Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

bikulousek
6. čer 2012

Maminky, musí to být strašně složité, když nemáte plnou podporu rodiny co se týče peněz, ne? Mateřská je až po určitém počtu odpracovaných hodin.. Nebo se mýlím? Sama jsem ještě dost mladá a miminko bychom s přítelem chtěli.. 🙂

ba0terka
6. čer 2012

@bikulousek: mateřská je po odpracovaném roce a pak se nastupuje na rodičák po nějaké době. Jak dlouho přesně nevím,protože jsem otěhotněla a chybělo mi dodělat 3 měsíce 😀 Mimčo bylo plánované,ale přišlo rychleji,než jsme čekali 🙂)) ale vůbec nám to nevadí. Manžel pracuje,stará se o nás vzorně a já beru rodičák na 3 roky a rodina v poho. Tak nějak čekali,že to přijde 🙂)) tedy někteří 😀 ... ale ono jak to přesně s tou mateřskou je fakt nevim,protože se v tom furt dělají nějaké čachry 😀

katerinanov
8. čer 2012

@bikulousek Bylo to na střední. A co myslíš tou plnou podporou rodiny co se týče peněz??

bikulousek
9. čer 2012

@katerinanov Áha.. tak ono hodně záleží na vedení školy 🙂 Napsala jsem to blbě. Tak, že sama nevím, co jsem tím myslela.. 😀 . Podpora rodiny je taky důležitá.. Samosebou nemůžeme být peněžně závislí na rodině.. Přítel má naštěstí výbornou práci, která mu slušně vynáší a já se budu snažit taky najít si aspoň nějaký vedlejšák 🙂

bikulousek
9. čer 2012

@ba0terka Já se v tom fakt prd vyznám.. co chvilu to mění a člověk je pak úplně mimo mísu 😀 Tak to je fajn, že se o Vás manžel stará.. Přítel má naštěstí dobrou práci, takže o nás bude také postaráno. A já se pokusím také si najít nějaký vedlejšák 🙂

nikkkyska
10. čer 2012

přidávám se k vám holky 😉 otěhotněla sem ve 20ti letech koncem loňského roku a teď s 23letým přítelem ve svých už 21ti čekáme kluka,měl by se narodit v půlce srpna tak už se nemůžeme dočkat. 🙂 Ale taky věčně poslouchám blbé kecy typu:"že sem se nechala naprcat abych nemusela jít makat" a "že sem si mohla ještě užívat svobody a volnosti a takto se budu starat jen o děcko" a "že holky v mém věku...." atd. atd. 😒 já se tomu akorát směju,pořídit si dítě je dnes naprosto běžná věc a poslouchat od lidí kolem jak je dnešní doba na ho*no a že jsme měli ještě počkat a do kdy?Za deset let může být doba ještě horší než je teď a já bych to mimčo nevyměnila za nic na světě. Ikdyž nám to ve vztahu dost skřípe,protože přítel nic nechápe... 😀 ať už by to dopadlo jakkoliv,o své dítě se vždycky postarám a kecy lidí mě absolutně neleží ani v patě... 😎

evelp
10. čer 2012

taky se přidávám, já si malého dám právě k 23. narozeninám 🙂

adelajn555
11. črc 2012

Najde se mlada maminka z Ostravy v prvním trimestru? 🙂

kathule
26. črc 2012

ahoj holky, já už koukám jsem stará páka ale první dítko jsem měla ve 22 takže těhule v 21 🙂 náhodou si myslím že jet o v pohodě mít brzo dítko, máme s dcerou kamarádský vztah, sice někdy bojujem pač jsme obě povahou stejné (hrúza) ale o to víc ji dokážu pochopit 🙂 držím palce 🙂

veraakubik
26. črc 2012

Tak holky,bylo mi sice 25 ted v cervnu,ale jsem maminkou uz od 3 krasnych deticek,ktery jsou pro me vsim a vsechny jsou chteny..Nejstarsime v rijnu bude uz 6 a obcas si lidi mysli,ze je to bracha a brady jim padaji az do sklepu kdyz mi malej rekne mami...Takze-jsem mlada maminka a jsem rada,ze ty skritky mam...

ba0terka
3. srp 2012

@kathule ahoj,tebe já znám 😀

kathule
3. srp 2012

@ba0terka cssssssssssssss 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ba0terka
3. srp 2012

@kathule tady něco uchází 😀

kathule
3. srp 2012

@ba0terka kde?? 😀

ba0terka
3. srp 2012

@kathule u tebe? csss 😀

kathule
3. srp 2012

@ba0terka to ti něco syčí v hlavě lásko 😎 😀 😀 😀

ba0terka
3. srp 2012

@kathule tož nemáš tak csčet lásko 😀

kathule
3. srp 2012

@ba0terka jsem netušila že to bude slyšet tak dalekoooo 😀 😀 😀 😀

ba0terka
3. srp 2012

@kathule já slyším všechno 😎

tereza_k
12. lis 2012

Ahoj holky 🙂 předem se omlouvám, ale do této skupiny "zatím" ještě nepatřím. Miminko bohužel ještě nemám ale moc bych si jednoho prcka už přála! Je mi 20 let a tak nějak už na střední jsem cítila, že bych moc chtěla mimčo.
Chci se vás zeptat, jestli je tu někdo, kdo třeba při miminku studuje vysokou školu prezenčně nebo i dálkově a jak se dá zvládat dálkové studium ? 😉 Já jsem momentálně na vysoké ale nějak mi to nesedí ☹ Děti miluji, šla jsem proto i na pedagogickou vysokou a doufala, že to bude OK ale mám pocit, že studium není to pravé.
Je tu třeba i někdo, kdo nechodil před mimčem do práce a tudíž nemá odpracovaný rok?

petiiiska
16. lis 2012

Ahoj ženy! Taky sem zatím nepatřím, ale po miminku toužím už šíleně dlouho. Ráda bych znala vaše názory. Je mi 21 a mám poslední rok voš, příteli je 24 a má (podle mě) dobře placenou práci. Zatím nemáme bydlení, ale po něčem koukáme a po ukončení školy bychom spolu chtěli začít bydlet. V lednu spolu budeme rok a půl. Možná je to brzy, ale já vím, že by byl skvělý táta a že by miminko bral, jenže mi pořád říká, abych aspoň školu dodělala a našla si práci, kvůli penězům, které pak dostanu. Někde jsem ale vyčetla, že nárok na mateřskou mají i studentky, je to pravda? A jak je to s porodným a rodičovskýma příspěvkama? Ženy poraďte jaké penízky bych dostala... Přemýšlela jsem totiž, že bych si s ním ještě skusila promluvit a domluvit se, že se třeba od ledna začneme snažit.

ba0terka
16. lis 2012

@tereza_k ahojky. já jsem se taky cítila na mimčo brzo,hlavně proto,že jsem jedináček... no a dva týdny po mých dvacetinách jsme počali prvního synka... teď je mi 23 a čekáme dalšího chlapečka,už za měsíc 🙂))
Každý ať má děti,jak se na ně cítí a když má vše,aby dítko nestrádalo 🙂
No a jinak mě chyběly 3 měsíce do oddělaného roku. Takže jsem chodila na pracák celé těhu,pak mě poslali na socku,kam spadám do teď a jsem na rodičovské dovolené... A teď jdu vlastně z rodičáku na rodičák... Pročpak? Zajímá tě něco? 🙂

ebsian
16. lis 2012

Tak až po přečtení diskuze mi došlo, že já jsem stará matka 😀 😀 😀

verciiik
16. lis 2012

@petiiiska asi jsem v tomhle staromódní a paranoidní, ale podle mě byste se měli začít snažit až poté, co spolu budete nějakej čas bydlet, protože to se teprv projeví, jak to páru klape, dost věcí pak funguje úplně jinak 🙂)

janulenkaaa
16. lis 2012

Já měla první dítě ve 20 a připravená jsem na ně tedy nebyla otehotněla jsem přes prášky ted mi je 27 a mám 2 po kterém jsem strašně toužila je pravda že by měl mít každý dítě až jak se na něj cít dítě je zodpovědnost a člověk se na to musí umět připravyt ale já nelituji mám krásné 2 holky

ba0terka
16. lis 2012

@ebsian ale prdlajs 😀 nevim,kdo to takto nazval,ale když už,tak třeba velmi mladé 😀

ba0terka
16. lis 2012

@petiiiska určitě @verciiik paranoidní není.. něco na tom je... taky jsem si s přítelem moc přála mimčo,ale až jsme spolu bydleli,něco ušetřili,tak pak jsme do toho šli... důležité je mít pro to mimčo nějaké zázemí a tak nějak na něj bý připraveni 🙂 a co se týče peněz atd.,tak si pohledej na netu. Protože je tolik novinek a všeho,že jsem ráda,že vim co mám mít já a ze zbytku mi jde hlava kolem 😅

dadulkaaa
4. led 2013

Zdravím Vás maminky🙂 Ráda bych se přidala, je mi 22 let a v dubnu se nám narodí chlapeček 🙂))) Chtěla bych se zeptat, rodila některá z Vás v Jablonci nad Nisou?

petra49
4. led 2013

@dadulkaaa -já jsem sem jen zabrousila, taky už jsem stará matka 😀 - no někdy si fakt tak připadám. v Jablonci jsem rodila a co nevidět budu zas- dneska mám první termín. Jsou tam všichni moc hodný od uklízeček po doktory, nemůžu si na nic stěžovat a to jsem tam ležela i víckrát. Do LBC porodnice by mě dostali jen pod narkozou.Pokoje po dvou se sprchou a záchodem- což je podle mě ideál.

dadulkaaa
4. led 2013

@petra49 : Mockrát děkuji za názor! 🙂 Jsem moc potěšena, že je to tam tak fajn! Momentálně žiji v zahraničí, ale brzy se budu vracet a hned se tam objednám, aby na můj termín, bylo ještě volno 🙂 Mimochodem, nepotkáme se tam? Já mám termín v dubnu 🙂