Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

m.o.n.i.k.a
31. črc 2010

Ahojte maminky. Tak mě bude 23 a děti mám dvě. Nelituji toho, spíše naopak, bez nich si to už nedovedu představit. 🙂 A že jsem mladá a mám děti, mě vůbec nevadí, spíše mě připadá, že to vadí některým z mýho okolí 😀

terezka87
31. črc 2010

Já jsem otěotněla ve 22 a mamka to hrozně špatně nesla. Asi do konce léta semnou zkoro nemluvila. Ale Potom co se malá narodila otočila uplně a je to její miláček. 🙂

kaliska
31. črc 2010

Naši to taky těžce nesli,mysleli si,že půjdu na vysokou a já jsem maturovala v 16tt 😅 ..upřímně,vysoká můj sen nebyl,já jsme chtěla miminko 😉
Po narození miminka stejně babičky neodolají 😀

jeudi
31. črc 2010

ahojky holky muzu se pridat?poprvé jsem otehotnela v 18letech a určitě ničeho nelituji zvládáme to dobře .ted mám dva krásný chlapečky 🙂

andy2306
31. črc 2010

holky-já sem teda ani nemám lozit,je mi 27 let,
ale otěhotněla sjem ve 22 letech-a jak se malá narodilabylo mi 23 let až za dva měsíce.ted mám druhou dceru ve 27 letech-roční.a ta starší má 4 a čtvrt.nelituju toho-a nikdy nebudu.je fakt,že jsem byla nejmladší mamina tenkrát v porodnici-a i v poradně na gyndě jsem si tam připadala jak děcko mezi těma třicátnicema a staršíma maminama...ale dřív ženské měli ve dvaceti dvou odroděné-a nikdo to neřešil-a protože se dali v této době ženské spíš na kariéru než na plození dětí neznamená,že je něco na tom,že my takové ambice nemáme...a chceme mit děti dřív?
a je to výhoda-my v 35 letech bude me mit děti odrostlé,samostatné a prostor i sami pros ebe-a to budem ještě poměrně mladé,kdežto maminy,co tepvr v 35 letech azčínají rodit,tak budou mit vše před sebou..to je pravda....co se týče dětí,ale až jim odrostou,budou mit přes padesát.
a taky radši miti mimi brzo,než v 30 se snažit-a zkončit na umělém..a nebo bez dětí.

simonceli
31. črc 2010

Ahoj Veru, holky, se taky k vám přidám..... taky slýchávám věty typu, měla jsi počkat, jsi mladá, atd.... mi připadne jako kdyby mladá máma se rovnalo špatná máma. Navíc jak říkáte je super mít energii na svoje dítě a podnikat s ním spoustu věcí, na které bych třeba po 30 až takovou energii neměla. A ty maminy po 30 si myslím, které chtějí mít dvě děti, mjí jedno nesamostatné dvouleté a pak česrtvé mimčo, tak z toho musejí být dosti vyčerpané a neužijí si pořádně ani jendo dítě. To nechci, chci si každé své dítě užít pořádně od samého začátku.

terezka87
31. črc 2010

jo mamce vadilo že nemám žádné peníze páč sem si koupila zrovna nové auto takže co jsem měla našetřené sem vrazila do auta. Ale teď jsem ráda že sem si ho koupila jinak bych byla bez něj ztracená. Jo a ještě sem nebyla vdaná takže doma bylo takové jako co si budou jiní myslet. Mamka je stará škola. Tak 29.8 sme se vzaly. Svatba byla sice malinká, obřad oběd, focení a domů. Protože už jsem byla otevřená a musela jsem ležet. Aspoň sme zašetřila a mohla si koupit nový kočárek a nemusela z bazaru.

andy2306
31. črc 2010

holky-třeba jste měli děti v devatenácti-řekne se puberta,celé mládi před sebou-ale můžete říct,že s děckem to neni život?a co je to: diskotéka,zábava,flirtování s chlapama oproti nejhezčímu pohledu do očí vlastního děcka?když se vás dotkne,pohladí,přitulí?znáte něco lepšího?a i v třiceti se dá jit zapařit-užit si....dítě neni životní překážka-tedy pro mě ne.

andy2306
31. črc 2010

možná že starší maminy jsou vyrovnanjší,udělali do té doby než měli děti všechno,co potřebovaly stihnout-a pak si dítě víc vychutnají.ale horší je,když to pak nejde-a neříkají si-jestli jim to stálo za to....

terezka87
31. črc 2010

To je pravda sice se teď Romča učí mluvit ale když volá mama baba tata dada... to nevíme kdo je 🙂 Tak je k sežrání. Vůbec mi nevadí že v pátek nejdu na disko, radči budu večer uspávat berušku nebo si ji dám na postel a mazlim se sní 🙂

simonceli
31. črc 2010

@andy2306 souhlasím, pohled do rozzářených očí mojí malé je prostě to nejhezčí na světě..... a to že nechodím každý víkend pařit jaoko moje kamošky mi vůbec nechybí, raději malé přečtu pohádku před spaním, pomazlím se s ní..... a užívám si s ní život řekla bych mnohem víc a líp než když jsem ji neměla.

momin
31. črc 2010

Ja sem popravde mela dost casu se "vyblbnout".. zacla sem celkem brzo a v tech 20 uz mi stacilo... 😀 😎
Ted si uzivam zivot taky.. samozrejme uz jinak,ale je to taky super! 🙂
Studium a skoly me taky nijak nelakaly,tak na co cekat ze?§ 😉
Moc vas nestiham docitat... Za chvili ficim do prace.... 😅 Ale budu se snazit... 🙂

andy2306
31. črc 2010

že máme děti brzo na dnešní dobu-neni handicap,ne?jen to svědčí o tom,že jsme na to připravené a zralé už ted-a nemusíme čekat,až nám bude 35 a budeme mit nasbírané zkušenosti nevím odkud a na co.stejně ta v 35 letech pokud je prvorodička tápe vpéči o dítě za začátku jako ta dvacetiletá.dokud nemáš dítě,zkušenosti nemáš-at je ti kolik je ti.takže nejsme o nic horší matky-mín zkušené jako ty starší.mě dokonce vždy pobaví,když ke mě dojde kamarádka,které je třicet let-a ptá se mě-jak s malou a tak-jak jsem to dělala-at ji poradím.Sice už mám dítě druhé-je mi 27 let-ale že se mě na to ptá už snad zkušená ženská? 🙂 🙂
já bych na ty diskotéky nechodila pravidelně ani kdyby ty děti nebyli-a nechodila jsem ani v pubertě...takže co mi uteklo?vůbec niC.

hejdita
31. črc 2010

ahojky....tak ja mam kamaradky ktere sou prevazne okolo veku 35 a maji tri deti a nejstari je prvak a nejmladsi ma 3 mesice 😀 ale mne to je jedno kdyz s nima dokazou tahat stejnou silou....ja su rada ze su mlada mamka.....i jedna se mi sverila ze kdyby ji to slo tak uz davno maji deti ale neslo tak to maji ted a jeste uvazuji o jednom 😲 sou to statecne zeny kdyz si ve 40 porizuji jeste dalsi mimi kdyz uz maji doma tri 😀 ..... ja sem se do hodonina pristehovala a kdyz du do parku tak se z nikym nebavim pohraju si s mojima detma a jdu dom.....a stejne sou tam maminky poparovane s dalsima a sou vetsinou na pohled starsi........takze mam zname co sem se s nima babivala a hotovo....i kdyz sou starsi ale mame stejne stare deti nektere 😀 nikoho neodsudzuji pokud se nedari je to smutne ..... pokud se zadari neskoro tak je to super protoze taka maminka je z toho taka nabita ze s tim ditetem ma tu silu jako my mlade mamky 😉

brumdinka
31. črc 2010

Ahojte holky, taky sem nepatřím - už je mi 30 😀 ale zaujal mě název diskuze, ono otázka je jak moc brzo myslíte mladé maminky, já byla také mladá maminka vlastně pořád sem 😀 Jiříka jsem čekala ve svých 23, cca po 4.letech vztahu s mým mužem - vzali sme se až loni v mých 29 🙂 ted´ čekám druhé ......

naopak mám zas sestřenici, které své první a jediné dítě čekala v 16-ti - to je u mě mladá maminka ------ výsledek tehdy je oba splnoletnili, aby se mohli vzít, vzali se a za 3 měsíce byl rozvod ---- o kluka, kterému je dnes už 20 let se starala a vpodstatě ho vychovala moje teta, jelikož sestřenku zajímali jenom diskotéky 😖 🙄

při mateřský sem si dodělala vejšku, ted´ při druhém bych ráda zvládla ještě jednu --- ano je pravda, že nemám super kariéru,ale po tý já nikdy netoužila na prvním místě je a vždycky byla u mě rodina a pokud se pak podaří hezký místečko někde v kanceláři budu na vrcholu blaha

navíc i z hlediska přírody je dobré mít první dítě do 25 a to druhé tak kolem 30 a i tak už to pak nemusí jít, někdy to třeba nejde ani v mladém věku u někoho ------- ale proč pak ještě čekat 🙂

nevím, jasně každej at´ si to zařídí podle sebe - jen nemám ráda takovéto koukání mezi prsty na někoho, že má dítě bud´ dle okolí moc brzo nebo pozdě nebo uplně jinak -- já třeba od sebe budu mít děti ve věkovym rozdílu 7 let a už sem slyšela zkazky jak je to dlouho a že si nebudou rozumět bla bla --------- fascinuje mě, jak to všichni vědí dávno před tím, než k situaci dojde 🙂 😀 😀

hejdita
31. črc 2010

@terezka87 dada a neni to dedo? nebo teta? nase klarak rikala dedovi dodo 😀

simonceli
31. črc 2010

taky mám kamarádku které je 35 a má první dítě a ta je hrozně vyprděná..... bojí se všeho.... kolikrát volá, co má dělat.... je to čistě jenom o tom kdy se ženská cítí a to mít dítě, ať je jí 20, 30 a nebo i víc let......
Kamarádky mi taky závidí malou..... a taky hrozně rozhlašují jak chcou dítě, ale nemají ani zázemí a ani partnera..... a aby ho našli, tak se z nich stávají takové ty klasické vymetačky diskoték několikrát do týdne a každý chlap, který se na ně usměje nebo jim koupí panáka, tak před ním roztají jako kostka ledu a potom se diví, že je to jen na jendu noc a nikdo je nechce. Bodéť by je někdo chtěl, když od nich každý chlap dostane co chce hned. Neznají svoji cenu. To je hnus. Taky je pravda, že tenhle podstatný rozdíl mezi námi nás rozděluje. Nějak ztrácíme společnou řeč.

momin
31. črc 2010

Tak v 16 bych mimco asi vazne nechtela.... 😅 nebyla bych na to pripravena.. to bylo me diskotekove obdobi v plnem proudu... 😎
Jeste sem jen chtela napsat ze nemam vubec nic ani proti matkam ktere maji deti po 40 letech.... Ale ja bych si na to uz pak netroufla asi.... je pro me nepredstavitelne ze kdyz by sel prcek do skoly me by bylo skoro 50 😕 Ale jasne je to kazdeho vec... 😉 A nebavim se o tom pokud ma nekdo problemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (pro nektere) to proste clovek neovlivni...

terezka87
31. črc 2010

Dědu nemáme máme stařečka tatík nechtěl byt děda. A tchána viděla asi 3 se ho bojí 😀 . Teta je teta to si umí říc ale časem to rozluštíme co je dáda 😀

simonceli
31. črc 2010

@brumdinka chtěla bych druhé dítě nejdřív za 6 let a taky už jsem slyšela jak je to dlouho od sebe a že to nemáme dělat, že máme být rozumní, že si nebudou rozumět a nebudou si spolu umět hrát a tak..... myslím, že to záleží na dětech. Já mám sestru starší o 9 let a máme super vztah a ona má děti od sebe o 6 let a dokáží si spolu hrát celý den (kluk a holka)

simonceli
31. črc 2010

příroda to každé zařídí podle svýho uvážení a každá je jindy připravená mít rodinu.

brumdinka
31. črc 2010

momin - no tohle spíš děsí mýho muže, táhne mu na 42 a čekáme druhý dítě a furt slyšim jak už si příde starej a až budou děti maturovat tak už bude v důchodu atpod....... tak ho uklidnuju, že nebude, jelikož pro jeho i moji generaci na důchody stejně nezbyde 😀 😀

né osobně si to ve 40 taky neumim představit, takhle mi to bohatě stačí - to je akorát 😉

momin
31. črc 2010

@terezka87 to je neuveritelne jak mas sikovnou holcicku.. takovou slovni zasobu nemame ani ted.... 😀 😀 Ale to vsechno prijde ja vim..😉

@brumdinka 😀 😀 😀 😀 s tim duchodem to mas teda pravdu... 🙂

brumdinka
31. črc 2010

simon - taky si to myslim, taky když mi někdo něco takovýho řekne, tak kontruju, že já mám 2 sestry, jednu o 10 let a druhou o 12 let starší a i když je fakt, že se sice brzo vdaly, takže od nějakých 8 let sem vyrůstala jako jedináček, ale jinak a zvlášt´ ted´v dospělosti máme super vztahy; můj muž má bratra mladšího od něj o 5 let a vůbec si nerozuměj 😖, takže o věku to vážně neni .......... ale mám taky jednu kamarádku, co to má taky tak první dcera ted´půjde do druhé třídy a druhé je rok 🙂 a jí to plně vyhovuje, že se může i malý víc věnovat vzhledem ke škole atd....... takže aspon s někym si můžu nototvat 😀

kaliska
31. črc 2010

@terezka87 tak to je holka šikovná 😅 náš mladý pán umí říct akorát auto,to je to jediné,co ho zajímá 😀 ...no,má to mít po kom,manžel je profi řidič a já taky zrovna moc pěšky nechodím 😀
@momin taky jsme vždcyky tvrdila,že později mimčo ne,ale jak už jsme psala,třeba za deset let,kdo ví 😉 ...až budou děti odrostlé a doma bude prázdno 🙄 třeba tě znova chytně touha po miminku 😀
Já už to vidím teď,ti dva starší už mě tolik nepotřebujou,mají svoje zájmy a koníčky,na víkendy v podstatě nebývají doma,bylo mi tu smutno ☹ a to jsou ještě malí,co teprv za pár let,to už budu jenom matka otravná a nadbytečná 😀

teriskaa
31. črc 2010

mně vždycky baví,když mi Nikouše chová moje mamka.. tak s ní lidé,kteří nás neznají,mluví jako s maminkou dítěte a já asi figuruji jako starší sestra 😀

brumdinka
31. črc 2010

kaliska - a proč ne, takovej benjamínek 🙂 😉

teriskaa - no to je taky dobrý 😀 ale z toho si nic nedělej mě taky lidi co mě neznaji nevěří, že je mi 30 a Jiřík je můj 😀 , že prej vypadám o dost mladší ---- což člověka potěší 😎

kaczka
31. črc 2010

@terezka87 no původně jsem z Valtické,ale teď bydlíme nad Hodonínem

Koukám,že tu někdo je moc vztahoavčný....nikoho neurážíme,jen říkáme svůj názor...nikoho tady rozhodně nejmenujem a už vůbec né nějakou uživatelku koníka,tka nevím o co komu jde. To že podle nás není kariéra to nejdůležitějšía tím pádem to nechápem není urážení!A taky nevím proč sem maminky,kterým je více let vůbec chodí,když je jasný o čme tohle téma bude. Přeci třeba do látkových plenek taky nepolezu provokovat,že je to hrozná lbobst a kdeis cosi ne?

hejdita
31. črc 2010

nooo i moje mamka kdyz byla s klarou na hristi tak ji jedna pani povida
....jeee kolik ji je let?
...rok a pul (necely)
....to si za chvilku poridite druhe ne? at neni jedinacek
...no kdyz ja su uz babicka a toto je ma vnucka 😀

kaliska
31. črc 2010

Se sourozencema je to těžko,já mám bráchu o 9let mladšího a hodně si rozumíme a vídáme se docela často,muž má tři sourozence,jsou tři behem čtyř let a pak sestra o 14let mladší,jejich vztahy jsou opravdu o ničem,což mě hrozně mrzí,já má představu o rodině takovou,že se lidi navštěvujou,baví se,dětičky se vyblbnou,společné dovče a tak...ale to u nás nehrozí...mě se to líbilo,že takhle to měl můj otec jako malý,jezdili s rodinou babiččiny sestry všude spolu,bylo jich dohromady 5 děcek,myslím,že si to dětství hrozně užili,soudě podle fotek 🙂