naučil základy, abych nebyla úplně neznalá a abych byla schopná motorku uvést do pohybu a nijak sebou nefláknout. A tak jsem od instruktora sklidila i uznání 😎 Ale o to tu nejde.

Tohle téma jsem založila z jednoho prostého důvodu...co vaše okolí (babičky, dědové těch našich prcků) na to, že vy matky či otcové (ale spíš matky) hazardujete se svým životem a jezdíte na těch zabijáckých strojích?!

Už od svých čerstvých 18 let jsem aktivní řidič auta, jezdila jsem denně do školy a různě jinde, i jako těhotná a nyní s dítětem v autě. Moje máma ví, že jsem opatrná na sebe i dítě, že přemýšlím za ostatní v provozu atd. Ví, že motorky mám ráda a že kdykoliv to šlo a jde, tak jsem se s přítelem jela projet. A rozhodně až uvedu svůj stroj v provoz, nebudu jeden z těch dárců orgánů, kteří jedou dvěstě v městě.

Jenže - když jsem se jí nyní pochlubila o motoškole a že chci jezdit (to, že už mám i motorku jsem jí zatím raději nesdělovala), tak se naštvala a rozhodně mi dala najevo, že s tím nesouhlasí a že s tím nechce mít nic společného a že jí chci přivést do blázince a že bychom se měli asi dobře pojistit, aby dcera měla něco do budoucna, až se jí rodiče zabíjí atd.
Snažím se na mámu brát ohledy, samozřejmě ale nejsem dcera asi jakou by si představovala, protože jsem se v poslední době nechala - znovu - tetovat a mám kroužek v nose a nyní ještě motorka.
Asi se ptáte proč to tak řeším. Ono je to totiž tak. S přítelem bohužel zatím nemáme vlastní společné bydlení a tak jsem trvale pořád doma s mámou a občas jezdíme do Prahy, když je volný byt u přítelovo mámy.
Proto jsem mluvila o těch ohledech na mojí mámu...protože kdybych bydlela sama někde jinde, neřeším to. Ale protože bydlíme spolu, tak vše jde přes ní a vše se jí "týká" a já mám pořád zatracený pocit, že je mi stále 15 a musím se na vše ptát.

Dlouze jsem popsala svůj problém, upřímně doufám že nejsem jediná, kdo je v takové situaci. A předpokládám, že mamin motorkářek je spousta, tak budu ráda za vaše rady, jak to skoulet s těmi staršími 😀

kristi
4. čer 2010

mimochodem, to ze nemas jine konicky a zajmy a zadne kamarady je bohuzel fakt jen tvuj problem. Ja se taky pristehovala do prahy a neznala nikoho, staci jen chtit a nejak se clovek seznami i zabavi....

deathy
autor
4. čer 2010

kristi, jenže já nebydlím v Praze, nýbrž v malé vesnici za Prahou, kde se nikdo moc kamarádit nechce, protože to jsou přistěhovalci z Prahy, a ti si drží jen své území a někdy ani nepozdraví. Takže asi tak, tady se moc kamarádit nedá.
No nic, vyslechla jsem si a díky, ale tady se fakt nedočkám toho, co jsem hledala.

Dík za názory, ač pro mě jsou v podstatě o ničem, tak jako ty moje pro vás.

kristi
4. čer 2010

taky jsem bydlela za Prahou a moje nejlepsi kamoska je ze Strancic 😉 poznaly jsme se tady na Konovi.....vzdycky to jde, kdyz se chce

deathy
autor
4. čer 2010

Hm, taky bych mohla přihodit nějaké to pořekadlo, ale již to nemá smysl. Psala jsem, co tu hledám, nenašla jsem. Díky

kristi
4. čer 2010

no jiste, ze mohla. Snazim se te chapat, ale i pres vsechny svoje zkusenosti a vek (je mi skoro 30), tak to proste nejde, no.

murynka
5. čer 2010

ahojky holky

ono je to těžké ☹

@deathy to vidí jako koníček je hodně mladá

@kristi už má hodně zkušenností a vidí to hodně rozumově...

alisek to je pravda můj motorkář také nechtěl motorkářku...

je fakt že předminulé léto jsme si to užili vyjížděli jsme každý víkend byla to paráda 😵 minulé léto nic to jsme byla těhu 😅 a letos asi také nevyjedu já už se prostě také bojím máme kámoše ty to nechápu děti nemají 😒 dneska je v pardubicích nějaký letecký den samo manžel dostál návrh jet na motorce...ale asi pojedeme autem 🙂 prostě on už to také asi vidí jinak dřív vyjížděl hodně ted už ne... 🤐

nikoho neodsuzuji ale chápu maminy těchto lidí 😒

@deathy ty se jednou nebudš bát?až ti malá sedne na tento stroj?budeš a to moc to mi věř!!můj manžel dokonce řekl jestli na to sedne naše Sofí že jí pak dá a sám je motorkář 😅 😕

deathy
autor
6. čer 2010

@murynka já neříkám, že pokud někdy sedne na mašinu, tak že nebudu mít strach. Asi tak jako mám o přítele, kterej se dnes vrátil z víkendového výletu. Budu mít strach. A také neříkám, že nechápu mojí mámu, proč se bojí. Já to chápu. O tom tu nepadlo jediný slovo. Ale spíš mi v tomhle tématu šlo o to, jak jiné maminy, které jezdí, se vypořádávají s tím strachem o ně... Jak to prostě s rodičema prarodičema zkoulejí..o to mi tu šlo, ale bohužel se to minulo, protože tady na koníkovi asi maminy co jezdí prostě nejsou. Ale budu hledat dál, protože si pořád myslím, že nejsem jediná.

Jinak můj přítel motorkář ocenil, že jsem se do toho rozhodla jít a nic mi nezakazuje, protože já nic nezakazuju jemu. Naopak mi radí, jako poměrně zkušený řidič jak mám co dělat, abych předešla úrazu či pádu.
A do budoucna...myslím, že naše dcera bude mít minimotorku. Tatínek jí to už slíbil.

Prostě je to náš styl života a očividně spoustu lidí to nechápe. Ale tak s tím jsme počítali.

kristi
7. čer 2010

@deathy tak pokud se chces nekym takovym seznamit, nejjednodussi bude zajet na sraz a skamaradit se. Urcite tam takovy zensky budou

deathy
autor
7. čer 2010

@kristi upřímně jet rovnou na sraz a vykřikovat tam "Kdo z vás je mamina mimina" to mi přijde takový trochu moc. Ale dík za typ.

veruska007
8. čer 2010

a co www.motorkari.cz? Muzes si tam na foru otevrit vlastni tema. Pokud nenajdes nekoho, kdo je motorce oddany srdem i dusi, tezko najdes spriznenou dusicku, ktera Ti bude drzet palce. Protoze motorky proste byvaji spojovany s nevazanosti a rizikem, ktere se bezne s materstvim nespojuje... Proste, nemam nic proti Tobe, ale je to tak.

deathy
autor
9. čer 2010

@veruska007 Dík, tu stránku znám a jsem tam i registrovaná, a upřímně...vůbec mě to nenapadlo. Nějak jsem si spojila maminy s koníkem. Ale v tomhle případě to byla chyba. Tak dík, fakt mě to vůbec nenapadlo.

ilona23
2. črc 2010

Ahoj,tak sleduji,že nejsem sama "blázen"do motorek...Jsem už taky matka 8 leté dcery,takže strach je poněkud větší,ale když má někdo sen,miluje motorky a jízdu na něm..nevidí,neslyší.Můj manžel je motorkář už několik let,já se s tím nejdříve nemohla smířit...neže by se mi motorky nelíbily,ale strach o něj přece jen byl,ale s odstupem času se nározy mění a i já měla k motorkám čím dál blíž.Takže jednu motorku už doma vlastníme.Navíc jsme parta známých,kteří motorky vlastní a tak nás napadl bláznivý nápad.Tři manželské páry..s motorkama,ale my ženské se mohly projet jen někde na odlehlé cestě,kde nás nikdo neuvidí.A ta touha projet se legálně,aniž by někdo něco řekl,byla větší.jednoho dnes jsem se s klukama vsadili,že si uděláme řidičáky a že prostě budeme jezdit taky...Nejprve,že řidičáky budeme dělat tajně,aby se nikdo nic nedozvěděl,ale tohle jsou věci,které se prostě utajit nedá 🙂 .Já jsem zvažovala,jestli to mojí mamce taky řeknu,ikdyž ona samotná má papíry na velkou motorku,takže jsem na to šla trochu takticky,jen ve srandě jsem jí řekla,že si udělám papíry na motorku a s překvapením,nic nenamítala...po nějakém čase se jí to asi trochu rozleželo v hlavě,se slzama v očích mi řekla,že má o mě strach,prý máme dídě,co když se něco stane,kdo ji bude vychovávat a další řeči,já s úsměvem řekla,ale mamííííí,neboj,budu opatrná a nebudu jezdit na žádné "velké "motorce...Teď už mámé po zkouškách a mamka se mě pořád ptá jestli už mám nějakou motorku,když jsem dojela k ní na manželové motorce,pochválila mě,že mi to sluší a že jsem blázen po ní,ale i tak vidím v jejích očích ten strach o mě...Morotku zatím stále nemám,nějak se mi nedaří si pořídit něco podle mých představ...Abych byla konkrétnější.Chtěla bych Hondu cbr 600F nebo Xamahu 600r,zítra se na jednu jedu podívat,tak snad mi padne do oka..protože věřím,že i věci mají duši a nechci si něco kupovat za každou cenu jen proto,abych měla nějakou motorku ...Takže přeji hodně štěstí v životě,šťastné kilometry a více chápající maminku,ale že má strach jí vyčítat nemůžeme 🙂 ....S pozdravem Ilona

deathy
autor
11. črc 2010

Ahoj, tak jsem ráda, že je tu někdo "chápající a jezdící" 😀
Jo, když to člověk miluje, tak pro to udělá vše...jak pro motorku, tak pro dítě. Motorka je pro mě takový druhý dítě, ale to první bych teda za nic na světě nedala 🙂
Jinak já mám motku, Suzuki GS500E. Myslím si, že takhle když člověk začíná, tak to 500 či 600 fakt bohatě stačí. Jede to, ačkoli já tu možnost tolik nevyužívám, jedu si svých max. 80, ale většinou díky zatáčkách pomaleji 😀 Takže pohoda.
Vůbec jsem o menší kubatůře nepřemýšlela, protože třeba příští rok by mi to třeba přišlo "málo" a zase to prodávat, to je takový na nic. Takže já mám svýho "Blacka" a doufám že mi bude dlouho sloužit.
No, máma už párkrát svolila a minule i na celý den hlídala, takže to bylo fajn. Ale chtělo by to častěji, abych se stihla do konce sezony trochu vyjezdit. Ale aspoň že tak 😉

jasekd
11. črc 2010

@deathy Ahoj, nechce se mi to cely cist, ale co jsem pochopila, vetsina tady neni na tve strane. Mne to tak divne nepripada, ze se nechces vzdat sveho konicka, ja to chapu. Ony ty motorky jsou takove jasne nebezpeci, kazdej to ma na ocich, bouracky ve zpravach apod. Ale neni to jedinej nebezpecnej konicek, kolik lidi leze po skalach, potapi se, jezdi sjezdy na kole apod. a tomu se tolik lidi nedivi. Ja jezdila na motorce s manzelem, koupil na zacatek slabou, aby se naucil, ale ja se dost bojim i jako batuzek, takze pro me by to nebylo a ted co mame Martinka, tak vubec, ale spis je to zpusobene, ze jsem na tom dlouho nesedela, a uz se do toho nehrnu. U manzela ma motorku cela rodina, spis jen na pohodove jezdeni, nejsou to zadny pravoverny motorkari v kuzi na nejaky litrovce, co objizdej srazy, to zas ne. Papiry ma manzel, jeho tata, bracha zatim jen na mensi (neni mu 18), no a tchyne si v 55ti papiry na velkou motorku dela.
Kdyby kazdej v momente, kdy ma deti, se vsim prastil (holku co je blazen do motorek asi nepredelas, aby zacla hackovat a plest 😉 , tak nikdo na svete nic nedokaze. A navic podle toho, co pises, jak jezdis, tak se mi tvuj pristup zda rozumnej. Na druhou stranu tvoji mamu chapu a chapu i tebe, ze se ji snazis poslouchat a tohle te trapi, clovek rodicum za dost vdeci a nechce je zbytecne nervovat. Bud na sebe opatrna a uzij si to, drzim palce.

deathy
autor
16. črc 2010

@jasekd Ahoj, tvůj názor mě moc potěšil a moc ti za něj děkuju.
Tak jak píšeš, do motorek jsem blázen, háčkovat fakt nebudu 😀 Ale ač jsem do nich blázen, nejezdím po srazech a nedělám ze sebe něco co nejsem. To je první krok k tomu se zabít. V kůži teda jezdím, ale první je bezpečí, až pak to, že se mi to líbí 🙂 Zatím se učím, takže nějaké machrovinky nejsou na místě a ani v budoucnu si u mě místo nenajdou. Jsem ráda, když zvládnu ujet trasu průměrnou rychlostí třeba i jen 50km/h a mám z toho velkou radost, k pocitu štěstí že jsem to zvládla mi to absolutně stačí. A taky na tom všem mám ráda to, když se vrátím domů a do náruče se mi hrne ta moje malá, to k tomu taky patří a je to strašně hezký.
Ještě jednou díky 😉

jasekd
16. črc 2010

@deathy ahoj, neni zac 😉 Mne prave prislo, ze se do tebe pustily jak do nezodpovedne husicky, pritom tve nazory vypadaji fakt rozumne, a ze je ti teprv neco pres 20, no proboha, o ot snad vubec nejde. Kuze je potreba, kdyz mas silnejsi stroj urcite, akorat kdyz zastavis, tak chcipnes vedrem 😀 Ja jezdila jen v riflich a bundu teda kozenou, my jeli max 110, protoze vic ta nase nejede 😉 a jednou jsme se slozili na zem, hele asi ve 20 nebo 30 km ajak jsem bundu ocenila, nohy zedreny a vrsek OK, jen potlucenej. I v takhle maly rychlosti je ta zem nejaka tvrda 😀 Mej se krasne. Ja kdybych mela tvoji odvahu, uz mam papiry taky, ale ja se bojim i v aute, co mam maleho, tak jsem jeste nejela... Prekvapuje me,ze se tu celkem nikdo neozval, na Beremese bylo takovejch holek dost, asi s tim vetsina s detma prasti. Tak mozna mrkni tam, ja tu diskusi kdysi videla, jen jsem nakoukla.

petruskaz
16. črc 2010

@deathy
ahoj,
mně se teda taky nechce dočítat... jen se hlásim coby další motorkářka, resp. jak jsi to hezky nazvala "baťůžek" 🙂
každým dnem čekám malého, takže priorita je zde... nicnméně po motorce se mi stýská neskutečně... než jsem otěhotněla, tak jsme s manželem sjezdili různá zákoutí čr a zavítali jsme i za hranice... pobaltí - lotyšsko, litva, estonsko... chorvatsko... alpy... neminulo jedinýho víkendu, kdy bylo aspoň trochu slušně, abychom nevyrazili alespoň na krátkou vyjížďku... manžel není žádnej frajer, kterej si potřebuje něco dokazovat rychlou a nebezpečnou jízdou... jezdili jsme vždy maximálně opatrně a s patřičným vybavením... vždycky když ve zprávách vidím, co zase umřelo na silnicích "motorkářů", tak vzhledem k tomu, co mají kolikrát na sobě (kraťasy a tričko, případně jsou bez helmy apod.) nebo když slyším, že si to valí přes město 160.... a bude to znít asi hnusně... ale takovejch blbečků, který si na motorkáře jen hrajou a díky nimž i ti ostatní, co jezdí opatrně a s respektem, jsou bohužel hozeni s nima do jednoho pytle, tak těch mi není ani trochu líto...
bohužel většinou díky nehodě takovýho pitomce to odskáče i někdo další... což už hrozný je...
no, jen chci říct, že až se mi po porodu podaří oblíknout kalhoty a bundu, tak se už teď nemůžu dočkat, až se pojedeme s manželem projet... a ani trochu se necítím jako nezodpovědná matka!!! "něco" se může přihodit kdykoliv a kdekoliv a nemusí člověk sedět zrovna na motorce...
nechci tím říct, že o víkendech mám v plánu pravidelně mizet a pověsit malýho na krk prarodičům... ale taky nevidím důvod, proč se tohohle koníčku nadobro vzdát jenom proto, že jsem porodila dítě... takže tak 🙂

deathy
autor
17. črc 2010

@jasekd To víš, ač se ozvaly i mamky co jezdí/jezdily, tak jsem z toho stejně vyšla trochu jako magor 😀 Jo jo, zem je tvrdá i když člověk spadne ze stoje 😀
Já jezdila denně autem cobi těhotná, a hned i jako mamina. Bez auta nedám ránu, takže mi to nějak nepřijde. Ani dálnice mi problém nedělají, v tomhle jsem prostě "zběhlá" 😀
Zkusím tu diskuzi pohledat, díky za typ

deathy
autor
17. črc 2010

@petruskaz Krásně řečeno - od nezodpovědných "motorkářů" až po potomka, pod to se klidně podepíšu.
Magoři dělají opravdovým motorkářům bohužel jen špatné jméno, já tyhle "borce" fakt nemám ráda. A vzhledem k tomu, že jsem celkem rozumu pobrala dost si myslím a mám sebe a své dítě ráda, tak se rozhodně mezi nějaké ty borce řadit nechci.
Děkuju za názor! 😉

bjoucik.15
1. čer 2015

Ahoj, obnovím trochu téma, je tu nějaká maminka co jezdí?? či chce jezdit??

andrysek30
22. únor 2016

@bjoucik.15 ahoj já na moto jezdím cca 10rokem, ale ted zase jako batoh s manželem..teda letos ne, čekáme v červenci mimi, ale chtěla by jsem další rok zase občas vyjet, udělat si výlet a odreagovat se, pač na moto já vždy úplně vypnu a jsem dost happy 🙂

bjoucik.15
22. únor 2016

@andrysek30 ahoj 🙂 tak to já jsem jen baťůžek ale ráda bych si udělala papíry a vyjela. Čekám teď druhé dítě tak to musím opětovně odložit, ale jednou svoji mašinu mít snad budu 🙂 na čem jezdis??

andrysek30
23. únor 2016

@bjoucik.15 já už ji taky nemám, prodala jsem jí, Měla jsem cbr600f,ale už bych si sport nekoupila, je to dost nepohodlný. Takže pokud v budoucnu budu mít vlastní motorku,tak asi nějakýho naháče. Občas si vezmu manželovu motorku má cb1000r,ale na mě je moc velká a těžká,mám z ní dokonce strach 🙂 ale jako batoh si to náramně užívám 🙂 vím,že mimčo má přednost,ale ona je to taková závislost a bude mi to tuhle sezonu chybět,ale to nevadí 🙂

bjoucik.15
23. únor 2016

@andrysek30 cbr je prý super na to první naučení. Vím že jí má dost holek a ženských 🙂 asi bych neuměla už jezdit na něčem co má stupačky pod sebou 😀 to jsem zkoušela krosku a dopadlo to položením :-\ chlap má choppera. Měli jsme hondu shadow 600v a teď máme hondu magnu. Na mě už hodně těžkej stroj. Škoda projela bych se -na papíry to nejezdí 😉 Takže urco půjdu do choppera,něčeho malého ale dostačujícího třeba Yamaha Virago 550 🙂 snad se povede....

andrysek30
23. únor 2016

@bjoucik.15 ted už by jsem volila cb horneta 600. je pohodlnější na jízdu. Mě z ní děsně bolela záda i ruce,jelikož je váha těla celou dobu na rukách no a děsně mě bolela ruka ze spojky, jelkož to má lanko a ne kapalinu,tak já jsem třeba po 60km byla vyřízená a sotva dojela dom :D jo s ex jsme měli ze začátku dragstara 650 a potom jsme šli do většího wildstar 1600 to bylo dělo a super jízda. Ani by jsem se nebála jít rovnou do dragouše působí už jako dospělá motorka a myslím,že vypadá i lép než virago,ale samozřejmě má každý jiný vkus 🙂 určitě se povede, papíry jsem zvládla za 14dní a když jsem je udělala já :D a na moto jsem taky už spadla 😀

bjoucik.15
23. únor 2016

@andrysek30 kdo nepoložil,není motorkář 😉 nj dragouš,ale to už je jiný kafe. Sice hezčí ale s moji 160cm postavou na prd. Vysoký a dlouhý. Ikdyž to je Virago taky delší, taky se jí říká koza 😀 Hornet je fajn. Měla ho kamarádka,ale já pomalu nedosáhla na zem 😀 no až bude čas a finance tak do papírů jdu 😎

kofolka001
9. čer 2016

Ahoj, konecne som tu nasla nejaku diskusiu na tuto temu. S priatelom som zacala jazdit este predd otehotnenim a zapacilo sa mi to. Lenze plany narusilo tehotenstvo...potom druhe 😀 Ale ked mal prvorodeny necely rok, tak sme ho nechali u dedy na dve hodky a presli sme sa po Palave. Strasne ma to chytilo znovu, ale prislo druhe tehotenstvo. Priatela pustam na moto s kamosmi, aj na vikend, nech sa odreaguje, dost mi pomaha s detmi a potrebuje relax. Asii pred mesiacom mi napadlo, ze chcem s nim tiez jazdit, vychutnavat si krasy okolo a vypnut aspon na dve hodky. Strach mam stale, dvakrat taky ako poprvom porode 😀, ale rozhodla som sa, ze iba prilba mi nestaci, tak kupujem vybavu v kozi, predsa sa clovek citi bezpecnejsie. Okolie to neberie pozitivne, kamoska sa vzdala motorky kvoli malemu a aj priatela uz nechce pustat a jej reakcia na moj napad kupit si vybavu na moto a jazdit s priatelom (2-3x ked sa podari aspon) ju sokoval. Uz som zacala mat pocit, ze nie som normalna matka a potrebovala som najst podporu v maminach, ktore jazdia. Daakujem za tuto temu😉

andrysek30
9. čer 2016

@kofolka001 nevidím vůbec nic špatnýho na tom se jednou za čas jet projet a provětrat hlavu,když někdo děti pohlídá. Však co lidi mají i jiný koníčky a nikdo na tom nevidí nic špatnýho a tráví čas bez dětí...já to letos oželím, rodit mám za měsic,ale příští sezonu by jsem chtěla občas prostě vypadnot a vím,že na moto je to prostě best...malej už bude větší a babička pohlídá určitě ráda 🙂
okolí at si říká co chce, ano je to nebezpečný kor v dnešním provozu,ale to je i jízda na kole apod...a chválím koupi kombinézy, já bez ní nevyjedu ani za roh....

micaella23
9. čer 2016

mela jsem par masin pred tim, od 19ti 500ccm to ted a u ni asi zustanu, je na me akorat velka/silna, at si rika okoli co chce, nenasla jsem negativni nazory, s takovymi lidmi se nestykam a pokud me nekdo pomlouva za zady tak aaaaat. Me to proste bavi, mimco hlida pritel a ja jedu s kamosema, segrou a nasima obcas na Slapy, Karlstejn, klasiku co znam a je casove rychla.. Od nas sjezdi vsichni prave jen pritel radeji krosku a trat, takze pak si jen predame dite a on prebira stafetu :D kdyz se oblikam strach mam, ale jak uz sedim a zarazuju rychlost tak na ten strach nemyslim a uzivam si ten pocit a jizdu. v sobotu zas :D uz vymyslim trasu

andrysek30
9. čer 2016

už mi to i trochu chybí 🙂