Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

cherry_cola5
22. srp 2011

Ahojky, chtěla bych se tě zeptat ..jak to zvádáte s penízkama ... kolik jste dostaly za mimčo (slyšela jsem že se dostává nejaky příspevek od státu při odchodu z porodnice) a taky mě zajíma kolik dostáváte na miminko měsíčně ,,mateřská" když jste ještě studentky a nepracujete 🙂 je mi také 18 .. miminko bych si moc přála už jsme s přítelem o tom mluvili, ale bojím se jak to budem zvládat finanče ..i když vím že by mě rodiče určitě finančně podpořili ... nechci být na ně až tak vázana 🙂 díky

michaela2310
22. srp 2011

@cherry_cola5 je dobrý aspon 1 rok pracovat a pak až mít dítě, protože když nemáš odpracovaný rok, tak máš RD určený od státu na 4 roky, do 9m dítěte 7600,- a pak do konce RD 3800 ☹ porodné se od roku 2011 nevyplací každému ☹ více info: http://www.naseporodnice.cz/porodne-pro-rok-201... , 😠

ba0terka
22. srp 2011

@cherry_cola5: @michaela2310 má 100%,co milionprocentní pravdu... Já jsme otěhotněla v září 2009,když bylo tak nějak vše jinak a jednodušší... Bohužel mi chyběly k oddělanému roku 2 měsíce,takže jsem automaticky dostala 4 letou variantu RD... Erča se nám narodil červenec 2010,dostali jsme porodné,rodičák a vše v poho.. ale bohužel,politika je svinstvo a tak od malého 9M nám chodí místo 7600,- jen 3800,- a zvládáme to někdy těžko... JSme rádi,že máme zdravého syna a peníze jsou opravdu až na posledním místě... Ale když vidím někde něco pěkného,co bych ráda malému koupila,tak si řeknu,že triška penízků víc by se někdy šikla no 🙂

sjussi
22. srp 2011

@cherry_cola5 jak pisou holky byla by si na materskou 4 roky to by bylo 9 mesicu tech 7 600 a potom 3800 a porodne by si asi dostala 13 000 nebo kolik to ted je protoze pochybuji ze pritel vydelava 17 000 Ale pokud pritel ma oddelany rok tak muze jit na materskou na tyden on a potom ti muze zvolit materskou jen na 3 roky to by si cele tri roky dostavala 7 600 vice v tehle diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nemam-na... a nebo je to dobre popsane tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4705

zacarovanedeti
27. srp 2011

Přidávám malou jsem měla skoro v 19ti a kluky dvojčata po 20 ce 😀

ba0terka
30. srp 2011

@zacarovanedeti: tě písk 😀 to musíte mít doma živo 😀

Nějak to tady chcíplo,co jééé? 🙂

zacarovanedeti
30. srp 2011

@ba0terka jj živo ještě jsou nestandartní 😀 😅

ba0terka
31. srp 2011

@zacarovanedeti: jak to?

zacarovanedeti
31. srp 2011

Jedno z dvojčat MR a podezdření autismus a dcera MR a trisomichie

ba0terka
5. zář 2011

@zacarovanedeti: jej,to je mi líto ☹

kosii
30. říj 2011

Ahoj holky =) tak jsem si pročítala vaší diskuzy až mi nezbylo nic jiného než napsat také. Sice se, tak nějak ještě nepatřím, ale doufám že brzo budu. V lednu mi bude 19 a už ted strááášně moc toužím po miminku. Přítel je o 2 roky starší a naštěstí to má stejně. Ještě chceme ale minimálně rok počkat, ať máme nějaké zázemí. Přítel má sice práci, ale ještě k tomu studuje na VŠ kam se příští rok chystám taky. Tudíž řešíme hlavně penízky.
Ještě bych chtěla dodat (když jsem si zde četla od jedné paní názor, že se tu pomlouvají a urážejí staré maminy), že tyhle diskuze, jsou to nejlepší pro povzbuzení mladých maminek. mě kupříkladu to pomohlo dostat se z názoru, že jsem já jediná divná. Ne. Tady jsem zjistila, že takových holčin je víc, že to není nenormální chtít dítě ve 20 a že se za to nemusím stydět. Moc mi pomáhá už jen to že to tu čtu. Tyhle diskuze jsou pomocí od těch zlých pohledů na ulici, od těch zastaralých názorů ( ta se rozhodně nechala zbouchnout....( atd. Jsem ráda že vás je tolik mladých maminek a doufám že se k vám co nejdříve přidám!

ajina17
6. lis 2011

@kosii Taky v to doufám. My máme v plánu mimi také za rok. A malé by se mi mělo narodit chvilku po ukončení maturity. Tak doufám, že to vyjde. Už se mooooc těšíme. Přítel je o 8 let starší. 🙂

adelajn555
8. pro 2011

Nedávno mi bylo 18 let a uz je dítě na cestě. Nejlepší je na tom všem že můj přítel je o dva roky mladší. Ohh 😒 každý si teď bude myslet jaká sem blbá, až půjde vidět bříško 😢

smisek666
9. pro 2011

me ted bude v prosinci take 24 a verim tomu ze kolem te 20 neni brzo. sice teda energii uz opravdu ztracim kolikrat aj s nervama ale za to puberta se me vraci pokazde kdyz uacneme delat s malym kraviny :D je to borec! vseci mi rikaji na ulici ze mi je tak 18 ale zatim sem se setkala s otazkou jestli mi tech 18 uz bylo jen v porodnici od nejake maminy tam :D nevim ti lidi sou nekdy velice vtipni a hlavne mi prijd lepsi mit dite do 25 max do 30 nez pak aby si me pletli pomalu s babickou :D

bubliinka
11. pro 2011

Ahojky 🙂 Mě je 22 a máme roční holčičku 🙂

katerinanov
12. pro 2011

Ahojky 🙂 mě je 19 a mimčo je na cestě a zastávám názor, že raději dítě dříve než pozdě. Myslím že mít dítě kolem té dvacítky je úplně přirozené. Každopádně přirozenější než po třicítce. Nevím, proč nám lidi říkají proč tak brzo... Vždyť nás měli rodiče (většinou) tady brzo.
A takové ty řeči typu "budeš litovat"... Kolikrát mám sto chutí říct ty budeš litovat až v pětatřiceti zjistíš, že ti ujel vlak a děti už mít nemůžeš. Nebo zkrátila sis mládí, to ti už nikdo nevrátí. No a proč bych nemohla být mladá maminka?? Já nevidím smysl života v tom lítat po diskotékách a opíjet se. Nikomu není nic do toho, že jsem se rozhodla mít dítě dříve, než je dneska moderní! Dospělá jsem, skvělého manžela, který nás má rád a stará se - zatím jen o mě - mám tak nevím co brání tomu mít mimčo!

ba0terka
12. pro 2011

@katerinanov: Ahojky. Hezky řečeno 🙂 Já otěhotněla týden po oslavě 20tin 🙂 A tak jak ty jsem to měla taky... Pro mě je zábava a smysl života v mé rodině 🙂 Manžel je ode mě o 7 a půl roku,takže ten je jedině rád,že má mladou ženu,která mu může porodit koopu dětí 😀 Malý bude mít v lednu rok a půl a je to naše všecho 🙂

ba0terka
12. pro 2011

@bubliinka: ahojky 🙂 mě je 22 a mám skoro rok a půl starého chlapečka 🙂 Laurinka je moc krásná holčička 🙂

ba0terka
12. pro 2011

@adelajn555: ahojky... to teda... máš můj obdiv 🙂 a mimčo je plánované? 🙂

ba0terka
12. pro 2011

@smisek666: ahojky 🙂 však to je náhodou super,když je máma kopa legrace 🙂 mě se občas někdo diví,kde beru energii a že mám náladu na blbosti,ale já to mám hrozně ráda,když můžu s malým blbout jako "malá holka" 😀 je to legrace a navíc cítím,že malý to zbožňuje 😵
A co z toho je,když je miminko pozdě... Není tolik energie a pak je mu 18 a maminka je důchodkyně 😖
Ať si má každý mimčo kdy chce,je to každého věc,ale mě se to teda moc nezdá 🙄

smisek666
13. pro 2011

@ba0terka no sak prave ze blbnuti je hrozne fajn aj kdyz me pak prileti nejaky ten kopanec trbe aj do obliceje, no co tak se netrefil :D on je stastny kdyz ze sebe delam blba tak proc mu to zatim nedoprat :D 😎

ba0terka
13. pro 2011

@smisek666: že jo 😀 a přesně o tom to je 😎

smisek666
13. pro 2011

@adelajn555
hele to je kazdeho vec kdy ma brisko ;) kdybych zjistila treba v 16 ze budu mit prcka tak nebudu urcite resit co si mysli ostatni ale co chci ja. drzim palecky at ti vsechno dobre dopadne. A neboj pak s kocarkem ti budou rikat ze mas krasneho sourozence ;) pak uz ty hlasky budou aj vtipne ;)
😎 😅

bubliinka
13. pro 2011

@ba0terka : Jéé Děkujeme Moc🙂

ba0terka
13. pro 2011

@bubliinka: není vůbec zač 🙂

essie
13. pro 2011

Ahoj holky,můžu se ještě přidat? Je mi 23 a mám 2,5 letécho rošťáka Domču🙂

bubliinka
13. pro 2011

@essie : Ahojky 🙂

nikissek28
13. pro 2011

@katerinanov to jsi napsala přesně 🙂 mě je 20 a to jako znamená že se nedokážeme postarat? Vždyt dřív to bylo naprosto normální mít děti ve 20 a i dřív 🙂))
@adelajn555 prosím tě,kašli nařeči typu že na dítě máš dost času 🙂 nevím proč bys byla blbá, no tak bude mít miminko mladé rodiče, naše zas bude mít otce staršího a maminu mladou 🙂
Prostě chci tím říct, že je to každého věc kdy a s kým má děti 🙂

ba0terka
15. pro 2011

@nikissek28: že jo 🙂 vždycky je to na lidech,když se mají rádi a miminko chtějí,tak to snad stačí ne? 🙂
Dřív když měl člověk 20 a byl ženatý/vdaná a měl děti,tak to bylo normální... A dnes když má někdo 20 a má manžela a děti,tak normální není... Normální asi je mít kariéru a první dítě v 35 😖
Mě je 22 a manžel má v lednu 30 a synátor má v lednu rok a půl 🙂 Bych řekla,že akorát 😎

katerinanov
15. pro 2011

@ba0terka Prostě asi nejsme moderní tak nám to někteří dávají najevo...