Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

mitote
17. srp 2011

@zamilovanadonej a jsou to statni skoly jo? 😀 to se obavam ze ne. Pokud ano, tak na nekterou teda posli odkaz. Ja v Brne nevim ani o jedne a sama jsem na soukromou skolu chodila. Je to hlavne o dotacich, na studenty na individualnim studiu dostavaji skoly skoro nulove dotaze narozdil od zaku v normalnim studiu.

mitote
17. srp 2011

@zamilovanadonej a dalsi je, zda-li ty skoly maji na ty obory akreditaci....

sjussi
17. srp 2011

@michaela2310 ja sem nechodila ale kdybych mela s kym tam nevaham,na ulozto.cz sem zadala zumba dvd a naslo mi to to dvd se zakladatelem zumby myslim ze perez se jmenuje

michaela2310
17. srp 2011

@zamilovanadonej v okolí teda žádnou nemáme ☹ 😠 švagrová bude muset jezdit do Prahy a to bude mít jen učnák, taky nic jiného nesehnala a nebo chtěli strašně vysoké školné a to při mateřské, kterou má teď od 10m dítěte 3800, asi těžko zaplatí...

michaela2310
17. srp 2011

@sjussi tak škoda, že jsi z Hodonína, bych ráda chodila,ale až tak v lednu 🙂 🙂 😠 děkuji, kouknu se a občas si doma trochu zaskáču 😵 😲

zamilovanadonej
17. srp 2011

@michaela2310 Nevím, já jsem z jižních čech, a v budějovicích minimálně jedna je, asi 3 zmámý ji studují....je to tuším obchodka....ono to bude spíš v krajských městech...

zamilovanadonej
17. srp 2011

@mitote Tak státní jistě

zamilovanadonej
17. srp 2011

@mitote Taky si dodělávám dálkově maturu na dálkové nástavbě na státní škole..... a to na www.ssvos.cz a na střední jsem chodila taky na soukromou. Jde o to tu státní prostě najít, no.

sjussi
17. srp 2011

@michaela2310 jj skoda 🙂 mne to prave samotnou nebavi a ani doma ale uz musim se sebou zacit neco delat protoze mi po poródu zustalo brisko tak musi pryc 🙂

mitote
17. srp 2011

tak mozna v Budejovicich, v Brne zadnou takovou neznam...ale dulezite je take uplatneni po skole, a jsou skoly, kde je uplatneni skoro nulove. Neni to jen najit skolu, alei si ji proverit a udelat tam prijimacky.

zamilovanadonej
17. srp 2011

@mitote No, myslím že v oborech ekonomických a týkajících se obchodu uplatnění bude vždy....

mitote
17. srp 2011

@zamilovanadonej tim si nejsu tak jista, trh je docela nasycen ne-li presycen, a nejde o obor ale o skolu, kazda skola ma jine procento uplatneni...mylsi tim pocet absolventu a pocet zamestnanych.
To je stejny jako se rika o pravnicich, ze uplatneni je super a prace taky...no....kdo v oboru je, vi, jaky je problem se uzivit, jak je pravniku extremne moc 😀

mysiiickaaa
17. srp 2011

@zamilovanadonej já mám obchodní akademii a je nás tolik absolventů, že sehnat práci je fakt boj, teď už bych volila jinak

zamilovanadonej
17. srp 2011

@mitote Taky je to o tom, kdo pracovat chce, kdo si vybírá, a kdo vyloženě nechce....nebo fakt nemůže sehnat 😖

michaela2310
17. srp 2011

@mysiiickaaa souhlasím já mám ekonomii, ale je to to samý co obchodka.... a práci ve svém oboru jsem nenašla, dělala jsem servírku....když všichni chtějí praxi a jazyk na komunikativní úrovni + písmo a to ze školy umí málo kdo, chce to pak odcestovat do ciziny a ani pak není jistota, že ta práce bude ☹ já bych se dneska taky rozhodovala jinak ...

zamilovanadonej
17. srp 2011

@michaela2310 Jo, a taky záleží na regionu samozřejmě.....

mitote
17. srp 2011

@zamilovanadonej tak nekdo chce a i kdyz sezene tak se na prijimacim procesu objevi dalsich 300 lidi. Jasne, prodavacku v supermarketu muzes delat vzdycky bez problemu, ale obavam se, ze to neni to, po cem kazdy touzi a z ceho bys uzivila rodinu. A pro lepsi misot musis mit adekvatni vzdelane, zkusenosti a dalsi vzdelani. Ja sama studuji VS, do toho mam praxi uz a do toho delam jeste petilety postgradualni vycvik a dalsi kurzy certifikovane, protoze j emi jasne, ze jak vylezu skolu tak ji se mnou vylezou dalsi stovky lidi ve stejnem nebo podobnem oboru a co myslis ze bude rozhodovat u prijimaciho rizeni? To stejne manzel, kdyz premyslel ze by zmenil zamestnavatele, rekli mu jinde ze na to hlavu i predpokady ma, ale ze ma malo zkusenosti a ma si udelat nejake navic kurzy. A to je manazer. Obavam se, ze dnes bez vysoke skoly je uplatneni dost mizive a i s VS je plus kdyz mas dalsi veci navic. Takze prote cil 14ti ete holky s miminem (jeslti to tak skutecne je) pouze najit dalkove stredni skolu je tak na dve veci 😀

dilemma
17. srp 2011

Ahoooj ŽENY!Dlouho sme tady nebyla jak se vsechny mate? co je noveho??? dneska je venku sileny vedro a ani se mi nechce s malym jit ven:( chjooo:(

sjussi
17. srp 2011

@dilemma Ahoj 🙂 noveho je to ze tu pribylo dost dalsich lidi co z je supr 🙂 je uplne hrozne ja ani nevylezam a kdyz je takove horko tak s malym nechodim ven,chudak se poti dost i doma a to tu mame chladneji nez venku a jeste k tomu sme zkusili nove pleny a tak se chudak osypal a je opruzeny ze si nadavam do blbcu 😠

mysicka15
17. srp 2011

@mysiiickaaa jelikoz moje mamka chodi do prace tak ji proplaceji jenom vykendy.kdy je doma.o malou se staram ja.a na zakladni skole mi udelali individualni plan jelikoz sem byla v 9 tride znamky sem mela jako ostatni ale delala sem to doma.ja sem totiz mela rizikovy tehotenstvi.a zakladku sem si dodelat musela

mysiiickaaa
17. srp 2011

@michaela2310 no já jsem sice dělala 1,5 roku asistentku ředitele, takže v oboru, ale placené to bylo mizerně 😖

kajulka001
17. srp 2011

@mysicka15 tos musela mit docela tezky co na to lidi ve tride?ja jsem sice uz na zakladce nebyla ale i tak nekteri byli dost neprijemni

mysicka15
17. srp 2011

@kajulka001 no bala sem se ze budu muset prejit na jinou skolu ale holky si stoho delali srandu ze budou tety a tak a kluci ty to moc nezajimalo

kajulka001
17. srp 2011

@mysicka15 tak to bud rada 🙂 nekdy jsou lidi tak hnusni.... 😒 ja byla na stredni kdyz jsem byla tehotna s malym do 7 mesice nikdo nic nevedel nebylo na me nic videt a vedelo to jen par mych dobrych kamaradek ale kdyz jsem si zacla uzavirat znamky driv a nebo kdyz byl nekdo nemocnej tak me ucitelka presadila od nej dal tak se zacli vyptavat co mi je a kdyz se to pak dozvedeli tak nekteri to brali dobre ale nekteri se na me porad divali a septali coz bylo dost neprijemny a prave skaredych reakci jsem mela od byvalych spoluzaku ze zakladky ale co jim do toho muze byt prd jsem si rikala ale i tak to mrzelo kdyz byli kolikrat fakt hnusni

mysicka15
17. srp 2011

@kajulka001 to jono.je to hnusny.a to hodne jako taky jedna mladsi holcina mi zacla nadavat ze sem d*vka a ze si nemuzu udelůat skolu a ona jo.bylo to hnus a u ze si na me vezme kamose ze me zbyjou zniceho nic na me tak.a ja se ji jen smala sice sem mela pupek ale rozhodne sem se ji nebala

dilemma
17. srp 2011

@sjussi no tak ja bych radeji teda kdybych mela na vyber brala tu opruzeninu s tou bych si vedela rady:( nas maly se uci na nocnik a kdyz ma kadit tak to byl vzdy horor ale ted mi nekadil 3 dny tak sjme byla v lekarne dala mi ibiskove jemne projimadlo tak se vykadil a druhy den taky uplne normalne a uz je dneska dalsi 3den bez kadeni a ja z toho uplne silim:( prototoze cekma kdy zase prorveme celou noc i den jako pred tema minulyma trema dnama:( sem z toho uplne na mrtvici vzdy mi kakal kazdy den a ted nic:( a na opruzeniny nam vzdy pomohla bempanthen mast ta byla fakt vyborna jinou sem ani nikdy nezkousela ale je fakt ze jednou jsme take zmenily plenky a mely jsme s tim taky problem:(

sjussi
17. srp 2011

@dilemma jejda tak to ti nezavidim,kamoska taky mela s malym problemy kakat ale on ma taky jen 8 mesicu jak my a pry mu na to zabral bily jogurt.jj bepanthen sem si koupila a dneska byl cely den bez plenek a pak sme jeli koupit pampersky tak uz je zase ve svych,nechala bych ho aj nahateho spat aby vetral ritusku ale neusne mne tak 😒 doufam ze mu to co nejdriv zmizi protoze jak sem to rano videla tak sem se zdesila jak to mel skarede

kajulka001
17. srp 2011

@dilemma glicerinovy cipky jsou dobry ja je davala malymu kdyz se nemohl vykajdit byl kojenej a nekajdil treba tyden coz je pry normalni u kojenych deti ale jeho po tech 4 dnech zaclo bolet brisko tak jsem mu dala cipek 🙂